Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam, usg wychodzi mi, że mam termin na 2 kwietnia, ale z OM to na 29 marca, więc myśle, że pod koniec marca urodzę dlatego tu piszę 🙂
Widzę, że nie tylko ja miałam dzisiaj problem ze spaniem. Usnęłam chyba ok. 23 a obudziłam się o 1 i już nie mogłam zasnąć, chyba mnie troche zawiało bo ucho i głowa mnie bolą, no i pojawił się mały katar. Dlatego leże dzisiaj cały czas w łóżku, wzięłam witamine c i rutinoscorbin mam nadzieje, że mi przejdzie a jak nie to bede musiala sie wybrac w pon. do lekarza.
Od trzech dni mam lekkie kłucia na dole brzuszka, jak mały kopie to też troche kuje, czy to normalne???
Wczoraj robiłam pierwsze zakupy dla małego. Mam przygotowaną listę co mam kupić, ale jak zobaczyłam to wszystko w sklepie to nie wiedziałam co wybrać, zgłupiałam :P
Jak na razie to kupiłam tylko 5 par bodów, jedne w rozm. 56, 2x w rozm. 62 , 2x rozm. 68, oraz smoczek i gruszkę do noska. Nie wiem jak z tymi ubrankami, jaki rozmiar najlepiej kupić??
I mam jeszcze pytanko co do kremu na odparzenia pupci, jaki najlepszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witaj tygrysku, to widzę że obie dzisiaj pospałyśmy....
tutuaj wklejam ci link jak leczyc przeziebienie w ciazy
http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10020925.html
ja raczej umnikałabym witaminy C i rutinoscorbinu.
co do ciuszków to tez musze pokupowac body i pajacyki i na rozmiar 56 chyba kupie po 5 sztuk kazdego a 62 i 68 po 10. jak bedzie potem potrzeba wiecej to najwyzej dokupie...
trzymaj sie zdrowo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za link, zaraz sprawdzę 😉
wklejam tu moją wyprawkę dla małego 🙂 jeśli coś byście dodały to piszcie, bo nie wiem czy wszystko tutaj mam czy coś jeszcze będzie potrzebne.
UBRANKA:
- bawełniane kaftaniki – szt.4-6
- bawełniane śpioszki (rozpinane w kroku)- szt. 4-6
- sweter ( jeden cieplejszy)- szt. 2
- skarpetki (takie żeby nie uciskały nóżki) – 4pary
- pajacyki (dwa cieplejsze) szt. 6
- bawełniane body( na długi rękaw) szt. 5, ( na krótki) szt.3
- czapeczka (po kąpieli) szt. 3 i 1 cieplejsza
- łapki niedrapki- szt.2
- kombinezon
- rękawiczki ( jeśli kombinezon nie ma)
KĄPIEL I PIELĘGNACJA:
- nożyczki do paznokci (z zaokrągloną końcówką)
- patyczki do uszu (dla dzieci)
- krem do pupy ( JESZCZE NIE WIEM JAKA FIRMA)
- oliwka – Bambino (taka żółta)
- termometr kąpielowy
- wanienka
- wkład z gąbki do wanienki
- coś do kąpieli ( OILATUM)
- ręcznik ( z kapturkiem)
- chusteczki nawilżone
PIELUSZKI, POŚCIEL:
- poszewki na pościel
- komplet pościeli
- kocyki (jeden cieplejszy, drugi lżejszy)
- rożek
- pieluchy jednorazowe (więcej kupić od 5kg, mniejsze też ale mniej)
- prześcieradło( z gumką, frotte) szt. 2
APTECZKA:
- spirytus 70% (do przemywania pępuszka)
- gruszka do nosa
- jałowe gaziki ( do przemywania buzi i oczek)
- termometr
DODATKOWE AKCESORIA:
- butelka ze smoczkiem szt.2 ( 125ml)
- smoczek
- wózek
- łóżeczko
- osłonki na łóżeczko
- fotelik samochodowy ( o wadze do 10,13 lub 18 kg)
- proszek do prania (Lovela lub Jelp)
- przewijak
- zabawki: mobil na łóżeczko i jakaś grzechotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka i kaczuszka oklaski za brzusie! 🙂 pozwólcie, że ja się włączę do rozmowy na bieżąco, bo niestety musiałabym trochę stron przeczytać! 🙂 a nie było mnie tylko jeden dzień! 🙂
Wczoraj cały dzień za zakupach byliśmy z mężem, bo dziś mamy gości i trzeba było coś kupić! 🙂 no a dzisiaj generalne sprzątanie 😜 wczoraj odebraliśmy już wózek 🙂 no ale ja po wczorajszych zakupach byłam tak wykończona, że jak mąż zaproponował, żeby iść coś dla synka kupić to powiedziałam, że nie dam rady... plecy i stopy po prostu strasznie bolały! ;/ a no i oczywiście kasa z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży i niepełnosprawnych! Śmiechu warte! Niech je w ogóle zlikwidują, bo pisze, że kobiety w ciąży i niepełnosprawni bez kolejki, a tu dupa! 🤢 myślałam, że mnie szlag trafi, bo wczoraj już naprawdę miałam dość.. A oni wszyscy udają, że nie widzą! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć dziewczynki
Widze że dołączyło kilka kwietnióweczek z taka jak moja datą porodu 02 kwietnia.
Ja wyprawkę powoli kompletuje ale pogody takie że nie chce mi sie nigdzie wyjść. Czuję sie srednio czesto leci mi krew z nosa, a w nocy bardzo mnie boli miednica tak jakby kości. Nie mogę spać. Ale im bliżej porodu tym blizej wiosny więc to jest pocieszajace.
Super linki z koszulkami zamówiłam sobie kilka.
Pozdrawiam wszystkie brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 i matlega_s, ja też należę do mamuś z krótką szyjką. Pierwsze skrócenie nastąpiło około 21 tygodnia z 4 cm do 3 cm. Dostałam zwolnienie i nakaz "polegiwania". Biorę Luteinę 2 x dziennie po 2 tabletki dopochwowo. Monitoring długosci szyjki miałam potem robiony co dwa tygodnie i jej długość wahała się od 29mm do 27mm. Aż do tej środy kiedy okazało się, że ma 21mm. Pobrano mi materiał na posiew, żeby upewnić się czy nie ma jakiś infekcji, no i jeśli posiew będzie jałowy, to założą mi pesar 12 stycznia. Jakoś to będzie. Tą szyjką az tak strasznie się już nie przejmuję (może przywykłam?). Można usłyszeć znacznie gorsze wiadomości w ciąży.
Dodam tylko, że ja nie mam żadnych odczuwalnych skurczy, żadnych oznak, że właśnie skraca mi się szyjka. Jak wstaję z łóżka, to mam taki bardziej twardy i ciężki brzuch, ale ustępuje jak tylko się położę.
Nie mam na razie rozwarcia.
Dziewczyny, na pewno dużo leżcie na boku (wszyscy ginekolodzy tak każą, więc coś w tym musi być), przede wszystkim na lewym. Trzymam kciuki za to, żeby Wasze Dzidziusie szybciutko rosły, a szyjki się już nie skracały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki 🙂)) stare i nowe 🙂))
oj pospałam sobie dziś troszkę... fakt, że zasnąć nie mogłam, bo się tak pociłam, że dwa razy pidżamę zmieniałam, ale jak już po 1 zasnęłam to do 10 prawie spałam z 1 pobudką na siku... ale to pewnie od gorączki. Dziś już lepiej, ale nie na tyle, żeby wstawać. Do wtorku zamierzam jeszcze łóżku być, bo potem mam akurat USG :P
Co do listy to mogę przesłać swoją, jaką zrobiłam. Do tego lista do szpitala. Tylko jak mówiłam, u mnie do szpitala dla dziecka mam zabrać tylko ze dwie pieluchy tetrowe i pieluszki, bo dzieci są w szpitalnych kaftanikach. Dlatego najlepiej dowiedzieć się jak w danym szpitalu jest.
No to teraz lista.
Lista zakupów

Sen:
1. łóżeczko z odpowiednim materacykiem
2. prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (3 szt.)
3. kołdra z anilany
4. bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych pastelowych kolorach (3
szt.) lub zamiast kołdry
5. śpiworek do spania (2 szt.)
6. flanelowa pieluszka do podkładania pod buzię, kiedy dziecko śpi (5
szt.)
7. cienki kocyk
8. grubszy polarowy kocyk
9. rożek do karmienia

Pielęgnacja:
1. przewijak, czyli pokryty ceratką materac z gąbki z nieco
podwyższonymi brzegami
2. chusteczki najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania
pupy
3. maść ochronna (lub krem) do pupy
4. pieluszki jednorazowe - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby
zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku)
5. pieluszki tetrowe (10 szt.)
6. wanienka, najlepiej z odpływem w dnie
7. termometr do wody
8. płatki kosmetyczne do mycia buzi
9. sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek)
10. płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym
dozownikiem
11. oliwka dla dzieci
12. duży miękki ręcznik (3 szt.)
13. miękka szczotka do włosów
14. gruszka do nosa
15. waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.)
16. nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami

Ubranie:
1. body bawełniane zapinane w kroku na napy: z krótkim rękawem (3
szt.), z długim rękawem (3 szt.)
2. pajacyki bawełniane rozpinane w kroku i z przodu na całej długości
na napy (6 szt.)
3. bawełniane bluzeczki zapinane z przodu na napy (3 szt.)
4. bluzy lub cienkie sweterki (3 szt.)
5. bawełniane śpioszki z zapięciem w kroku i na ramionach (3 szt.)
6. cienkie skarpetki (3 pary)
7. grube skarpetki (3 pary)
8. ciepły bawełniany dres (2 szt.)
9. polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1
szt.)
10. czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.),
cienkie bawełniane (2 szt.)
11. łapki niedrapki (3 szt.)

Spacer:
1. głęboki wózek z torbą
2. polarowy kocyk
3. fotelik samochodowy - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć
do stelaża wózka)
4. krem ochronny do buzi
5. moskitiera do wózka
6. parasolka do wózka
7. przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka

Dodatkowo:
1. butelka
2. smoczki
3. jakieś zabawki
4. proszek lub płyn do prania dla dzieci Jelp
5. wkładki laktacyjne
6. stanik do karmienia (2 szt.)
7. poduszka rogal
8. podkłady poporodowe Bella
9. majtki jednorazowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokumenty:
1. Dowód osobisty (Akt ślubu jeżeli dowód jest jeszcze nie zmieniony)
2. Aktualna książeczka ubezpieczeniowa
3. Karta przebiegu ciąży + wyniki badań (np. WR, USG, HIV, grupa krwi!)
4. Numer NIP pracodawcy lub własny jeżeli prowadzisz działalność
gospodarczą
5. Skierowanie do szpitala - nie jest konieczne, ale można mieć

Dla mamy:
1. 2 koszule nocne lub 2 razy T-shirt
2. Szlafrok
3. Skarpetki
4. Kapcie lub klapki
5. Podpaski duże tzw. poporodowe
6. Pomadka do ust
7. Gumka do włosów
8. Woda w aerozolu
9. Odtwarzacz np. mp3 do słuchania muzyki
10. Butelkę wody niegazowanej
11. Coś do jedzenia dla partnera lub innej osoby towarzyszącej
12. Chusteczki higieniczne

A po porodzie, przydadzą się takie rzeczy jak:
1. Koszula do karmienia z rozcięciami na piersi lub tzw. kopertowa
2. Skarpetki
3. Przybory toaletowe (pamiętaj, żeby używać delikatnych kosmetyków o
delikatnym zapachu, albo wręcz bez zapachowe, Twój maluszek będzie
Ciebie poznawać głównie właśnie za pomocą zmysłu węchu)
4. Majtki jednorazowe sztuk 6
5. Podpaski poporodowe Bella min. 2 opakowania po 10 sztuk
6. 2 saszetki Tantum Rosa
7. Stanik do karmienia piersią (jeżeli masz płaskie brodawki, możesz
kupić sobie tzw. wkładki formujące)
8. 2 ręczniki
9. Papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe
10. Poduszka typu “jasiek”
11. Woda mineralna niegazowana
12. Książka, czasopismo itp.

Dla dziecka:
1. Pieluszki jednorazowe najmniejszy rozmiar (24 szt. jeśli poród
naturalny, 48 szt. jeśli cięcie cesarskie)
2. Pieluszki tetrowe min. 2 szt.
3. Na powrót będzie potrzebne cieplutkie ubranko, ciepły kocyk,
obowiązkowo czapeczka i szaliczek (jesień i zima) .

Dodatkowo:
1. Aparat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak szczerze mówiąc to na razie zamierzam tylko rozmiar 56 kupić, a potem dopiero większe... i tak przez neta kupuję, więc w każdej chwili mogę to zrobić. zresztą co do ilości to też niektórych rzeczy kupię mniej. mam na myśli na przykład pościel. ale mam pralkę, która odważa, więc mogę nawet maleńką ilość rzeczy uprać i zaraz mieć gotowe... wszystko i tak wyjdzie w praktyce 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam juz posciel ale koleżanka stwierdziła ze na poczatek to w sumie samo przescieradło wystarczy bo dziecko i tak w rożku cały czas leży. A kolderką takiego maluszka strach przykryć. Tak więc jesli kupujecie to na poczatek faktycznie jedna bo szkoda kasy i tak jest duzo wydatków. Wszyscy też polecają spiworki do spania. Ja jakoś nie byłam przkonana ale może kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa83 napisał(a):
a krem na odparzenia to chyba sudocrem 🙂


przepraszam że wtrącam ale jako już matka z małym doświadczeniem polecam linomak lub bepanthen na odparzenia bephanten wygoi też sutki piersi po karmieniu polecam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie myśle o tym żeby zaczac kupowac przez neta, chyba bedzie lepiej bo spokojniej i mozna normalnie pomyslec;p ktoregos dnia w tygodniu jeszcze wpadne do kolezanki bo pracuje w sklepie z ciuszkami dla maluchow wiec moze cos u niej wybiore a tak to przez neta bede kupowac.
macie jakies dobre i tanie stronki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W każdym szpitalu są chyba inne zasady. Ja biorę 3-4 koszule, środki czystości, chusteczki nawilżające i krem dla dziecka. U nas szpital zapewnia ubranka i pampersy a dodatków nie. Wezme także podpaski poporodowe bo szpital zapewnia podkłady ale zdarza się że ktoś zapomni donieść. Koleżanki polecaja także kilka tanich kaftaników dla dziecka bo co prawda szpital daje ale przy dluższym pobycie robi sie problem a różnie może być. A tanich dlatego ze raczej przepadną bo potem trudno udowodnic ze to nasze a nie szpitalne. Poza tym wiadomo ubranie dla siebie i dla dziecka na wyjście ze szpitala. Kilka malych wód mineralnych i pomadke nawilżajaca do ust.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szpitala polecam wziąc :
dowód badania wszystkie książeczkę zdrowia ubezpieczenie aktualne
wkładki majtki jednorazowe
wkładki laktacyjne stanik do karmienia
bephanten na sutki
pomadke bo usta po porodzie tragedia
wode na poród z dziubkiem do picia 🙂
dla dziecka czapeczkę smoczek pampersy chyba że szpital daje 🙂 niemowlaka najlepiej podmywać pupcie wodą ciepłą 🙂 wiec husteczki niekoniecznie 🙂 pieluszki bo sie ulewać może 🙂 gazety bo nuuudy 🙂 a teraz odpoczywajcie bo potem masakra 🙂 a piżamkę na zmianę kapcie 🙂 skarpetki bo zimko w stopy 🙂 no i nakładki na poranione sutki ja miałam 🙂 pozdzrawiam 🙂 i przepraszam za wtrącenie ale może pomoże to Wam troszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam stare i nowe mamusie ;-) Ja zabieram do szpitala wszystko i ciuszki i pieluchy i kosmetyki i podkłady (bo u mnie nic nie dają) Na odparzenia mam Linomag, moja mama smarowała mnie tym i mojego brata i super był. Wczoraj w szkole rodzenia mieliśmy rożne pozycje do porodu (najgorsza to położyć się plackiem z nogami do góry) i odkryłam dla siebie najlepszą tak jakby na kolanach i oparta łokciami, niestety w szpitalu gdzie chciałam rodzić tak nie wolno i chyba zmienię zdanie i urodzę w innym szpitalu. Cały czas rozmyślam o porodzie w wodzie.Co Wy o tym sadzicie? Co do ciuszków to Ja mam ich mnóstwo, bo dostałam. Mam od rozmiaru 56 do takich na roczne dziecko ;-) Tygrysek tu masz link z tanimi ciuszkami (nowe) sama kupiłam kilka i są ok http://www.malamoda.pl/index.php?a=lista&k=618 Dziś robimy pokoik małego, bo we wtorek przyjeżdża łóżeczko ;-) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Niunia ja też myślałam o porodzie w wodzie, u mnie w szpitalu jest taki plus, że nie muszę wcześniej o tym mówić, jeśli zechcę i będzie na to czas to wsadzą mnie do wanny 🙂 Oczywiście koszty rosną, ale na szczęście ubezpieczenie mi prawie wszystko pokryje, co do pozycji, to ja na pewno nie będę leżeć... zawsze jak coś mnie boli to chodzę i podświadomie przynosi mi to ulgę.
Do szpitala polecam też wziąć wodę w sprayu, nie wiem czy w polsce są, jak tak to wygląda to jak dezodorant i puszcza delikatną mgiełkę na twarz... A wiecie, że czasami nie wolno pić wody jeśli są przeciwwskazania? np przedłużający się poród, bo pełny pęcherz przeszkadza... Tak więc nie zdziwcie się jak zabronią wam pić wodę. Ja się o tym dowiedziałam niedawno. Ta więc na pewno zainwestuję w tą wodę w sprayu żeby zwilżyć usta... Można też nalać wody do rozpryskiwacza, ale to daje zbyt dużo wody. Spytajcie się też czy w szpitalu, w którym będziecie rodziły można mieć dla bobasa np. spodenki i koszulkę, bo w niektórych wymagają stroju jednoczęściowego dla dzidzi takiego jak body i pajacyki... Co do majtek jednorazowych i podpasek to u mnie np. w szpitalu dają taką paczkę.
Ja już listę dawno mam wydrukowaną, tylko jak narazie nie zaczęłam jescze tego kompletować:P Zacznę za miesiąc, bo wcześniejszego porodu mam nadzieję, że nie będzie. Na razie (odpukać) nie miałam żadnych komplikacji.
A krem na pupę, najlepszy sudocrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze, u mnie w szpitalu to pewnie tylko na leżąco... no cóż... miasto zadupie to i szpital zadupie :P myślałam, żeby do Łodzi jechać rodzić, ale po pierwsze nie mamy auta, a tu do szpitala 5 minuty na piechotę (no ale pewnie taxę się weźmie :P), a po drugie to mam Misiaka swojego na miejscu i to dla mnie najważniejsze... zaczęłam się zastanawiać nad kupnem używanego wózka... ciekawe co jeszcze wymyślę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a w ogóle to śmiać mi się chce, bo Misiak rosołku mi cały gar zrobił, czekoladkę kupił, a ja biedna żadnego smaku nie czuję... jedynie czosnek się czasem przebiję :P teraz próbuję odkryć smak czekolady. Natomiast rosół stwierdzam, że lepszy od wszelkich leków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...