Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny! Jak noc? U mnie jak zwykle nie najlepiej iiii UWAGA... dzisiaj po raz pierwszy w ciąży mam mdłości i to potworne... co chwila wstaję, myśląc o toalecie i przechodzi... zaraz znowu to samo.... Kto by się spodziewał, że jeszcze doświadczę tego nieprzyjemnego objawu ciąży... Gdybym wiedziała wcześniej to bym nie jadła śniadania.. a tak boje się, że zaraz to zwrócę... Co ja mam robić? Nawet nigdy dogłębniej nie interesowałam się mdłościami i ich zapobieganiu, bo mnie po prostu to NIE DOTYCZYŁO... Zaraz chyba wyjdę z siebie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka kup sobie migdaly i kilka zjedz.Mi naprawde pomagaly na poczatku.Albo wez sobie coca-coli(nie pepsi,bo nie pomaga)i wypij szklanke,to ci pomoze na kwasy zoladkowe i tez wymioty powinny przejsc.Oba sposoby sprawdzone,bo na poczatku mialam dosc ciezko 🙂A noc tradycyjnie prawie bezsenna.Nie moge ostatnio spacc,ciezko mi sie ulozyc z brzusiem,a jak juz sie uda to albo trzeba wstac siusiu albo mala sie wierci 😉Ale juz tylko 10 tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też źle sypiam, zasypiam ok 3 nad ranem, a czasami nawet o 5... katastrofa... Dzięki za rady, akurat wczoraj mój misiek wypił całą coca colę, a tak by się przydała... no nic może jakoś dojdę do sklepu :P A migdały to by mi nie pomogły czasem sobie podjadałam i na zgagę... no i nic...
mi już 8 tyg zostało 🙂 Coraz bliżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mi jeszcze 10.Ale czas niesamowicie szybko leci.Nawet nie wiem kiedy to minelo 🙂Oby koncowka tez tak szybko przebiegla hihi.Ja 20.01 ide na usg 4D prywatnie do polskiego lekarza i chce,zeby podal mi przyblizona date porodu wg niego.Bo wg lekarzy angielskich mam 3 rozne daty i to z calkiem spora rozbieznoscia,bo sa to 07.03,15.03 i 23.03.Ja wpisalam na brzuszku ostatnia date,ale cos czuje,ze chyba jednak tak nie jest.Z reszta polozna ostatnio mi powiedziala,zebym sie jednak na poczatek marca nastawila,bo wg niej malutka szybciej wyskoczy,bo w 27 tygodniu juz glowka do dolu byla ulozona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to rzeczywiście rozbieżność duża, u mnie podczas trzech usg to 2 razy wyszło 13 marca a raz 12 marca.. tak więc bez różnicy... teraz ide 19 stycznia i też poproszę o 3D ale zobaczymy, jak nie to nie.... tak na prawdę to już bardziej nie mogę się doczekać porodu. Możliwe, że i ja wcześniej urodzę, moja mama mnie urodziła w 38 tygodniu, była to jej pierwsza ciąża i mam nadzieję, że urodzę tak jak ona... Ja wyskoczyłam szybciutko, o 20.00 mama źle się poczuła, o 21 poszła do szpitala dała radę sama dojść, bo mocnych bóli nie miała i jak zaszła to położna się spytała jakim cudem dziecka po drodze nie zgubiła, bo już miała pełne rozwarcie 🙂 No i o 22 ja byłam na świecie 🙂 🙂 Chciałabym tak szybko urodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka sprobuj wypic herbate imbirowa. Mi osobisice pomaga, a jakos od 2 tygodni mam mdlosci.

Ja tez mam straszne problemy ze spaniem. Dzisiaj tez sie meczylam do okolo 4 rano, bo skladali scene z WOSP i strasznie stukali cala noc..Zastanawiam sie dlaczego nie mogli zrobic tego rano. Ostatnio rano strasznie mi sie z lozka podniesc.
I znowu dziwne sny wrocily..Snilo mi sie, ze urodzilam w 5 minut bez zadnego bolu 🙂 Ohh jak ja bym tak chciala. A drugi sen, ze maz mnie zostawil i nie chcial ze mna byc i spotykal sie z moja kolezanka, ktora nie lubi..Jak sie obudzilam to az sie ucieszylam, ze to nie prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawa wlasnie jestem jak bedzie wygladala kolejnosc u nas 🙂 Mi tez lekarz mowi, ze do marca nie dociagne, ale pewnie znajac zycie, to jak na zlosc jeszcze bedzie 2 tygodnie po terminie.
Dam wam znac jak tylko urodze, bo mam internet w telefonie, to od razu po porodzie napisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyprubóję tą herbatkę, chociaż nie przepadam za imbirem...
Oooo ja to w ogóle miałam cudaczne sny wcześniej, teraz przeszło, ale fakt faktem wszystkie prawie związane z dzieckiem czy porodem... Nawet śniło mi się, że podczas ciąży mogłam wyjąć normalnie z brzucha dzidzie dać jej buzi przytulić i spowrotem wsadzić, heheh. Jak opowiedziałam sen narzeczonemu to się uśmiał... Albo innym razem też urodziłam i też bez bólu (myślę, żę ból nam się nie śni, bo jeszcze tak na prawdę go nie znamy), no i nie miałam nic dla dziecka, szukalam wszędzie pampersów i ich znaleźć nie mogłam.. hehe to chyba po prostu są takie lęki senne :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez bym chciala szybko urodzic 🙂Ale jak znam swoje szczecie,to troche to potrwa 😁 😁 Ale rozwazam opcje porodu w wodzie,bo kapiel bardzo mi pomaga na moje bole.Tu jest tak,ze na 1 usg wyznaczaja ci date porodu i chocby nie wiem co,to i tak ci jej pozniej nie zmienia.I chociaz 2 usg pokazalo termin na 15.03 to pani i tak trzyma sie tej pierwszej daty,czyli 23.03.Ja tez jak juz zasne,to mam jakies glupie sny.Tez juz mi sie znilo,ze maz mnie zostawil,a ostatnio dla odmiany,ze jakies robaki i pajaki po mnie chodza.I bylo ich tak strasznie duzo.Jak sie obudzilam,to az cala mokra bylam,bo panicznie boje sie wszelkiego robactwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bylam juz przy dwoch porodach i widzialam,jak dziewczyny bolalo.Przez pierwsze 15 godzin powtarzalam,ze nie bede miala wiecej dzieci ale koncowka wszystko zmienia.I obie stwierdzily,ze jak juz malenstwo im na piersi polozyli,to zapomnialy o calym bolu.Moze dlatego ja sie porodu na szczescnie nie boje 🙂Ale za to jak pomysle o pologu i pierwszym karmieniu to mnie lek ogarnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja imbiru nie cierpie, ale zatykam nos i pije duszkiem. Jak narazie mi pomaga. Sa tez tabletki z imbirem, ktore mozna brac na mdlosci.
Tez snilo mi sie kiedys, ze pampersow nie moglam nigdzie znalezc 🙂
Napewno to sa nasze leki. Zanim dowiedzialam sie o plci dziecka (bardzo chcielismy dziewczynke, a wszyscy mi mowili, ze bedzie chlopak) to snilo mi sie, ze urodzilam dziewczynke a jak zmienialam pieluche to zobaczylam, ze ma ptaszka miedzy nogami 🙂 Haha..
Ale ja jakos od poczatku czulam, ze to dziewczynka..Wy tez przeczuwalyscie plec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam darmowego neta w telefonie,ale pewnie moja maz nie da mi szansy nic napisac.On juz ostatnio mi ciagle gada,ze wiecej gadam na brzuszku niz z nim hihi.A ze bede rodzic w birth centre,to on bedzie ze mna od poczatku,az do wyjscia z domu.To jest tu w tym kraja naprawde swietne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba każda mama powie, że po zobaczeniu dziecka o bólu się zapomina. Ja porodu też się wcale nie boję, wręcz się cieszę i nie mogę się doczekać... Ale fakt mnie to bardziej przeraża połóg, boje się, że w razie nacięcia krocza rana nie będzie sie dobrze goiła itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Ja niestety nie będę mogła powiadomić Was po porodzie, tylko po powrocie do domku. Mam neta w tel, ale musiałabym konfigurować to z siecią... no chyba, że połączę się z wifi 🙂

No to przeszkol swojego narzeczonego jak obslugiwac brzuszek i niech nam napisze. Albo sms do kogos wyslij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślałam, że będę miała chłopca, powiem nawet, że przez pewien czas szczerze w to wierzyłam (bo od 15 lat nie było dziewczynki w rodzinie, tylko 5 chłopców) i jak w 16 tyg gin powiedziała, że dziewczynka, to mnie zatkało i palnęłam "i nici z chłopca", a gin na to, że "ooo jeszcze przyjdzie i czas na chłopca", teraz to się z tego śmieje, bo tak na prawdę już wolę dziewczynkę skoro ją mam pod sercem 🙂 Nie mogę sie doczekać, aż będę ją stroić w sukieneczki i czesała w kucyczki czy warkoczyki robiła.
Mój będzie przy porodzie i w pierwszej dobie po porodzie, też będzie miał swoje łóżko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak was slucham o tych porodach za granica, to coraz bardziej zaluje, ze nie zdecydowalam sie na porod w Stanach (mam podwojne obywatelstwo) Ale sugerowalam sie tym, ze wtedy nie bedzie tam mojego meza, bo ma tutaj swoja firme i nie moglby na dlugo poleciec. Tam to jest luksus jesli chodzi o porody. Fajnie macie, ze nie rodzicie tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...