Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Mamuśki!

Poczytałam sobie troszkę Wasze smutki i doprawdy sytuacja każdej jest nieco inna i b. indywidualna - może warto czasami spojrzeć na męża nie przez szkiełko "ideału" a i rozmowa "jak Abel krowie" - powinna być pomocna, nie warto bowiem, by się facet domyślał - trzeba mu prosto z mostu mówić!

eMKa a Ty niedługo masz miec ów ślub, prawda (18 st?), może troszkę górę bierze strach przed podzieleniem sie wolnościa? Koniecznie napisz, jak sie ma Twój Maly?

Ja mam jutro rano USG - obstawiamy z mężem,ile Mała waz i czy nadal jest ... dziewczynką 😜

Tyle piszecie o tym wycieku z piersi a mnie nic nie leci 🥴 tylko czasami jak użyje sposobu Edyty - pod naciskiem (choć nie za czesto). Czy wszystkie z Was zauważają już tak wyraźnie pokarm?

Buziaki na cały dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ach no ja mojemu mężowi tłumaczę, ale on twierdzi, że zaś sobie coś ubzdurałam..dopiero jak dojdzie do takiej poważniejszej kłótni to on dopiero wykrzyczy mi co mu do sercu leży... ale jak go pytam na spokojnie to nic się nie dzieje :/

Gerda nie martw się, ponieważ powiedziano mi, że nie każdej kobiecie wycieka taki płyn z piersi..i nie oznacza to, że później nie będziesz mieć pokarmu, tak samo nie jest powiedziane, że tej co wycieka go bardzo dużo podczas ciąży później będzie miała pokarm.. Mnie ogólnie siara wypływa od około 18tygodnia ciąży, więc zaczęła bardzo wcześnie, bo normalnie to tak po 20stym tyg. No i wycieka mi tego bardzo dużo.. już kończy mi się 3 pudełko wkładek.. dla mnie jest to trochę uporczywe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.Mi siara tez czasem przejzysta leci.I to akurat samoistnie,najczesciej rano jak wstane mam plamy na pizamie albo na lozku.Ale juz do tego przywyklam.MajaP mi tez takie plamy czasem wychodza z ta roznica,ze mnie swedza.Za pol godz mam wizyte u polozenej i zamierzam sie o to zapytac,wiec jak wroce to dam ci znac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
/maja ja też takie plamy mam czerwone, ale najczęściej po kąpieli, myślę, że po prostu skóra jest wysuszona... tylko, że mnie akurat to swędzi... Neli mi leciał pokarm już ponad miesiąc temu później miałam spokój a wczoraj wystarczyło, że dotknęłam piersi i leciało.. tak więc jeśli przez jakiś czas nic się nie dzieje to normalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, idę na usg na 14:00, więc potem napiszę co i jak
Gerda nie martw się, bo mi też nic z piersi nie leci, no chyba, że jak nacisnę to takie przezroczyste z żółtawym, ale niewiele. w ogóle kiedyś miałam badaną prolaktynę, bo lekarz podejrzewał, że za dużo jej mam, gdyż zawsze jak nacisnęłam piersi to mi coś leciało przezroczystego. ale to przed ciążą jeszcze. ogólnie mi lekarz mówił, że PCOS mogę mieć, bo tak wyglądały moje jajniki. mam szczęście, bo moja koleżanka też ma i musi brać leki, żeby zajść w ciążę, a mi się udało bez... ufff... rozpisałam się.
Tuka, mam to samo dokładnie z moim. teraz to nawet nie śpimy razem, bo ja chora jestem. całe dnie siedzę w jednym pokoju sama z laptopem, a on w drugim i gra z kumplami w gierki on line. no bo w sumie cały dzień w domu, bo to taki wolny strzelec z pracą. ja stwierdzam, że jakbym była smokiem, którego trzeba zabić, to zwracałby na mnie więcej uwagi... a nie przychodzi do mnie, bo zarazić się nie chce...
co do ślubu... to dziś mamy iść potwierdzić... ja o tym pamiętam, ale nie przypomnę... jak on zapomni to jego strata. mi wszystko jedno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę eMKa to faktycznie.. no u mnie też tak jest ja w jednym pokoju z laptopem, a on w drugim przed telewizorem albo gra na play station.. No chociaż jak mu powiem, żeby jechać na zakupy, to jedziemy.. ostatnio sam nawet stwierdził, że musimy pokupować pidżamy mnie i w ogóle to co potrzebne mi będzie do szpitala.. bo nawet się nie obejrzymy, a zacznę rodzić i nic nie będziemy mieli przyszykowane do szpitala.. On interesuje się dzieckiem i porodem, ale mnie jest troszkę przykro, bo ja idę do niego przytulę się to mi powie, że akurat gra albo coś takiego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to jestem juz po wizycie u poloznej.I z tym swedzeniem to dluzsza historia.No wiec jesli tylko pojawiaja sie plamy ale nie swedza,to najprawdopodobniej spowodowane jest to nadmiernym wysuszeniem skory i pani zaleca smarowanie sie balsamami do skory bardzo suchej i to nawet 2 razy dziennie.A jezeli swedzi skora,to sa dodatkowo biora jeszcze pod uwage grzybice i zaburzenia w pracy watroby.Mnie pani cala obejrzala i uznala,ze grzybica to napewno nie jest,wiec pobrala mi krew pod wzgledem watroby.We wtorek poda mi wyniki,bo wtedy zaczynam szkole rodzenia 😁 😁 No ja mam nadzieje,ze to po prostu jest za sucha skora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy bolą Was żebra? Bo mnie strasznie bolą już od jakiegoś czasu, jest to takie dziwne uczucie, takie przenikające strasznie, spać przez to w ogólnie nie mogę. A jak dotykałam sobie żeber to tak jakbym miala zakwasy:| Dziwne takie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mamuśki:] dawno mnie tu nie było! Tak sobie Was poczytuje czasem ale ogólnie to nauka przed sesją.... ciekawe jak to bedzie bo muszę leżec a tu egzaminy... Dobrze ze sie szpitalem to twardnienie nie skończyło, kontrola za 2 tyg to zobaczymy co lekarz powie..
Mnie na szczescie żebra nie bolą, czasem tylko jak dzidzia mocniej kopnie to mam wrazenie że mi brzuch rozsadzi 🙂 Ostatnio często właśnie po żebrach i z boku kopie - ciekawa jestem jak jest ułożona, zapomniałam lekarza zapytac....
A co do siary to mi tez tak od 18 tyg leci, ma zabarwienie żółtawe ale na szczęscie nie leci jej bardzo dużo, czasem tylko mam zabrudzony stanik albo koszulkę do spania... Da się przezyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD mnie też żebra ogólnie nie bolą a kręgosłup nie raz nawala - kiedys strasznie bolało z lewej strony, teraz czuję z prawej. Lekarz mówił że to dziecko uciska na nerw kulszowy i dlatego i że niestety jedynym lekarstwem jest poród! Fajne pocieszenie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Zebra akurat mnie nie bola,ale za to kregoslup i kosci lonowe bola za dwoch..

Kręgosłup tez mnie niestety boli cholernie i leżenie nie daje mi żadnego odpoczynku. Na boku jak leżę to zebra, a jak na wznak to plecy, najlepiej to na brzuchu byloby mi najwygodniej leżeć 😉 No ale trzeba się pomęczyć dla dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matlega s ja też niedokładnie z Krakowa, a 40 km w stronę północną 🙂 I prawdopodobnie będę rodzić w moim miasteczku, tzn cały czas wychodziłam z takiego założenia, bo tutaj mam świetnego lekarza, od czwartku zacznę tu chodzic do szkoły rodzenia- poznam położne, więc prawdopodobnie nigdzie nie będę dalej jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi polozna kazala duzo lezec na bol krocza.To jej powiedzialam,ze jak leze,to wtedy mnie kregoslup bardziej boli.No to kazala mi z dwojga zlego wybrac mniejsze zlo 😉Bo niestety tak juz w ciazy jest,ze boli i trzeba to jakos przetrwac.Ale juz blizej niz dalej do konca.A poza tym kopniaki mojej wiercipietki wszystko mi wynagradzaja,nawet te bolesne pod zebra przy ktorych potrafie sie nawet poplakac 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały ułożony jest obecnie w poprzek i brzuch mam troche obniżony, nie dostałam jeszcze nigdy kopniaka w żebra, a bolą niesamowicie. Lekarz powiedział, że mogą boleć, bo mogą się po prostu rozciągać i możliwe, że tak właśnie jest. Moją mamę też zebra bolały w ciąży, więc chyba mam to po niej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki MonisiaD 🙂 Ja juz badania na watrabe robilam, ale wszystko bylo dobrze.

Ja wlasnie skonczylam myc lodowke i sie tak zmeczylam, ze szok! Plecy bola bardzo, wiec sobie odpoczywam teraz.
Dziewczyny ile przytylyscie do tej pory? Bo ja juz 8 kg i sie troche boje, bo na poczatku nic nie tylam a jadlam bardzo duzo a teraz w ogole nie mam apetytu a waga coraz wieksza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na początku tak samo nic nie tyłam.. dopiero zaczęłam od istopada przybierać na wadze.. no i jak byłam u lekarza w 30tc to miałam 6kg na plusie.. teraz na pewno jest więcej niestety 😉 ale po ciąży zrzucimy! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja do Was to jestem wielorybica 🙂 Przytyłam już 11kg i to zupełnie niezależnie od jedzenia, pracuję dużo, nawyków żywieniowych nie zmieniłam wcale,ale chyba hormony szaleją, obawiam się co jeszcze mnie czeka, jeśli chodzi o wagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...