Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Samantka, dokładnie, jak bedzie sie sytuacja powtarzac codziennie to powiedz, ze tez bys chciała z nim pobyc, że czujesz sie lepiej jak jest z Toba wieczorami... Może zaproponuj żeby któryś wieczór wujek przyszedł do Was posiedzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi lekarz powiedział feminatal lub prenatal... stwierdził, że to jedno i to samo. że ogólnie te witaminy dla kobiet w ciąży to się różnią ceną i nazwą... no ale ten pregnaplus co w aptece dostaliśmy to ma inny skład niż tamte i drogi był, bo za 30 tabletek 33 pln :P chyba będę go brała jednak, a za dwa tygodnie pokażę ginowi i najwyżej zmienię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba wszystkie czasami mamy problemy żeby dogadac sie z facetami... Kiedyś usłyszałam bardzo fajne słowa a propo chłopów :P " Facet rozwija się do 3 roku życia, później już tylko rośnie " 😁 I rzeczywiście czasami mam wrażenie, że tak nwłaśnie z nimi jest 🙂 A tym czasem będe zaraz uciekać do kąpieli, a później do łóżeczka, bo oczy mi się zamykają .... Mam nadzieję, że usnę w miare szybko .... Dobranoc Kobietki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja mam czasami wrażenie, że mój się zatrzymał w rozwoju tak ok. 10 roku życia... Mam nadzieję, że jednak nie będzie tam chodził, na razie jeszcze nie wrócił. Ale ja nie muszę jego wujka zapraszać, bo wiem, że i tak będzie też przychodził... po prostu nie chciałabym, żeby było tak, że Artur pojdzie do niego jutro, po jutrze przyjdzie wujek i tak na zmianę... chciałabym z nim spędzić trochę czasu sam na sam... Ale dzięki dziewczyny... zobaczę jak sytuacja się rozwinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja nawet nie wiem co mam wam poradzic...Moj maz jest bardzo dojrzaly jak na swoj wiek i takie sprawy mnie nie dotycza, ale kiedys bylam w zwiazku gdzie chlopak sie podobnie zachowywal i tez bylam bezradna.
Chcialabym cos pocieszajacego napisac, ale w zamian daje po oklasku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach te chłopy,.. ja mam o 5 lat starszego i narzekac nie moge chociaz wiadomo zawsze sa jakies ale - u nas malutkie.
Samantka nie martw sie na zapas, zobaczsz jak bedzie i jesli bedzie tak jak przewidzialas to mu powiedz ze nie po to masz ukochanego faceta zeby w domu sama siedziec i co on by powiedział gdybys ty wieczie u kolezanek przesiadywala. A jak bedzie dzidziud to bedziecie mieli tyle roboty przy malej kruszynie ze ani sił ani czasu na czeste odwieddziny nie bedzie - tak mi sie wydaje.
eMka ten konsole to udusic tego kto je wymyślił. na szczescie moj nie gra zbyt czesto bo nie ma czasu ale tak sobie pomyslalam ze jakby się twojemu M. ta konsola zepsuła to źle by się ne stało. może jakies małę spięcie kabelków? (to tak pół żartem pół serio). A co do maluszka to napewno twoje przeziebienie na to wpłynęło i jak troszke sie podkurujesz, witaminki porażywasz i mięska podjesz to bedzie dobrze.
Ja jem witaminki od poczatku ciazy pudelko składa sie z 2 tabletek - jedna z witaminami a druga z kwasem omega3.
Moja mała dzisiaj się rozpycha, chyba leży w poprzeg bo mnie oba boki bolą i ją tam czuję. Mały urwis - juz się nie moge doczekac az sie w łózeczku prężyc będzie a moje boczki wtedy odpoczną... 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak was tak czytam dziewczyny to widze jaki mam skarb w domu 🙂 🙂My sie nigdy nie kolocimy(czasem ja wrzeszcze ale on nawet nigdy na mnie glosu nie podniosl),zawsze ze soba rozmwiamy i moge zawsze liczyc na jego wsparcie.W domu to juz wszystko stara sie za mnie robic,pijanego to go moze z 4 razy w zyciu widzialam i jest strasznie wyrozumialy na moje humory 😁 😁 A mam je czasem spore 😉Moze sprobujcie porozmawiac ze swoimi i powiedzcie im wprost co was boli.W naszym przypadku zawsze sie to sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CO DO WITAMINEK TO JA BIORĘ FALVIT MAMA ...I W PIERWSZEJ I DRUGIEJ CIĄŻY PRZYJMOWAŁAM TEN PREPARAT...DODATKOWO NA POCZĄTKU BRAŁAM JESZCZE ŻELAZO BO MIAŁAM BARDZO SILNĄ ANEMIĘ KTÓRA LECZYŁAM W KLINICE HEMATOLOGICZNEJ OD KILKU LAT(DWA RAZY MUSIELI MI PRZETACZAĆ KREW BO JUZ BYLO BARDZO ŹLE) ALE TERAZ CAŁE SZCZĘŚCIE JEST WSZYTKO OK...DZIWNE!!!ALE TYLKO W CIĄŻY WYNIKI MORFOLOGII MI SIĘ POPRAWIAJĄ ..DLACZEGO JESZCZE TEGO NIE WIEM I LEKARZE TEZ NIE WIEDZĄ ...NORMALNIE NIE BĘDĄC W CIĄŻY MUSZĘ CAŁY CZAS PRZYJMOWAĆ ŻELAZO BO MÓJ ORGANIZM Z JAKIŚ POWODÓW NIE PRZYSWAJA TEGO SKŁADNIKA...MIAŁAM ROBIONE SETKI BADAŃ Z OKROPNĄ GASTROSKOPIĄ WŁĄCZNIE I NADAL NIE ZNAJĄ POWODU MOJEJ ANEMII...CIĄŻA JEST DLA MNIE OKRESEM KIEDY MOJA MORFOLOGIA UTRZYMUJE SIE W NAJNIŻEJ NORMIE...ALE PRZYNAJMNIEJ W NORMIE WIELE KOBIET WŁAŚNIE W CIĄŻY ZACZYNA MIEĆ PROBLEMY A U MNIE JEST ODWROTNIE..DLATEGO ZESTAW WITAMIN JAKI ZAWIERA FALVIT MAMA JEST DLA MNIE NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNI...JEDNA TABLETKA DZIENNIE I MAM SPOKÓJ!!! I WIEM ŻE MOJEJ DZIDZI TEŻ NIC NIE BRAKUJE I MOŻE ROZWIJAĆ SIĘ ZDROWO I SPOKOJNIE DO SAMEGO KOŃCA.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny... Ja na nogach już od 5:00 :/ Zasnęłam o 12:00, ok 4:00 obudziłam się siusiu i już zasnąć nie mogłam, już przed 6:00 byłam po śniadaniu :P:P
Capslocc moja mama też zawsze miała problemy z anemią, a w ciąży jej się poprawiło... Ja na szczęście nie odziedziczyłam tego po niej. Jeszcze nigdy nie miałam anemii (odpukać), a w ciąży wyniki morfologii wręcz książkowe 🙂 i nie przyjmuje żelaza 🙂 Oby tak dalej.
Moja kruszyna skacze mi w brzuchu, że szok... tylko już te jej kopniaki i wiercenie nie sprawiają mi przyjemności, są bolesne... Ale i tak się cieszę, że niuńka się rusza i wypina mi plecki, albo nóżki 🙂 Ostatnie 2 noce byłam zmuszona spać w staniku z wkładkami laktacyjnymi... I do tego mam jakieś obolałe piersi... bardziej lewa, tak jakby piekła przy skórze... nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje...
Podpatrzyłam dzisiaj przepis na pyszną (tak mi się wydaje) zapiekankę z łopatki wieprzowej, ziemniakami, cebulką i pomidorkami... tak pysznie wyglądała, że ją dzisiaj zrobie... Poza tym ja nie dam rady stać w kuchni a to się kroi, wszystko wrzuca razem, przyprawia i piecze 🙂 Super szybkie w przygotowaniu 🙂 Ostatnio wrócił mi chociaż apetyt i chęć jedzenia obiadów, staram się robić to co nie wymaga długiego przygotowania...
Muszę też posprzątać troszkę w domku... jutro przychodzi do mnie położna porozmawiać o porodzie, połogu itp. Miałam wczoraj wieczorem tyle pytań w głowie i się zapomniałam, chyba zacznę spisywać je na kartkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczyny. Sanamtka no to pospalas nie maco 🤢 Co do piersi to zapytaj dzisiaj polazna ale to pewnie oznaki przygotowania do karmienia.
Mnie dzisiaj maluszek tez rano przebudzil, chyba robi poranna gimnastyke, a mi tak sie nie chce wstawac ze szok, ale to pewnie dlatego ze pracuje, JEszcze 4 tygidnie z haczykiem i koniec tyrania 🙃
Samantka narobilas smaka tym przepisem, powiedz jak wyszlo i koniecznie podaj przepis. Ja dzisiaj robie pizze domowej roboty nan ciescie drozdzowym i tez juz mi slinka cieknie.
NIc zabieram sie za robote ale bede zagladac.
Milego dnia ciezaroweczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Dziewczynki! 🙂 mnie nie było od wczoraj, od południa i czytania miałam bardzo dużo.. Co do imienia to mnie się podoba Wiktor, Kacper, Piotr.. Tylko z moim mężem ciężko było się dogadać co do imienia, ponieważ żadne z tych mu się nie podobało. no i poszłam do biblioteki i wypożyczyłam księgę imion 😉 no i wybraliśmy Alana.. co do dziewczynki mieliśmy Biankę, Elizę, Lilianę, Alicję, Zuzannę, no i Amelię.. no i co do imienia dla dziewczynki nie doszliśmy do porozumienia, bo mąż chce Amelkę, natomiast ja Zuzię.. no ale będzie chłopiec, więc jest po problemie 😁
ja co do witamin to biorę Falvit mama.
No dziewczyny tak to już jest z tymi naszymi facetami.. mój też jest 6 lat ode mnie starszy, a czasem myślę, że On nie rozumie, że to wielka odpowiedzialność mieć dziecko.. Stwierdził do mnie, że dziecko to przecież nie koniec świata.. Ja się zgadzam, że dziecko nie jest końcem świata, ale kilku rzeczy niestety trzeba sobie odmówić.. Tak jak wypady nocne ze znajomymi 😞 my dużo spotykaliśmy się ze znajomymi, no i siedzieliśmy po nocach, ale trzeba wiedzieć, że jak będzie dziecko to, to się skończy.. no a on niestety tego nie rozumie do końca.. no ale tak to jest jak jego koledzy nawet dziewczyn niektórzy nie mają i imprezują cały czas i on by też tak chciał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spania to ja miałam bardzo ciężko dzisiaj.. zasnęłam dopiero gdzieś o 1, bo niestety plecy mnie strasznie bolały jak nigdy 😞 ale to pewnie po tym chodzeniu po sklepach, bo wczoraj byliśmy z moim mężem na zakupach i kupiliśmy łóżeczko, materacyk, pościel.. no ogólnie wszystko co potrzebne do łóżeczka! 🙂 no i rożek kupiliśmy, bo mój mąż się bardzo stresuje tym jak będzie brał dzieciaczka na ręce, więc mu najwyżej będę zawijać w rożek i w nim go będzie brał 😉 zakupy mi zrobiły bardzo dobrze! 🙂 a no i jeszcze jeden ręczni z kapturkiem kupiłam 😜 humorek mi się troszkę poprawił przez te zakupy.. no ale z mężem tak jak było jest dalej.. Jeśli chodzi o dziecko, to zainteresowany jest baaardzo, ale co do mnie to ja w jednym pokoju coś robię, on w drugim.. narzekał od niedzieli, że sam musi sobie kolacje robić, że mu nie zrobię.. Wczoraj zrobiłam to musiałam go wołać z 10minut, żeby przyszedł na nią.. kolacja typu kanapki, jajko na miękko, itp. No ale mimo wszystko! Zrobiłam to jeszcze go wołać musiałam.. Zła jestem na niego nadal i chyba mi szybko nie przejdzie przez to jego zachowanie.. No ale mój maluszek sprawia, że uśmiech pojawia się na twarzy, tym bardziej, że przez ostatnie dni wierci się bardzoo.. 😉 no mnie też już powoli sprawwia ból to jego wiercenie, ale co tam! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
No mi dzis udało sie troszke pospać, ale czy obudziłam się wyspana hmmm raczej nie za bardzo... głupkowate dzis sny miałam, że złapałam na zdradzie Mojego, tak się zezłościłam przez sen, że po przebudzeniu az pokazałam mu jezyk 😁
Ja dziś miałam w planach kurczaczka z piekarnika, ale Kaczuszka narobiła mi ochoty na ta Pizze domowej roboty i chyba na to sie skusze... Z tym,że nigdy jeszcze nie robiłam i nie mam sprawdzonego przepisu...Coś poszukam w necie 🙂 Może się uda 🙂 I może wybiore sie na jakies zakupy... Jeszcze sie zastanawiam nad planem dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Synek też wiercipiętka Mała jest 😁 Ale sprawia mi to wiekla radość, bo przynajmniej wiem, że tam jest i że energiczny chłopczyk z niego 🙂 No, ale dostałam pare kopniaków w żebra takich, że aż sie wyprostowałam z bólu 🙂 Czasami nawet myśle,że złośliwie mnie kopie, bo jak np powiem "Dawidku, ale jak tak kopiesz to Mamusie boli" to po zakonczeniu tych słów dostaje silniejszego kopniaka 😁 Zobaczcie, jeszcze się nasze pociechy nie urodziły, a już daja Nam tyle szczęścia i radości!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie też zrobiła Kaczuszka mega ochotę na pizzę domowej roboty.. no ale niestety nie mam nic pieniędzy w domu i nie mam jak kpić składników na nią to może jak mąż wróci z pracy to podjedziemy do carefura i kupimy to co jest potrzebne i na kolację będzie.. Na obiad mam zupę pomidorową, bo strasznie mi się już chciało 😉 no i zrobię 😜 jak powiem o pizzy to zrobimy ją pewnie z mężem wspólnie.. w końcu coś razem, no ale zobaczymy..

No mój maluszek właśnie mi dupkę wystawił 😉 to prawda nie ma ich jeszcze z nami, a już dają nam tye szczęścia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska, fajnie slyszec ze zakupy sie udaly i ze lozeczko skompletowane, hja tez bede kupowala beciki - chyba ze 2 bo dziecko pop porodzie lubi byc czyms opatulone - czuje sie wtedy bezpieczniej. co do meza, to zecze jemu i tobie zeby szybko zrozumial ze jak sie dzidzus urodzi to sie niestety wiele zmienia, ale uzmyslawiac mozeszmmu to juz 🙂
neil, ja tez biore przepis na pizze z internetu wazner jest zeby zachowac dokladnie takie proporcje jak sa podane - dokladnie odmierzyc.. a co do aktywnosci malochow to moja mala chyba sie wczoraj w poprzeg ulozyla i rozpychala bo mnie obyzwa boki tak bolaly ze nie moglam wytrzymac, na szczescie przeszlo. Ale to prawda roadosci jest co niemiara, ja co wieczor poswiecam troche czasu zeby poobserwowac brzuszek i przykladam raczke to brzuszka zeby mala mnie czula. uwielbiam to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach no ja mu to uzmysławiam..tylko on nie rozumie.. kilka razy mu powiedziałam już, że z niego dzieciak jeszcze jest, a sam będzie miał dziecko.. naprawdę czasem myślę, że już mnie niczym nie zaskoczy, a tu jednak! :/ ech.. za bardzo patrzy na swoich kolegów, tylko nie widzi tej różnicy, że oni nie mają żony w ciąży, kurna większość z nich to nawet dziewczyn nie ma 😞 więc sobie imprezują ile tylko chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Mamuśki!

Ja spałam dziś niespokojnie z uwagi na czekające mnie USG - no i proszę: poszłam z samego rana na umówione badanie i okazało się, że nasza córcia waży dopiero 1602 g i jest ... CHŁOPCEM 😁 😁 😁
Szczerze mówiąc jak za pierwszym razem lekarz mówił o dziewczynce wspominał, że to na 80%, tak więc byłam gotowa 😉 Jestem szczęśliwa i może troszkę tylko muszę przeprogramować psychikę 😉

Co do facetów, to mój mąż to doprawdy wielki cud - to taka prawdziwa, odpowiedzialna miłość.

Kochane ciężko jest, gdy najbliższy nam okazuje sie wcale nie być tak blisko - wszystko to zależy od jego charakteru, osobowości i hierarchii wartości, jaką z sobą niesie. Przede wszystkim musi odczuć, iż jeśli nazywa siebie mężczyzną nie może zachowywać się jak chłopiec, to niedojrzałe - jakby dziecko miało dziecko!!!

A co do pizzy to ja zawsze robię ją sama, ale na grubym cieście. Zawsze się udaje i jest tania 🙂)

Buziaki i odwagi na cały dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...