Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alez dzien paskudny. Mojeg tescia wlasnie zabralo pogotowie, ostatnio narzekał ze sie zle czuje i piekło go w lewym barku, a ostatnio trzesła mu sie lewa reka jutro mial isc z tym do lekarza. treaz czekam na jakies wiesci od tesciowej bo nawet nie mam jak tam pojsc. Nie moge tez dodzwonic sie do meza do pracy.
a jescze wczesniej szwagierka powiedziala ze jak chrzciny zrobimy 10 ipca to ona nie bedzie chrzestna bo jej ten dzien nie pasuje. Ten dzien jakis pechowy
Jak bylam z malą i psem na spacerze to sie jeszcze do mnie przyczepili, mimo ze pies na smyczy i mialam woreczki na psia kupke.
ehh zeby juz byl wtorek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez jeszcze okresu nie dostalam.
Pieluszki uzywam pampers premium care i chusteczki pampers sensitive. Dxisiaj kupilam pampersy sleep & play i juz wiem, ze nie beda dobre, bo takie dziwne sa. Wczesniej dostalismy jakies pampersy za darmo z jakiejs fabryki ale sa beznadziejne.
A ja dzisiaj kupilam sloiczek z hippa i dam malej jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
niunia a myjesz przegotowaną wodą czy normalnie ciepla z kranu??? bo ja tez sie zastanawialam zeby myc wacikami z woda..skoro moja ma taką pupkę delikatną 🙂.... a i uzywasz jakis specjalnych wacikow czy zwyklych kosmetycznych ???


Wlewam do miski wodę przegotowaną i wymieniam ją dwa razy dziennie. Zwykłe płatki kosmetyczne z Rossmanna tylko te większe nie takie małe kółka tylko owalne. Polecam pupa piękna, a miał tak podrażnioną od chusteczek, że krew aż leciała ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Ja tez jeszcze okresu nie dostalam.
Pieluszki uzywam pampers premium care i chusteczki pampers sensitive. Dxisiaj kupilam pampersy sleep & play i juz wiem, ze nie beda dobre, bo takie dziwne sa. Wczesniej dostalismy jakies pampersy za darmo z jakiejs fabryki ale sa beznadziejne.
A ja dzisiaj kupilam sloiczek z hippa i dam malej jutro.


Tak szybko jej słoiczki wprowadzasz? Ja mam też te sleep & play i przeciekają ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Kupilam jeden marchew i jablko i jeden brzoskwinia..Nie dam jej duzp tylko na sprobowanie..Kiedys sie dawalo dzieciom zupki od 3 miesiaca. U mnie w rodzinie daja tak szybko rozne jedzenie i nic sie nia dzialo.


To daj znać jak Maja zareagowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia super z Was Rodzinka, cudne fotki.

O rany! Ale Kornelka podobna do Mamy!

Niunia no wlasnie z mężem bym poszła najchętniej ale on bedzie dopiero 17 czerwca. Teraz jestem sama dlatego tak ciezko.

Samantka Aleksowi czasem tez strummieniem kupy strzelają prosto na mnie i w dodatku są zielone ale sie pienia i nie wiem co to oznacza??????
Okresu jeszcze nie dostałam chyba ze to leciutkie krwawienie które trwało tydzień to byl okres ale nie wydaje mi sie. Samantka zdaje sie ze miales tez krwawienie i miales zapytac lekarza o co chodzi, byłaś juz na wizycie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra jutro właśnie idę do gina 🙂 Ale okres to to nie był 🙂 🙂 Bo za małe ilości i już nic nie leci 🙂 🙂
Jutro się dowiem u pediatry co z tymi strzelającymi i pieniącymi się kupkami więc też dam znać jakby co 🙂
A co do pampersów, to właśnie słyszałam że sleep&play są najgorsze... my używamy baby dry, są najlepsze jak dla mnie, nic nie przecieka, co zdarzało się przy new baby ( i ta siateczka w new baby mnie dobijała, bo się lepiła do pupy i wręcz ją odrywałam...małej tonie bolało, ale mnie wkurzało :/), a próbowaliśmy jeszcze baby activ, które są lepsze od new baby, a gorsze od baby dry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka to jesli nie sprawi ci to problemu zapytaj prosze czy to normalne ze co druga kupa zupełnie zielona kolor khaki jasny lub ciemnozielona, bo my u pediatry dopiero za jakieś 2-3 tygodnie.

Nie wiedziałam ze jest tyle rodzajów pampersow, ja używam Huggiesow bo są fajne i wychodzą najtaniej na promocjach w Superpharmie 36 zł za megapack czyli 90 szt. Potwierdzam, DADA z Biedronki tez super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez myje tylko wacikami i wada ale taka z kranu ciepła lub letnia jak mu bardzo gorąco. A waciki duże prostokatne higienic (drogie bo 6,50 za paczkę) lub GaGa lub marki Tesco za 4,50 wszystkie są dokładnie takiej samej jakości 100% naturalne dla dzieci.
Po husteczkach Fasolowi robią sie czerwone kropki czyli jak mniemam za zatok odparzenia, stosuje je wiec tyglko jak musze na wyjścia. Polecam tez maść do pupy na receptę moge podać sklad jesli ktos bedzie chciał. Koszt 5 zł a rewelacyjnie zapobiega odparzeniom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huggiesów dostałam jedną paczkę i nie mogę ich zużyć i chyba nie zużyje. Jednego dnia 3razy małą przebierałam już zdecydowanie biedronkowe DAda są lepsze.
Przemywanie wodą przegotowaną pupy to chyba przesada ja to nawet buzie przemywam kranówką od samego początku, pupa u nas na chusteczkach też ładna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka A o których pampersach mówisz, bo ja uzywalam premium Care. I bez wyjątku jak za długo przetrzymalam albo wlasnie musiałam używać chusteczek zamiast wacików to we wsz pieluchach sie pupa odparzala: Pampers, Huggies, Dada, GaGa, Bella, babyDream. W dodatku w każdej sie zdarzyło ze przeciekla. Haggisy wybrałam bo bardzo wygodniea się zaklada i nie śmierdzą talk chemia jak pozostałe. A szyte iść pieluchy poczytuje jako zaletę bo trzyma nogi w rozkroku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Dg, pewnie tez karmisz 🙂 pozdrawiam zatem 🙂
Ja do buzi stasuje przegotowana, no bo oczki jeszcze delikatne i w ogole, zwykle zaparzam codzień rumianek, stoi sobie w łazience I go do buzi zuzywam w ciagu dnia, czasem do pupy tez jak potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
Ja tez myje tylko wacikami i wada ale taka z kranu ciepła lub letnia jak mu bardzo gorąco. A waciki duże prostokatne higienic (drogie bo 6,50 za paczkę) lub GaGa lub marki Tesco za 4,50 wszystkie są dokładnie takiej samej jakości 100% naturalne dla dzieci.
Po husteczkach Fasolowi robią sie czerwone kropki czyli jak mniemam za zatok odparzenia, stosuje je wiec tyglko jak musze na wyjścia. Polecam tez maść do pupy na receptę moge podać sklad jesli ktos bedzie chciał. Koszt 5 zł a rewelacyjnie zapobiega odparzeniom.


Polecam waciki z Rossmanna te duże są za 2.99 40szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):

Przemywanie wodą przegotowaną pupy to chyba przesada ja to nawet buzie przemywam kranówką od samego początku, pupa u nas na chusteczkach też ładna.


Jak dziecko ma problemy skórne to lepsza jest woda przegotowana. Mi tak pediatra zaleciła i teraz jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra nie wiem jak sie pampersy nazywaly, bo ja myslalam, ze sa jedne dopoki M nie kupil takich z siateczka w srodku... 🤢 no i tak naprawde to nie wiem jak sie nazywaly. Zreszta i tak wolalam te najzwyklejsze (chyba :huh 🙂.
Co do mycia buzi to ja myje tylko przehptowana wosa, a oczka czasem sola fizjologiczna, ale juz jej w hurtowniach aptecznych nie ma. Jak bedzie ropka tuo tez rumianek zaparze, ale na razie nie ma nic.
Niunia to jak tylko dwa razy zmieniasz te wode do pupy to taka brudna myjesz?
Ja tylko uzywam chusteczek. Chyba ze mpcno jest Antoine zakupciany.
A w ogole polecam oliwke dla niemowlat cleanic, pachnie jak budyn waniliowy, sama sie nia smaruje 🙂
No i dalej nie wiem co to jest rozdzielajaca sie kupa. Dobrze to czy zle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...