Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Amelcia dziękuje za życzonka 🙂. W tym miesiącu już wszystkim dzieciaczkom stukną wymarzone 3 miesiące!
My również życzymy najlepszego Dawidkowi i Kornelci!!! Buziaczki od cioci Justynki i Amelci :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A w ogole dziewczyny was teraz zaskocze.Ostatnio rozmawialam z ta pania co prowadzi masaze na temat jedzonka dla dzieci.Sama ma 2 dzieci i wiecie co mi powiedziala??Ze jak zaczyna sie wprowadzac dziecku produkty,to o ile nie ma sie swojego ogrodu i swoich wlasnych,niepryskanych produktow,to lepiej dawac dziecku sloiczki.Bo one sa przebadane,maja atest itd.A warzywka,ktore kupimy na rynku czy w markecie maja mase chemi,pestycydow i innego swinstwa.Mowilam jej,ze zrobilam Julce swoja marchewke,to kazala mi sie tak do min 8 miesiecy wstrzymac z robieniem samemu,bo cala chemia z tych produktow osiada w cialku dziecka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
I kupa znowu.. 🙂
Dg ja na Twoim miejscu dalabym malej jabluszko starte albo soczek i napewno pomoze na kupke...Troszeczke tylko daj i zobacz..Ja malej juz dalam jak miala 2 miesiace i nic jej nie bylo.


Marta a ja dałam jabłko tylko, że ugotowane i pierwszy raz nie było kupy prawie 2 dni... gotowane a surowe.. jest jakaś różnica??? Martuś Ty dawałaś surowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka ja dawalam surowe..Nie wiem czy to jest jakas roznica. U mnie ostatnio jeden dzien nie bylo kupy, ale to podobno normalne.
Jednak mam pytanie do dziewczyn, ktore sie orientuja.. Przed chwilka Maja zrobila kupe kolejna (chyba 5 lub 6 dzisiaj) i widzialam krew w sluzie i takie drobinki krwi..Nie bylo tego duzo i nie wiem co robic...Czy to przez cos co zjadlam, czy przez ta kaszke co jej dalam...czy po prostu zbieg okolicznosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, ale ja mam zamiar kupować małej tylko i wyłącznie produkty bio. Więc nie martwię się o chemię.. U mnie w markecie jest dużo tych produktów... Stoisko z warzywami i owocami, mięsa, ryby itd... Słoiczki też są bio z nestle czy hipp 🙂 Więc mała dostanie wszystko bez sztucznych nawozów.. i wiem, że nie są pryskane nie wiadomo czym... Warzywa i owoce bio mają to do siebie, że łatwo je poznać.. nie są takie wyrośnięte jak inne, szybciej się psują, bo nie są niczym naszprycowane i ogólnie są brzydsze 🙂 🙂 No ale tak to już jest... Porównajcie np. truskawki ze sklepów, a z działki... te ze sklepów są jakieś gigantyczne... wiadomo że czymś nafaszerowane, a te z działki czy bio są małe i nie są już takie czerwoniaste jak te wielkie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja pytałam o kupki pediatry i powiedziała, żeby się nie martwić śluzem w kupce, strzelającymi kupami, pienistymi, zielonymi czy brązowymi... Ale jeśli jest krew w kupce czy tez kupa jest biala (brak żółci) lub czarna (bo to tez moze byc przez krew) trzeba skonsultować się z pediatrą i pokazać tą kupkę, jeśli się powtórzy,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko ja kiedys pracowalam na fabryce i nauczylam sie jednej rzeczy-ze produkty organic od innych ruznily sie tylko nalepka i cena..Lecialy te same warzywka,a na te organik dodatkowo przyklejalismy,ze niby sa lepsze 😉I od tego czasu sie zrazilam do tego typu produktow.Dlatego ja wole pani posluchac i nie bede ryzykowac.A domowe produkty dostanie za miesiac w Polsce,jak nazbieram wszystko swieze z babci dzilki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Samantka to jesli sie krew nie powtorzy to nie mam sie czym martwic?

No nie koniecznie... ja bym zadzwoniła i powiedziała ile tej krwi było... Być może mała robiąc kupkę mocno parła i coś tam pękło jakaś żyłeczka, więc nie ma co się martwić, ale jeśli krwi było więcej albo się powtórzy to trzeba z tym jechać do lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, ale ja wiem jak to jest z tymi warzywkami... te które są na prawdę bio mają jeszcze jakiś stempel czy pieczątkę, że zostały zatwierdzone i zbadane przez przedstawicieli unii i niezależne jednostki certyfikujące... sprawują one kontrolę nad tymi produktami... i te produkty które kupuję nie mają tylko napisu bio, ale również specjalne certyfikaty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
My niedawno wocilismy do domku Dzis z okazji 3 miesiaczkow zabralismu ja nad jezioro! Ale nie wsadzalam jej do wody bo jeszcze za zimna a poza tym bym sie bala bo to wiadomo co w niej plywa!
Ale Kornelce sie bardzo podobalo, pospalasobie na siwzym powietrzu i dzisiaj jak aniolek grzeczna. zeby nie zapeszyc!
Dziekujemy za zyczonka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta jak Kornelka miala taka kupke i pojechalam do lekarza to mi powiedziala ze jak znow cos takiego sie pojawi to mam nie panikowac tylko czekac na nastepna kupke ( a u Nas bylo jej duzo za pierwszym razem) i jak w nastepnej bedzie wiecej to na nastepny dzien przyjsc! Mysle ze spokojnie mozesz poczekac nanastepna i jak znow bedzie to na spokojnie jutro pojsc. U Nas ostatnio znow byla ale tylko raz wiec nie bylam u lekarza. I sorki ze nie odpisalam sms wolałam zadzwonic bo nie lubie pisac smsów 😉 No ale jak tu jestes to tu napisze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko jesli u was te warzywka sa pewne,to jak najbardziej malej rob.Jakbym miala pewnosc,to bym sie nie wahala 🙂Niestety w UK to,ze jest napisane,ze cos jest organic to nie znaczy,ze takie jest.I niestety wiele osob w tym kraju ci to powie 😞 Maju mam nadzieje,ze kupka sie nie powtorzy.Edytko ciesze se,ze dzionek sie udal.U nas dzis pogoda do D...caly dzien pada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozumiem Cie doskonale bo ja to o 2 w nocy do szpitala oddalonego o 35 km chcialam jechac, jak pierwszy raz zrobila taka kupke. To normalne ze sie martwimy. Mam nadzieje ze to jednorazowy incydent, trzymam kciuki zeby sie nie powtorzylo! ale jak bedziesz we wtorek to i tak podpytaj swojego lekarza o to, co robic na przyszlosc. Co lekarz to inna porada, a my wszystko zbieramy i niedlugo napiszemy leksykon chorob z poradami co robic gdyby... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu uporałam się po wyjeździe do teściów 🙂. W końcu mogę Was na bieżąco czytać. Bo odcięta od brzuszka źle się czułam. A tutaj wrzucam linka ze zdjęciami Amelci jakby ktoś chciał zobaczyć : http://tnij.org/amelkah .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko nalezalo ci sie w koncu troche odpoczynku:*Szarla obejrzalam zdjecia.Az milo popatrzec 🙂Wlasnie jak sie takie galerie oglada,to widac,jak nam sie dzieciaczki od porodu pozmienily 🙂A co to za dzidzia obok Amelki?Widze,ze bedzie miala sie z kim bawic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to u mnie mała wykąpana, najedzona i śpi 🙂 🙂 U mnie strasznie gorąco mimo deszczu, który niedawno padał... Ciągle się pryskam wodą w sprayu, bo wtedy chłodniej... normalnie masakra i widzę, że małej to przeszkadza, bo była spocona... :/
Szarla super zdjęcia... jeszcze wszystkich nie obejrzałam, bo jest ich dużo, a ja nie mam za bardzo czasu, ale obejrzę na pewno... i załóż sobie konto na aguagu.pl tam jest podzielone na miesiące i też fajne albumy się tworzą... mojej małej album jest w suwaczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej nie wchodziłam, bo po spotkaniu miałam grilla, a potem znajomi do Nas przyszli. Spotkanie udane, gadałyśmy jakbyśmy się od lat znały. A Ja widziałam Gerdę na żywo a Wy nie 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 Byłyśmy na plaży i kurczę mam spalone plecy. Gerda, Ania, Blue jak Wy? Spiekłyście się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...