Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Ja raczej jestem za pieluchami jednorazowymi, bo na początku trzebaby było dużo prać, jak wiadomo niemowlak robi często kupkę i siusiu...(poza tym są drogie, a trzeba kupić więcej, bo chyba nie chciałby nikt prać 2 x dziennie pieluch...) takie pieluszki jednorazowe myślę, że by zdały egzamin u starszych dzieci.
A laktator to kto jak chce... lepiej rozważyć to już po porodzie, bo nigdy nic nie wiadomo... ja dostałam taki ręczny, ale sama nie wiem czy mi się przyda... chociaż, częściej się przydają. Słyszałam też że można wyporzyczyć w szpitalu. Przynajmniej tu u mnie.









Ja tam mam inne zdanie co do tych pieluch eko.. bo znam opinie mam, które je uzywają.
W sumie i tak trzeba codziennie prać rzeczy dzidziusiowi (bo ulewa), więc dla mnie to nie ma różnicy czy wrzuce tam pieluchy czy nie 😜 a są takie otulacze, co "rosną razem z maluchem".
Przeliczyć ile pampersy jednorazowo wyniosą miesięcznie to też spora suma, a wielorazowe ma się już na dłużej ;]
Jak się mamusie czujecie?
bo ja strasznie narzekam na ból jajnika i kręgosłupa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Jak się mamusie czujecie?
bo ja strasznie narzekam na ból jajnika i kręgosłupa..


Ja narzekam cały czas na ból w krzyżu, wczoraj miałam wizytę i nic mi Pani nie zapisała. Powiedziała, że mogę ewentualnie paracetamol, ale szkoda wątroby i dzidziusia i najlepsza jest na to akupunktura, ale Ja się boje igieł i chyba nie skorzystam ;-( Trzeba się trochę pomęczyć, w końcu noszę już 1,050kg chłopa w brzuchu!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EEeee nie tylko Ty 🙂 ja u lekarza na wadzę już mam 70 kg. Nie wiem ile było jak startowałam, chyba 62 kg w 10 tygodniu. To by się zgadzało z wagą domową, tam na początku było 60, a teraz 68, więc wychodzi 8 kg . Przez ostatnie dwa miesiące było 2 kg na miesiąc. Teraz pewnie będzie więcej, bo święta idą 🙂)) hehe chociaż nie mam apetytu prawie wcale, ale jak widać i tak rosnę, a Antek ma już 860 gram 😁
A Ty Niunia jak to już nie tyjesz, ani ciut ciut???
Poza tym byłam na szkole rodzenia, oprócz nas były jeszcze 4 pary. Mój Miś komplement mi powiedział, że najładniej wyglądałam (tak, tak bluza z kapturem, jeansy i futrzaki na nogach :P). Poza tym stwierdził, że wyglądamy dziecinnie 🙂)) a najlepsze jest to, że większość tych dziewczyn to młodsze ode mnie dużo, tylko ze mnie taki dzieciak wieczny hehe :PPP no i co tam jeszcze? Aha, mój brzuch w porównaniu do innych w tym samym terminie to wygląda jakby go nie było 😞(( eee szkoda, bo muszę się wypiąć, żeby ktoś mi uwierzył, że mam dzidziusia w brzuszku :P
pozdrawiam w zimowy wieczorek :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
mam do sprzedania 3 pary spodni ciążowych
kupiłam je na lato niestety zostałam oszukana przez sprzedawczynie bo ta napisała że jest to rozmiar 42 później nie wyraziła zgody na zwrot
spodnie przeleżały w szafie z myślą o tym że przytyje
jednak w ciąży nie przytyłam prawie wcale i spodni nie założyłam ani razu
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-dorothy-perkins-r-44-i1351629489.html
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-mothercare-r-46-i1351629490.html
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-r-46-i1351629491.html
POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pewno moje wcześniejsze było złe bo np. od jednej wizyty do drugiej miałam +4kg i nawet pielęgniarki z kliniki mi powiedziały, że to za dużo w tak krótkim czasie (niecałe 3 tygodnie). Ale wtedy jadłam bardzo dużo słodyczy ;-P. Ja przed ciążą dużo ważyłam, więc nie mogę za dużo przytyć teraz, bo będę miała jeszcze większe problemy z kręgosłupem ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Jak się macie?
Jakie znacie domowe sposoby na ból zęba??? Od kilku godzin ściany gryzę i nie wiem co mam robić, wzięłam paracetamol, ale nie chcę przeginać, płuczę gardło szałwią i przy okazji zęba i robię zimne okłady, ale nic nie pomaga... Jutro idę umówić się na wizytę do dentysty... wolałabym wyrwać tego zęba niż tak cierpieć, a okropnie boję się dentysty.... W ogole wszystko na raz, mam też infekcję gardła, co drapie potwornie i wychodząc z apteki takiego orła wywinęłam (WSZYSTKO PRZEZ TEN CHOLERNY ŚNIEG), że teraz boli mnie ciągle w okolicach kości łonowej... Byłam u lekarza no i kazała odpoczywać i nie przesilać się bardziej...Mam pecha jak nic... wszystko na raz.. Pomocyyy!!! 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja kocham zimę, śnieg i mróz 🙂)))) codziennie na spacery chodzę, ale Miś mnie gania, że się wywalę i mi nie pozwala. Ale ja się nie dam. Najchętniej to cały dzień bym na dworze spędziła.
Co do szkoły rodzenia, to szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda gdzie indziej. Tu na razie same wykłady. Zobaczymy co będzie dalej. Zresztą ja i tak się na cesarkę szykuję, bo moje kochanie woli sobie siedzieć w brzuszku wygodnie niż stać na głowie. I tak już stoi lub sobie leży w poprzek od 3 miesięcy... więc chyba się nie zanosi na to, że postanowi nagle się odwrócić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też lubie zimę ale jak jest słoneczko 🙂 Myśle, że Dziecko może się w oststnim miesiacu ułozyć główką do dołu, także nie jest jeszcze przesadzone ze bedziesz miała cesarke.. Mój Synuś własnie się obudził i kopie mnie po zebrach 😁 Kocham to uczucie 😁 Jestem ciekawa jak bedzie później, jak bedzie wiekszy, teraz wazy ok 1 kg a co bedzie jak bedzie wazył ok 3 ....?? 3 x silniejsze kopniecia, nie wiem czy dam rade, bo teraz czasami potrafi niezle dokopać 🙂 Dziś zakupiliśmy wózek dla Dawidka 😁 Jest superowy, normalnie sprawił mi taka radość, że nie mogłam się nim nabawić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka uważaj na tych spacerach, żeby się nie wywalić. Ja dziś trochę posprzątałam i teraz umieram z bólu pleców. Och, jak Ja bym chciała żeby było już po wszystkim i mieć Pawełka przy sobie ;-).Ale jeszcze niecałe 3 miesiące, zleci jakoś ;-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez uwielbiam spacery w zimie..Wlasnie zaraz sie z mezem wybieramy na wroclawski rynek, bo fajnie wszystko przestrojone na swieta i takie budki z drewna gdzie mozna zjesc rozne pysznosci 🙂
Dzisiaj tez caly dzien sprzatalismy..Zrobilismy generalne porzadki w szafach i jest wszystko ladnie poukladane 🙂 Tez juz sie nie moge doczekac marca..Mam nadzieje, ze nie bedzie sie jakos dluzyc..
Neli pochwal sie jaki wozek kupilas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och zazdroszczę spacerów po wrocławskim rynku 🙂 ja bym chciała do Krakowa pojechać na święta (mój Misio stamtąd jest), ale lekarz niestety powiedział, że odradza mi kilkugodzinną podróż zimą... No fakt... samochody w korkach, a pociągi to same wiecie jak jeżdżą... ehhh... szkoda... za to na Wielkanoc to już z synusiem będzie można się wybrać, a za rok to i na Boże Narodzenie... a stamtąd to już rzut beretem do Zakopanego... 😁DD och rozmarzyłam się 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też bym do Krakowa pojechała, mieliśmy jechać teraz w wakacje, ale się dowiedziałam o ciąży i jakoś nigdzie nie pojechaliśmy. Ale nic straconego w przyszłym roku pojedziemy tam w trójkę ;-) A do Wrocławia to swoją drogą od kilku lat się z mężem wybieramy i jakoś nie możemy dojechać ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂 To link do wozeczka jaki kupiliśmy http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260696828433&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Jak tam sie dzis czujecie? Ja w sumie dobrze, tylko troszke sie nie wyspałam bo sasiad miał imprezke i troszke głosno było 😞 Ale słoneczko dzis świeci za oknem i dodaje mi energii 🙂 Chyba się dziś wybiore na dłuzszy spacerek...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...