Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tuska, ja myśle, że faceci rezczywiście troszke sie obawiaja, że cos zrobia maluszkowi ... Mój też tak ma i też myslam, że już przestałam być dla Niego atrakcyjna i mu po prostu powiedziałam, na to On, że czasami nawet czuje jak maluszek się poruszy w brzuchu i obawia się, że cos mu sie dzieje ... Rozumiem go, bo czasami i ja mam takie odczucie, choc wiem, że jest Ono złudne ...
Ja dzis nawet dobrze spałam, choc nie mogłam długo zasnac, ale nie było tragedii ... Mam nadzieje, że dzis Mój bedzie miał wolne, bo już się za nim steskniłam i chciałabym go wyciagnać na jakis smaczny obiadek...
Achhhh i wczoraj wieczorem naczytałam sie o porodach i postanowiłam,że spakuje sobie torbę do szpiutala do końca stycznia... Nigdy nie wiadomo co się może stać ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska, ja myśle, że faceci rezczywiście troszke sie obawiaja, że cos zrobia maluszkowi ... Mój też tak ma i też myslam, że już przestałam być dla Niego atrakcyjna i mu po prostu powiedziałam, na to On, że czasami nawet czuje jak maluszek się poruszy w brzuchu i obawia się, że cos mu sie dzieje ... Rozumiem go, bo czasami i ja mam takie odczucie, choc wiem, że jest Ono złudne ...
Ja dzis nawet dobrze spałam, choc nie mogłam długo zasnac, ale nie było tragedii ... Mam nadzieje, że dzis Mój bedzie miał wolne, bo już się za nim steskniłam i chciałabym go wyciagnać na jakis smaczny obiadek...
Achhhh i wczoraj wieczorem naczytałam sie o porodach i postanowiłam,że spakuje sobie torbę do szpiutala do końca stycznia... Nigdy nie wiadomo co się może stać ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli 100 lat, na NK widziałam, że masz urodziny ;-) Życzę Ci wiadomo czego, zdrowego dzidziusia i bezbolesnego porodu ;-* Ja jak zwykle wstałam 15 min. temu. W nocy się wierciłam, strasznie mnie wszystko boli. Ostatnio coraz mocnej. Edyta mój wynik CRP to 9,3. W poniedziałek mam wizytę, ale nie będę mieć jeszcze do tego czasu wyników posiewu niestety. Tuska, super, że pojechałaś na to spotkanie. U mnie w szkole rodzenia też jest taka możliwość, ale jeszcze nie wiem kiedy, dziś mam zajęcia to się dowiem. Tylko, że są wycieczki do 3 szpitali, a Ja nie wiem w którym chcę rodzić ;-(. Jeśli chodzi o sex to na początku normalnie, później miałam zakaz jak mi się łożysko troszkę odkleiło, później znów mogłam, ale rzadziej, bo się bałam. A teraz zero bo mnie boli, nie mam ochoty i ogólnie nie sprawia mi to przyjemności. Miś to rozumie, ale chciałby, bo twierdzi, że teraz wyglądam sexy. Zboczuch grubaski mu w głowie 😁 Musi jeszcze trochę poczekać. Dziś muszę zabrać się za resztę porządków. Ma drugi podejście. W niedzielę mamy gości z okazji urodzin męża, więc jakoś musi tu wyglądać. Poza tym może dziś przyjdzie łóżeczko to chciałabym mieć już wysprzątane w pokoiku. Nie mogę się doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli wszystkiego najlepszego w dniu urodzin 🙂
Tuska super macie ten szpital, chcialabym, zeby u mnie tak bylo.
A Ty Niunia sie nie przemecz, bo wieczorem znowu bedziesz sie zle czula!!
Ja od wczoraj leze i nie robie nic. Bardzo zle sie czuje.Znalazlam to w internecie:

Objawy zagrażającego porodu przed wczesnego, to:
- Skurcze macicy (należy pamiętać, że w ciąży występują skurcze Alveraza, a pod koniec ciąży Braxtona Hicksa) ;
- Bóle w okolicy krzyża lub w pachwinach (pod koniec ciąży będzie, to objaw zbliżającego się porodu);
- Odczuwanie bólu w miednicy mniejszej podobnego do bólu w czasie miesiączki (pod koniec ciąży, będzie, to objaw zbliżającego się porodu);
- Wystąpienie zwiększonej ilości wydzieliny z pochwy oraz/lub krwawienia z dróg rodnych.

Troche sie wystraszylam, bo pierwsze 3 punkty u mnie wystepuja od kilku dni..Tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wszystkie od kilku tygodni. Ale lipa. W poniedziałek się wszystkiego dowiem. Mało mam do sprzątania, tylko poukładać muszę rzeczy na miejsce i odkurzyć. Nie chcę się przemęczyć, bo mam dziś szkołę rodzenia ;-) I tam sobie poćwiczę i mąż zrobi masaż 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja, Niunia, Edytka, Dziekuje bardzo za życzenia 🙂 Juz stara pupa jestem za przeproszeniem 😉
Ja czasami tez mam takie bóle , ale nie sa zbyt silne wiec nie panikuje, mam świadomośc tego, że wszystko musi się przygotować do takiego wysiłku jakim jest porod... Skurczów macicy chyba jeszcze nie miałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no neli to 100 lat! ;*
bardzo się cieszę, że pojechałam na to spotkanie do szpitala, bo troszkę się uspokoiłam.. No ja wczoraj na wieczór i dzisiaj rano miałam taki ból miesiączkowy ;/ no i ból krzyża, taki przeszywający.. a ostatnio jak taki miałam to lekarz kazał mi jechać do szpitala, ale jak na razie przeszło, więc ne panikuję i nie dzwonię do niego. Tym bardziej, że w środę mam wizytę 😉 i wtedy mu wszystko powiem 😉 zapomniałam się zapytać tej położnej co nas oprowadzała co trzeba wziąć ze sobą do szpitala ;/ może napiszę do niej email 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczyny
Na początku wszystkiego najjjlepszego dla Neli, 100 lat, spełnienia marzeń i przede wszystkim bezproblemowej ciąży i jak najmniej bolesnego porodu:]

Ja sali porodowej w szpitalu w którym zamierzam rodzic nie widziałam, wiem tylko z opowiadań koleżanki jak jest. Za bardzo się tym nie przejmuję bo podobno od marca mają ją przenosic na jakieś inne piętro bo będzie remontowana. Tak więc nie ma co się przejmowac...
Nie mam zielonego pojęcia co trzeba zabrac do szpitala, podpytam znajomej co trzeba do tego szpitala gdzie ja bede rodzic. Mam tylko pytanie ile zabieracie koszul nocnych? Wiadomo do porodu jedna na pewno, później na zmianę i zastanawiam się czy nie zabrac jeszcze jednej? Czyli w sumie 3.... w razie czego mąż dowiezie...
Co do przedwczesnego porodu to dzis w nocy miałam skurcze, mówię do mojego że chyba trzeba do szpitala bo lekarz mówił że jeśli będą to mam się na oddział zgłosic... No ale rano wszystko ustało i narazie spokój
Jedynie kręgosłup boli, z prawej strony najbardziej ale lekarz mówił że to dziecko uciska na nerw kulszowy i na to nie ma lekarstwa.... Pozostaje leżec dalej - już tydzień minął, aż się boję następnej wizyty za tydzień - ciekawe co lekarz powie na temat skracającej się szyjki i rozwarcia bo brzuch dalej twardnieje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje kochane za życzenia :* Wielka Buźka :*
Ja chyba wezme 2/3 koszule i jedna pidzamke, choc nie wiem czy bedzie az tyle mi potrzebne, bo jesli porod bedzie bezproblemowy, ja i Synek zdrowi to chyba po 12 godzinach mnie moga wypisac 🙂 No chyba, że bym nie chciała wyjsc tak wczesnie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też myślałąm o trzech, w tym jednej do porodu.... ale, że optymistycznie dwie z trzech mam mniejsze (jak już Pasażer opuści brzuszek, takie do karmienia), to zastanawiam się czy nie kupić sobie jeszcze jednej takiej dużej do porodu... Bo w końcu ten poród to może trwać (puk puk odpukuję)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciała tak szybko wyjśc ze szpitala.... nie uśmiecha mi się leżenie z innymi babkami na sali, u mnie nie ma 1 osobowych pokoi:/ W domu to zawsze inaczej jak w szpitalu. Jeśli jest wszystko ok to wypuszczają na 3 dzień chyba ze jakies komplikacje to dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jespere Ja pamiętam jak moja mama urodziła i pojechalismy do niej w odwiedziny.... I brat się jej pyta czy tam w brzuszku ma jeszcze jednego dzidziusia bo brzuch dalej był duży :] troche czasu trzeba żeby to się wszystko obkurczyło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam problem z rozmiarem koszulek, zupełnie nie wiem jaki rozmiar... Wiadomo że po porodzie brzuch się zmniejsza ale nie aż tak żebysmy o 4 rozmiary schudły:] ja planuje jedną większą do porodu i 2 mniejsze... Do porodu to jakąś luźną, wiadomo człowiek się poci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Dziewczęta śpieszę donieść, że na świecie pojawiła się nawa istotka
11.01.2011 r. wkroczyła w życie Amelia. Niestety na razie malutka, bardzo malutka i do terminu rozwiązania spędzi pewnie czas wygrzewając się w inkubatorze, ale jest już z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w szpitalu jeśli nie chcemy sobie zabrudzić swojej koszuli to dają taką jednorazową...i to nie jest taka typu jak przod zaslonisz to tyl wyjdzie i na odwrót.. polozna nam ja pokazywala to jak przymierzala do siebie, a szczuplutka ne byla to miala ja tak za kolano.. więc właśnie nie wiem czy zakładać swoją do porodu czy faktycznie taka jednorazową od nich wziąć, tak samo nie muszę brać ze sobą maszynki do golenia, bo mają jednorazówki, ale ja jak nie dam rady sama się ogolić to poproszę męża raczej, żeby mnie jeszcze w domu ogolił, bo głupio mi, żeby położna mnie goliła 😜 no ja też myślałam nad tym aby wziąć tak 2 góra 3 koszule 😉 na pewno nie więcej.. tam w szpitalu leży się 2-3doby, jeśli urodzisz na wieczór to 3, a jeśli rano czy tam nad ranem to 2 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...