Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!
Emka nie ma za co dziękować chciałam być pomocna a akurat miałam chwilę-szkoda że w sumie się nie przydało ale mam nadzieję że w końcu coś znajdziesz wystrzałowego 🙂
Samantka nie widziałam że tam jest podana strona to chyba było po tych kieliszkach ☺️Super zdjecie!Ale z Was ślicznotki 🙂
Dota śliczny jest Twój Filipek!
Tygrysku mój synek już łapie zabawki.Ma taką zawieszkę koziołka co się go ciągnie w dół i taka tasiemka tak wibrująco się zwija...i ja wczoraj siedzę przy komputerze a Olek leżał sobie w kołysce i nagle słyszę to wibrowanie a to on łapał tego koziołka za nogi ciągnął i puszczał i tak znowu wiele razy...-tak się uśmiałam z niego 😁
Już tak fajnie łapie te swoje zabaweczki bo wcześniej nie mógł złapać albo łapał ale po chwili puszczał...a wczoraj go zainteresowała buteleczka z parafinką bo ja parafinką smaruję dupkę...z postępów mojego Olka to dziś jeszcze doszło podnoszenie głowy jak leży 🙂-ale dzieci różnie się rozwijają.
Ale Moniś dogadzacie kruszynce...dziś jabłuszko póżniej gruszeczka 🙂
Ja nie mogę się doczekać kiedy dam Olkowi ale dam mu dopiero po 4 miesiącu...ja to bojażliwa jestem i boję się wcześniej próbować choć w sumie to się daje jak Ty dajesz tak malutko a póżniej można więcej jak nic się złego nie dzieje...
Ja mam dziś świetny humor bo już koniec maja i został tylko miesiąc do powrotu męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktawia miesiąc szybciutko zleci i za moment będziecie z mężem razem 🙂. Ja dzisiaj się dowiedziałam, że kumpel się rozwodzi 😞. Przykre, ale cóż zrobić jak się nie układa. Przez tą wiadomość to tylko chodzę i tulę mojego męża, bo sobie nie wyobrażam tego jak byśmy mieli się rozstać. Życzę Wam kolorowych snów i przespanej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynko wiem właśnie że to szybko zleci dlatego mam dobry humor 🙂Już zleciały dwa miesiące i nawet nie wiem kiedy...chociaż w kalendarzu to czarno wygląda bo jeszcze tyle dni...eh ale się stęskniłam...też sobie nie wyobrażam jakbym miała się z nim rozstać...nawet nie chcę o tym myśleć...
Czasami jak się nie układa lub coś się wypaliło to lepiej się rozstać niż być w nieszczęśliwym związku ale przykre jest jak jedna strona przestaje kochać a druga kocha nadal...bo takie rozstania są bolesne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tygrysek_1990 napisał(a):
Salamandra przekręcam mu główkę na prawą strone nawet jak śpi ale on chyba uparciuch jest i przekręca na lewą.
Jaka dzisiaj tutaj pustka...a mi sie nudzi, na fb tez nie ma co robic. nie lubie niedziel.


Mój miał to samo uparcie ja przekręcałam na lewą a on nawet w śnie z powrotem na prawą, ale po 2 tygodniach już było OK teraz wydaje mi się że tak mu się spodobała prawa że tylko by na prawo przekręcał hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia super, że mąż już niedlugo wraca 🙂 🙂 Tylko szkoda, że ma taką pracę bo Olka nie widzi.... A teraz nasze dzieciaczki zmieniają się z dnia na dzień...
Ja już uciekam poprzytulać się do A.
PAPAPA KOCHANE :*:*:* KOLOROWYCH SNÓW WAM ŻYCZĘ 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to poprasowane 🙂Troche tego sie nazbieralo,ale musialam to zrobic dzis,bo jutro znowu nas nie bedzie.Oktawia napewno szybko zleci.Przy malym dziecku dni niesamowicie szybko uciekaja.Emka ponawiam moja propozycje-daj znac,czy chcialabys to body the beatles i jesli tak,to w jakim rozmiarze 😁 Kurcze,musze sciagnac ten pojemnik z ciuchami na 3-6,bo z tych 0-3 juz coraz mniej na Julke pasuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Oluś też jak spał to cały czas układał głowkę na prawą stronę i nie dawało rady mu przekręcać na lewą bo i tak za chwilę była znów prawa...nawet panikowałam że będzie miał coś z szyjką i ze będzie miał nie równą główkę.Teraz też śpi cały czas na prawą ale już nie panikuję bo w dzień cały czas ma w lewo 🙂
Ja robiłam tak że przemieniłam kołyskę tak by podchodzić z lewej strony i w dzień też go kładłam tak żeby zawsze być z lewej 🙂W dzień to już dla niego bez różnicy a że w nocy śpi na prawą bo mu wygodnie to już go nie męczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
tygrysek_1990 napisał(a):
Monisia wczoraj dawałaś pierwszy raz jabłuszko? ze słoiczka? a kaszke od kiedy dajesz? ja jak na razie tylko mleko i herbatke daje mojemu, ale sie zastanawiam od kiedy można coś innego dawać, chyba ok 3 miesiąca tak?

Normalnie pediatrzy zalecają wprowadzenie nowych produktów jak dziecko skończy 4 miesiące, a tym na piersi 6 miesięcy... Ale to już kwestia tego jak mama zadecyduje 🙂 🙂 Ja zacznę podawać jak mała skończy 4 miesiące, a do tego czasu tylko cysio i jak upał woda 🙂

A co do kupiki, u mnie mała jest tylko na piersi, a kurcze robi 2-3 kupki na dobe teraz... a wcześniej dużo więcej było... no tylko, że na szczęście robi je be z wysiłku...


Samantka a czemu już od czwartego zaczniesz wprowadzać nowe produkty, zalecaja niby do 6 tylko mleko mamy. ja miałam taki własnie plan, ale widzę że Wy tu coś dużo wczesniej wszystkie zaczynacie???? Monisia a Ty czemu tak wcześnie?
Aleks też robi 2-3 kupki na dobe teraz a wczesniej bylo więcej, no nic mam nadzieję że tak ma być.
na szczęście kolki zanikają, tylko nie wiem czy same zniknęły czy ten Gripe Water to uczynił, a byc może że wszystko było przez żelazo ktroe kazali mi łykać w szpitalu, kazali do konca na szczescie moja mądra Pani doktor zrobila mi morfologie i okazaalo sie ze ja mam zelazo idelane i odstawilam to szpitalne kilka dni temu i teraz tylko nie wiem co pomoglo fasolowi.... 🙂 najwazniejsze ze jest lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka mąż pracuje tutaj ale prowadzi własną działalność więc bez problemu mógł do tej Szwecji pojechać...-bo akurat dostał dobrą ofertę.A zdecydowaliśmy że tylko kilka razy tam pojedzie no tym bardziej że ma tu co robić bo ma firmę i jeszcze swoją pracę uwielbia...poprostu teraz potrzebne nam będą pieniążki bo mamy coś w planach...A ja dlatego też mam wiecej obowiązków i nie mam czasu na brzuszek bo robię projekty dla jego klientów...eh ale się przemęczymy...no jak wróci to zupełnie inne dziecko będzie bo wyjechał jak Olek miał miesiąc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haliszczanka napisał(a):
Dziewczyny,czy Wasze dzieciaczki umieją już chwytać tak w miarę świadomie? Oglądałam filmik Monisi i zachwyciło mnie jak Julka fajnie trzyma łyżkę i wkłada ją do buźki. Mój mały jeszcze tak nie potrafi. Jak leży na macie to uderza rączkami w zabawki, ale jeszcze ich nie umie złapać. A jak mu podaje grzechotkę do rączki to chwilę potrzyma ale chyba tak bardziej nieświadomie.


Aleksander dokładnei tak samo, teoretycznie powinni juz chwytać świadommie ale chłopcy sa wolniejsi w kumaniu więc na razie sie nie przejmuje. Aleks na razie zaczął sobie wkładac rączki do buzi i wygląda mi to na świadomy odruch więc za chwile powinien też załapać że rączki są od chwytania 🙂

Tutaj http://babyonline.pl/kalendarz_rozwoju_dziecka.html jest opis każdego tygodnia po kolei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra ja też się dziwię że dziewczyny tak wczesnie zaczynają z tym jedzonkiem...nie wiem co to daje dziecku...normalnie powinno się zacząć po ukończeniu czwartego miesiąca a najlepiej szóstego...wtedy kiedy dziecko samo zwraca uwagę na to co zjada dorosły-kiedy zaczyna go interesować inne jedzenie daje taki sygnał...tym bardziej że to słoiczkowe dla dzieci to nie jest samo zdrowie...ale to jest moje zdanie i szanuje zdanie innych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandro zarowno moja siostra jak i moje kolezanki zaczely wczesnie wprowadzac rozne produkty do jadlospisu dziecka.Jabluszko dostala z ciekawosci,a skoro jej zasmakowalo i nic jej po nim nie jest,wiec czemu mialabym jej nie dawac?To jest tak jak Oktawia mowi,kazdy ma swoje zdanie i robi jak uwaza 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiścei że tak i szanuje każde, pytałam z ciekawości, myślałam że może macie jekieś specjalne powody, ale skoro to taka tylko wola to ja jestem podobnego zdania jak Oktawia i zaczne dawać nieco później po pół roczku, ale ja to w ogóle lubie miec wszystko super książkowo i naturalnie więc najpierw wyhoduje dla fasola własne jabłuszka 🙂)))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze,musze sie powoli zabrac za znalezienie wiekszego mieszkania,bo mamy plan,ze po powrocie z Polski chcielibysmy sie przeprowadzic..Tak najpozniej do konca sierpnia.I jak przegladam wlasnie oferty,to widze,ze nie bedzie latwo znalesc cos fajnego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra oklask za własne jabłuszka 🙂Ja też się będę starała dawać naturalne produkty z wiadomego żródła...tym bardziej że to pierwsze stałe pokarmy dziecka będą...ja to jestem przeciwna też słoiczkom bo miałam znajomą co sąsiad podpisał z taką firmą znaną w Polsce umowę na warzywka że to takie ekologiczne miały być i nie sypane a ona opowiadała że maszyny to w nocy pryskały jednak... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...