Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jak piszecie ze cos jest nietak z Waszymi maluchami to tylko zagladam niecierpliwie aby sprawdzic czy juz wszystko jest lepiej!
Moniaia gratuluje sukcesu! I chcialam Cie zapytac co tam z paluszkami Julci, wspominalas o wizycie u lekarza ale chyba przeoczylam czy cos napisalas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to Monisia trzymam kciuki i jak Ty mi ciagle powtarzasz ze bedzie dobrze tak ja Tobie tez powiem:"Bedzie dobrze, musi być!!!"
Marta ja na obiad jak jest tak cieplo staram sie robic zupy, ale czasem tez jakies lekkie dania!Dzisiaj bedzie makaron z sosem 4 sery, pieczarkami i piersia z kurczaka!
A tak to raczej ziemniaki ze śmietana i do tego jakies miecho albo rybka i teraz jak sa to salatka z salaty, rzodkiewki pomidorka i ogorka i koperkiem i do tego jogurt naturalny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Ale u mnie paskudna pogoda!!!! 😞 Tak jak wczoraj było pięknie tak dzisiaj dupa blada... Do tego mała coś mi marudzi.. nie wiem dlaczego... nawet śniadania nie mogę sobie zrobić...
Salamandra ja kupiłam wczoraj ten termometr,.. jak dla mnie jest super, bo jak go się nie używa to mierzy nawet temperature pomieszczenia... Jest opcja, żeby się wyłączał, a jest taka, żeby był włączony, tylko żeby pokazywał godzinę i temp pomieszczenia... Jak dla mnie za taką cenę super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monisia, Samantka, Marta, Gerda wszystko będzie dobrze!
A u mnie znowu problem z kupką. Małą w nocy budzi niemoc zrobienia kupki a teraz na przewijaku znowu mi się skarżyła i nawet rozpłakała. Wczoraj mój J. wsadził jej po 3 dniach czopek ale tylko wsadził po 5 min kupa wyszła. Mała jak na ten okres czasu. Czopek się w ogóle nie rozpuścił,ale odblokował zator że tak powiem. Najgorsze jest to że ostatnio było tak samo, mała już dobry tydzień sama kupy nie zrobi. Nie chce przesadzać z tymi czopkami bo ponoć dziecko się do tego przyzwyczaja i lekarka też w ostateczności kazała dawać. A kupa w sumie dosyć rzadka tylko nie chce wyjść.
Biogaja nie pomaga w ogóle nie będę już tego kupować.
Nie wiem jaka jest przyczyna w sumie zauważyłam że ja też mam od tego czasu zatwardzenie. Nie wiem czy to może nie przez ten Galactogil ale już tydzień temu mi się skończył, a może przez żelazo bo w sumie przypomniałam sobie ze miałam je brać ale też od dwóch dni też nie biorę.
A w dodatku muszę małej dawać te minimum dwie porcje sztucznego mleka bo jak przez dwa dni jej nie dawałam to bardzo mało przybrała.Jeśli chodzi o moje mleko to dolina jak zawsze. Ostatnio w nocy ściągam więc w ciągu dnia mogę jej podać. Wczoraj jadła z piersi 40 min odłączyłam ją gdyż ona praktycznie nigdy nie wyraża najedzenia i przygotowałam ściągnięte mleko miałam tylko 40 ml ale w końcu jadła z piersi. Zjadła te 40 ml i się rozpłakała że mało.
Po kąpieli też dałam jej pierś i potem butelkę zjadła 120ml. Wnioskuję że ona po prostu biedna nie dojada bo ja mało mleka mam choć na rzęsach staje by mieć więcej. 😞 Przypuszczam że gdybym ją sztucznym karmiłam to by ładniej przybierała. Chyba zapiszę się na dodatkową wizytę do lekarki, bo planowaną ze szczepieniem mam za dwa tygodnie, niech ona mi powie co mam robić, bo wiadomo im więcej będę jej dawać modyfikowanego tym mniej mleka w piersiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg ty jestes biedna z ta kupka i martwieniem sie,jak Agatka przybiera.Wiem,ze karmienie pierscia to cos cudownego,bo sama o to walczylam w moim przypadku,ale stracilam mleko i tak..Na poczatku bylam zdolowana,ale teraz widze,ze mala mi zdrowo rosnie,nie choruje,nie ma problemow z brzuszkiem.Chodzi mi o to,ze moze sprobuj np przez 2-3 dni dac jej tylko melko modyfikowane,moze to da jakas poprawe.Bo tak sobie mysle,ze moze w twoim mleku jest jakis skladnik,ktory na Agatke wplywa.Mojaj kolezanki corka ciagle ulewala i wymiotowala.I lekarze kazali jej sprobowac z mlekiem modyfikowanym i wszystko minelo.Moze i u ciebie cos na Agatke wplywa,bo juz naprawde nie mam innego pomyslu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg, a może poproś pediatry o receptę na jakiś lek wspomagający trawienie... Są takie na pewno... nie chodzi mi o probiotyki czy prebiotyki... Mi to ten olejek z nasion kminku pomógł... A teraz już nie muszę go stosować....
Co do mleczka, no to nic przecież nie możesz poradzić... Dorotko to nie Twoja wina, że brakuje Ci mleczka... Mi też brakował... a na wieczór ok 21h30 daje obie piersi, bo inaczej mała nie dojada i budzi się o 2-3, a tak śpi mi to 6h00... Może na prawdę poradź się lekarza w tej sprawie...

Monisiu tulę!!! Będzie dobrze 🙂 Zobaczysz... Ja to zawsze mam tak, że się czymś stresuję, a po fakcie stwierdzam, że nie było czym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tak to juz chyba bedzie ze kazda z Nas ma jakis problem, dobrze ze mamy siebie, mozemy sie wygadac i wspierac nawzajem.
My mamy szczepienie 8 ciekawe jak je zniesie czy znow mi zagoraczkuje? ale teraz to mam chociaz dobry termometr! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko mi bardziej chodzilo o ta kupke niz problemy z mleczkiem.Ale masz racje,moglaby w tym czasie sciagac.No i w ten sposob moglaby sprawdzic,czy u niej nie jest tak jak u kolezanki.Edytko to fakt,ze fajnie was miec,bo zawsze moge sie wyzalic i wygadac.Ja mam dzis cholernie parszywy humor 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki

Faktycznie, macie rację - choć nie pisze tak często, jak Wy (bo mój urwisek mi w tym nie pomaga), to śledze na bieżąco sprawy "naszych" dzieci i przeżywam wespół z Wami.

DG - jak ja dawałam moje mleczko i modyf to też mieliśmy problem z brzuszkiem i kupkami. Niektóre mamy tak robią i jest ok, ale u nas ciężko było Patryczkowi przystosować się z trawieniem - moje trawił b szybko, sztuczne nieco wolniej. W efekcie rytm ten był zaburzony.

My mieliśmy dziś USG bioderek - lekarz stwierdził, że jak na ten wiek to bioderka wyjątkowo poprawne 😁 Cieszę się.. No, ale jutro znowu wizyta u pediatry, po raz drugi idziemy z kupką w pieluszce. Ciekawe, czy nadal lek będzie miał jakieś "ale".

Emcia wstaw nam fotę z fryzurka, już się nie moge doczekać 🙂

Pati - to może wrzuć ten filmik na jakis serwer i użycz linka, byśmy mogły skorzystac z tych ćwiczeń. U na s niby ok, ale warto wiedzieć, jak można Synusia aktywizować praktycznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia jaką Ty maść na dziąsła kupiłaś? Bo ja tego swojego lekarza to nawet chyba pytać nie będę, bo on mi powie, że to naturalne, że zęby wychodzą i ma boleć... tak samo jak mi położna powiedziała, że karmienie piersią ma boleć... a ja sama nakupowałam kapturków i maści i teraz nie mam problemu z karmieniem i bólem sutków. No czasem tylko :P
A szczepienie my mamy 2 czerwca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...