Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorota, a słyszałaś, że te piankowe puzzle wycofali w wielu krajach europy ze sprzedarzy, ponieważ są rakotwórcze... W Belgii już w żadnym sklepie ich nie dostaniesz... A mojej mamy koleżanka wszystkie wywaliła... Poczytaj w internecie o tym... Ja bym takich małej nie kładła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Już wróciliśmy, Pawełek był grzeczny na szczepieniu, no troszkę marudził, ale to dla tego, że chciał spać. Dg ja zlewam od 3 miesięcy mleko do kubka i mieszam z poprzednio ściągniętym i Pawłowi nigdy nic nie było. Kupiliśmy mu basenik i dziś się Niuniuś popluska na tarasie. Emka My wychodzimy codziennie na spacer nawet w upały, ale nie w godzinach największego słońca oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Dorota, a słyszałaś, że te piankowe puzzle wycofali w wielu krajach europy ze sprzedarzy, ponieważ są rakotwórcze... W Belgii już w żadnym sklepie ich nie dostaniesz... A mojej mamy koleżanka wszystkie wywaliła... Poczytaj w internecie o tym... Ja bym takich małej nie kładła...

jestem w szoku u nas tego pełno, nie wiem dokładnie od jakiego producenta mąż kupił ale na allegro jak spojrzę w pierwszą lepszą aukcję to jest napisane że posiada certyfikaty itp. Muszę to sprawdzić koniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już wróciliśmy - Patryczek jest zdrowiutki, dzięki Bogu a kupy są już o.k. Tylko mało wazy 😞 Ma 5450, czyli przez 10 dni przybral tylko 380 gram.

I tak z tego, co pamiętam: Emka, Pati czy nasze dzieci mają podobną wagę?
Biedny Pawelek - oby tylko nie miał gorączki.
Edytko - Korni jest tak do Ciebie podobna, ze nie potrzebne CI lusterko 🙂 Nasze dziecko też lubi sie przeglądać w lustrze, nawet mam kilka fotek, postaram się wrzucić 🙂
Samantka - dobre to z polisą , autentyk?
Monisia ucaluj stópki córeczki ode mnie.
Haneczka jaka już duża 🙂

A my wychodzimy tak co 2 dzień na spacer, bo Patryczek nie lubi za bardzo ciepła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem czy pamietacie ale przed ciaza pracowalam (i tam wroce po macierzynskim) na oddziale neonatologii czyli noworodkow i wczesniakow i nasi lekarze powiedzieli nam ze jak bedziemy rozmawiac z mamai wczesniakow a propo sciagania mleczka to mamy mowic ze mleko sciagniete w ciagu 24 godzin mozna przetrzymywac w jednym pojemniku i zeby np robily tak ze codziennie o tej samej porze np od 9 w poniedzilek do 9 we wtorek zlewac mleko do jednego pojemnika a juz od 9 we wtorek do nastepnego itd. Mam nadzieje ze dobrze wytłumaczylam I jesli mozna takie mleko podawac wczesniakom ( skrajnym tj. z 24tyg.) to tym bardziej donoszonym lub tak jak Agatka "straszy wczesniak"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda bardzo sie ciesze ze z Patryczkowa kupka juz lepiej!
Niunia trzymam kciuki zeby Pawcio dzielnie sie trzymal po szczepieniu, choc on i tak jest mega grzeczny!
Ja musze pochwalic moja corcie! Od wczoraj jej nie poznaje wlasnie zasnela w lozeczku bez wiekszej awantury, bo u Nas to zasypinie zawsze z mega awantura bylo! Obym nie zapeszyla i zeby jej tak zostało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu nasz Patryczek przy lustereczku, doprawdy zauważyłam,z ę dla Dzieci to ogromna frajda. Niekiedy nawet patrzy na mnie, na odbicie i tak w kółko nie mogąc się nadziwić 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdytaS napisał(a):
Nie wiem czy pamietacie ale przed ciaza pracowalam (i tam wroce po macierzynskim) na oddziale neonatologii czyli noworodkow i wczesniakow i nasi lekarze powiedzieli nam ze jak bedziemy rozmawiac z mamai wczesniakow a propo sciagania mleczka to mamy mowic ze mleko sciagniete w ciagu 24 godzin mozna przetrzymywac w jednym pojemniku i zeby np robily tak ze codziennie o tej samej porze np od 9 w poniedzilek do 9 we wtorek zlewac mleko do jednego pojemnika a juz od 9 we wtorek do nastepnego itd. Mam nadzieje ze dobrze wytłumaczylam I jesli mozna takie mleko podawac wczesniakom ( skrajnym tj. z 24tyg.) to tym bardziej donoszonym lub tak jak Agatka "straszy wczesniak"


Dzięki wielkie za informacje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda napisał(a):
My też już wróciliśmy - Patryczek jest zdrowiutki, dzięki Bogu a kupy są już o.k. Tylko mało wazy 😞 Ma 5450, czyli przez 10 dni przybral tylko 380 gram.

I tak z tego, co pamiętam: Emka, Pati czy nasze dzieci mają podobną wagę?
Biedny Pawelek - oby tylko nie miał gorączki.
Edytko - Korni jest tak do Ciebie podobna, ze nie potrzebne CI lusterko 🙂 Nasze dziecko też lubi sie przeglądać w lustrze, nawet mam kilka fotek, postaram się wrzucić 🙂
Samantka - dobre to z polisą , autentyk?
Monisia ucaluj stópki córeczki ode mnie.
Haneczka jaka już duża 🙂

A my wychodzimy tak co 2 dzień na spacer, bo Patryczek nie lubi za bardzo ciepła...




380gram w 10 dni to mało? Na punkcie wagi mam fizia i z różnych artykułów wyczytałam że tygodniowy przyrost wagi w pierwszych miesiącach powinien wynieść 150-250 g/tydz. Tu np. jest podane że 170-230. W okresie 3-5miesiąc powinna być podwojona waga urodzeniowa.

http://www.cudownedzieci.pl/Porady/2-Niemowle/193-Prawidlowa-waga-niemowlat--przyrost-wagi/

A polecam też siatki centylowe.
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerdzia ja jutro bede wiedziala ile Antos wazy. My z nim w te upaly tez nie wychodzimy, bo on strasznie placze, nawet w cieniu. Ale wieczorkiem pojdziemy.
Niunia zazdroszcze tarasu. Jak bylam u rodzicow to tez caly dzien na zwwnatrz. A jaki ten basenik?
Monisia napisz co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basen taki dmuchany, kupiłam w Pepco za 20 zł. A nie napisałam, że Paweł waży 6400 ;-) Gerda fajnego masz przystojniaka ;-) A Pawliś śpi cały czas po tej szczepionce, marudził wcześniej, ale mu przeszło. Dostał naklejkę dzielny pacjent ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka - ubaw po pachy 😁 😁 😁 😁

Dg napisałam, ze mało przybiera, bo tak mi powiedziała pediatra. Patryczek jest na tej linii poniżej tej ciągłej, czyli normy - ale moj mąż też jest chud i długi , tylko ja w domu taka beczułka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerdzia nie przejmuj się wagą maluszka. A ile ma w ogóle długości? Ja będę wiedziała jutro. Natomiast jeśli chodzi o siatki centylowe to mój Antek od samego początku jest na tej najniższej... on też po Tatusiu jest długi i chudy i ma duże stopy, bo nawet w tym ubranku na 68 cm to ma mało miejsca na stópki 🙂
Kurcze, jutro nas czeka szczepienie... ciekawe jak tym razem maluszek to zniesie? Za pierwszym razem to spał potem prawie całe 3 dni, ale nie miał ani gorączki ani żadnego śladu po kłuciu.
Niunia to Pawełek już nie jest najcięższy. Teraz Alanek przoduje. Ciekawe co Tuska ma w tych swoich cycach?! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emka, bo tak to już jest z tymi lekarzami: nagadają a potem się człowiek martwi... 😠 Może taka uroda naszych chłopców?

Zresztą jakby go ważyli całkiem rano to jeszcze było przed mega kupalą - pewnie akurat norma by była 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam sie wam pochwalić, jak Patryczek ładnie unosi główkę a nie mogę wstawić filmiku 😞 Tyop pliku 3GP - nagrywałam telefonem no i lipa, na imageschacku nie pokazuje nawet możliwości wyboru takiego pliku;/


PS
A wiecie, ze w niedzielkę mamy meeting z Niunia 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u nas tez postep jest 🙂 A juz sie balam, ze nie rozwija sie za dobrze, bo jest najstarsza a glowy nie podnosila..A jak dlugo wasze maluchy trzymaja ta glowe? Caly czas czy klada na chwile i znowu podnosza?
W sumie to przeciez m_corazon urodzila pierwsza..Jak nas czytasz to napisz co u Ciebie i jak malutka/ No i koniecznie musimy zobaczyc fotke. bo jeszcze nie widzialysmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...