Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A i się pochwalę, że noc miałam super, mała zasnęła przed 24h00, obudziła się ok4h00 wzięłam ją do łóżka i dopiero o 6h00 chciała jeść i znowu zasnęła... by spała dalej ale o 8h00 musiałam ją obudzić, bo cycki mi by pękły z nadmiaru mleka a poza tym ja gdzieś wychodzę to najpierw ją karmię więc nie uszę tego robić w miejscach publicznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Jejku wydaje mi się, ze jednak mamy problem z kolkami - mały cały czas płacze, kiedy nie śpi albo nie je. Już sama nie wiem, co robić 😞

Gerda a czy podkurcza ciągle nóżki??? i na kolki dziecko nie popłakuje, tylko wręcz zanosi się płaczem, nie chce wtedy jeść utulanie nie pomaga, ani noszenie... albo po prostu taka maruda mała z niego :P A może to tylko małe wzdęcia lub dyskomfort w brzuszku ja chce kupę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):

Gerda a czy podkurcza ciągle nóżki??? i na kolki dziecko nie popłakuje, tylko wręcz zanosi się płaczem, nie chce wtedy jeść utulanie nie pomaga, ani noszenie... albo po prostu taka maruda mała z niego :P A może to tylko małe wzdęcia lub dyskomfort w brzuszku ja chce kupę...


Tak, rusza i podkurcza wtedy nóżkami i rączkami no i rzeczywiście użyłam eufemizmu, bo on nie płacze a się wydziera 😞
Tyle, ze apetyt to on ma, no i tulenie wowczas nie pomaga.

Marta a Maja płacze non stop, czy ma jakis czas bezkrzykliwej aktywności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Salamandra ja dzisiaj byłam, po prawie 5 tygodniach i mam następną wizytę za 2 tyg... I mi chyba też się coś rozeszło, bo jak tam zalądałam ostatnio to tak jakby było w środku co nieco widać:/ Boję się, że seks nie będzie już taki przyjemny...

Tez mam takie obawy.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjalena dziwi mnie że musisz córkę karmić co 2h. Mi w szpitalu mówiono żeby nie karmić częściej niż co 3h. 90ml to nie mało zresztą ona ma dopiero 3tyg. A ile przybiera na wadze? To wcześniak?
Mój wcześniaczek teraz też jest dokarmiany butelką od 3dni, bo ostatnio bardzo mało na wadze przybrała 85g./tydz. ale wypija tylko ok.60ml. Daje jej 2razy dziennie i już widać poprawę. Też nie jestem zadowolona że muszę ją dokarmiać bo wiąże się to z tym że piersi mi w końcu odmówi.Niestety ona z piersi zamiast jeść to po 5min. Zasypia a xa chwilę się budzi i znowu chce jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda Maja - mój Aleks ma to samo, spazmy płaczu nie do opanowania, bujanie huśtanie nie pomaga, spina się, cały czerwony, oczka zaciska i wykręca buzię, wyciąga i napina mocno nóżki i zgina i macha łapkami, wygląda na brzuszek, przed każdym posiłkiem daje mu 15 kropli sub simplex - czekam na efekt drugi dzień, na razie bez zmian Jedyne co przynosi ulge a nam spokój to cyc... ;(

Zastanawiam sie czy nie odstawic wszystkiego w mojej diecie i nie przejśc na "suchary i wode" na 2 dni i pojedynczo wprowadzać po jednym produkcie typu banan mleko sery itp

J anie mam pojęcia czy mój Aleks sie najada i nie wiem jak to sprawdzić. Najgorsze jest to że śpi niespokojnym snem bez przerwy coś do gada harcha sapie łapie przyspieszony oddech na kilka sekund i spi króciutko od 1 do 3 h maksymalnie, zwykle 1,5 h i potem ryk, zmiana pieluszki to dramat choć na początku było super i w ogóle nie płakał....

Kasjalena Ty sie nie obwiniaj - taka natura, na prawde nie powinnas, wydaje mi sie ze wiecej niz polowa dziewczyn karmi sztucznym pokarmem, to nic zlego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dg3003 moja Nikosia nie jest wczesniaczkiem, urodziła sie w 38 tc. Ale juz bylismy po porodzie w szpitalu bo mała miala zoltaczke i nie przybierała na wadze. I tam nam kazali mała karmic co 2h dopóki nie zacznie jesc normalnych porcji czyli od 100-120 ml co 3h. Narazie zjada od 60 do 90ml, a lekarze twierdza ze to za mało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a mój mały prawie cały czas dzisiaj płacze, zasypia, ale co trochę się przebudza i płacz..przy tym cały czerwony i bardzo się pręży..czasem pruknie, a czasem nie.. kupka tylko taka jest jak mu się uda pruknąć i ile wyjdzie tyle wyjdzie 😞 już nie wiem co mam robić.. teraz mąż z nim spaceruje to jest spokojny i chyba przysnął..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dg ja tez miałam taki sam problem. Patryczek zasypiał przy piersi i niedojadał. Smutno mi było niezmiernie, że go nie karmie piersią, ale jak mi przetłumaczył mąż - jego wybór. Teraz, jak pije z butli (mleko modyf) to też nas dużo łączy, patrzy na mnie jakby wiązał zapach i jedzonko tłumaczac sobie, ze pochodza od bliskości Mamy.

Rozmawiałam dziś z pediatra przez telefon (innym niż ten, u którego bylismy na wizycie) wszystko opisałam tak, jak się dzieje i dał mi następujące rady:
- do 2 miesiaca dziecko samo ustanawia sobie rytm i ilośc jedzenia, a zatem nie mogę tak sztywno trzymać sie jednostek - nalewam tyle i tyle (bo takie są normy), Dziecko to zjada i powinno być ok a w rzeczywistości Malec nie najadał sie. Dziś dałam mu tyle, zeby zostawił coś w butli no i rzeczywiscie najadł się do syta spożywając więcej o prawie 40 ml 🤪

- zrobić badanie moczu eliminujące infekce np układu moczowego - to jeszcze przed nami

- wziąć pod uwagę, że to kolki - podobno super jest BOBOTIC, dostępny w Polsce za niewielką cenę a skład ma jak sab simplex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra ja karmie w wiekszości mieszanką i d...!!! I tak zachowuje się dokładnie, jak w Twoim opisie. Wygląda na to, ze te nasze dzieci naprawdę nie domagają z układem pokarmowym albo nerwowym. Mam tylko nadzieję, ze w miarę dojrzewania to przejdzie.

Niunia Patryk zjadł dziś prawie 150 ml i się dopiero najadł, ale to po zwiększeniu tej dawki żywieniowej, o której pisałam, tak to dawalismy mu 110-120 i zjadał od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dramat od 12:00 nam płacze i płacze chyba że cyc dostanie to nie płacze a zasnąć nie chce - juz mam nadzieję że go w końcu ten płacz zmeczy, mąż wymyslił że jak nie przestanie płakać to puści mu disco polo - i ZADZIAŁAŁO - polecam ten kawałek !!!!!!!!!! REWELACJA !!!!!!!!!!!!! i hakuna Matata też działało ale tylko jak oboje Rodzice dokładali choreografię i śpiewali w tle na dwa głosy 😉)))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Gerda napisał(a):
Jejku wydaje mi się, ze jednak mamy problem z kolkami - mały cały czas płacze, kiedy nie śpi albo nie je. Już sama nie wiem, co robić 😞

U nas jest to samo..Pozostaje tylko czekac do 3 miesiecy, bo my juz wszystkiego probowalismy[/quote
czesc mamuski ja na kompie z mała przy cycku, inaczej sie nie da.
u nas tez ten sam problem. mała nocy spi - raz sie zdarzyły kolki w nocy za to w dzień czesciej. no i jest tak ze je - z cycka, zasypia na 15 min i sie budzi i albo płacze bo ma kolke albo płacze bo chce cycka a po cycku kolka. i tym sposobem w dzien nie spi prawie wcale....my próbujemy od wczrak kropelek bobotic jak nie pomoga to szukamy dalej....gerda a ty probowałas kropelki?bo maja rozumiem ze probowałas roznych skoro piszesz ze wszystkiego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...