Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
salamandra co do mojej diety to włączyłam chlebek tostowy,jabłka,klopsy z miesa mielonego(radze zmielić samej ..np.szynkę) oczywiście gotowane w bulionie...buraczki czerwone...kasza jęczmienna...jajka na twardo...majonez proponuje winiary delikatny....parówki cielęce....no już więcej niż sam ryz i marchewka oraz bułki z masłem roślinnym 😉...mała na nic nie reaguje więc sie ogromnie cieszę...a i piję wodę smakowa żywiec truskawkowa...niby przestrzegaja przed truskawkami ale spróbowałam i ok ..więc dla odmiany smaku polecam...co do skoków to sie jeszcze żadnego nie ośmieliłam spróbować ...no poza marchew z maliną... 😜


Dzieki Ci kochana to ja jutro klopsika wsunę 🙂))
Z soków podobno można jabłko czarna porzeczkę i aronię - a na pewno można kompot z jabłek jak sama ugotujesz. Soki tylko 100 % i najlepiej troszkę je rozwadniać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja szczepię PENTAXIMem 5 w 1 + Engerix (WZW B ) bo juz w szpitalu wykupiliśmy Engerix żeby tą koreańską nam fasola nie zaszczepili. Pneumokoki odpuszczam, nad ROTARIXEM sie zastanawiam, ale raczej zaszczepię. Jakie sa przeciwskazania?

A takie są ceny w Wawie na Bemowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jaka jest ta koreanska? U nas m chce 5 w 1 a zoltaczke ta z nfz. A ja mysle o 6 w 1 i nie wiem jak mam go przekonac????!!!!! Moze jakis pomysl? A ogolnie to mam wrazenie, ze moje zdanie to sie nie liczy. Najwazniejsze jest to co powie jego tata i rodzina 😞(( przykro mi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynt te szczepionki to taki bardzo długie igły wbijane w nogę, Ja wolałam oszczędzić Pawłowi cierpienia i wykupiłam 6w1 zamiast 5w1, bo to tylko lub aż jedno okropne wkłucie. Emcia powiedz M, żeby sobie sam powbijam tyle igieł jak tki jest mądry, że to dodatkowy ból dla maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, wiedzę ze tamat szczepień. My idziemy jutro i chcę zaszczepić 6w1 + pneumokoki. Trochę się boję gorączki która moze wystąpić po szczepieniu bo w poniedziałek mamy chrzest małego i zastanawiam się czy nie zmienić terminu szczepień. Czy ryzyko wystąpienia gorączki jest duże? Niunia, Maja, Dg czy Wasze maluchy nie gorączkowąły?

Salamandra - z jakiej przychodni są te ceny, które podałaś? W mojej przychodni na Ursusie 6w1 kosztuje 220, pneumo 340 a w Medicover 6w1 249, pneumo 368. Te ceny są chore 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa wiadomo, że dzieci męcza się płaczem, ale u nas nie tyle chodzi o usypianie, bo z tym o dziwo nie ma problemu a o uspokojenie i przystosowanie do leżenia bez krzyku. Mały bowiem nie za bardzo potrafi sam, cichutko sobie poleżeć. A na przytulaski też przecież mamy czas.

A szczepionka 6w1 nazywa się INFARNIX HEXA, u nas kosztuje 195 zł (x4 oczywiście).
pneumokoki - 275 (x4)
rotawirusy - 300 (x4)

My zdecydowalismy się na Pakiet Maluszka: 6w1+rota+pneumokoki (680 zł x2 oraz 400 zł x 2) Ogrom kasy, ale przeznaczymy na to całe becikowe i dyskretnie zaakcentowaliśmy, ze nie chcemy prezentów typu: ciuszki, zabawki... tylko pomoc na szczepionki.
Ach.., nie wiem, czy to dobry wybór, ale jutro już musimy się zadeklarować 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, mam nadzieję że u nas będzie podobnie ale podczas kwalifikacji podpytam jeszcze pediatrę jakie jest prawdopodobieństwo że dzidziuś gorzej zareaguje na szczepionkę.
Salamandra, dzięki za info. Muszę sprawdzić czy kolejne dawki szczepienia mogę zrobić w innej przychodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jednak dupa blada. żeby szczepić na Jelonkach musiałabym przepisać małego do tamtej przychodni. Niby miałabym bliziutko do rodziców, ale jakby odpukać zachorował to nie uśmiecha mi się stać z małym w korku zeby dojechać do przychodni, więc muszę sobie darować. Swoją drogą ciekawe skąd takie rozbieżności w cenach w poszczególnych przychodniach. Ale to są zdziercy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny... widzę ciągle temat szczepień.. ja już jestem rozdarta... mała nie idzie do zlobka więc pneumo sobie odpuszczam mimo ze jest za darmo... a z rotavirusami nie wiem... co radzicie??? czy sa jakies efekty uboczne po szczepionce na rota??? pomozcie.. 😞 😞 a moze i na pneumo szczepic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Nusia moja siostra caly okres karmienia piersia tylko na slodyczach zyla hihi 😉Kurcze,musze wam sie pochwalic.Julka wczoraj o 21 zjadla,zasnela o 23 i obudzila sie dopiero o 5:3o na karmienie.Myslalam,ze snie.Otwieram oczy,a tu juz jasno hii 🙂


Ale Ci fajowo, nasz sukces to 3,5 godziny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
Słodycze zatwadzają kupkę, ale to prawda ja ich nie jem połowicznie dlatego że mam motywacje do zrzucenia kilogramów która strasznie mi doskwierają, mam jeszcze 7 do zwalczenia a mimo diety stoje w miejscu i w spodnie sie nie mieszcze 😞

Dla mnie jeszcze 4 brakuje do wagi z przed ciąży, a czuję się jak słoń i też się nie mieszczę w spodnie... Na pewno będę zrzucać więcej i mam zamiar zapisać się na fitness albo aerobik, bo mam klub niedaleko to myślę, że między karmieniami mogłabym się wyrwać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...