Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pati jak chcesz wziazc slub cywilny to mozesz ubrac jakas ladna sukienke w jasnym kolorze. Ale jak wygladaja formalnosci to nie wiem, bo my mielismy koscielny. Jak sie wahasz co masz robic, to moze cywilny teraz a koscielny z weselem jak juz sie dziecko urodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
ja wlasnie mam ten sam dylemat. znaczy powiem tak, my chcemy koscielny, ale to za jakis czas na spokojnie. zastanawiamy sie nad cywilnym przed porodem. termin juz mam na 18 stycznia, ale to tylko bylibysmy my i swiadkowie. koszt 80 pln. nie wiem jaka kiecke. ten slub mial byc po to, zeby z formalnosciami nam bylo latwiek jak dzidzia bedzie, ale teraz sie boje, ze kirdys moj synek policzy i stwierdzi, ze byl wpadka, a nie byl... chcielismy dzidzie, a o slubie nie myslelismy. tylko, ze nie wiem teraz co robic... bo dla mnie cywilny to i tak znaczenia zadnego nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też właśnie tak myśle, żeby najpierw cywilny a potem na spokojnie kościelny z weselem.
Znowu partner mnie namawia na kościelny bez wesela, ale co to za ślub bez weseliska? jego mama tak naciska i namawia go na koscielny. ;/
emka to już jest całkowity koszt (te 80 zł) w urzędzie?
Bo myślałam zeby zrobić cywilny z rodzicami i świadkami , potem ich zaprosić do siebie na poczęstunek i koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Ja w sumie kwietnioweczka ale pewnie urodze w marcu więc zajrzałam do Was. Jeśli chodzi o formalności to jak nie macie ślubu to można przed narodzeniem dziecka w USC sporzadzić akt uznania dziecka poczętego. Wygląda jak akt urodzenia i wtedy po porodzie sam ojciec może zarejestrowac dziecko w urzedzie. Jedynie w szpitalu wpisują nawzisko matki.
Jest to wygodne bo nie wiadomo jak będziemy sie czuły po porodzie a tak tatuś załatwia wszystkie formalności.
Pozdrawiam wszystkie brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 Ja uwielbiam spać w koszulach nocnych, więc nie będę miała problemu. Do szpitala do karmienia po porodzie kupiłam sobie taką http://allegro.pl/koszula-do-karmienia-dla-modnej-mamy-m-i1400509907.html tylko L-kę i taką http://allegro.pl/koszula-do-karmienia-kolory-nowosc-185-l-i1386873016.html tylko XL-kę. Do porodu kupiłam sobie olbrzymią koszulę na allegro, ale już nie widzę tej aukcji. No ja zdecydowanie muszę mieć wszystko z długimi rękawami, bo jestem strasznym zmarźluchem.
A co do poradników, to ja skusiłam się na zakup, bo o pielegnacji dzieci nie wiem zupełnie nic. Nie wiem, jak przewijać, jak kąpać, co jest najważniejsze przy wyborze wózka, itd. Jak któraś z Was miałaby ppodobną sytuację, to polecam "Mamo Tato Co Wy Na To 1" Pawła Zawitkowskiego z płytą CD. To są takie zupełne podstawy, dla kogoś, kto z małym dzieckiem nie miał do czynienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BeataPuch napisał(a):
Jespere napisał(a):
BeataPuch napisał(a):
Cześć,
Ja byłam na wizycie tydzień temu i też mi powiedział że obwód brzuszka w stosunku do pozostałych wymiarów jet o 2 tygodnie mniejszy. Ale powiedział również że na razie nie ma się co tym za bardzo przejmować. Wizytę mam za dwa tygodnie i wtedy zobaczymy. Moje wymiary to BPD 7,97, AC 24,3 FL 6,2 a waży 1550. A u ciebie jak z wymiarami? Trochę mnie zaniepokoiłaś 😞

Beata, u mnie:
BPD (mm): 80 BPD (tydzień): 32
HC (mm): 295 HC (tydzień): 30,6
AC (mm): 241 AC (tydzień): 28,2
FL (mm): 58 FL (tydzień): 30,1
mierzone wg miesiączki w 30,6 tyg. U Ciebie troszkę lepsze proporcje. No i jak rozumiem pomiar był robiony wcześniej niż u mnie (wg miesiączki)?


wg miesiączki to był dokładnie 31 tydzień 0 dni. Ja mam problem bo jestem na diecie i wątrobowej i od 3 tygodni na cukrzycowej 😞


Beatko, widzę, że co do pomiarów to jesteśmy w podobnej sytuacji. To teraz po prostu postaramy się jak najspokojniej odczekać te dwa tygodnie do kolejnej wizyty. Ja jakoś z każdą godzina robię się coraz bardziej spokojna, bo wiem, że to jest potrzebne maluszkowi. Może nasze Dzidziusie będą po prostu chudziutkie, a może jeszcze nadrobią. Trzymam kciuki. Widzisz mój lekarz od USG po prostu powiadomił mnie od razu o wszystkich ryzykach, co z jednej strony jest OK, a z drugiej strasznie mnie zestresował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, ja dzisiaj z domu bo do pracy nie poszłam 🙃
Super te koszule które pokazałyście, napewno na jakies 2 sie zdecyduje. Edytka twoja historia mnie nieźle rozbawiła, dodam ze tu w UK chyba wszystkie dzieci są wychowywane bezstresowo i az ne moge patrzec na to co wyprawiają. Jaa na pewno kupie poradnik o pielęgnacji i o zachowaniach dziecka, żeby je lepiej zrozumiec, i podoba mi się jeszcze taki z zabawami dla niemowląt ale to jak mała juz bedzie miała kilka miesiecy. Wiadomo ze nie bede sie szywn trzymała tego co w ksiazkach tylko dopasowywała to do swojego dziecka ale mysle ze bede dzieki temu spokojniejsza.
Jaspere, wydaje mi sie ze autor tej kasiazki byl w dzien dobry tvn -ogladałam dzisiaj w necie kilka odcinkow i mówił o inhanacji nemowllat i wlasnie była ta ksiazka o pielegnacji.
dobra musze wziac sie troche w garsc bo dzisiaj caly ranech przeleniuchowałam :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, tak Kaczuszka - to ten z DzienDobryTVN. A w tej książce i na płycie autor pokazuje np. jak podnosić dziecko, żeby czuło się bezpiecznie, jak wkładać do wanienki i kąpać żeby to była dla dziecka przyjemność, itp. Czyli dla kogoś kto nie ma o tym w ogóle pojęcia (nie będę nawet na szkole rodzenia), jest ona całkiem pożyteczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Ja również nabyłam książkę, o której wspomina Jespere, jest naprawdę bardzo dobra no i dodatkowo owa płytka, na której fizjoterapeuta pokazuje, jak obchodzić sie z dzieckiem. Nie ma tam mowy o gotowych wzorcach wychowania, tylko przede wszystkim uwaga skupia się na pielęgnacji i podejściu do Dzidzi. My z mężem nie mieliśmy kontaktu z niemowlakami, wiec ksiażka jak znalazł. Poza tym mam też "Pierwszy rok życia dziecka" - ta z kolei pozycja mówi o wszelakich aspektach rozwoju z pkt-u widzenia głównie lekarzy. Nie wiem bowiem, kiedy np wprowadzić jakąś nową żywność w menu naszej Małej.
Nawiązując zaś do formy ślubu, otóż myślę, że najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób, dla których ważny jest ślub kościelny jest "ślub konkordatowy" - kościelny+cywilno-prawny. Za posługi sakramentalne NIE MA cennika, chodzi tu o ofiarę, którą kazdy indywidualnie rozsądza wg własnych możliwości, "nie wolno określać wielkości ofiar ani uzależniać od jej złożenia spełnienia posługi sakramentalnej" pisał ostatnio jeden z abp-ów do księży, zatem jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne nie ma się o co martwić, pozostaje zas kwestia decyzji i pragnienia woli.

A co do samopoczucia to ja jestem dziś leniuszkowata..., podobnie jak Tuska coraz częsciej mam zawroty głowy i takie "zaćmienia", wkurzające to, ale podobno ...naturalne.

Edytka - b. dobrze, ze "wzięłaś sprawy w swoje ręce" w zw z tym lekarzem, w końcu to on jest od stawiania diagnozy, nawet gdyby pojawił się u niego sam ordynator z bólem rzęsy na oku! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja masz namisli taki zeby przechowac odciągniete mleko? Ja kupiłam zewtaw Tommee tippee z buteklami, wypażaszem itp i tam juz były takie pojemniki. Nie sadze zeby sie przydały zraz na poczatku ale po jakims czasie jak bedzie trzeba malicha z kims na kilka godzin zostawic mylse ze beda potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, to wlasnie mam na mysli.Chyba kupie teraz, bo jak bede musiala wyjsc z domu i zostawic dziecko z mezem to sie przyda.Robie wlasnie zakupy na allegro.
Ja kupie ta koszule
http://moda.allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1386086704.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo fajna to koszula, bardzo sprytnie ukryte wycieciaL 🙂
to jest zestaw ktory ja kuplam, przypusszczam zew w Pl tez musi taki byc. nam sie udalo bo maz dostal bony za paliwo i bonami zapłacilicmy 😜
http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Feeding/Steriliser-and-Warmers/Tommee-Tippee-Closer-to-Nature-Essentials-Set(0070825)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo to jest amerykańska siec wydaje mi sie. Poza tym moja koleżanka uzywała butelek chyba avant i mały miał cały czas podnienienie pozdrażnione a te butelkitomee tippee sa zaprojektowane na kształt kobiecej piersi i odkad je stosuje jest bardzo zadowolona. ja bede chciala jal najdluzej piersia karmic ale tak jak mowisz bediemy musiały czasem wyjsc i zostawic malucha i wtedy taki sprzet sie przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a ja za waszą radą do porodu wezmę zwykły większy t-shirt, zabiorę mężowi, bo ma takie dwie gorsze, tylko, że z drugiej strony ciężko dobrać taką, która zakryje dobrze pupę... koszulę po porodzie kupuję własnie przez allegro, Maju fajna ta koszula ale czy nie będzie się przez nią ciężko karmić, jednak trzeba przetrzymać górę bluzki no i rozmiarówka jakaś taka mała.
Aha wyslałam Ci e-maila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maju w moim przypadku musiałam kupić rozmiar większą bo jak w domu przymierzyłam to się okazało że jest ciut za ciasna, ale na szczęście mogłam wymienić!
Ammi ja próbowałam tak na sucho zobaczyć jak sie bedzie karmić i nie było tak żle bo nie musiałam przytrzymywać gornej czesci bo sama mi się na piersi oparła, ale może to zależy od romiaru piersi, a mi sporo urosły w ciąży!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patii0423 napisał(a):
też właśnie tak myśle, żeby najpierw cywilny a potem na spokojnie kościelny z weselem.
Znowu partner mnie namawia na kościelny bez wesela, ale co to za ślub bez weseliska? jego mama tak naciska i namawia go na koscielny. ;/
emka to już jest całkowity koszt (te 80 zł) w urzędzie?
Bo myślałam zeby zrobić cywilny z rodzicami i świadkami , potem ich zaprosić do siebie na poczęstunek i koniec.

Po kolei to wygląda tak. Idziecie do urzędu miasta (przynajmniej u mnie tak jest) i płacicie 80 pln za wydanie aktu małżeńskiego. Z tym papierkiem idziecie do urzędu stanu cywilnego, do tego musicie mieć dowody i akty urodzenia (odpis aktu urodzenia to około 20 pln za jeden). No i w urzędzie ustalacie termin ślubu. Ale to musi być conajmniej 30 dni przed ślubem. U nas tydzień przed ślubem kazała babka przyjść jeszcze i potwierdzić ten ślub i podać nazwiska świadków. Natomiast w dniu ślubu przychodzicie z obrączkami, dowodami, no i świadkowie też muszą mieć dowody lub paszporty. Akty urodzenia w urzędzie zostawały przy ustalaniu terminu ślubu. Wtedy też podpisywaliśmy papierek jakiś tam i ja się decydowałam na nazwisko. Co do kosztów to wychodzi 80 za akt małżeński, 2 razy 20 za akty urodzenia, do tego obrączki, jakieś ciuchy, no i u nas jeszcze jak się chce to dodatkowo za muzykę się płaci, ale nie wiem ile, a szampana ma się swojego. No i tyle. My we wtorek mamy iść potwierdzić :PP ciekawe czy pójdziemy :PPP hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa, dużo zdrówka! Jest chociaż jakaś poprawa? Lekarz coś Ci przepisał?

Beatko (i nie tylko), załączam link do strony z artykułem z tabelami biometrii płodu (wskazane średnie pomiary różnych parametrów USG w poszczególnych tygodniach ciąży).
http://www.ginekolpol.com/abstracted.php?level=4&id_issue=836265
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu jak mnie dzisiaj wszystko wkurza!!! Nie chce mi sie siedziec w domu. Z mezem jakos nie moge sie dogadac, czuje, ze w ogole nie zwraca uwagi na mnie. Zajal sie jakimis porzadkami a ja siedze caly dzien sama. Mam ochote gdzies wyjsc, bo mnie zaraz trafi. Sorki, ale musialam wyrzucic to z siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny, w sumie nie jestem do końca marcóweczką, ale termin mam na sam początek kwietnia 🙂 Chciałam się Was zapytać czy któraś z Was zmaga się ze skracającą się szyjką? Bo ja po dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że skróciła mi sie szyjka i teraz ma 25mm. Kontrolną wizytę mam za 3 tygodnie, i jak nadal będzie się skracać to będę miała założony krążek. Czy któraś z Was ma takie problemy, bo nie wiem czy się martwić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...