Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

co do tych szyjek ćwiczeń itp
to mi lekarz wyraźnie powiedział że ZERO czegokolwiek,on mnie nawet chciał w szpitalu położyć żebym sobie trochę "odpoczęła" bo myślał że mam nie wiadomo jakie obowiązki
i wyraźnie powiedział nawet ze trzy razy LEŻEĆ, LEŻEĆ, LEŻEĆ najlepiej z nogami i tyłkiem w górze na lewym boki, zero podnoszenia czegokolwiek i chodzenia po schodach no i najsilniejsze leki jakie tylko mógł dać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
co do tych szyjek ćwiczeń itp
to mi lekarz wyraźnie powiedział że ZERO czegokolwiek,on mnie nawet chciał w szpitalu położyć żebym sobie trochę "odpoczęła" bo myślał że mam nie wiadomo jakie obowiązki
i wyraźnie powiedział nawet ze trzy razy LEŻEĆ, LEŻEĆ, LEŻEĆ najlepiej z nogami i tyłkiem w górze na lewym boki, zero podnoszenia czegokolwiek i chodzenia po schodach no i najsilniejsze leki jakie tylko mógł dać 😮


a może to jeszcze zależy od długości tej szyjki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
a moje biedactwo czkawke dostalo 🙂

bo moze głodna jestes mi tak gin powiedział jak dziecko ma czkawke to czesto przyczyna jest głód mamusi


powiem ci ze cos w tym moze byc bo jestem a nie chce mi sie isc zrobic cos do jedzenia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
a ja jeszcze dziś do szkoły rodzenia jakoś nie mogę się doczeka ciekawe co tam dziś będzie i najważniejsze jestem ciekawa czy ilość uczestników się zmniejszy bo nie ukrywam że bardzo na to liczę

nie liczyłabym na to, u mnie nikt się nie wykruszył, a te grudniowe grupy też podobno były duże i wszyscy się cisnęli do końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja zdaję sobie sprawę ze to już po 30 tygodniu , że bezpieczniej , niemniej jednak jak usłyszałam że mam taką małą calineczkę to się przeraziłam i tak na prawdę bezpiecznie będę się czuła jak wkroczymy co najmniej w 36 tydzień 😮
i ja też do 27 tygodnia słyszałam że ciąża przebiega wręcz "książkowo" i nagle na jednej wizycie wszystko się zmieniło mimo że w ogóle nie czułam sie źle
dopiero od tamtej pory zaczęłam czuć skurcze w kroczu a teraz już jest przeszywający ból jak leki przestają działąć czyli wieczorem i nad ranem i ja to wytrzymam tylko mówię oby jeszcze z miesiąc
leżenie, leżeniem ale muszę iść rozpalić w piecu bo zamarzniemy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Ewelina ja nie wiem czy ty nawet nie powinnaś zrezygnować ze szkoły rodzenia, tak mi sie wydaję, ze powinnaś leżeć cały czas a nie jedzić do szkoły rodzenia, nie wiem 🤢 🤢 co myślicie dziewczyny???
zapytaj sie dziś jakiejś położnej na zajęciach czy jest wskazane, sama nie wiem 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Wiesz co Ewelina ja nie wiem czy ty nawet nie powinnaś zrezygnować ze szkoły rodzenia, tak mi sie wydaję, ze powinnaś leżeć cały czas a nie jedzić do szkoły rodzenia, nie wiem 🤢 🤢 co myślicie dziewczyny???
zapytaj sie dziś jakiejś położnej na zajęciach czy jest wskazane, sama nie wiem 🤔 🤔

jestem tego samego zdania.. no ale to już jest decyzja Eweliny 🙂 Mój mąż za skarby świata by mnie nie puścił nawet do sklepu pod domem.. Ewelina nie lekceważ tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Wiesz co Ewelina ja nie wiem czy ty nawet nie powinnaś zrezygnować ze szkoły rodzenia, tak mi sie wydaję, ze powinnaś leżeć cały czas a nie jedzić do szkoły rodzenia, nie wiem 🤢 🤢 co myślicie dziewczyny???
zapytaj sie dziś jakiejś położnej na zajęciach czy jest wskazane, sama nie wiem 🤔 🤔



ale już mówiłam mi lekarz nie zabronił chodzi i nie kazał leże kazał tylko unikać napinania mięśni brzucha, i nie dźwigać.
poza tym z tego co wyczytałam to jeszcze zależy wszystko od długości tej szyjki wiec gdyby była naprawdę taka tragedia to by powiedział że absolutnie tylko leże a tak nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
i ja zdaję sobie sprawę ze to już po 30 tygodniu , że bezpieczniej , niemniej jednak jak usłyszałam że mam taką małą calineczkę to się przeraziłam i tak na prawdę bezpiecznie będę się czuła jak wkroczymy co najmniej w 36 tydzień 😮
i ja też do 27 tygodnia słyszałam że ciąża przebiega wręcz "książkowo" i nagle na jednej wizycie wszystko się zmieniło mimo że w ogóle nie czułam sie źle
dopiero od tamtej pory zaczęłam czuć skurcze w kroczu a teraz już jest przeszywający ból jak leki przestają działąć czyli wieczorem i nad ranem i ja to wytrzymam tylko mówię oby jeszcze z miesiąc
leżenie, leżeniem ale muszę iść rozpalić w piecu bo zamarzniemy 🤢


Matylda ty to szczególnie powinnaś na siebie uważać, bo faktycznie masz calineczke, jak by coś sie stało tfuuuutfuuuuu wypluć 🤨, to twoja kruszynka miałaby bardzo mała wagę urodzeniową 😞
szkoda ze nie ma ci kto rozpalić w tym piecu, pomóc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
aisak napisał(a):
Wiesz co Ewelina ja nie wiem czy ty nawet nie powinnaś zrezygnować ze szkoły rodzenia, tak mi sie wydaję, ze powinnaś leżeć cały czas a nie jedzić do szkoły rodzenia, nie wiem 🤢 🤢 co myślicie dziewczyny???
zapytaj sie dziś jakiejś położnej na zajęciach czy jest wskazane, sama nie wiem 🤔 🤔



ale już mówiłam mi lekarz nie zabronił chodzi i nie kazał leże kazał tylko unikać napinania mięśni brzucha, i nie dźwigać.
poza tym z tego co wyczytałam to jeszcze zależy wszystko od długości tej szyjki wiec gdyby była naprawdę taka tragedia to by powiedział że absolutnie tylko leże a tak nie było


wiesz jak słyszę ze skraca się szyjka i grozi przedwczesny poród to coś musi być na rzeczy, moze faktycznie nie skraca ci sie drastycznie, ale uważaj na siebie 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
ten tydzień sobie odpuszczę a w następnym tygodniu dowiem się więcej co robi.
na razie nie mam zamiaru non stop leżeć bo się nie nadaje do tego.

nikt nie nadaje się do leżenia non stop wierz mi.. ale w takiej sytuacji priorytetem jest dziecko i ja się tego trzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
aisak napisał(a):
Wiesz co Ewelina ja nie wiem czy ty nawet nie powinnaś zrezygnować ze szkoły rodzenia, tak mi sie wydaję, ze powinnaś leżeć cały czas a nie jedzić do szkoły rodzenia, nie wiem 🤢 🤢 co myślicie dziewczyny???
zapytaj sie dziś jakiejś położnej na zajęciach czy jest wskazane, sama nie wiem 🤔 🤔



ale już mówiłam mi lekarz nie zabronił chodzi i nie kazał leże kazał tylko unikać napinania mięśni brzucha, i nie dźwigać.


poza tym z tego co wyczytałam to jeszcze zależy wszystko od długości tej szyjki wiec gdyby była naprawdę taka tragedia to by powiedział że absolutnie tylko leże a tak nie było


wiesz jak słyszę ze skraca się szyjka i grozi przedwczesny poród to coś musi być na rzeczy, moze faktycznie nie skraca ci sie drastycznie, ale uważaj na siebie 😉 😉



uważa napewno będę i stale kontrolować. Jednak nie chce wpada w stany paniki bo to nie zrobi ani mi ani dziecku dobrze trzeba tylko uważa unika zagrożeń i często się uśmiecha 😁
a wszystko będzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ten tydzień sobie odpuszczę a w następnym tygodniu dowiem się więcej co robi.
na razie nie mam zamiaru non stop leżeć bo się nie nadaje do tego.

nikt nie nadaje się do leżenia non stop wierz mi.. ale w takiej sytuacji priorytetem jest dziecko i ja się tego trzymam


zgadzam się z Kasią, nie da się leżeć non stop, mozna dostać do glowy, ale jak trzeba to trzeba 🤔 🤔
ja czasami "zgrzesze" bo jak to leżeć jak w brzuchu burczy, nie moge liczyć tylko na meza, który wraca dosyc pozno z pracy i czekac az mi obiad zrobi, bo byś my pomarły z głodu z niunią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
i gdzie ta matylda?? może któraś pamięta ile waży jej calineczka??


cos chyba koło 1400 ale nie pamietam w ktorym tygodniu i nie jestem na 100 % pewna 🙂
A twój brzdąc ile wazy dowiedziałaś sie dzis??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...