Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

tyle się z rana zameldowało, a jak przychodzi co do czego to coś nas mało 😁
Nic to, ja uciekam pranie powiesić i zabieram się za obiad.
Będę podglądać 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 napisał(a):
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

cholestaza zapewne - wątroba jest ściśnięta i obciążona, musiałabyś zrobić próby wątrobowe, najlepiej to idź to swojego lekarza bo nieleczona prowadzi do zatrucia ciążowego, ja miałam w 16 tyg ciąży i brałam leki przez 1,5 miesiąca no i dietka niestety, radzę nie zwlekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

cholestaza zapewne - wątroba jest ściśnięta i obciążona, musiałabyś zrobić próby wątrobowe, najlepiej to idź to swojego lekarza bo nieleczona prowadzi do zatrucia ciążowego, ja miałam w 16 tyg ciąży i brałam leki przez 1,5 miesiąca no i dietka niestety, radzę nie zwlekać 🙂

Łooo matko 😮 😮 😮
No ale to się objawia tylko przez takie swędzenie???? Jaka dietka? Czego trzeba unikać przy czymś takim??? Lekarza mam w przyszłą środę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

cholestaza zapewne - wątroba jest ściśnięta i obciążona, musiałabyś zrobić próby wątrobowe, najlepiej to idź to swojego lekarza bo nieleczona prowadzi do zatrucia ciążowego, ja miałam w 16 tyg ciąży i brałam leki przez 1,5 miesiąca no i dietka niestety, radzę nie zwlekać 🙂

Łooo matko 😮 😮 😮
No ale to się objawia tylko przez takie swędzenie???? Jaka dietka? Czego trzeba unikać przy czymś takim??? Lekarza mam w przyszłą środę.

Tak - objawia się swędzeniem skóry, ja też tak miałam - ciągle swędział mnie brzuch, tyle że ja miałam początki i drapałam się akurat będąc u lekarza i jak to zobaczył to dał skierowanie na badanie i okazało się że i ALAT i ASPAT były podwyższone, brałam esentiale forte i stosowałam dietę czyli wszystko lekko strawne, zero smażonego i tłustego, zero świeżego pieczywa i ciast, same gotowane warzywa - mówiąc krótko - dieta jak dla chorych na wątrobę, na szczęście po 1 miesiącu wyniki wróciły do normy 🙂
ja bym z tym nie czekała do przyszłej środy... 🤢 zresztą sama zobacz:

http://www.maluchy.pl/artykul/170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

cholestaza zapewne - wątroba jest ściśnięta i obciążona, musiałabyś zrobić próby wątrobowe, najlepiej to idź to swojego lekarza bo nieleczona prowadzi do zatrucia ciążowego, ja miałam w 16 tyg ciąży i brałam leki przez 1,5 miesiąca no i dietka niestety, radzę nie zwlekać 🙂

Łooo matko 😮 😮 😮
No ale to się objawia tylko przez takie swędzenie???? Jaka dietka? Czego trzeba unikać przy czymś takim??? Lekarza mam w przyszłą środę.

Tak - objawia się swędzeniem skóry, ja też tak miałam - ciągle swędział mnie brzuch, tyle że ja miałam początki i drapałam się akurat będąc u lekarza i jak to zobaczył to dał skierowanie na badanie i okazało się że i ALAT i ASPAT były podwyższone, brałam esentiale forte i stosowałam dietę czyli wszystko lekko strawne, zero smażonego i tłustego, zero świeżego pieczywa i ciast, same gotowane warzywa - mówiąc krótko - dieta jak dla chorych na wątrobę, na szczęście po 1 miesiącu wyniki wróciły do normy 🙂
ja bym z tym nie czekała do przyszłej środy... 🤢 zresztą sama zobacz:

http://www.maluchy.pl/artykul/170

Buuuuu ja nie chcę tego.
Może zanim pójdę do lekarza to spróbuję tej diety, chociaż i tak jem w zasadzie lekkie posiłki i mało, a znając podejście mojego gina usłyszę że w ciąży to normalne i nic złego się nie dzieje 🥴
Dzięki Ola za info. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc jestem
badał mnie ordynator w asyście 5 lekarzy i nie jest źle tzn nie się nie rozwarło i nie powiększyło
w domu leżenie dwa tyg a potem mogę już szaleć hehe
mam cordafen i aspargin czy jakoś tak 3x dziennie
brzuszek fajnie się zachował bo przy badaniu był mięciutki
badał mnie o 7.30 i mimo że wypisy dopiero po 11.00 to miała być w drodze wyjątku bo mam daleko i dupa bo i tak wszystko podbili około 10.00 no ale w końcu jestem t
trochę doła załapałam bo babka tak około 40 tki( 3 ciąża 34 tydzień) co ze mną leżała ryczała ciągle bo jutro jej poród wywołują , okazało się ze ma niedrożne przewody i bobas dostaje za mało tlenu i pożywienia i przez to wystąpiła też arytmia płodu a co najgorsze w ciągu dwóch dni w szpitalu masa płodu spadła z 2000 do 1600 nawet nie wiedziałam że takie coś jest możliwe- kurde szkoda mi babki bo to nie wiadomo jak będzie, czy będzie dotleniony , zdrowy żywy ehhh ludzie to mają problemy
no a moja calineczka ciągle w dolnej granicy normy czyli około 2150 no ale pnie się do góry powolutku , z resztą pomiary też nie do konca wiarygodne bo głowa w kanale i cieżko zmierzyć
no to wielkim skrócie
później tu zalęgnę ale na razie muszę coś zjeść i troszku tu ogarnąć po Paweł jednak poważnie zaniemógł i dopiero teraz pojechał do pracy i do lekrza
niestety po jego nocnych wojażach i "kupach" mam kupę prania
powiem tak osrał wszystko totalnie 😉
jak się ciut ogarnę to będę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

cholestaza zapewne - wątroba jest ściśnięta i obciążona, musiałabyś zrobić próby wątrobowe, najlepiej to idź to swojego lekarza bo nieleczona prowadzi do zatrucia ciążowego, ja miałam w 16 tyg ciąży i brałam leki przez 1,5 miesiąca no i dietka niestety, radzę nie zwlekać 🙂

Łooo matko 😮 😮 😮
No ale to się objawia tylko przez takie swędzenie???? Jaka dietka? Czego trzeba unikać przy czymś takim??? Lekarza mam w przyszłą środę.

Tak - objawia się swędzeniem skóry, ja też tak miałam - ciągle swędział mnie brzuch, tyle że ja miałam początki i drapałam się akurat będąc u lekarza i jak to zobaczył to dał skierowanie na badanie i okazało się że i ALAT i ASPAT były podwyższone, brałam esentiale forte i stosowałam dietę czyli wszystko lekko strawne, zero smażonego i tłustego, zero świeżego pieczywa i ciast, same gotowane warzywa - mówiąc krótko - dieta jak dla chorych na wątrobę, na szczęście po 1 miesiącu wyniki wróciły do normy 🙂
ja bym z tym nie czekała do przyszłej środy... 🤢 zresztą sama zobacz:

http://www.maluchy.pl/artykul/170

Buuuuu ja nie chcę tego.
Może zanim pójdę do lekarza to spróbuję tej diety, chociaż i tak jem w zasadzie lekkie posiłki i mało, a znając podejście mojego gina usłyszę że w ciąży to normalne i nic złego się nie dzieje 🥴
Dzięki Ola za info. 😘 😘 😘


moze najpierw spróbuj z dobrym balsamem nawilzającym bo moze masz tylko przesuszoną skórę i dlatego cie swędzi Smaruj sie kilka razy dziennie i jak nie przejdzie to wtedy do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
no więc jestem
badał mnie ordynator w asyście 5 lekarzy i nie jest źle tzn nie się nie rozwarło i nie powiększyło
w domu leżenie dwa tyg a potem mogę już szaleć hehe
mam cordafen i aspargin czy jakoś tak 3x dziennie
brzuszek fajnie się zachował bo przy badaniu był mięciutki
badał mnie o 7.30 i mimo że wypisy dopiero po 11.00 to miała być w drodze wyjątku bo mam daleko i dupa bo i tak wszystko podbili około 10.00 no ale w końcu jestem t
trochę doła załapałam bo babka tak około 40 tki( 3 ciąża 34 tydzień) co ze mną leżała ryczała ciągle bo jutro jej poród wywołują , okazało się ze ma niedrożne przewody i bobas dostaje za mało tlenu i pożywienia i przez to wystąpiła też arytmia płodu a co najgorsze w ciągu dwóch dni w szpitalu masa płodu spadła z 2000 do 1600 nawet nie wiedziałam że takie coś jest możliwe- kurde szkoda mi babki bo to nie wiadomo jak będzie, czy będzie dotleniony , zdrowy żywy ehhh ludzie to mają problemy
no a moja calineczka ciągle w dolnej granicy normy czyli około 2150 no ale pnie się do góry powolutku , z resztą pomiary też nie do konca wiarygodne bo głowa w kanale i cieżko zmierzyć
no to wielkim skrócie
później tu zalęgnę ale na razie muszę coś zjeść i troszku tu ogarnąć po Paweł jednak poważnie zaniemógł i dopiero teraz pojechał do pracy i do lekrza
niestety po jego nocnych wojażach i "kupach" mam kupę prania
powiem tak osrał wszystko totalnie 😉
jak się ciut ogarnę to będę


to super ze ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
A ja pazurki przycięłam bo już długaśne były 🙃
I mam pytanie: dlaczego swędzi mnie skóra????? Już od kilku dni czochram się jak pies, po rękach, bokach, brzuchu, karku i dekoldzie. Nigdzie nie mam ani krostek ani zaczerwienienia więc nie wiem od czego to 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

cholestaza zapewne - wątroba jest ściśnięta i obciążona, musiałabyś zrobić próby wątrobowe, najlepiej to idź to swojego lekarza bo nieleczona prowadzi do zatrucia ciążowego, ja miałam w 16 tyg ciąży i brałam leki przez 1,5 miesiąca no i dietka niestety, radzę nie zwlekać 🙂

Łooo matko 😮 😮 😮
No ale to się objawia tylko przez takie swędzenie???? Jaka dietka? Czego trzeba unikać przy czymś takim??? Lekarza mam w przyszłą środę.

Tak - objawia się swędzeniem skóry, ja też tak miałam - ciągle swędział mnie brzuch, tyle że ja miałam początki i drapałam się akurat będąc u lekarza i jak to zobaczył to dał skierowanie na badanie i okazało się że i ALAT i ASPAT były podwyższone, brałam esentiale forte i stosowałam dietę czyli wszystko lekko strawne, zero smażonego i tłustego, zero świeżego pieczywa i ciast, same gotowane warzywa - mówiąc krótko - dieta jak dla chorych na wątrobę, na szczęście po 1 miesiącu wyniki wróciły do normy 🙂
ja bym z tym nie czekała do przyszłej środy... 🤢 zresztą sama zobacz:

http://www.maluchy.pl/artykul/170

Buuuuu ja nie chcę tego.
Może zanim pójdę do lekarza to spróbuję tej diety, chociaż i tak jem w zasadzie lekkie posiłki i mało, a znając podejście mojego gina usłyszę że w ciąży to normalne i nic złego się nie dzieje 🥴
Dzięki Ola za info. 😘 😘 😘


moze najpierw spróbuj z dobrym balsamem nawilzającym bo moze masz tylko przesuszoną skórę i dlatego cie swędzi Smaruj sie kilka razy dziennie i jak nie przejdzie to wtedy do lekarza

Na razie poczekam z tym lekarzem, zobaczę co się będzie dalej działo, też myślałam że to może skóra mi się przesuszyła, ale coś mi swędzenie karku do tego nie pasuje, brałam też pod uwagę proszek do prania, ale cały czas wżywam wiziru więc to chyba nie to, cóż zobaczymy co będzie dalej, po ostatniej wizycie w szpitalu jakoś nie mam ochoty na kontakt z lekarzami 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Matylda, że wszystko ku dobremu zmierza 🙂 !!!
Zobaczysz, nawet "sraczka" Pawła przejdzie 😁 😁

Wiem, że Ola się ze mną nie zgodzi ale Beata, ja też bym najpierw spróbowała porządnie skórę nawilżyć: najlepiej oliwką zaraz po kąpieli i pić dużo soku z marchwi: zawiera jakąś witaminę z grupy B która zapobiega swędzeniu. A na pewno i dieta nie zaszkodzi. Dlatego, że bywa też tak, że skóra po zimie, minusowych temperaturach, zmianach temp, może właśnie reagować silnym wysuszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka Beata na bank ma to co jej napisałam i balsam nie pomoże, zresztą jest dorosła, ja bym tego tak nie zostawiła i nie lekceważyła zwłaszcza że swędzi ją już wszystko więc mniemam że to już dość zaawansowane..

Beata - sama dieta nic Ci nie da - kobieto idź Ty do tego lekarza, ja bym umarła z niepokoju, nie czekaj 🥴 chciałabym się mylić ale jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz a wiele czau nie zostało 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powolutku zamierzam myśleć optymistycznie a dziś to mam tyle energii że mogłabym góry przenosić heh ale nie da się 😞
no mnie też sie skóra masakrycznie wysuszyła i to gdzie?????????? na łokciach- normalnie jak papier ścierny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj tak ładnie wszystko idzie, że miło 😁
i obiad ugotowany, i posprzątane, i pranie powieszone, ostatnie pranie już poprasowane, i podłogi pomyte 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Super Matylda, że wszystko ku dobremu zmierza 🙂 !!!
Zobaczysz, nawet "sraczka" Pawła przejdzie 😁 😁

Wiem, że Ola się ze mną nie zgodzi ale Beata, ja też bym najpierw spróbowała porządnie skórę nawilżyć: najlepiej oliwką zaraz po kąpieli i pić dużo soku z marchwi: zawiera jakąś witaminę z grupy B która zapobiega swędzeniu. A na pewno i dieta nie zaszkodzi. Dlatego, że bywa też tak, że skóra po zimie, minusowych temperaturach, zmianach temp, może właśnie reagować silnym wysuszeniem.

Kasia chciałabym żebyś miała rację - a sok z marchwi w tym przypadku niewskazany niestety, obciąża wątrobę.. no ale ja swoje powiedziałam, przechodziłam, zostałam przeszkolona przez lekarza a bardziej nastraszona czym to grozi i po tym co usłyszałam nie lekceważyłabym tego, zwłaszcza że jeśli okaże się że to cholestaza mogą nawet wywoływać wcześniej poród, to tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
no powolutku zamierzam myśleć optymistycznie a dziś to mam tyle energii że mogłabym góry przenosić heh ale nie da się 😞
no mnie też sie skóra masakrycznie wysuszyła i to gdzie?????????? na łokciach- normalnie jak papier ścierny


Matylda, I takie myślenie lubie !!! 😁 😁 😁

tylko proszę, uspokój jeszcze swoją energię na dwa tygodnie 😉 😁

A co swędzenia skóry: fakt, że jak mnie ostatnio w zimie swędziało, też mi zrobili badania w kierunku cholestazy, i tej nie było: był mój Gilbercik 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tam ze swędzeniami każda poradziła co wiedziała a beata zrobi jak uważa
ja się biorę do roboty , z umiarem oczywiście ale jak patrzę dookoła to sobie myślę że ja chyba kilku dni potrzebuję
ale co tam dam radę bo kto jak nie ja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniec tematu skóry, teraz coś z innej beczki 😆
Czy któraś z was wie coś na temat: Czy jak wrócę do pracy po macierzyńskim to mogą mnie zwolnić pomimo że będę (planuję) karmić piersią???? Dodam że mam umowę na czas nieokreślony i kierowniczkę która mnie nie znosi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki,
zgłaszam się po weekendzie. W sobotę widziałam się z moją położną w szpitalu - pokazała mi wszystko, oprowadziła...że niby miałam się oswoić z porodówką 😮 😮 ale masakra od tej pory śnią mi się te pokoje. Komfortowo to wygląda:pokoje przedporodowe gdzie mąż może nawet się kimnąć są bezpośrednio połączone z pokojem już ostatniej fazy porodu z fotelem w kolorze fioletu 🤪, krzesełkiem i materacem. Jak się uprę mogę rodzić nawet na podłodze 🙂. Obgadałyśmy wszystko, położna wywarła na moim mężu bardzo pozytywne wrażenie zresztą nie ukrywam, że na mnie też i pod tym względem się uspokoiłam. Ale też nie owijała w bawełnę i od razu powiedziała z własego doświadczenia (urodziła trójkę) że poród "nie jest fajny" i nie ma co się spodziewać, że bedzie lekko. No ale póki co nie wybieram się do porodu! mam jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia przed. Jadę na jakieś zakupy bo w lodówce światło, a jeść trzeba. Miłego dzionka!
Wiola może jeszcze zdąrzy się obrócić, czasem robią to w ostatniej chwili, trzymam kciuki 😘 😘
Matylda super, że wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
dobra tam ze swędzeniami każda poradziła co wiedziała a beata zrobi jak uważa
ja się biorę do roboty , z umiarem oczywiście ale jak patrzę dookoła to sobie myślę że ja chyba kilku dni potrzebuję
ale co tam dam radę bo kto jak nie ja 😉

A mama Ci nie pomoże chociaż troszkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...