Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
o i jeszcze jedno chciałam zrobić sernik na zimno i kupiłam wszystko oprócz tego fixu do sernika na zimno i musze zrobić bez wiec wypatrzyłam w necie przepis mogła byś zerknąć czy bedzie ok bo na słodkościach to sie nie znam 😞 a ty CUKIERNICA jestes 😜

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Sernik_na_zimno_z_galaretka,,-3450972,9495.html




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wydaje się całkiem zjedliwy 😁 ale mam wątpliwości co do ilości cukru i mleka: dlatego, że cukier nie rozpuści ci się w takiej ilości porządnie i będzie zgrzytał w zebach :-/ do tego serki homogenizowane i coś za słodkjie mi się to widzi.

Ja mam swój, sprawdzony od wieków:

1 kostka margaryny
1 szklanka cukru pudru
4 jajka
1/2 kg sera ( jak dajesz homogenizowany to cukru tylko 3/4 szkl. )
2 szklanki mleka
4 łyżki żelatyny
ew. kakao

Margarynę ucieram z żółtkami, jak będzie prawie puch dodaję cukier. Potem stopniowo ser a na koniec ciepłe mleko ( z tym że 1.5 szklanki normalnie a w połowie rozpuszczam żelatynę ) na koniec pianę z białek: masa wychodzi b. rzadka, powiedziałąbym: płynna, ale spoko, w tortownicy się ładnie ściąga. Można też podzielić na dwie części i do jednej dodać kakao.


a awantura miała miejsce jakieś 2-3 miesiące temu. Zresztą ta osoba awanturowała się nie tylko u nas: u siebie na wrześniówkach też dała im nieźle popalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Wydaje się całkiem zjedliwy 😁 ale mam wątpliwości co do ilości cukru i mleka: dlatego, że cukier nie rozpuści ci się w takiej ilości porządnie i będzie zgrzytał w zebach :-/ do tego serki homogenizowane i coś za słodkjie mi się to widzi.

Ja mam swój, sprawdzony od wieków:

1 kostka margaryny
1 szklanka cukru pudru
4 jajka
1/2 kg sera ( jak dajesz homogenizowany to cukru tylko 3/4 szkl. )
2 szklanki mleka
4 łyżki żelatyny
ew. kakao

Margarynę ucieram z żółtkami, jak będzie prawie puch dodaję cukier. Potem stopniowo ser a na koniec ciepłe mleko ( z tym że 1.5 szklanki normalnie a w połowie rozpuszczam żelatynę ) na koniec pianę z białek: masa wychodzi b. rzadka, powiedziałąbym: płynna, ale spoko, w tortownicy się ładnie ściąga. Można też podzielić na dwie części i do jednej dodać kakao.


a awantura miała miejsce jakieś 2-3 miesiące temu. Zresztą ta osoba awanturowała się nie tylko u nas: u siebie na wrześniówkach też dała im nieźle popalić.


okej to robie z twojego przepisu ale to po obiedzie bo teraz robie kotleciki w kukurydzianej panierce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinaaleks napisał(a):
kurde tylko margaryny mam 125g bo zostało mi z dużej kostki a to chyba za mało bedzie???

możesz masłem uzupełnić do 250, bo tak to za mało będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
kurde tylko margaryny mam 125g bo zostało mi z dużej kostki a to chyba za mało bedzie???

możesz masłem uzupełnić do 250, bo tak to za mało będzie


to tak zrobie 🙂
dzieki
wieczorem się pochwale 🙂 jeszcze dan biszkopty na spód namoczone w galaretce i na góre galaretke z truskawkami i ananasem wtopionym 😆 już mi ślinka leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to zrobie ten sernik bo mam ochote a wczoraj jak bylam w cukierni to w szok wpadłam jakie ceny 🤪
w-z 5zł
a za kawałek szarlotki na biszkopcie z bitą i migdałami na górze 7zl a wiecie jaki kwadracik?!(7cm*7cm)
a sernik na zimno 32zł/kg
wiec chyba zaczne i cukierasić w domu 🤪
kaska licze na twoje pomocne przepisy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wróciłam od rodziców. Pogoda cud,miód 😁 i nie mam co robic 😞 cos bym tez upiekła, obiad zrobiła, ale nie mam z czego a sama do sklepu nie pójdę i nie przytargam tych zakupów 😞 i dupa...zjadłam grejfruta i se chyba kisiel zrobie jeszcze.

w domu czysto.. okna bym pomyła ale nadal tych recznikow nie mam ani gazety 😞 a ten moj stary bedzie ok 18 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć baby 😜
O mamo, ale pospałam 😲 Wczoraj byliśmy na urodzinach mojego taty, dawno się tak nie rozluźniłam i nie śmiałam, zasnęłam o 3 nad ranem. Ale na początku myślałam, że zwariuję tam.. każda babka, każda ciotka z chorymi tekstami "Ooo jeszcze nie rodzisz, brzuch masz wysoko" , "Ooo jak nie masz paseczka na brzuchu, to jeszcze nie rodzisz" - i najlepsze "Ooo nos Ci nie spuchł, to jeszcze nie rodzisz" 😮 🤪 🤪 myślałam, że się opluję tortem krabowym 😁 Odespaliśmy teraz z moim i zadziałaliśmy w celu przyspieszenia porodu, tak, że teraz przez skurcze nie mogę się ruszyć 😜 Mój poleciał remontować, a ja odpoczywam bo stopy mam jak balony - dosłownie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
hej a ja po wizycie 🙂
11 kwietnia mam umówioną cesarke, chyba ze sie cos szybciej zacznie dziać bo mam juz kanał rodny otwarty 🙂


ooooo Linka to jak masz już kanał rodny otwarty, to jestem ciekawa czy dotrzymasz do 11 kwietnia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...