Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Matko moja, macierzyństwo mnie wykańcza 🤪 🤪 🤪

Powiem Wam, że jak przeczytałam wasze posty to troszkę lepiej mi się zrobiło, że nie jestem sama z tymi problemami: choć pewnie w przeciwieństwie do większości z Was: jestem z tym fizycznie sama, bo A w pracy a mama 300 km stąd i nie zostawi też swoich zobowiązań 🤢 🤢 więc męczę się niemołosiernie:
Ola
- co do Grażyny, kup sobie w aptece ziółka Vagosan: idealne na pieczenie, swedzenie i inne przypadłości: po dwóch podmyciach powinno przejść jak ręką odjął.
-co do puchnięcia stóp, wkleiłabym zdjęcie jak wyglądały moje po porodzie: dwie wielkie banie, piekące i bolące, jakich nie miałam nawet w ciąży. Lekarz powiedział, że to normalne i nie żadne zatrucie tylko zatrzymuje się woda w organizmie, nic oprócz zimnych prysznicy i trzymania ich w górze i czasu ci nie pomoże. I miał rację, po tygodniu w miarę zeszło, na tyle, że jakieś buty założe: ze szpitala w klapkach basenowych wyszłam
-z tym usypianiem mam tak samo: a może gorzej, bo Lenka chociaż grzecznie leży, Wit to od razu drze się tak, że sinieje 🤢 ale schemat wygląda mniej więcej tak: dwie godziny usypiania, godzinę, półtorej spania, godzinę karmienie z przebieraniem.

A dzisiaj wieczorem opędzlował dwa cyce ( zbierane od 15-tej 😁 ) i 90 ml mieszkanki i jeszcze szukał 😮 😮 😮 przy takim apetycie to pod koniec tygodnia mu schabowego zapodam 😁

Matylda mnie też pociąg się do A włączył ale ja już w noc po powrocie ze szpitala dokonałam na niego napadu 😁 😁 ☺️ ☺️ ☺️

I chciałam się na koniec pochwalić ☺️
A. wszedł dzisiaj do domu z bukietem kwiatów i podziękował mi nimi za fajny poród i cudownego syna ☺️ ☺️ rozbeczałam się, no co będę ukrywać.

a teraz dobrej nocy, idę jeszcze wynieść smiecie ( to mój spacer dzisiejszy 😁 ) i idę spać !!
dobranoc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Z nocnych przemyśleń Matki Karmiącej:
nauka Pierwsza
kiedy wydaje Ci się, że to już koniec robienia kupy i zabierasz się za zmianę pampka: BŁĄD, za chwilę i tak będzie ciąg dalszy a zaoszczędzisz jakieś 0.49 groszy na sztuce. I roboty dwa razy więcej.

nauka Druga
Wiesz dlaczego po porodzie Twoje piersi wyglądają tak:
,
żeby podczas odbijania dziecka było miejsce na "pawia". Rozjazd między piersiami świetnie się do tego nadaje.

nauka Trzecia
Posiadanie pralki z wszelkimi możliwymi opcjami oszczędzania: BEZCENNE I KONIECZNE

nauka Czwarta

Do karmienia niezbędny jest gumowy fartuch: kiedy karmisz z jednego cyca, drugi obsikuje to, co w tej chwili na sobie posiadasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja dzis jade z mała na pierwsza wizyte do pediatry 🙂
u mnie na szczescie dalej spokój mała spi elegancko zwłaszcza w nocy czasem po kapaniu potrafi spac po 6, 5 godzin 🙂 a jak sie budzi w nocy to nie płaczem tylko po prostu słysze jak sie wierci i ciamka szukajac cycka 🙂
ja karmie dalej samym cyckiem zostało mi jeszcze 4kg na plusie wiec ogolnie jestem zadowolona 🙂
mam jeszcze pytanie czy dajecie cos do picia swoim maluchom poza mlekiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry..

Jestem na chwilkę, ogarnęłam się od 6-tej. Dziecko nakarmione i śpi, ja się wydoiłam laktatorem. Myślałam że to coś gorszego, ale nie ma tragedii 🙂 Kurde mleko piękne żółte ale mimo że cyce twarde to nie ściągam więcej niż 40 ml a zajmuje mi to ponad pół godziny 😮


Mała dzisiaj tylko raz się obudziła tzn w sumie 2 ale pierwszym razem jeszcze nie spałam bo o północy a potem po 3-ej. Dostała moje mleko z butli bo cycka jeszcze jej nie dam - za bardzo boli, do tego 40-tkę MM i spała do 6.30.

Kurde nadal nie ma kupy i już mam schizy 🥴 Dziś lub jutro przyjdzie do mnie położna to zapytam co z tym zrobić i czy to normalne żeby dziecko 3 dzień kupki nie zrobiło 😞
Gazy jej odchodzą i pierdzi jak trzeba, nie płacze ani się nie pręży ale mimo wszystko... niepokoję się.


Tutliputli
- moja mała też żarta i jakby mogła to z cyca jadłaby co godzinę dlatego dokarmiam ją MM. Co do dolegliwości kobiecych to na razie egzamin dobrze zdaje Tantum Rosa i maść Clotrimazol, jest już troszkę lepiej, gorsza sprawa z tym pęcherzem bo mam cały brzuch wzdęty i ból niesamowity przy sikaniu.. Jadę jutro na ściągnięcie szwów to się poskarżę na tego konowała i chama z przychodni Koprowicza i poproszę o jakiś lek bo Urosept to jak landrynki.... Swoją drogą nie wiem po co mi receptę wypisał jak to jest dostępne bez recepty 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Hej Dziewczyny! Gratuluję tym, które są już po i trzymam kciuki za te, które jeszcze czekają 🙂 Powiedzcie mi proszę, jakie ciuszki najlepiej się sprawdzają przy takich maleństwach, a czego w ogóle nie kupować bo się nie przyda?? 🙂

jeśli mogę coś polecić to ciuszki które rozpinają się po całości (tzn pajacyki czy śpioszki) i body rozpinane z przodu lub boku - te zakładane przez głowę to masakra jak dla mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Hej Dziewczyny! Gratuluję tym, które są już po i trzymam kciuki za te, które jeszcze czekają 🙂 Powiedzcie mi proszę, jakie ciuszki najlepiej się sprawdzają przy takich maleństwach, a czego w ogóle nie kupować bo się nie przyda?? 🙂


Agamu, każdej z nas inne na pewno ubranka podpasowały: po przetestowaniu nie kupiłabym w tej chwili kaftaników i śpiszków, marszczy się to to niemiłosiernie, aczkolwiek lepiej pampka zmieniać.
Dla mnie tylko body i rapmersy w chwili obecnej są na topie.
I pomimo tego, że Witek urodził się 58 cm to bodziaki mam na 56 ale rampersy na 62 ( niech te nóżęta sobie wyprostuje ) i jest git

i tyle mnie tu było, dziecię znowu wzywa.. 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
Hej
Ja tylko na chwilę, przypomnieć o sobie i pochwalić się że poród już za mną. 🙂

Oooooooooooooo - cześć Beatko..
Pisz jak się czujesz i jak dzidzia? Duża się urodziła? 🤔

Już jest dobrze, urodziłam 22.04 o 23 godz, (miałam cc) Mikołaj waży 3570 i ma 57 cm dostał 10 pkt i jest strasznie głodnym dzidziusiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry
😮 😮 😮moja Liwcia przespała w nocy dwa razy po 3 godziny 😮 😮 😮 szok
fakt ze poszla spac dopiero ok.1 w nocy ale i tak jestem w szoku ze nie budziła sie co godzinę
a teraz obciągnęła prawego cyca poleżała 5 min i zas ryk dostała drugiego i teraz niby spi 🤨 ale ja wiem ze to czuwanie, spryciula mala 🥴
Wiolus, Ola nie możecie sobie nic zarzucić, nie jedna mama karmi butla i dzieci sa zdrowe i szczęśliwe, chociaz wiem co czujecie ja tez miałam takie mysli z chyba jestem beznadziejna ze nawet nie potrafie nakarmic mojego dziecka z piersi 🥴
Ewelinka jak przeczytałam co napisałaś to identyczna sytuacja jest u mnie 😞 ja tez sie zastanawiam jakim cudem moje dziecko nie potrzebuje tyle snu ile niby powinno spac 🥴 😮 dziwne
a tak ogólnie to jestem wrakiem, nie dojadam, nie dosypiam, rozklejam sie średnio 5 razy dziennie 😞
Kasiu dzieki za tekst o schabowym uśmiechnęłam sie pierwszy raz od kilku dni 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Ola, a kiedy ty zgłosiłaś się do przychodni, że połozna do ciebie już przychodzi ?

Matko, ja jeszcze tego nie ogarnęłam 😮

Nie idziesz nigdzie, dzwonisz i zgłaszasz do właściwej przychodni dla miejsca zamieszkania, że urodziłaś, podajesz swój pesel, datę porodu, adres i telefon i tyle 🙂 Też byłam zaskoczona, Sebastian zadzwonił na Powstańców Śląskich i pytał jakie dokumenty trzeba mieć żeby zgłosić dziecko i Pani nas poinformowała że trzeba najpierw się z położną umówić i dopiero potem zgłaszać dziecko 🙂 Tak więc czekam bo właśnie dzwoniła że będzie dziś między 12-tą a 13-tą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatak83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
beatak83 napisał(a):
Hej
Ja tylko na chwilę, przypomnieć o sobie i pochwalić się że poród już za mną. 🙂

Oooooooooooooo - cześć Beatko..
Pisz jak się czujesz i jak dzidzia? Duża się urodziła? 🤔

Już jest dobrze, urodziłam 22.04 o 23 godz, (miałam cc) Mikołaj waży 3570 i ma 57 cm dostał 10 pkt i jest strasznie głodnym dzidziusiem 😁

Oooo to tak jak ja - ja też 22-ego tylko 21.45 i też cc miałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
od czego by tu zacząć - może dla Beatki gratulacje- nie marudziła urodziła sobie cichaczem 😉
Kasia dziękuję niebiosom że wróciłaś w dobrym humorze bo za tym tęskniłam - i ja dziś w nocy zostałam potraktowana żółtą fontanną- cały przewijak obsrany ale ja się uchroniłam

TO ubierania to też dla mnie masakra tak jak Ola pisała zwłaszcza to wkładanie przez głowę - na samą myśl o ubieraniu mam dreszcze- też polecam najzwyklejsze bodu rozpinane przy szyi i wszelakie pajace rozpinane od góry do dołu
moja Lena gubi naskórek wygląda jak liniejący wąż ale położna powiedziała że tak ma być zwłaszcza na stopach to widać i niestety musiałam zrezygnować z mydełka NIVEA bo jakaś taka sucha skóra była teraz kąpię w emolium zale zamierzam wrócić do mydła i tak raz w tym raz wtym nie wiem co z tego wyjdzie zobaczymy
O i Frytus nam się może w niedziele rozpakuje
ej a ja jadę do miasta w którym rodziłam po ten akt i nie wiem gdzie mam się udać 😮- to USC czy może urzad miasta czy co??????????? nie wiem w necie nic nie pisze 😠
a Tyminka nie urodziła i jest zdesperowana bo balonik nic nie pomógł oksy jej nie podali , może dziś dostanie i już rozważa zapłacenie za CC
a i mówią że po porodzie traci się włosy i paznokcie słabną- matko ja mam piękne włosy jak nigdy a paznokcie od porodu rosną mi w zastraszającym tempie

i i Kasia ja kwiatów nie dostałam 😞 nawet się nie domyślił 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...