Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
a ja przed chwilą zdoiłam tylko 50ml.. nie wiem czemu mam tak mało pokarmu 😞 nie chce otwierać puszki ze sztucznym pokarmem ;/ ;/

mi dziś położna powiedziała że to zależy od ilości wypitych płynów - musisz pić min 2 litry dziennie, ja na okrągło teraz na przemian kompot z jabłek i herbatkę na laktację HIPP, mówiła też że na laktację dobry sok z winogron ewentualnie same winogrona 🙂


i ile ml udaje Ci się zdjąć po jednym odciąganiu z dwóch piersi?

na razie nie ściągam bo nawał mam od wczoraj, mała na okrągło przy cycku i nie wiem ile "wydulda" za jednym przysiadem ale ssie długo...
spróbuj pić więcej.. a w ogóle to dlaczego ściągasz a nie dajesz piersi? 🤨


bo przy cycku nie widzę ile zjadła i zaraz zasypia.. ciągle niespokojna jest, więc domniemam, że się nie najada. Z butli jak zje np. 90ml to śpi ładnie przez 3h.. uważasz, że powinnam karmić więcej z piersi? W ogóle to budzisz swojego co 3h na karmienie czy na jego żądanie?

a po co Ci wiedzieć ile zjadła? Nie bój się - zje tyle ile potrzebuje a bliskość mamy podczas ssania z cyca - bezcenna 🙂 Ja karmię na żądanie i nie budzę jej (nie jego 😜) w nocy, ona sama najlepiej daje znać kiedy jest głodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
a ja przed chwilą zdoiłam tylko 50ml.. nie wiem czemu mam tak mało pokarmu 😞 nie chce otwierać puszki ze sztucznym pokarmem ;/ ;/

mi dziś położna powiedziała że to zależy od ilości wypitych płynów - musisz pić min 2 litry dziennie, ja na okrągło teraz na przemian kompot z jabłek i herbatkę na laktację HIPP, mówiła też że na laktację dobry sok z winogron ewentualnie same winogrona 🙂


i ile ml udaje Ci się zdjąć po jednym odciąganiu z dwóch piersi?

na razie nie ściągam bo nawał mam od wczoraj, mała na okrągło przy cycku i nie wiem ile "wydulda" za jednym przysiadem ale ssie długo...
spróbuj pić więcej.. a w ogóle to dlaczego ściągasz a nie dajesz piersi? 🤨


bo przy cycku nie widzę ile zjadła i zaraz zasypia.. ciągle niespokojna jest, więc domniemam, że się nie najada. Z butli jak zje np. 90ml to śpi ładnie przez 3h.. uważasz, że powinnam karmić więcej z piersi? W ogóle to budzisz swojego co 3h na karmienie czy na jego żądanie?

a po co Ci wiedzieć ile zjadła? Nie bój się - zje tyle ile potrzebuje a bliskość mamy podczas ssania z cyca - bezcenna 🙂 Ja karmię na żądanie i nie budzę jej (nie jego 😜) w nocy, ona sama najlepiej daje znać kiedy jest głodna 🙂


jego (w sensie dzidziusia 😉) chyba spróbuję robić tak jak mówisz.. nie zasypiasz w nocy razem z małą jak wisi na cycu? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
a ja przed chwilą zdoiłam tylko 50ml.. nie wiem czemu mam tak mało pokarmu 😞 nie chce otwierać puszki ze sztucznym pokarmem ;/ ;/

mi dziś położna powiedziała że to zależy od ilości wypitych płynów - musisz pić min 2 litry dziennie, ja na okrągło teraz na przemian kompot z jabłek i herbatkę na laktację HIPP, mówiła też że na laktację dobry sok z winogron ewentualnie same winogrona 🙂


i ile ml udaje Ci się zdjąć po jednym odciąganiu z dwóch piersi?

na razie nie ściągam bo nawał mam od wczoraj, mała na okrągło przy cycku i nie wiem ile "wydulda" za jednym przysiadem ale ssie długo...
spróbuj pić więcej.. a w ogóle to dlaczego ściągasz a nie dajesz piersi? 🤨


bo przy cycku nie widzę ile zjadła i zaraz zasypia.. ciągle niespokojna jest, więc domniemam, że się nie najada. Z butli jak zje np. 90ml to śpi ładnie przez 3h.. uważasz, że powinnam karmić więcej z piersi? W ogóle to budzisz swojego co 3h na karmienie czy na jego żądanie?

a po co Ci wiedzieć ile zjadła? Nie bój się - zje tyle ile potrzebuje a bliskość mamy podczas ssania z cyca - bezcenna 🙂 Ja karmię na żądanie i nie budzę jej (nie jego 😜) w nocy, ona sama najlepiej daje znać kiedy jest głodna 🙂


jego (w sensie dzidziusia 😉) chyba spróbuję robić tak jak mówisz.. nie zasypiasz w nocy razem z małą jak wisi na cycu? 😜

siadam do karmienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
ja muszę zacząć ćwiczyć inne pozycje karmienia, bo cały czas jedną na leżąco bo taką było mi najwygodniej w szpitalu 😮

w szpitalu tez tak karmilam i bylo mi wygodnie, a teraz on sie denerwuje i nie lubi na lezaco 🙃 a ja bym czasami sie zdrzemnela podczas karmienia 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
hej dziewczyny właśnie wróciłam ze szpitala jak sie ogarne wieczorkiem wpadne i sie pochwale wszystkim narazie ide sie zdrzemnąć z Dawidkiem 🙂 ur. 26 kwietnia o godz 13.07 dostał 10 pkt ma 55cm i ważył 3570g pozdrawiam was wszystkie




ojej gratulacje, następna po cichaczu urodziła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boze dziewczyny wiecie co, przestancie za przeproszeniem pieprzyc o tym karmieniu piersia ze zle sie czujecie i uwazacie sie za zle matki jesli tego nie mozecie robic bo chyba nie wiecie co to jest ZLA matka.. ja sie zaraz jakiejs depresji nabawie, takiej matki jak ja to nikomu nie zycze i tu juz mozna takiego sformulowania uzyc "ZLA".. Wasze dzieci sa kochane i maja wiele szczescia ze maja takie mamusie ktorych jedynym problemem jest to czy beda karmic piersia czy nie. I to jest wyznacznikiem tego czy ktos jest dobra matka czy nie?? Bzdura, to ja chyba jestem POTWOREM, nie wiem co sie ze mna dzieje, zadna z Was nie ma takich mysli jak ja, nie klnie tak i nie cierpi na tak STRASZNY BRAK CIERPLIWOSCI. Wyc mi sie chce jak patrze na niego i uswiadamiam sobie ze jest skazany na taka kretynke jak ja.. Boze co ja wyprawiam.. dostalam taki dar od losu a potrafie szczerze zalowac ze znalazlam sie w takiej sytuacji i chce cofnac czas. A potem czuje sie jeszcze gorzej jak mi przejdzie zlosc i mam wrazenie ze umre z poczucia winy i wyrzutow sumienia. On jest taki piekny i cudowny, taki malutki i niewinny, caly moj i tylko moj a ja potrafie myslec ze go NIE CHCE.. nie zasluguje na to co mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Boze dziewczyny wiecie co, przestancie za przeproszeniem pieprzyc o tym karmieniu piersia ze zle sie czujecie i uwazacie sie za zle matki jesli tego nie mozecie robic bo chyba nie wiecie co to jest ZLA matka.. ja sie zaraz jakiejs depresji nabawie, takiej matki jak ja to nikomu nie zycze i tu juz mozna takiego sformulowania uzyc "ZLA".. Wasze dzieci sa kochane i maja wiele szczescia ze maja takie mamusie ktorych jedynym problemem jest to czy beda karmic piersia czy nie. I to jest wyznacznikiem tego czy ktos jest dobra matka czy nie?? Bzdura, to ja chyba jestem POTWOREM, nie wiem co sie ze mna dzieje, zadna z Was nie ma takich mysli jak ja, nie klnie tak i nie cierpi na tak STRASZNY BRAK CIERPLIWOSCI. Wyc mi sie chce jak patrze na niego i uswiadamiam sobie ze jest skazany na taka kretynke jak ja.. Boze co ja wyprawiam.. dostalam taki dar od losu a potrafie szczerze zalowac ze znalazlam sie w takiej sytuacji i chce cofnac czas. A potem czuje sie jeszcze gorzej jak mi przejdzie zlosc i mam wrazenie ze umre z poczucia winy i wyrzutow sumienia. On jest taki piekny i cudowny, taki malutki i niewinny, caly moj i tylko moj a ja potrafie myslec ze go NIE CHCE.. nie zasluguje na to co mam

(przytul) 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska, nie wydziwiaj: Twoja decyzja i już, nie musisz się nikomu tłumaczyć a my ją rozumiemy 🙂
Ale na litość Boską daj się wygadać karmiącym bo nam bez porad wzajemnych cyce popuchną 😁 😁

Zdjęcia Witka nie wrzucę, bo kabel się popsiuł i muszę kupić nowy.
Wracając do karmienia..
też daję najpierw cyce ale ten się tak wścieka, tak ssie piąstki, że bez dopchania do MM nie ujadę.
I tu mam pytanie:

czy zdarza Wam się kłaść dziecko nieodbite do łóżeczka?
Mi sie z kilka razy zdarzyło, że pomimo wielu zmian pozycji, półgodzinnemu oczekiwaniu nie odbił a spał, więc go położyłam ale potem mam schizy że mi się udławi, przy tej jego skłonności do ulewań i wymiotów.

drugie pytanie:
jakiego MM używacie?
Mam Nan pro 1 i nie jestem zadowolona..

I niespodzianka A na dzień dzisiejszy: wrócił z pracy i powiedział, że daje mi wolne popołudnie mam sobie iść precz a on się zajmie dzieckiem: i poszłam, zostawiając go z kupą, karmieniem itd.. Ogarnął 🤪 🤪
a ja w tym czasie pojechałam do Poradni Z i tu Cię Ola zaskoczę: Pani powiedziała, że nie mam narzuconego terminu zarejestrowania dziecka, ale wiadomo, czym szybciej tym lepie bo:
"mają odległe terminy wizyt" np gdybym dzisiaj miała ze sobą dokumenty, to położna mogłaby mnie odwiedzić dopiero za trzy (3) tygodnie !!! 🤪 🤪 po co mi ona za trzy tygodnie: wtedy to ja już się sama ogarnę !!
ale niestety: takie uroki Tarchomina, gdzie mało personelu medycznego na tak dużą ilość mieszkańców.

I Witek naprawdę mógłby spać choć raz dziennie dłużej niż godzinę. Męczy mnie to jego godzinne spanie, pobudka, dwie godziny usypiania..
Może zapodam mu wzorem Dorki melisę ? 🤢 😮

pytanie kolejne:
jakiej temperatury powinna być woda do kapieli dziecka?
bo małą sprzeczkę zaliczyliśmy dzisiaj w tym temacie..
No i Witek nie jest pasjonatem kąpieli: drze się jak dziki, nie wiem czemu?
porady mile widziane..

ocho, i z zegarkiem w ręku, po godzinie Wit dokonał pobudki.. 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha

Dzisiaj dziewczyna w autobusie ustąpiła mi miejsca 😮
a pani w poradni dziecięcej zapytała: to na kiedy termin? 😮 😮

Mam jeszcze brzuch, ale bez przesady: łądnie się ściąga 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja karmie samym cyckiemi małej to wystaracza bo potrafi spac po 5 6 godzin 🙂 i przytyła mi ładnie bo wazy juz 3700 a jak wychodzilismy ze szpitala to wazyła 3080.
na poczatku jak nie miłam jeszcze pokarmu to tez karmiłam Nanem bo szpitalu powiedzeli nam ze jest najlepsze i najsmaczniejsze 🙂 tez odkładam czasem mała do spania bez odbicia tylko kłade ja wtedy na boku zeby wrazie czego sie nie zakrztusiła 😉
Ja tez sie sama zajmuje mała bo nikt za mnie nie wstaje w nocya mój rafał jeszcze widze troche sie boi zminiac piluchy ale nie moge narzekac bo mała jest strasznie grzeczna i nie musze ja nosic ani kołysac godzinami bo sama ładnie zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak ja zazdroszczę Ci grzecznego dziecka !!
nie mogę jakoś specjalnie na swoje narzekać, ale nie ma opcji poleżenia chwilkę samemu: jest albo spanie albo wycie do poziomu siności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu temperatura wody powinna miec 36-37 stopni 🙂 ja czasami klade malego, nawet jesli mu sie nie odbije, a spi i nic sie nie dzieje, ale nie dziwie sie, ze masz schizy po tych jego problemach 🤢 poza tym on nie ulewa mleka, zwymiotowal tylko raz, wiec nie jest zle 😁 a na poczatku przez jakies 2 tygodnie to mu sie nie odbijalo, tylko sporadycznie, a teraz juz po kazdym zjedzeniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja się nie dziwię, że Wit tak się dzisiaj darł podczas kąpieli: woda miała 38 stopni, ale żeby mu to taką różnicę robiło??
🤢 🤢
idę się zdrzemnąć chwilunię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
no to ja się nie dziwię, że Wit tak się dzisiaj darł podczas kąpieli: woda miała 38 stopni, ale żeby mu to taką różnicę robiło??
🤢 🤢
idę się zdrzemnąć chwilunię 😁

niee no mysle, ze to nie bylo powodem tego wycia 😁 ja czasami tez zrobie taka 38 stopni, a nawet 39 i moj lubi sie kapac w kazdej temperaturze 😁

poklaskalam troszke, bo juz dawno nikt tego nie robil 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...