Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justyna gdzie ta matematyka bo doczekac sie nie moge co to za ciekawe zadania 🙂

Pamietam jak na maturze z matematyki zapomnialam wzoru... poczym sama sobie go wyprowadzilam na 3 kartki a4 😁 i dzieki temu udalo sie zaliczyc zadanie 😎 ale teraz jak ktos jua niema kontaktu na codzien tyle lat z matma to moze byc ciezko , bardzo ciezko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
No to widzę ze Justyna chyba sobie dała radę już sama z tym zadaniam matematycznym 😎
sorki ale za dlugo czekalam i zadzownilam do kuzynki i mi pomogla 😁


a mozesz zdradzic z ciekawosci co to było??
chodzilo o obliczanie procentow, banal a ze ja tepa z matmy jak osiol to nie pamietalam co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenka 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Olu ☺️ albo Marinko (albo inna z dziewczyn) czy mogłabym prosić o jakiś przepis na cudownie dobre i sprawdzone w smaku ciasto, które łatwo się robi - bo to moje początki ☺️ ☺️ ☺️

ja mam jeden swój ukochany przepis na najlepsze ciasto świata (jak dla mnie) ale potrzebuje drugi bo muszę dwa ciasta zrobić. POMOCY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Dziękujemy za pamięć Aneta, Andzia i Magda - matka zapomniała ☺️ Dołączam się do życzeń dla Mikołaja 😘


Magda - ale jakiego rodzaju ciasto? Może szarlotka? To naprawdę proste, nie może się nie udać 😉

A jak coś to tu masz tysiące przepisów z komentarzami ludzi 🙂 Jak czegoś szukam to zawsze korzystam z tego portalu

http://www.wielkiezarcie.com/recipeslist.php?group=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Dziękujemy za pamięć Aneta, Andzia i Magda - matka zapomniała ☺️ Dołączam się do życzeń dla Mikołaja 😘


Magda - ale jakiego rodzaju ciasto? Może szarlotka? To naprawdę proste, nie może się nie udać 😉


chodziło mi o to ciasto co dawałaś przepis dziewczynom, jakiś Twojej mamy przepis najlepszy 😉 chyba że to ciężka sprawa to podziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Dziękujemy za pamięć Aneta, Andzia i Magda - matka zapomniała ☺️ Dołączam się do życzeń dla Mikołaja 😘


Magda - ale jakiego rodzaju ciasto? Może szarlotka? To naprawdę proste, nie może się nie udać 😉


chodziło mi o to ciasto co dawałaś przepis dziewczynom, jakiś Twojej mamy przepis najlepszy 😉 chyba że to ciężka sprawa to podziękuję

Sernik? No ciężki nie jest ale pracochłonny dosyć, mnie się wydaje prosty, mogę dać przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Dziękujemy za pamięć Aneta, Andzia i Magda - matka zapomniała ☺️ Dołączam się do życzeń dla Mikołaja 😘


Magda - ale jakiego rodzaju ciasto? Może szarlotka? To naprawdę proste, nie może się nie udać 😉


chodziło mi o to ciasto co dawałaś przepis dziewczynom, jakiś Twojej mamy przepis najlepszy 😉 chyba że to ciężka sprawa to podziękuję

Sernik? No ciężki nie jest ale pracochłonny dosyć, mnie się wydaje prosty, mogę dać przepis 🙂


Ola poproszę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
A ja wczoraj bylam u gina 🙂
i mam termin na 3 listopada 🙂 u dzieciatka wszystko dobrze serduszko bije!

No to fantastycznie, oby wszystko dalej szlo tak samo dobrze 🙂 A Ty jak się czujesz?

ja dzis ledwo zyje 🥴caly czas mam ta kluske na zoladku zebym mogla zwymiotowac by mi ulzylo a tak sie mecze 🥴
do tego raz mi goraco a raz slabo mi sie robi 🥴
mam nadzieje ze to chwilowe i przejdzie zaraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sernik z brzoskwiniami

ciasto:

3 szkl mąki
1 kostka margaryny
4 żółtka (białka zostawić na pianę)
4 łyżki cukru
1 pojedyńczy proszek do pieczenia
3 łyżki kwaśnej śmietany np. 18%
posiekać składniki i zlepić ciasto (1/5 ciasta zamrozić)

ser - masa


1 kg sera półtłustego w wiaderku miałko zmielonego
4 całe jajka
1/2 kostki masła
4 białka + szklanka cukru
1 niecała szklanka cukru do sera
2 budynie śmietankowe
brzoskwinie odsączone z syropu.pokrojone cienko

z ciasta odciąć 1/5 i zamrozić, resztę rozwałkować na blachę

ser:

zmiksować 4 jajka, niecałą szklankę cukru, dodać ser i 2 budynie, dodać stopione ostudzone masło, wyłożyć na ciasto,ułożyć na tym pokrojone brzoskwinie i kupkami nakładać na to pianę ubitą z 4 białek i jednej szklanki cukru, zetrzeć na to ciasto z zamrażalnika.
Piec ok. 1 godzi 20 minut...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki Ola ale nie rozumiem - pewnie dlatego że jestem ciemna masa w kuchni:
Najpierw piekę spód potem daje masę, czy od razu całe ciasto piekę ☺️?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
no dzięki Ola ale nie rozumiem - pewnie dlatego że jestem ciemna masa w kuchni:
Najpierw piekę spód potem daje masę, czy od razu całe ciasto piekę ☺️?

Od razu cale ciasto pieczesz, to jest kruchy spód - taki jak na szarlotkę, więc jak kiedyś będziesz chciała upiec szarlotkę to możesz wykorzystać i dołożyć tylko jabłka 🙂

A tu masz efekt końcowy 😉

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/72743898673108689629.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...