Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
ooo kuźwa 😁 fota zajebista 😁 a Julek jak się zmienił, nie poznalabym 😉
Wojtek też raz dorwał krem do pupy i jakoś sobie otworzył, rozsmarował po całej podłodze jedynie 😜
julek juz dwa miesiace polowal na sudocrem (nauczyl sie otwierac) ale tym razem wykonal misje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Ola - może kolejne durne pytanie, ale te budynie to mam przed dodaniem zrobić tj. ugotować ☺️?

Nie, wsypujesz proszek 😉


😘
a w ilu stopniach to piec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Ola - może kolejne durne pytanie, ale te budynie to mam przed dodaniem zrobić tj. ugotować ☺️?

Nie, wsypujesz proszek 😉


😘
a w ilu stopniach to piec?

180 C tylko pilnuj żeby Ci się beza nie spaliła u góry. Ja piekłam opcją góra dół a potem jak się beza upiekła w miarę to tylko na dół włączyłam. Po godzinie sprawdź patyczkiem czy nie surowy środek.. Ja w sumie i tak po 1.20 h wyłączyłam i zostawiłam w piekarniku aż wystygł i samo stężało bo tam budyń jest przecież, także jakby Ci się wydawał surowy w środku to się nie martw - będzie dobrze jak wystygnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Magda - rozumiem, że piekarnik już przepalałaś? Używałaś go już?


przepalałam??
nie 🤔 a co to oznacza i jak mam to zrobić?

W instrukcji masz, jak to zrobić zanim zaczniesz piec cokolwiek 🙂


ups w instrukcji jest napisane malymi literkami, a ja wczoraj pieklam kurcaka 🤔 mimo to mam go przepalic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Magda - rozumiem, że piekarnik już przepalałaś? Używałaś go już?


przepalałam??
nie 🤔 a co to oznacza i jak mam to zrobić?

W instrukcji masz, jak to zrobić zanim zaczniesz piec cokolwiek 🙂


ups w instrukcji jest napisane malymi literkami, a ja wczoraj pieklam kurcaka 🤔 mimo to mam go przepalic?

Ja bym przepaliła 🙂 Jedliście kurczaka z oparami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też dołączam się do życzeń dla Mikołaja i Lenki 😘 Rano byłam tak wkurzona po nocy że wyszło mi z głowy ☺️
Mój Dawid urządził koncert 2 godz w nocy nie wiadomo o co wstał o 6 i nie wiem jakim cudem dorwał moje czarne cienie i wysmarował pół dywanu( jasnego!!!!!!!!!!!!) i samego siebie całego jak otworzyłam oczy to myślałam że z powrotem się położę 🤢 🤪 🤪
Sernik również polecam u nas się sprawdził i na porządku dziennym zagościł.
Niki chciałam młodemu taką samą kurteczkę kupić bo też mi się spodobała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak któraś chce to ja Wam podam fantastyczny i super prosty i smaczny przepis na sernik dietetyczny dla cukrzyków ale ja go modyfikuje i juz nie jest dietetyczny 😉

składniki:
-3 jajka
-1/2 szklanki fruktozy (ja daje normalny cukier)
-ser twarogowy 1kg
-budyn bez cukru (smak budyniu bedzie nadawal posmak sernika wiec do standardowej wersji ja daje waniliowy/smietankowy ale jak robie sernik np. truskawkowy to daje budyn truskawkowy)
-100g roztopionego wystudzonego masła
--1 łyżeczka proszku do pieczenia
-ew. ja dodaje aromat do ciasta czasem

Wszystkie składniki wrzucic do miski i zmiksowac do jednolitej masy. Gotowa mase przelac do wyłożonej tortownicy z wyłożonymi cisterczkami bebe. Ewentualnie ja dodaje brzoskwinie i rodzynki lub inne dodatki wedle smaku i mieszam łyżka i dopiero wtedy do formy przelewam.
Sernik wstawic do wczesniej nagrzanego piekarnika i piec minimum godzine w temperaturze 180\'c (jak dodaje brzoskwinie to 1,5 godziny piekłam). Po wystudzeniu wedle smaku można posypać cukrem pudrem lub nałożyć polewę (ja daje roztopioną czekolade mleczna z dodatkiem 4 łyżek mleka).
smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

Wszystkiego Najlepszego dla Lenki! 😘

Ja z opóźnienie jak zwykle zresztą ale napiszę, że kuchnia Magdy i Oli super, właśnie takie mi się podobają 🙂 i jeszcze chciałam o sprzęty widoczne na zdjęciach Magdy zapytać, to piekarnik i co? zmywarka? i to co wyżej to nie za wysoko? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dziękujemy dziewczynki 😘 😘

tynka - to co wyżej u Magdy to chyba mikrofala z tego co widziałam ale może się mylę 🙂 Zmywarka jest raczej zabudowana 😉


też o tym myślałam, ale nie znam się... a myślę o remoncie kuchni dlatego tak wypytuje, duża ta mikrofala, nawet nie wiedziałam, że takie są ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka, Ola ratunku - dajcie raz jeszcze ten przepis na zapiekane bułeczki bo setny raz szukam na forum i nie mogę na niego trafić. Ostatni raz ☺️
Tynka - to wyżej to mikrofaja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...