Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):

aha i u nas mało kolkowych dzieci ale czy któraś stosowała DEBRIDAT??????????? bo ja to mam i ewidentnie pomaga ale moja pediatra nic nam nie powiedziała i nie wiem jak długo mogę to stosować , w ogóle to lek na receptę , ma również zastosowanie w zaparciach i odkąd Lena to zażywa robi nawet dwie kupy dziennie 😮


Matylda, ja stosuję Debridat... ale to jest lek od refluksa a nie od kolek i zaparć... 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry
u nas standardowo dojarnia czynna całą noc 🥴 🥴 🥴
boziu nigdyyyyyyyyyyyyyyyyy sie nie wyspie nigdyyyyyyyyyyyyy
Matylda ja stosuje Debridat od 2 miesięcy
dostalismy go na kolki dla Liwci wiec nie wiem czy to na refluks czy kolki 😮
mi pediatra powiedział ze mogę go stosować bez obaw ile potrzebuje tzn. juz 2 miesiac
ale musisz pamiętać ze rozrobiony debridat jest tylko na miesiac a potem do wylania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka napisał(a):
matyldusia napisał(a):

aha i u nas mało kolkowych dzieci ale czy któraś stosowała DEBRIDAT??????????? bo ja to mam i ewidentnie pomaga ale moja pediatra nic nam nie powiedziała i nie wiem jak długo mogę to stosować , w ogóle to lek na receptę , ma również zastosowanie w zaparciach i odkąd Lena to zażywa robi nawet dwie kupy dziennie 😮


Matylda, ja stosuję Debridat... ale to jest lek od refluksa a nie od kolek i zaparć... 😮 😮 😮

nie no na refluks na pewno i zaparcia też 😮 przynajmniej tyle wyczytałam z ulotki ale ogólnie wspomaga perstaltykę jelit
no nie wiem moja nie ulewała , robiła kupę raz na kilka dni ale ogólnie darła się ciągle zwłaszcza popołudniami a teraz spokój i dwie kupy dziennie 😮
ale Tynka to można stosować ciągle??? bo po rozcięczeniu butelki można tylko przez 4 tygodnie a potem co???????????? mam przerwać czy znowu jej to przepisać????????
z resztą zobaczymy bo jak nic się nie wydarzy to pediatrę zobaczę za dwa tygodnie na szczepieniu to zapytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
moja przespała 12 h z jedna pobudką

Matylda z tego co wiem ja tez miałam przepisany Debridat ale nie zaczełam go stosować bo pomogł mi bobotic na kolki i te preperaty mozna stosowac profilaktycznie wiec nie ma okreslonego czasu jak zobaczysz ze pomogl za miesiac mozesz odstawic i zobaczyc czy jest ok bez niego ja tak zrobilam z boboticiem

Gosia ja dzisiaj jej założyłam nowy smoczek 2 na butle TT i nie krztusiła się więc chyba zostane przy nim już

Linka wszystkiego Naj dla niuńki 😘


A u mnie naszczeście zaczął antybiotyk przynosić efekty i kupy są coraz lepsze i nie są tak często 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfi.. dwie kupy dziennie i robisz raban ? 😁

Heloł w ogóle..

U nas plan kup wygląda taK;
pierwsza kupa po 5 rano ( co oznacza, że dziecko wstaje bo jak je wytarmosze to mu się spać odechciewa.. )
druga kupa po 7 rano
trzecia kupa po 13
i czwarta kupa po 18 ale takie mazgaje tylko na pampku 😁

i chciałam powiedzieć, że Witoldzik mój najsłodszy niepłaczący już w ogóle pokochał matę, ta co i Ola ją ma: Tylko zamiast jednej zabawki powiesiłam mu jego ukochaną pandę ( Ola wie jaką.. 😁 ) i mam dziecko z głowy: leży i do niej nawija..

Kocham baby ze wsi 😁 😁 😁
i miałam cos jeszcze napisać a propos waszych postów i zapomniałam co noooo..
że u mnie upał nastał ?
nieee
aaa o smoczkach miałam powiedzieć.
tak ostatnio się rozpisywałyście o przejściu na level 2 ze smoczkiem do karmienia to ja powiem o swoich dzisiejszych doświadczeniach porannych:
Wito pije nadal z 1 i to mleko zagęszczone zagęszczaczem, bo ulewa ( nutricoś tam coś tam )
i troche się przy tym poci, nie powiem że nie: nie idzie mu to lekko ale za ciężko tez nie ma.
I dziś rano zagęszczacz mi się skończył i dziecko dostało samo mleko: matko jak on się namęczył, jak biedak łykał, bokami przepuszczał, krztusił się: okazuje się że zwykłe mleko i rozmiar 1 smoczka to dla niego za dużo. Tak bardzo za dużo, że wziął na mnie rzygnął wielkim pawiem przy odbijaniu bo się powietrza nałykał. I gówno: dostał znowu z zagęszczaczem i nadal w smoczku 1 i na razie nie będę zmieniac. Wieć zdziwiło mnie, że wasze niektóre dzieci piją zwykłe mleko bez zagęszczacza i już nie dają rady uciągnąć.
nie wiem czy nie chaotycznie to napisałam :-/

oka.. lecę piec KOLEJNY placek: tym razem WIŚNIOWCA 😁
dajcie mi przetrwac do niedzieli: w niedzielę wracam do warszawy to i nadrobię i na bieżąco będę 😉

i stanęłam dzisiaj na wadze... niestety: nadal mam +8 do stanu sprzed ciąży..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemankooo
u nas pada 😠 dobrzez e wczoraj na chwile pojechalismy do rodziców tam na werandzie mała posiedziała bo non stop pada!!!
ja chce na spacer
dzis musze isc na poczta rachunki popl.
Ewelinkaaleks gartuluje baaardzo roli maluszka 🙂 ja bym sie na to niegdy w zyciu nie zdecydowała, ale ogladam ten serial i wiem czyim bedzie dzieckiem wiec super bedzie oglądac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
siemankooo
u nas pada 😠 dobrzez e wczoraj na chwile pojechalismy do rodziców tam na werandzie mała posiedziała bo non stop pada!!!
ja chce na spacer
dzis musze isc na poczta rachunki popl.
Ewelinkaaleks gartuluje baaardzo roli maluszka 🙂 ja bym sie na to niegdy w zyciu nie zdecydowała, ale ogladam ten serial i wiem czyim bedzie dzieckiem wiec super bedzie oglądac

a ja nie wiem czyim ale jak tam będzie Dawidek to dajcie znać to obejrzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Kasia i wy to stosujecie i ona ciągle krzyczy??????????????
moja jest od piątku na MM i dodaję DEBRIDAT i mam anioła w domu 😮


Matylda ona nie krzycze ona się dreeeeeeeeeeeeee 😁 😁 😁
i to nie z powodu kolek 😮 😮
najczęściej dre sie jak jest zmęczona a ze ona nie potrafi sama zasnąć to kicha, trzeba nosić a ona sie dre jeszcze bardziej jakby nie chciała byc noszona, odkładam do łóżeczka to wpada w takie spazmy ze szok 😮 😮
wiec u nas placz głownie ze zmęczenia no i z glodu, jak nie dostanie w 3 sekundy to ryk nieziemski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
słuchajcie jaka jest różnica miedzy pieczona a grilowana piersią z kurczaka pytam o smak i o kcal

ale pieczona na oleju czy na patelni teflonowej bez tłuszczu????
bo wiadomo grilowana na bank mniej kalorii ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
tyminka napisał(a):
słuchajcie jaka jest różnica miedzy pieczona a grilowana piersią z kurczaka pytam o smak i o kcal

ale pieczona na oleju czy na patelni teflonowej bez tłuszczu????
bo wiadomo grilowana na bank mniej kalorii ma


o to mi chodziło 🙂 dzieki zatem zrobie grilowana a nie bedzie sucha??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
aisak napisał(a):
tyminka napisał(a):
słuchajcie jaka jest różnica miedzy pieczona a grilowana piersią z kurczaka pytam o smak i o kcal

ale pieczona na oleju czy na patelni teflonowej bez tłuszczu????
bo wiadomo grilowana na bank mniej kalorii ma


o to mi chodziło 🙂 dzieki zatem zrobie grilowana a nie bedzie sucha??


moze w jakies zalewie ja potrzymaj przed grilowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina tu coś masz 😉 😉
Pierś z kurczaka potrafi nam często wyjść dość sucha, nawet na grillu gdzie temperatura jest dość wysoka i mięso ładnie się ścina. Ten przepis pozwala zachować soczystość mięsa.

Składniki (3 – 4 osoby):
- 60 – 70 dkg – dwie większe piersi z kurczaka
- 1 cebula
- 30 g cukru
- 80 g soli
- 1 cytryna
- liść laurowy
- 5 ziaren ziela angielskiego
- 1 l wody

Przygotowanie cebulę, cytrynę kroimy w plastry
wodę podgrzewamy i rozpuszczamy w niej sól i cukier – później pozostawiamy do ostygnięcia
do naczynia wkładamy rozcięte na pół piersi (z jednej piersi robimy cztery kotlety grubości około 1-1,5 cm)
wrzucamy przyprawy i cebulę z cytryną
zalewamy wodą i odstawiamy do zimnego miejsca na czas do 2 godzin
po tym czasie mięso wymyjemy i możemy grillować
Zalewa słona powoduje że mięso jest soczyste, nie możemy jednak przesadzić z trzymaniem piersi w zalewie ponieważ zrobią się one gumiaste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina nie schizuj
karmisz piersią to i tak zrzucisz co trzeba
niestety po ciąży zasm zostaje coś czego nie da się zgubić i trzeba sie z tym pogodzić
a grillowana na pewno ma mniej tłuszczu i sucha będzie zawsze , no chyba że jakąś ekstra marynatę zaserwujesz
ja zawsze moczę w mleku ale tak kilka ładnych godzin i wszystkie grillowane filety sa soczyste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska tak w biały dzień???????????? 😁
Mi jak się zdarzy bara bara raz w miesiącu t tylko po zmroku hehe wtedy wychodzi ze mnie bestia 🤪




☺️



a u mnie zimno i lej więc idem się poplątać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...