Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneta przestan sie zamartwiac! ja to wogole bym zdurniala gdybym miala za kazdym razem mierzyc ile je moje dziecko i sie martwic czy za malo czy za duzo. Jedyna miara jest tylko gotowa porcja sloiczkow a tak to niezwracam uwagi na to ile je. Raz zje 200kszki gestej lyzeczka popije cycem przed i po i zaraz zje cal kromke chleba z szynka a raz nie je nic oprocz cyca i najblizszy posilek to obiad dopiero ok 13-15 godz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ola dobranoc 🙂

Kasia no wlasnie moja tez je kaszke tylko z lyzeczki i od jakiegos czasu juz niechce tykac zadnej kaszki
na sniadanie je ze mna kromke chleba z szynka albo jakis jogurt ale kaszki fe! potrafi zjesc nawet 2 obiady dzinnie ale kaszki nie tknie 🥴


no identycznie, odsuwa mi ręka i drze się 🥴
tez je na śniadanie ze mną bułkę z szynką albo z masełkiem
daje jej jeszcze banana,
kurcze nie wiem o co chodzi jej, moze jej się już przejadły te kaszki, albo chce jak zwykle jeść sama a nie być karmiona 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Aneta przestan sie zamartwiac! ja to wogole bym zdurniala gdybym miala za kazdym razem mierzyc ile je moje dziecko i sie martwic czy za malo czy za duzo. Jedyna miara jest tylko gotowa porcja sloiczkow a tak to niezwracam uwagi na to ile je. Raz zje 200kszki gestej lyzeczka popije cycem przed i po i zaraz zje cal kromke chleba z szynka a raz nie je nic oprocz cyca i najblizszy posilek to obiad dopiero ok 13-15 godz...


Ale co ja zdurnialam??? bo nie wiem o co ci teraz chodzi ? JA poprostu mowie ze w porownaniu z Waszymi dzieciaczkami to moja malo je i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
o jaaaaaaa cie http://mojewypieki.blox.pl/html 🤪 🤪
bedzie pieczone 😜 😜

Nikola ja już dawno, dzięki tobie zapisałam sobie do ulubionych ten blog ☺️ 😉
jak już widzę zdjęcia to monitor oblizuje 🤪
pamiętam jak robiłaś z Julką te reniferki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja daje malej chlebek z szynka okrawam ze skorki i karmie , ona gryzie i lazi po lozeczku, jak zje to znow wraca sama na nastepny kas i znow je i tak w kolko az anika cala kromka albo ewentualnie cala maslana bulka z szynka. /I tez daje maselko na pieczywo, ale ja ja karmie wiec u mnie to chyba nie jest foch zwiazany z tym ze chce sama jesc. I u nas odwraca glowe od kaszki albo wali z calej sily obiema rekami ze kaszka lata po pokoju... moze to jakis skok rozwojowy? Tak samo jak bylo ze spaniem ze przez 2 tyg bez przyczyny chodzila spac o 22 az nagle jej minelo i znow ladnie jak zawsze spi od 20stej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój na noc je 240 i 4 miarki kaszki, w nocy 210 ale 5 miarek mleka i z rana 210 i 3 miarki kaszki i z butli wypije wszystko co mu dam 😁 mam wiekszy problem z karmieniem łyżeczką, wczesniej za nim musiałam biegać, teraz już chwile usiedzi ale chce jesc sam i nie łyżka tylko rękąa 😮 a w dzień mleka już wogóle nie pije chyba, że źle się czuje tak jak dzisiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta nie napisalam ze Ty zdurnialas tylko ze ja bym zdurniala jakbym patrzyla ile moje dziecko je. Bo raz caly dzien nic nie zje tylko 3 razy cyc a raz mnie przeraza bo je wiecej niz ja. Ostatnio np. zjadla 2 sloiczki po 190g czyli prawie 400g obiadu! i nic jej nie bylo, a po 1szym darla sie ze glodna nadal. Dlatego mowie zebys sie nie zamartwiala ile je Twoje dziecko 😉
Widac ze obiadek smakowal ze taki pusty talerzyk? i Ty mowisz ze malutka malo Ci je? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus150 napisał(a):
aisak napisał(a):
😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
co to Polcia miała na talerzu że aż lizała go 😁 😁 😁
zajebista jest 🤪 🤪 🤪

ziemniaki,dynie i misko krore juz lezalo gdzies;p

smakowałoooooooooo
widać 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
mój na noc je 240 i 4 miarki kaszki, w nocy 210 ale 5 miarek mleka i z rana 210 i 3 miarki kaszki i z butli wypije wszystko co mu dam 😁 mam wiekszy problem z karmieniem łyżeczką, wczesniej za nim musiałam biegać, teraz już chwile usiedzi ale chce jesc sam i nie łyżka tylko rękąa 😮 a w dzień mleka już wogóle nie pije chyba, że źle się czuje tak jak dzisiaj


Tynka, a w nocy to tak specjalnie mu zmniejszasz ilość miarek mleka ???
Liwia też je rękami, ja jej pozwalam, fakt że wszystko brudne dookoła,ona sama, codziennie po obiedzie ją przebieram 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazlam takie cos o skokach rozwojowych w 1szym roku zycia dziecka- i chyba mnie czeka mega marudzenie za jakis tydzien 🥴
Czesciowo sie sprawdzalo jak wczesniej na to patrzylam:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/3/skokirozwojowe.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/8098/skokirozwojowe.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj w nocy je 150 mleka, probowalismy 120 albo picie ale drze sie jak opetany, ewentualnie zasnie i za 20min znowu jest pobudka i musi sie "dopchać". a drażni mnie to nocne karmienie, mógłby juz wyrosnąć 🥴 🥴

Polcia ślicznie je, ja tam bym sie nie przejmowala ze mało - dobrze wyglada dziewczyna, niektóre dzieci tak mają i tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas karmienie-cyc ok 1930-2000 i zazwyczaj przy cycu pada spac a jak nie padnie to max do pol godziny pozniej w lozeczku, czyli zasypia ok 2030. pozeniej budze ja na dokarmianie przed tym jak ja ide spac czyli ok 23-24 i znow cyc, pozniej idziemy spac i spimy ok 7-8 godz bez przerwy. wstajemy bo mala nas budzi i znow cyc ale bardzo malo wtedy je i czasem uda sie jeszcze na ok godzinke zdrzemnac a czasem nie i jestesmy na nogach miedzy 830-930 czyli miedzy 1930-930 czyli w ciagu 14 godzin nocnnych jest karmiona 2 razy plus jedno przed samym snem i rano jedno po obudzeniu czyli 4 razy cyc przez 14 godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to pozwolcie ze sie wtrace i powiem wam jak moja nela je 🙂

10 rano 100ml mleka
14 90 gram obiadu
17. 150ml mleka
20 210ml mleka ( wiekszosc z tego dopija na snie, bo sama z siebie wypija jedynie ok 100

czasem przekasi jakies owoce, w miedzy czasie daje jej wody przegotowanej do picia

najbardziej zastanawia mnie to, ze nie budzi sie w nocy w ogole, a nawet jak wstaje o 10 rano, czyyli po 14 godzinach niejedzenia to tez sie zastanawia kilka dobrych sekund czy zjesc czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
o 20 ma ostatnie mleko z kaszka a w nocy sie budzi na jedzenie 3-4. Potem sniadanie 8-9

jak ja nie raz nie dokarmilam ok 23-24 malej tylko jadla ostatnie ok 20stej to tak samo wstawala ok 3-4 i potem ok 8mej czyli chyba norma w wieku naszych bobasow co ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
to pozwolcie ze sie wtrace i powiem wam jak moja nela je 🙂

10 rano 100ml mleka
14 90 gram obiadu
17. 150ml mleka
20 210ml mleka ( wiekszosc z tego dopija na snie, bo sama z siebie wypija jedynie ok 100

czasem przekasi jakies owoce, w miedzy czasie daje jej wody przegotowanej do picia

najbardziej zastanawia mnie to, ze nie budzi sie w nocy w ogole, a nawet jak wstaje o 10 rano, czyyli po 14 godzinach niejedzenia to tez sie zastanawia kilka dobrych sekund czy zjesc czy nie


jeju to moja w takim razie albo bardzo duzo je albo moje mleko z cycow jest jak woda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie Alice, to moja nela je niewiele, no ale ostatnio przybiera na wadze wiec widocznie tyle jej wystarcza, no bo sama przyznac widzialas ja na filmiku, raczej jej niczego nie brakuje, wazy ok 9,2, wiec widocznie sladowe ilosci jedzenia wypelniaja jej brzusio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...