Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
z jakiego materiału są majtki jednorazowe? z ceraty? czy jak torebki foliowe? 😜 czy takie jak te czepki szpitalne na głowe? 😜
ja kupilam jakies czas temu jedna paczke, sa tam dwie sztuki, takie z siateczki rozciagliwej i babka mowila w aptece ze mozna je prac wiec nie kupowalam wiecej. To i tak tylko do szpitala

to Ty masz te co ja, wielorazowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

asiaa2028 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
z jakiego materiału są majtki jednorazowe? z ceraty? czy jak torebki foliowe? 😜 czy takie jak te czepki szpitalne na głowe? 😜


hehe ja kupilam wielorazowe, a nawet nie patrzylam jaki to jest material 😮 pewnie jakas cerata, ale te sa bardziej wytrzymale podobno i mniej sie rwa 🙃 moja kolezanka mowila, zebym kupila te, to kupilam 😁


a jaki średni koszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
i to wszystko dostanę w aptece?????? te majtasy też??? bo widziałam je też w sklepie dziecinnym 😮
a te rzeczy mają jakies nazwy czy tylko mówie "podpaski poporodowe poproszę"
tak wogole to hellloo 🙂 Boskie zdjecie, tylko masz minusa za brak lba twego 😠 Tak, kupisz to w aptece i ja kupowalam tam te majtki ale sa tez te wszystkie podpaski. Ja kupilam zwykle podpaski bella NAJWIEKSZEEEE jakie maja 🙂 Nie musze ich kupowac bo u nas w szpitalu maja i nie mam tego na liscie zreszta ktora dostalam od nich, ale te z bella sa podobno lepsze. Babka w szpitalu mi polecila zebym sobie kupila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
i to wszystko dostanę w aptece?????? te majtasy też??? bo widziałam je też w sklepie dziecinnym 😮
a te rzeczy mają jakies nazwy czy tylko mówie "podpaski poporodowe poproszę"


tak, wszystko dostaniesz w aptece 😁 hmm to sa nazwy tych rzeczy wydaje mi sie 😁 a ta babka na pewno Cie zrozumie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc ja zabieram z sobą:
- podkłady Seni Soft 90/60 (do położenia na łóżko porodowe i to po porodzie) - nie chcę leżeć w mokrej szpitalnej ligninie
- majtki siatkowe 5 szt
- wkłady (podpaski) Bella Mamma (kupiłam 3 opakowania)
- wkładki laktacyjne (ja mam Penaten ale firma nie ma znaczenia - takie były w aptece to takie wzięłam)
- Tantum Rosa - 3 saszetki
- szare mydło w kostce (obkurcza, wysusza, dezynfekuje pocięte krocze)
- próbki z Rossmanna (pasta do zębów i szampon) - to już nie w aptece ale dopisuję 😉

A z apteki to jeszcze Linomag maść i spirytus 70% do pępka (chyba że nie będziesz używać to zamiennie Octenisept - jest drogi ostrzegam) i jałowe gaziki dla dziecka
To chyba wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
z jakiego materiału są majtki jednorazowe? z ceraty? czy jak torebki foliowe? 😜 czy takie jak te czepki szpitalne na głowe? 😜


hehe ja kupilam wielorazowe, a nawet nie patrzylam jaki to jest material 😮 pewnie jakas cerata, ale te sa bardziej wytrzymale podobno i mniej sie rwa 🙃 moja kolezanka mowila, zebym kupila te, to kupilam 😁

moje sa z fizelinowej siatki....maja przeouszczac powietrze...
a cerata watpoie zeby je przepuszczła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelinka1007 napisał(a):
która ma chec zrobic mi sniadanie? 😉

ja ci nie zrobię
sama sie zmuszałam żeby iść do kuchni i teaz na siłę wcinam kanapki- po prostu za wcześnie jak dla mnie - ja jem śniadanie z reguły około południa ale obawiam się że te kanapki to będzie dziś mój jedyny posiłek
a tak w ogóle to Leon coś poluje na moja kanapkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinka1007 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
szyszkonella napisał(a):
z jakiego materiału są majtki jednorazowe? z ceraty? czy jak torebki foliowe? 😜 czy takie jak te czepki szpitalne na głowe? 😜


hehe ja kupilam wielorazowe, a nawet nie patrzylam jaki to jest material 😮 pewnie jakas cerata, ale te sa bardziej wytrzymale podobno i mniej sie rwa 🙃 moja kolezanka mowila, zebym kupila te, to kupilam 😁

moje sa z fizelinowej siatki....maja przeouszczac powietrze...
a cerata watpoie zeby je przepuszczła


ale ja nie napisalam, ze mam z ceraty gacie, tylko nie wiem z czego, ale Tyska napisala juz, a ja mam takie same, wiec przepuszczaja powietrze ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra laski zaraz se spiszę na kartę bo jeszcze nie daj Bóg zapomnę i Wasze poświęcenie pójdzie na marne
ostatnie pytanie tylko a te majtki mają rozmiary??????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyska_1 napisał(a):
ja wkladki akurat kupilam z aventa, byla promocja 🙂

Tyska a łba nie pokaże , no chyba że z pół roku po porodzie jak się trochę ogarnę, z pokazywaniem mojej gęby to tak jak z pokazaniem brzucha przez Olę - zwyczajnie NIE DAM SIĘ NAMÓWIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
ja wkladki akurat kupilam z aventa, byla promocja 🙂

Tyska a łba nie pokaże , no chyba że z pół roku po porodzie jak się trochę ogarnę, z pokazywaniem mojej gęby to tak jak z pokazaniem brzucha przez Olę - zwyczajnie NIE DAM SIĘ NAMÓWIĆ
glupole..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do fizelinowych majtek to powiem tak - porażka - nie wiem kto i po co to wymyślił bo ten materiał nie "oddycha" a rana jak wiadomo najlepiej żeby była cały czas z dostępem powietrza (szybciej się goi)
Ja mam opakowanie tych majtek i tam jest 5 szt - biorę wszystkie, bo nie wiem czy będę w stanie łazić i prać a poza tym pomyślałam że nie będę ich tam rozwieszać wypranych na łóżku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
co do fizelinowych majtek to powiem tak - porażka - nie wiem kto i po co to wymyślił bo ten materiał nie "oddycha" a rana jak wiadomo najlepiej żeby była cały czas z dostępem powietrza (szybciej się goi)
Ja mam opakowanie tych majtek i tam jest 5 szt - biorę wszystkie, bo nie wiem czy będę w stanie łazić i prać a poza tym pomyślałam że nie będę ich tam rozwieszać wypranych na łóżku 😁


czyli z jakiego materiału polecasz? i jaki koszt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
co do fizelinowych majtek to powiem tak - porażka - nie wiem kto i po co to wymyślił bo ten materiał nie "oddycha" a rana jak wiadomo najlepiej żeby była cały czas z dostępem powietrza (szybciej się goi)
Ja mam opakowanie tych majtek i tam jest 5 szt - biorę wszystkie, bo nie wiem czy będę w stanie łazić i prać a poza tym pomyślałam że nie będę ich tam rozwieszać wypranych na łóżku 😁[/quote
no tak ja kupiłam opakowanieale jest tam 7 szt a one sa bardziej siatka niz majtkami...wiec moze nie bedzie tak zle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
ja te majtki to wzięłam w rozmiarze M - do 100 cm w brzuchu więc chyba starczy 😁

ale że jak ?????????
rozumiem że co 100cm po porodzie??????/
to jakie ja mam kupić????????
S czy może XS jak ja teraz mam 88 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...