Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Wiola1983 napisał(a):
Ej dziewczyny mam pytanie. Jak to jest z tym znieczulenie przy cc 🥴 Podobno jak jest do kręgosłupa to się potem leży 12 h. na płasko i się podnośnic nie można. To jak ja małą karmić będę - i co, całą sobotę będę leżec jak kłoda? Ani jej nie wezmę na ręce ani nic?? No i że w chuj boli podobno to wkucie. Macie jakieś info na ten temat bo zaczynam panikować 🥴 🥴

przy znieczuleniu zloza cie w pozycje embrionlna, ( ludzie raczej nie mowia ze bardzo boli bo igle wbija sie miedzy kregami) po znieczuleniu musisz lezen na plasko bez poduszki jakies 12 godzin nie mozna wstawac podnosic glowy poniewaz moze to spowodowac silne bole glowy wymioty itp ( efekt zmiany cisnienia spowodowane zmiana ilosci plynu mozgowo-rdzeniowego) znieczulenie nie jest przeciwskazaniem do karmienia po badaniu przywioza ci go i poloza na piersi brzuchem do brzucha maluszek na bank sobie poradzi 🙂 w miedzy czasie polozne beda je zabierac ze soba zeby cie nie przeciazac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Wioluś ja ci napiszę to co przeszła moja siostra
Rodziła w Eskulapie, nie miała od razu cc, zaczęła normalnie ale nie dała rady i zrobili jej cc.
Dostała znieczulenie do kręgosłupa, nie bolało, tylko trochę przy wkłuciu szczypało, na pewno nie leżała 12 h jak kłoda, po ok. 3-4 godz. mogła na półleżąc nakarmić synka, ale co szpital to pewnie inny zwyczaj 🤔 🤔


No właśnie i tym się martwię - wiesz że w Eskulapie szybko na "nogi" stawiają - podobno aż za szybko. A ja się teraz trochę zmartwiłam bo nie chcę żeby mała była karmiona butlą i sztucznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie ktos z rodziny np maz to on moze ci pomoc 🙂 bardzo czesto po cieciu cesarskim nie ma od razu pokarmu, ale na odzialach mozna kupic takie specjalne buteleczki z mlekiem ktore pdoaje sie na zimno do czasu az nie bedziesz miala swojego 🙂 jest lepszy niz ten z proszku. nic sie nie martw bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
aisak napisał(a):
Wioluś ja ci napiszę to co przeszła moja siostra
Rodziła w Eskulapie, nie miała od razu cc, zaczęła normalnie ale nie dała rady i zrobili jej cc.
Dostała znieczulenie do kręgosłupa, nie bolało, tylko trochę przy wkłuciu szczypało, na pewno nie leżała 12 h jak kłoda, po ok. 3-4 godz. mogła na półleżąc nakarmić synka, ale co szpital to pewnie inny zwyczaj 🤔 🤔


No właśnie i tym się martwię - wiesz że w Eskulapie szybko na "nogi" stawiają - podobno aż za szybko. A ja się teraz trochę zmartwiłam bo nie chcę żeby mała była karmiona butlą i sztucznie 😞


oj masz racje, za szybko stawiają, za szybko 🤔 🤔, moją siostrę puścili po cc po 2 dniach, tak jak puszczają w normalnym szpitalu po sn, ale to juz inna historia
no i mały był dokarmiany sztucznie, niestety 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
Masakra 😮 😮 No ale laski niektóre z was będą brały znieczulenie ZZO do porodu naturalnego nie? To was będą obejmować te same zasady?

jesli znieczulenie bedzie dordzeniowe to tak, ale kiedys slyszalam ze jest takei ze sie znieczula w okolicy sromu i to zmniejsza a nie niweluje bol, ale nie sprawdzalam jak to jest naprawde. W kazdym razie wszystkie dordzeniowe to tak samo poniewaz jak sie robi naklucie rdzeniowe to zawsze moze wystapic ten objaw bolu glowy a uwierzcie mi niczym nie da sie tego potem opanowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Masakra 😮 😮 No ale laski niektóre z was będą brały znieczulenie ZZO do porodu naturalnego nie? To was będą obejmować te same zasady?

jesli znieczulenie bedzie dordzeniowe to tak, ale kiedys slyszalam ze jest takei ze sie znieczula w okolicy sromu i to zmniejsza a nie niweluje bol, ale nie sprawdzalam jak to jest naprawde. W kazdym razie wszystkie dordzeniowe to tak samo poniewaz jak sie robi naklucie rdzeniowe to zawsze moze wystapic ten objaw bolu glowy a uwierzcie mi niczym nie da sie tego potem opanowac


No to zajebiście 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i zapomnialam ze jeszcze cewnikuja do zabiegu ciecia cesarskiego (nie powinno bolec) ale pilnujcie zeby was dobrze tam zdezynfekowano bo bardzo latwo o stan zapalny i niech wam nie zaluja tego zelu bo zazwyczaj jest tak ze daja tyle co kot na plakal a mozna to zrobic delikatniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Masakra 😮 😮 No ale laski niektóre z was będą brały znieczulenie ZZO do porodu naturalnego nie? To was będą obejmować te same zasady?

jesli znieczulenie bedzie dordzeniowe to tak, ale kiedys slyszalam ze jest takei ze sie znieczula w okolicy sromu i to zmniejsza a nie niweluje bol, ale nie sprawdzalam jak to jest naprawde. W kazdym razie wszystkie dordzeniowe to tak samo poniewaz jak sie robi naklucie rdzeniowe to zawsze moze wystapic ten objaw bolu glowy a uwierzcie mi niczym nie da sie tego potem opanowac



No to zajebiście 😮



jelsli bedziesz grzecznie lezec to nic ci nie bedzie bo cisnienie sie wyrowna i nie bedzie tych efektow ubocznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Masakra 😮 😮 No ale laski niektóre z was będą brały znieczulenie ZZO do porodu naturalnego nie? To was będą obejmować te same zasady?

nam powiedziała położna że po ZZO od razu można chodzić bo cesarka to jest jakieś inne znieczulenie - podpajęczynówkowe czy jakoś tak i była zdziwiona kto mi takich głupot naopowiadał jak pytałam ile trzeba leżeć po ZZO 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
a i zapomnialam ze jeszcze cewnikuja do zabiegu ciecia cesarskiego (nie powinno bolec) ale pilnujcie zeby was dobrze tam zdezynfekowano bo bardzo latwo o stan zapalny i niech wam nie zaluja tego zelu bo zazwyczaj jest tak ze daja tyle co kot na plakal a mozna to zrobic delikatniej


No to kurwa super - zaraz się zesram ze strachu.
Jakby można było wybrać to chyba bym wzięła ogólne znieczulenie i chuj - po 2 godzinach bym już miała z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Masakra 😮 😮 No ale laski niektóre z was będą brały znieczulenie ZZO do porodu naturalnego nie? To was będą obejmować te same zasady?

nam powiedziała położna że po ZZO od razu można chodzić bo cesarka to jest jakieś inne znieczulenie - podpajęczynówkowe czy jakoś tak i była zdziwiona kto mi takich głupot naopowiadał jak pytałam ile trzeba leżeć po ZZO 🥴

to fajnie, bo we wrocku zrobili taka akcje ze podobno dofinansowuja w 2 szpitalach te znieczulenia 🙂 ale tak mowia nie wiem ile w tym prawdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
raczek88 napisał(a):
a i zapomnialam ze jeszcze cewnikuja do zabiegu ciecia cesarskiego (nie powinno bolec) ale pilnujcie zeby was dobrze tam zdezynfekowano bo bardzo latwo o stan zapalny i niech wam nie zaluja tego zelu bo zazwyczaj jest tak ze daja tyle co kot na plakal a mozna to zrobic delikatniej


No to kurwa super - zaraz się zesram ze strachu.
Jakby można było wybrać to chyba bym wzięła ogólne znieczulenie i chuj - po 2 godzinach bym już miała z głowy.

mozesz wybrac ogolne znieczulenie 🙂 mozesz o to poprosic i teoretycznie powinni uwzglednic twoja prosbe 🙂 ale szczerze lepiej jest dordzeniowo 🙂 naprawde i niczym sie nie stresuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko trwa pol godzinki, widzisz maluszka daja ci go na piersi mozesz go wycalowac, tylko potem nie mozesz wstawac a to szybko minie a po ogolnym to sie jest takim pijakiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
Raczek, ty to jesteś dobra 😁 😁 😁 😁
najpierw nastraszyła, że Wiola sra teraz z nerwów a potem: spokojnie, ale będzie dobrze 😁 😁 😁

heheh zauwazylam 🙂 ja poprostu naleze do ludzi ktorzy lubia wiedziec z gory co ich czeka, jeszcze nie mam wyczucia 🙂 ale za to mocno przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
powiem wam dziewczyny ze w sobotę to chyba będziemy wszystkie srać po gaciach 😮
bo jak to czytam to sama jestem wydygana a przecież to nie ja idę rodzić 😮 😮

ja sie osobiscie najbardziej boje tego nacinania, wiem ze to robia w sile skurczów ze sie tego nie czuje, ale i tak sie boje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
aisak napisał(a):
powiem wam dziewczyny ze w sobotę to chyba będziemy wszystkie srać po gaciach 😮
bo jak to czytam to sama jestem wydygana a przecież to nie ja idę rodzić 😮 😮

ja sie osobiscie najbardziej boje tego nacinania, wiem ze to robia w sile skurczów ze sie tego nie czuje, ale i tak sie boje

ja się bardziej szycia boję.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...