Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

asia, nie martw się tym: na szkole rodzenia pielęgniarka laktacyjna nam mówiła, że pokarm matki jest w pełni wchłanialny, i jeżeli nie dokarmiasz sztucznym, nie dopajasz, to kupka ma prawo pokazać się nawet po tygodniu 🙂 ciesz się, że masz tak wartościowy pokarm !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja sobie to kiedyś skopiowałam od marcówek chyba... może to wam coś pomoże
Co do kupki to nam też mówili że niektóre dzieci wypróżniają się na początku raz na kilka dni i to też nie jest źle bo widocznie dobrze wchłaniają pokarm i nie ma z czego tworzyć się masa kałowa wiec bądźcie spokojne 🙂




"Karmienie – nie karmimy w rożkach czy kocykach bo uśnie, ma być rozebrany i aktywny, rożek tylko do spania, ręce na zewnątrz, najlepiej piersią min przez 6 m-cy bez dokarmiania, pozycja – dziecko na boku, brzuch do brzucha, brodawka i duża część otoczki do buzi, brodawka dotyka podniebienia miękkiego i twardego, jeśli prawidłowo to czuć mrowienie łaskotanie ale nie ból i dziecko nie wydaje dźwięków, słychać tylko połykanie, pracuje ucho a dziecko całe się rozluźnia, jeśli będzie prawidlowo ssało i nie łykało powietrza to nie ma kolki, jedno karmienie obie piersi min 20 min jedna i 10 druga, jeśli chce dłużej to dać, zmieniać pozycję dziecka (rano, w południe, wieczorem) bo mleko jest wygarnianie zawsze tylko z tej części gdzie dolna żuchwa dziecka, pokarm nie gromadzi się tylko w górnej części piersi, Oszczędzać biust - wietrzyć, natłuszczać mlekiem lub maścią z lanoliny purela medela szczególnie po porodzie, jeśli nadmiar mleka najlepiej wcisnąć dziecku, ew. opróżnić ręcznie, laktatorem, lub zatrudnić tatę , zimne okłady z pieluch tetrowych z zamrażalki lub skuteczniejsze z kapusty ( ale nie dotykać nią brodawki i otoczki) – biała, kilka liści, obić żeby puściły soki, do zamrażalki; guzek – zaczerwieniony, nieprzyjemny w dotyku, bolesny, nie wolno uciskać, może pękać, ryzyko stanu zapalnego, ciepłe okłady, prysznic lub ciepła pielucha, następnie przystawiamy dziecko tak żeby w tym miejscu była broda, jeśli wystąpi temperatura i nie przejdzie po dobie to do lekarza; ważne ćwiczyć mięśnie przy biuście; Czy się najada – tak jeśli, wzrost wagi, je co 2-3 godz., dobrze śpi, moczy 6-8 pieluch na dobę, mocz jasny i prawie bezwonny (jeśli ciemny, bursztynowy i mocno pachnący – zagęszczony, dziecko za mało zjadło odwadnia się), kupa: 2-5 x na dobę lub 1 na kilka dni tez OK, może być przed po i w trakcie karmienia, ważne żaby była papkowata w konsystencji musztardy, jajecznicy (jeśli gęsta zbita to należy częściej wybudzać i przystawiać); Dieta – (ma być z głową, ograniczać ale nie eliminować) przez pierwsze 2-3 m-ce lekkostrawna, w pierwszych tygodniach bez rzeczy wzdymających, ciężkostrawnych, smażonych, może uczulać lub powodować zaparcia czekolada, kakao, owoce cytrusowe, truskawki itp., orzeszki ziemne, sól, ostre przyprawy, mleko (nabiał jeść tylko przetworzony, serki, jogurty, maślanki), po jajach kurzych może mieć wymioty, wówczas wprowadzić przepiórcze; herbata czarna, kawa, surowe mięso; pić 2-3 l wody, soki: aronia, jabłkowy, cz. porzeczka, jemy owoce: jabłka, banany; powoli wprowadzamy nowe rzeczy, jeśli po m-cu się nic nie dzieje (kolka, zielona kupa) to OK., wprowadzamy rano i sprawdzamy czy nie będzie uczulenia;"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdycham
obeszłam z Leonem cały las jaki znałam i zahaczyłam o ten co nie znałam
szyszka ja mam wrażenie że ty od tygodnia rodzisz 😉
ja tam dalej nic krocze mi tylko rozrywa i tyle
i znowu nie mam co robić chyba poplączę się po podwórku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
moze mamusią się przyda :


Kiedy z noworodkiem do lekarza
→ Zaparcia u noworodka
To prawda, że dzieci powinny załatwiać się codziennie. Są jednak takie, które robią to raz na kilka dni. Jeśli dziecko dobrze się czuje i przybiera na wadze, nie ma powodu do niepokoju. O zaparciu można mówić dopiero wówczas, gdy podczas wypróżniania smyk męczy się, pręży i płacze, a kał jest zbity i twardy.
Jeśli karmisz piersią, zjedz coś, co przyspiesza pracę jelit, np. suszone śliwki.
Jeżeli karmisz butelką, podaj dziecku więcej napojów.
Jeśli dziecko pije nie tylko mleko, podaj mu więcej owoców i warzyw (jabłka, przecier z suszonych śliwek). Ogranicz pokarmy zapierające, takie jak kleik ryżowy, banany.
Nigdy nie podawaj dziecku środków przeczyszczających na własną rękę ani nie wkładaj mu do odbytu termometru. Jeśli dziecko bardzo się męczy, możesz mu wyjątkowo podać czopek glicerynowy. Biegunki i zaparcia mogą być objawem alergii pokarmowej.

dzieki Dorka 😉 wlasnie zjadlam dwie sliwki suszone 😜 mam nadzieje, ze dzisiaj zrobi kupke..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
matko a te znowu o karmieniu
ja mam nadzieję że nikt mnie nie będzie do tego zmuszał w szpitalu tak jak Tyskę

w szpitalu przystawiasz od razu dziecko do piersi.. nie wiesz co mowisz, pierwszy pokarm jest najwazniejszy i najbardziej wartosciowy, wiec zrob to chociaz dla Lenki i przez kilka tygodni ja pokarm 😮 zreszta mysle, ze jak urodzisz to sama zrozumiesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
Asia ile już zjechałaś KG po porodzie i ile łącznie przytyłaś?

przytylam w ciazy 20 kg 😲 a ile schudlam szczerze mowiac nie wiem, bo nie mam wagi w domu ☺️ kupie na dniach, a jak nie to sie zwaze w czwartek jak bede szla na zdjecie szwow 😉 i mam nadzieje, ze pochwale sie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaa2028 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
matko a te znowu o karmieniu
ja mam nadzieję że nikt mnie nie będzie do tego zmuszał w szpitalu tak jak Tyskę

w szpitalu przystawiasz od razu dziecko do piersi.. nie wiesz co mowisz, pierwszy pokarm jest najwazniejszy i najbardziej wartosciowy, wiec zrob to chociaz dla Lenki i przez kilka tygodni ja pokarm 😮 zreszta mysle, ze jak urodzisz to sama zrozumiesz 😉

może 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
szyszka dużo masz jeszcze pytań na liście????????

a co Ty też masz jakąś listę? 😁

ta ja mam listę pobożnych życzeń które nigdy się nie spełnią 😉 😞

chlać mi się chce bo nic dziś w mordzie nie miałam czy to objaw zbliżającego się porodu????

☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia - mi już cycki powoli maleją - są mniej twarde. Ale czytałam że z czasem produkcja pokarmu dopasowuje się do potrzeb 🙂
Mi się rozstępy nie porobiły narazie (oprócz tych co miałam w ciąży).

Ej a wczoraj wpadłam na taki pomysł że jak wszystkie nasze forumowe dzieciaczki się urodzą to zrobić jedno wielkie zdjęcie składające się z ich małych zdjątek na pamiątkę - ja bym chętnie takie coś chciała mieć tylko nie umiem tego zrobić (chodzi o takie doklejanie jak Dorka miała). CO wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Asia - mi już cycki powoli maleją - są mniej twarde. Ale czytałam że z czasem produkcja pokarmu dopasowuje się do potrzeb 🙂
Mi się rozstępy nie porobiły narazie (oprócz tych co miałam w ciąży).

Ej a wczoraj wpadłam na taki pomysł że jak wszystkie nasze forumowe dzieciaczki się urodzą to zrobić jedno wielkie zdjęcie składające się z ich małych zdjątek na pamiątkę - ja bym chętnie takie coś chciała mieć tylko nie umiem tego zrobić (chodzi o takie doklejanie jak Dorka miała). CO wy na to?



super by bylo 🙂 jestem za tylko musze najpierw urodzic hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
szyszka dużo masz jeszcze pytań na liście????????

a co Ty też masz jakąś listę? 😁

ta ja mam listę pobożnych życzeń które nigdy się nie spełnią 😉 😞

chlać mi się chce bo nic dziś w mordzie nie miałam czy to objaw zbliżającego się porodu????

☺️

to ja bym musiała rodzić codziennie bo teraz to 2 litry min piję a przed ciążą to wcale prawie nie piłam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Asia - mi już cycki powoli maleją - są mniej twarde. Ale czytałam że z czasem produkcja pokarmu dopasowuje się do potrzeb 🙂
Mi się rozstępy nie porobiły narazie (oprócz tych co miałam w ciąży).

Ej a wczoraj wpadłam na taki pomysł że jak wszystkie nasze forumowe dzieciaczki się urodzą to zrobić jedno wielkie zdjęcie składające się z ich małych zdjątek na pamiątkę - ja bym chętnie takie coś chciała mieć tylko nie umiem tego zrobić (chodzi o takie doklejanie jak Dorka miała). CO wy na to?

a mówiłaś że na nic czasu nie masz.. widocznie jeszcze masz za dużo że wymyślasz 😁
a co do pomysłu to jestem za tylko kiedy to będzie? łoo matko jeszcze z miesiąc bity pewnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...