Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja pierdolę, tyle powiem: nie mam czasu nadrabiać, nie mam czasu zjeść a siku robię w biegu.
Odebrałam Witka ze szpitala i od tego czasu mam wrażenie ciągłości czynności: karmienie, bujanie.
Kto kuźwa powiedział, że noworodki śpią po 3-4 godziny?? mój śpi pół godziny, dwie zasypia.
Nie wyobrażam sobie dzisiejszej nocki, szczerze powiedziawszy. Niestety, domyślam się że to moja wina: nauczyłam go noszenia na rękach, po pierwsze, a po drugie od powrotu ze szpitala jest tylko na moim pokarmie i odnosze wrażenie że zbyt jałowym dla niego. Zobaczę jak będzie dalej ale chyba będę musiała w nocy dokarmić mieszanką. Jeżeli chcę pospać choć z godzinę 😮 😮
ale i tak cieszę się że mam go wreszcie przy sobie 🙂

Trzymam kciuki za rodzące !! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
ja pierdolę, tyle powiem: nie mam czasu nadrabiać, nie mam czasu zjeść a siku robię w biegu.
Odebrałam Witka ze szpitala i od tego czasu mam wrażenie ciągłości czynności: karmienie, bujanie.
Kto kuźwa powiedział, że noworodki śpią po 3-4 godziny?? mój śpi pół godziny, dwie zasypia.
Nie wyobrażam sobie dzisiejszej nocki, szczerze powiedziawszy. Niestety, domyślam się że to moja wina: nauczyłam go noszenia na rękach, po pierwsze, a po drugie od powrotu ze szpitala jest tylko na moim pokarmie i odnosze wrażenie że zbyt jałowym dla niego. Zobaczę jak będzie dalej ale chyba będę musiała w nocy dokarmić mieszanką. Jeżeli chcę pospać choć z godzinę 😮 😮
ale i tak cieszę się że mam go wreszcie przy sobie 🙂

Trzymam kciuki za rodzące !! 🙂 🙂
no to mamusia do roboty !! 😁 koniec opierdalania , a tak szczerze to moje dziecko tez wylo po moim pokarmie, niby dlugo jadlo a potem jak klade spac to wyje.. nakarmilam mieszanka i spal jak susel. I dlatego juz nie karmie bo zaczelam sie rozkrecac z tymi sztucznymi i nie wiem kiedy minelo pare dni jak juz go nie przystawialam.. wiec juz tego nie robie bo podobno tak sie nie powinno robic. Ale za to spi slicznie i chyba jest szczesliwy 🙂 Powodzenia Kasiu i Niech Moc Bedzie Z Toba !! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
Kasia całe szczęście nie wiem o czym mówisz bo moja najkrócej śpi 3 godz a w nocy zdarza się i 6
karmię ją krótko i sama zaczynam się ty martwić no ale ona sie nie dopomina i nie płacze i nie da się jej cyca wpakować na śiłę więc chyba jej wystarcza - już sama nie wiem
w ogóle stwierdzam że mam za dużo ubranek już mi odpadło z 5 których w ogóle nie ubrała, kilka takich niefunkcjonalnych odrzuciłam bo nie umiałam jej w tym przebrać a ubieram ją ciągle w te co uprane i są na wierzchu więc potwierdzam że duża ilość ubranek jest zbędna
a zapomniałam napisać że połowa czapek od początku była jednak za mała

a ja wczoraj miałam zajrzeć ale mi się nie chciało bo ryczałam cały wieczór, bo jebane szwagierki ( siostry męża i teściowa) skomentowały kolor wózka a dokładnie że gorszego nie mogłam wybrać i wstyd z tym na wieś wyjść 😠 😠 😠 😠

a i że jeszcze ktoś tam mówił że trzeba dziecko budzić do karmienia co 3 h bo coś tam - no dobra też to słyszałam ale ile ludzi tyle opinii, przy wypisie najlepsza pediatra i neonatolog w naszym rejonie powiedziała że mam ją karmić na żądanie więc tak robię z resztą mówię mojej się po prostu nie da wybudzić ze snu na karmienie bo nawet jak ją obudziłam i próbowałam to zaciskała tak te usteczka że nic się nie dało zrobić
no i se poryczałam ale Paweł powiedział że jemu wózek się podoba i git w dupie mam czyjeś opinie zwłaszcza że to ja zamierzam chodzić z nią na spacery a nie one

a i Nina pod ktg nic jej nie robią na razie a ona niecierpliwa dziewucha i już się denerwuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
U mnie nocka na wpół przespana bo standardowo od 4 mała cisnęła kupcię i brzuszek ją bolał to nie spała. Na szczęście o 6 rano mama przejęła pałeczkę więc się wyspałam trochę.
Kasia - no ładnie - widzę że już zaczynasz dostrzegać te uroki macierzyństwa 🤪 🤪 Ale spokojnie - przyzwyczaisz się 🙂
Nina - trzymamy kciuki za szczęśliwy poród.
Matylda - nie martw się głupimi komentarzami 🙂 Jesteś mamusią i sama wiesz co dla twojego dziecka dobre. A kolor wózka na pewno jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie..

mi dopiero pokarm zaczyna napływać po cc, cycki bolą niemiłosiernie bo jak stymulowałam przystawiając małą to mi brodawki pogryzła a to taki żarłok że nawet jak daje jej butlę to je jakbym miała jej zabrać.

A no i oczywiście mam zapalenie pęcherza po cewniku i przerzuciło się na Grażynę, muszę zaraz jechać na Izbę Przyjęć - niech mi coś dają bo się wykończę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello, ja juz wrocilam, oczywiscie w aptece zostawilam 50 zl i jak tak dalej pojdzie to masakra 🙂 Zaczyna sie.. dostalam leki na te jego wszystkie dolegliwosci no i oby pomoglo. Matylda z tym karmieniem to jest jakis bezsens.. ja nie moge sluchac jak ludzie kaza budzic dziecko do karmienia ! to jakas bzdura ! Sami jemy wtedy kiedy chcemy a dziecku mamy wmuszac? Ja jako niemmowle bardzo malo jadlam. Ale jedna madra Pani doktor w koncu powiedziala mojej mamie ze ma nikog nie sluchac (bo oczywiscie wszelkie dobre rady i ze dziecko glodne chude to nienajedzone, bo ja tez bylam dluga i chuda) ze skoro tyle jem to znaczy ze mi wystarcza, zdrowa jestem, niczego mi nie brakuje wiec tyle mi do szczescia trzeba 🙂 i NIE WMUSZAC, mi tez wszyscy mowia ze bez sensu jest budzic dziecko do karmienia(mam na mysli polozne lub lekarki) wiec ja daje mu wtedy kiedy sobie zarzada 🙂 po drugie jest to podobno bardzo zly zwyczaj i prowadzi do otylosci u dzieci w pozniejszym wieku. Ja ide na jakies sniadanko. A ! no i moja chudzina wazy po 4 tygodniach zycia 3270 i mierzy 57 cm 🙂 czyli pieknie ! ladnie przybiera i juz nie ma sie czym stresowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Witajcie..

mi dopiero pokarm zaczyna napływać po cc, cycki bolą niemiłosiernie bo jak stymulowałam przystawiając małą to mi brodawki pogryzła a to taki żarłok że nawet jak daje jej butlę to je jakbym miała jej zabrać.

A no i oczywiście mam zapalenie pęcherza po cewniku i przerzuciło się na Grażynę, muszę zaraz jechać na Izbę Przyjęć - niech mi coś dają bo się wykończę..

mamy przekichane.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Tyska ja z tym karmieniem tak samo myślę i tak jak mówię jak wychodziłyśmy to doktorka powiedziała właśnie że dawać jak potrzebuje

i właśnie mała ładnie "poprosiła" po 4 godzinach snu dostała to co chciała i nawet udało jej się beknąć 🤪 to może nie zarzyga nowego ubranka
a i jej pępek mi sie nie podoba może miałyście podobnie - on się trzyma już na włosku ale wiadomo nie wyrwę go tylko ona jak się napina i wierci to tam trochę krwi wypływa i brudzi body czy to normalne??????????

mój wózek wietrzy się na balkonie ale niestety tata zapomniał koła napompować a będzie dopiero po południu więc dziś wychodzimy na przewietrzkę w nosidle

a i Nina napisała że założyli jej TO (cewnik) i ją boli 😮
nie wiem mnie sam cewnik nie bolał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
no Tyska ja z tym karmieniem tak samo myślę i tak jak mówię jak wychodziłyśmy to doktorka powiedziała właśnie że dawać jak potrzebuje

i właśnie mała ładnie "poprosiła" po 4 godzinach snu dostała to co chciała i nawet udało jej się beknąć 🤪 to może nie zarzyga nowego ubranka
a i jej pępek mi sie nie podoba może miałyście podobnie - on się trzyma już na włosku ale wiadomo nie wyrwę go tylko ona jak się napina i wierci to tam trochę krwi wypływa i brudzi body czy to normalne??????????

mój wózek wietrzy się na balkonie ale niestety tata zapomniał koła napompować a będzie dopiero po południu więc dziś wychodzimy na przewietrzkę w nosidle

a i Nina napisała że założyli jej TO (cewnik) i ją boli 😮
nie wiem mnie sam cewnik nie bolał


hejka sorki ze sie wtracam ale u mojego alego tez tak krwia podchodzi mimo ze pepek juz odpadl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się tym ciesz Kamila !! 😁 😁

Pochwalę się: synek spał prawie całą noc: od 22 do 6 rano z przerwą na kupę i karmienie między 3 a 4 🤪 🤪 🤪

Ola bo trzeba było się zdecydować na rodzenie między poniedziałkiem a piątkiem 😜
Pani Małgosia wzięłaby cie pod swoje skrzydła i Lenka by cię tak nie gryzła 😁 😉
Tu pochwalę się, że jej nauki są naprawdę skuteczne, to anioł nie kobieta: ogarnęłam karmienie !! 🤪 🤪
A właśnie, czemu Lenka swoimi paluszkami sugeruje coś forumowym ciociom ? 😁 😁 😁 😁
dobra, ryczy, idę karmić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nawiedziły położne- wkurzyłam sie bo bez zapowiedzi jak zwykle no ale cieszę sie z tej wizyty
pomogła mi z tym pępkiem , utwierdziła że mam jej nie budzić do karmienia , pokazała jak lepiej i wygodniej karmić, powiedziała o diecie żeby powoli zaczynać jeść wszystko i obserwować dziecko wszystko w sensie oprócz cytrusów, kapuścianych, czosnku i chili i unikać smażonego no i jeszcze tam paru oczywistych ale ogólnie nie katować się i zacząć jeść normalnie
a i pocieszyła mnie że kolka tak od 3 tygodnia się zaczyna wiec wszystko przed nami tfu tfu
a i na dwór możemy wychodzić więc konczę prasowanie i idę z wózkiem bez powietrza w kołach 🤪
postoimy trochę pod domu i zaszpanujemy a co tam 😁

a i info od Niny
"Powiem Ci że leżę nawet do łazienki nie idę bo tak to napierdziela. Doktor powiedział ze po 6 godz będzie rozwarcie a oksyt nie podają na razie'

Nie wiem dlaczeo ją to boli - mnie nie bolało i śmigałam z cewnikiem po korytarzu i jakaś rurka mi się dyndała między nogami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jem wszystko oprócz tego co matylda napisała i położna dzisiaj mi powiedziała to samo Ja małą też mam już przyzwyczajać do powietrza i otwierac na szerokosc okna i kłaść koło niego oczywiście ubrac troche grubiej a w weekend majowy mam juz isc na pierwszy spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...