Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia - ja mam MM Bebilon 1 HA - taki mieli w szpitalu więc nie zmieniałam ale póki co położna kazała karmić na żądanie samym cycem i MM odstawić

Woda do kąpieli to rzecz indywidualna i trzeba wyczuć dziecko - jedne wolą chłodniejszą inne cieplejszą 🙂

Ja dzisiaj przeżywam to co Ty Wiola - mała krzyczy wniebogłosy i nijak jej nie mogę uspokoić, dostała herbatki z koperku - pomogło na tzw 5 min i dalej płacze, babcia nosi bo ja już nie mam sił i wyję z bezsilności, moje dziecko cierpi a ja nie umiem jej pomóc 😞

WYMIĘKAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do kąpania to gadałam z położną bo moja strasznie płakała podczas kąpieli i kazała mi przed kąpielą lekko nakarmić małą albo dać jej trochę glukozy i powiem wam że dzisiaj jej dałam i pomogło prawie zasneła podczas kąpania 😁
Co do mleka ja nie używam żadnego ale kupiłam Bebilon ale nie wiem czy jest ok bo tylko tak na wszelki wypadek kupione
Dzisiaj był u nas pediatra i z malutką wszystko ok
A co do spania to moje dziecko dzisiaj nadzwyczaj grzeczne nie dość że całą noc przespała to jeszcze pozwoliła ponad godzinkę zdrzemnąć się po obiadku 😁

Widze że niektóre cichaczem rodzą i nie chca sie chwalic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Kasia - ja mam MM Bebilon 1 HA - taki mieli w szpitalu więc nie zmieniałam ale póki co położna kazała karmić na żądanie samym cycem i MM odstawić

Woda do kąpieli to rzecz indywidualna i trzeba wyczuć dziecko - jedne wolą chłodniejszą inne cieplejszą 🙂

Ja dzisiaj przeżywam to co Ty Wiola - mała krzyczy wniebogłosy i nijak jej nie mogę uspokoić, dostała herbatki z koperku - pomogło na tzw 5 min i dalej płacze, babcia nosi bo ja już nie mam sił i wyję z bezsilności, moje dziecko cierpi a ja nie umiem jej pomóc 😞

WYMIĘKAM


ja to miałam wczoraj a dzisiaj juz zupelnie inne dziecko widocznie tak juz mają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie dzisiaj zle czuje. Caly dzien mnie brzuch boli i plecy. Bylam u gina swojego, dostalam zwolnienie do 8 maja < mam nadzieje ze sie rozpakuje do tego czasu 😁 >
Rozwarcie mam na 1 palec. Powiedziala ze porod moze nastapic dzisiaj w nocy albo tak do 3 dni powinnam sie rozpakowac 😁 Oczywiscie ja w to nie wierze bo ja juz rozpakowac mialam sie do 14 kwietnia 😁 Mysle ze w weekend majowy bede rodzic 🙂

kurde jak was czytam to zaczynam sie bac. I wiem ze sobie bez mamy nie dam rady. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
a ja sie dzisiaj zle czuje. Caly dzien mnie brzuch boli i plecy. Bylam u gina swojego, dostalam zwolnienie do 8 maja < mam nadzieje ze sie rozpakuje do tego czasu 😁 >
Rozwarcie mam na 1 palec. Powiedziala ze porod moze nastapic dzisiaj w nocy albo tak do 3 dni powinnam sie rozpakowac 😁 Oczywiscie ja w to nie wierze bo ja juz rozpakowac mialam sie do 14 kwietnia 😁 Mysle ze w weekend majowy bede rodzic 🙂

kurde jak was czytam to zaczynam sie bac. I wiem ze sobie bez mamy nie dam rady. 🥴



dasz rade jak sie zacznie nie myslisz o tym ze boli ze nie urodzisz masz chwile zalamania ale silniejsza jest mysl ze zaraz bedziesz miała malenstwo przy sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello.
Widzę że dzisiaj na tapecie karmienie cycem 🙂
Co do mleka to ja używałam NAN i dupa - wymiotowała mi po tym. Teraz stosuję HUMANĘ 1 plus i jestem bardzo zadowolona.
Co do herbatek Hippa to czytałyście opinię na Bangla o nich? Podobno to sam cukier jest i czasami mają odwrotne działanie. Sama już nie wiem co o tym sądzić 🤨 🤨 🤨
Ola mi te twoje kropelki serio pomogły na koleczki no i jeszcze ta butelka AVENTU.
Ja jestem na etapie wyboru podgrzewacza do pokarmu i jestem zielona a wy mi oczywiście nie pomożecie bo macie naturalny podgrzewacz/ fuck / 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem i nie wiem od czego tu zacząć może...........
Tyska nie martw się ze mnie też taka matka że szkoda gadać, tzn nie to że coś źle przy nie robię albo nie radzę sobie- chodzi właśnie o te "myśli"
mam pytanie; po co wy ściągacie swoje mleko???????????????? ☺️ ja ściągam odrobinę czasami jak mi się przypomni bo mi się nie chce- mała jak ssie to az jej po brodzie cieknie , nie bolą mnie ani trochę więc niczego nie ściągam skoro przystawiam ją w miarę regularnie- no chyba że trzeba a nie wiedziałam ☺️
ja swoją tez karmię na siedząco dlatego że ona często się krztusi i tak nam wygodniej, a na leżąco to jej nosem mleko leciało bo nie wyrabiała- z butelki ssać nie umie a w domu mam też to PRO NAN 1 ale nawet nie rozpakowane
i żadnych herbatek jej nie daję - położna powiedziała że na pragnienie najlepsze moje mleko
Wiola w nocy wstaję do małej sama bo przecież P. jej nie nakarmi bo nie ma czym- chociaż wczoraj zostawiłam herbatkę na laktację w kuchni a on przyjechał późno i wypił bo myślał że to dla niego więc kto wie może pokarm się u niego pojawi 😁 ale serio to nawet nie ma potrzeby żeby wstawał do małej bo ja wstaję tylko raz więc i tak by nie pomógł z resztą dziś pierwszy raz zmieniał pieluchę pod moim czujnym okiem i trochę nieporadnie mu to wychodziło ale wierzę że w sytuacji kryzysowej poradziłby sobie a dziś pierwszy raz widziałam jak ją całował( bo u niego to ciężko z okazywaniem uczuć)
a no i byliśmy po akt
i tak to jest jak się wyślę gdzieś takiego faceta- mój P. tak to zorganizował że moja córka ma teraz dwa imiona LENA BLANKA 😠 nie wiem po co nam ten kłopot na całe życie i jej no ale trudno
a i P. na moją prośbę dopiero dziś kupił termometr bo nawet nie miałabym czym zmierzyć jej temp w razie czego i a on co?????????????? kupił najdroższy jaki był myślałam że kurwicy dostanę bo u nas jeszcze krucho z kasą pobeczałam sie a on mówi że sobie piwa i żarcia odmówi ale termometr musi być 😮
dobra idziemy się kąpać
wieści o d Tyminki były takie ze po południu odeszły jej wody, bóle miałe kiepskie mimo że skurcze silniejsze i położne określiły jej poród "dziwnym" więc zobaczymy może do jutra się rozwiąże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odciagam pokarm bo mam duzo i robia mi sie kamienie jak bym nie odciagala to bym zapalenia dostala juz wczoraj mialam podwyzszona temperature od tego 🤨
Co do tyminki to pewnie urodzi bo bez wód nie mogą jej długo trzymać jak mi przebili wody to tego samego dnia juz musialam urodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to po to się ściąga mleko 😉
nie bo mnie nic nie boli i nie mm guzów i z nikim jej nie zostawiam- czasem tylko odciągnę przed karmieniem i po jak widzę że mało ubyło ale tylko czasem bo zwykle zapominam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka napisał(a):
dlaczego mój mały non stop płacze? i na dodatek non stop jest głodny... dzisiejszej nocy przespałam dwie godziny... 😞 jestem zmęczona i chyba zaczynam wymiękać. no i zaczynam się wkurzać na mojego męża....

moze kolki ma? 🙃 a czym go karmisz? Jak jest glodny to moze dokarm go mieszanka albo swoim sciagnietym mlekiem z butelki.. sama nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
aha to po to się ściąga mleko 😉
nie bo mnie nic nie boli i nie mm guzów i z nikim jej nie zostawiam- czasem tylko odciągnę przed karmieniem i po jak widzę że mało ubyło ale tylko czasem bo zwykle zapominam

mi one nie daja o sobie zapomniec 😁 maly wszystkiego nie sciaga z cyca, bo mam duzo pokarmu, wiec trzeba sciagac dodatkowo.. poza tym ja tez mialam kilka razy dreszcze i juz sie balam, zebym nie dostala zapalenia gruczolu piersiowego, bo to jest masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka napisał(a):
dlaczego mój mały non stop płacze? i na dodatek non stop jest głodny... dzisiejszej nocy przespałam dwie godziny... 😞 jestem zmęczona i chyba zaczynam wymiękać. no i zaczynam się wkurzać na mojego męża....


a nie jest tak ze dajesz mu cyca i sie przy nim uspokaja ?? bo ja mam np ze swoja tak ze jak mi rozpacza to uspokaja sie przy cycu i sila rzeczy je z niego ale tak nie moze byc bo przekarmisz moze spróbuj dac wode przegotowana albo glukoze zeby zapelnic mu brzuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

ja dziś doła łapie jak sobie pomyślę że znowu to samo, pranie, przewijanie sprzątanie

już mi się znudziło 😮

i info od Niny-Tyminki

Wczoraj ur.Vanesię o godz 22.50 waży 3780g i ma 57cm. I oszalałam na jej punkcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem i ja 🙂

Dziś dzień PIĘKNY bo wczorajszym hardcor'ze.. do 22.30 był taki wrzask i prężenie że ja wyłam, mama nosiła dziecko a S. mnie uspokajał bo aż mi gile do pasa wisiały, nacierpiało się moje dziecko, tylko ja nie wiem co jej zaszkodziło? 🥴
O 22.30 w końcu walnęła taką kupę że aż po pachy i ulga od razu i cisza, dostała cyca - popiła butlą i spała od 23-ej do 4.20 😮 W końcu się wyspałam..
Teraz śpi słodko, rano przywitała dzień podwójną kupą i od razu nie to dziecko..

Ja zaraz jadę na IP na ściągnięcie szwów..

Super że Vanessa jest już ze swoją mamusią... Nina teraz nie będzie miała czasu na forum zapewne 😉

Dorka - karmić własnym mlekiem można na żądanie - chyba nie da się przekarmić bo dziecko nie zje więcej niż może - tak mi położna powiedziała 🙂 Tak więc spokojnie, ja wolę dać cyca za każdym razem niż herbatkę.. Herbatkę z kopru daje tylko na "kryzys" z kupą

Matylda
- widzisz jaką szczęściarą jesteś - Lenka nie płacze a Ty i tak narzekasz 😜 Ale ten typ tak ma więc wybaczam 😁

Wiola - co do laktatora to poczytaj najlepiej opinie mam a poza tym myślę że czy będzie taki czy inny ma tylko podgrzać mleko więc chyba nie ma sensu kupować drogiego? Nie wiem.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...