Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Mojej też jeszcze nie odpadł pępek, a dzisiaj podszedł krwią, musiał się gdzieś zahaczyć 🤢 i ja nie przykrywam go pieluchą, pampek zawsze jest wywinięty, no i smarujemy spirytusem


to nie wiem dziewczyny ja nie przemywałam niczym! w czasie kąpieli go nie moczyliśmy pieluchowaliśmy tak aby był odsłonięty i wczoraj wypadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ola słuchaj bo ty pewnie już masz zalatwione te sprawy a ja dziś wlasnie sie zbieram do tego .
czy karte małej zanosiłaś to przychodni rejonowej czy dałaś do tej swojej prywatnej??
bo nie wiem co robić musze zadzwonić do firmy jeszcze bo jak to jest z tym macierzyśkim 30 tygodni urzędowo a o te 2 tygodnie musze jakies podanie napisać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola - a co zrobisz z Laurą jak pojedziesz do Pragi? 😮
Zostawisz ją? 😮


Oluś kochana normalne że małej nie zostawię. Jedzie z nami. Wykupiłam wycieczkę. Termin dostępny to od 1 lipca do 30 października więc pewnie pojedziemy w wakacje jak małą będzie już większa. Ale sam fakt że mam już bilet to mnie napawa wielką radością 🙂 Zaczekamy na ciepłe dni. Byłam już kiedyś w Pradze i warto tam jechać. A T. tam jeszcze nie był więc będzie okazja. Tym bardziej że trafiła się super oferta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
dziewczyny od czego była ta maść linomag???????? bo jak robiłam porządki to wyrzuciłam ulotkę i pudełko i zapomniałam ☺️


maść linomag od odparzeń ja stosuje jej teraz do smarowania pupki dzidzi do 3 tygodnia póżniej zamienie na krem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ostatnie pytanie a jak ten pępek odpadnie to jak to tam w środku wygląda?????powinien być już taki ładny i suchy jak u dorosłego czy jest jeszcze przebarwiony????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
ola słuchaj bo ty pewnie już masz zalatwione te sprawy a ja dziś wlasnie sie zbieram do tego .
czy karte małej zanosiłaś to przychodni rejonowej czy dałaś do tej swojej prywatnej??
bo nie wiem co robić musze zadzwonić do firmy jeszcze bo jak to jest z tym macierzyśkim 30 tygodni urzędowo a o te 2 tygodnie musze jakies podanie napisać??

Macierzyńskiego jest 20 tygodni + 2 tygodnie dodatkowe o które musisz wnioskować u pracodawcy.
Co do położnej to dzwonisz do przychodni (poradnia Z - dzieci zdrowych) wg rejonu i zgłaszasz telefonicznie (ja tak zgłosiłam) że urodziło się dziecko i w ciągu 2 dni przychodzi położna, potem jak nie chcesz należeć do tej przychodni to przenosisz kartę dziecka do innej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
matyldusia napisał(a):
dziewczyny od czego była ta maść linomag???????? bo jak robiłam porządki to wyrzuciłam ulotkę i pudełko i zapomniałam ☺️


maść linomag od odparzeń ja stosuje jej teraz do smarowania pupki dzidzi do 3 tygodnia póżniej zamienie na krem.

a ja stosuję Linomag naprzemiennie tzn i maść i krem - tak mi położna poleciła - raz to a raz to, mówiła że krem ma cynk i jest ciut lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej nam mala tez dala pospac od 1 do 6 i pozniej od 7 do 10 wiec sobie pospalismy i odpoczelismy od popoludniowych i wieczornych lamentów zwiazanych z kolką 😞

Matylda jak odpadnie kikut to pepek caly czas masz czyscic spirytusem bo w srodku jeszcze nie bedzie zagojony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo nam właśnie odpadł pępek 🤪 🤪 🤪
i do połowy jest już taka normalna skórka a połowa taka mhm nie wiem jakby brunatna ale nic tam nie cieknie- mam nadzieję że taki kolor jej nie zostanie - przemyłam teraz spirytusem ale ostatni rozrobiony się skończył muszę zdobyć więcej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
ola słuchaj bo ty pewnie już masz zalatwione te sprawy a ja dziś wlasnie sie zbieram do tego .
czy karte małej zanosiłaś to przychodni rejonowej czy dałaś do tej swojej prywatnej??
bo nie wiem co robić musze zadzwonić do firmy jeszcze bo jak to jest z tym macierzyśkim 30 tygodni urzędowo a o te 2 tygodnie musze jakies podanie napisać??

Macierzyńskiego jest 20 tygodni + 2 tygodnie dodatkowe o które musisz wnioskować u pracodawcy.
Co do położnej to dzwonisz do przychodni (poradnia Z - dzieci zdrowych) wg rejonu i zgłaszasz telefonicznie (ja tak zgłosiłam) że urodziło się dziecko i w ciągu 2 dni przychodzi położna, potem jak nie chcesz należeć do tej przychodni to przenosisz kartę dziecka do innej 🙂


oki dzieki ola to ja dziś podejde jeszcze do przychodni bo mam prawie pod domem 🙂
a pożniej zaniose karte do lux medu coś mi sie tak wydaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😁 jestem przeszczęsliwa, bo Moj Maks jutro przyjezdza do nas juz na stale 🤪 wiec bede miala pomoc i wsparcie 😉 hehe Ewelinka nie chwal za bardzo tego swojego malego, bo ja chyba przechwalilam i teraz cale dnie by urzedowal 🤢 a co do kolek, to moj wczoraj mial chyba pierwszy raz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo moja małą cały czas spi przesypia noc przesypia dzien ale dziwnie w szpitalu było inaczej, za kilka dni sie to zmieni na pewno nie bedzie tak cały czas.
ja mam duzo pokarmu 🙂 tak sie ciesze boziu pierwsze dni tez miałam ale bardzo mało moze dlatego małą płkała.
pisałyscie o brzuchu mi nie wiele zostało i 9 kg do zrzucenia ale tak szczerze szczerze to tak mam to w dupie dobrze sie czuje nawet az z tyloma kg na prawde, najwazniejsze ze małą zdrowa a ja zniose wszystko, dzis nam zrobili usg tego guzika i rentgen wyszło ze wszystko ok ale ja i tak sie martwie... bo czemu tak kosc tak wystaje i jest sine w tym mijescu, dzis zapisze mała na pt do ortopedy i szybciej pojade na badanie tych bioderek.
Ola przepraszam Cie ze jeszcze pieniądze nie doszły ale u nas znów na kacie nie ma, daniel musi wpłacic i od razu przeleje, przepraszam Cie bardzo, nie gniewaj sie ale ostatni tydzien to od spzitala do domu.
Dzis kupiłam laktator najzwyklejszy za 40 zł zeby troche odciagnac bo mi sie guzy robia mam nadzieje ze da rada pare kropel odciagnać.
jak mnie bola plecy...
jutro zdejma mi szef mam jeden wiec nie bedzie chyba bólu a jak wczoraj pokazywałam rodzince to niektórzy nie mogli zobaczyc gdzie to haha mam szef kosmetyczny 🙂 ale tez mam to w dupie czy to widac czy nie nawt jak bym tam miałą kiszke, co ja przerzyłam przez te 3 dni... kiedy nie wiedziałam co to za guz... reszta przy takich sytuacjach to blachostki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Nina mówiłyśmy że wszystko będzie dobrze 😉
a kiedy pierwszy raz idzie się do ortopedy????????? bo ja mam skierowanie i nie wiem kiedy mam się zapisać 😮

a czy NINA- NATKA się odezwała po powrocie ze szpitala??????? bo nie wiem czy sms'a do niej napisać- on amiała jakieś problemy po tym porodzie z kiszką stolcową i w ogóle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Matylda tylko czemu tam jest sine dla mnie to nie jest do konca wyjasnione w pt id eprywatnie ze zdjeciami i pokazac to a jutro ide do rodzinnego ze skierowaniem, zapisze sie i pewnie trzeba bedzie czekac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
tak Matylda tylko czemu tam jest sine dla mnie to nie jest do konca wyjasnione w pt id eprywatnie ze zdjeciami i pokazac to a jutro ide do rodzinnego ze skierowaniem, zapisze sie i pewnie trzeba bedzie czekac

może faktycznie coś tam jest- nie wiem bo nie wiedziałam ale gdyby to było coś groźnego na pewno by ci powiedzieli- może to po prostu jakaś 'anomalia"(przepraszam za słowo) i sama się wchłonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to korzystając z okazji ze mały jeszcze śpi ide poprasować pare ciuszków bo tak to mam już wszystko zrobione 🙂
w domu sprzatniete obiad z wczoraj jeszcze jest ja umyta włosy wymodelowane to jeszcze tylko poprasować jedna partie i czekamy na tatusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Matylda-na USG bioderek ja ide z malym 17 maja, a Ty powinnas sie dowiedziec od poloznej albo pediatry kiedy masz isc..
Natka sie nie odezwala, ale Madzia chyba tez nie? Ciekawe co z nimi.. no i Raczka dawno nie bylo, pewnie urodzila 🙂

jak to się nie odzywała? 😮
odzywała się że już czuje się lepiej ale nie wie kiedy do domu wyjdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...