Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

gosia2301 napisał(a):
a została obrazona wasza kolezanka i to sie dzieje 🙃

pewnie ja??????????????????
ktoś tu na mnie poluje
muszę zniknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia - ja dopajam wodą z glukozą (leciutko słodzę bo ona nie chce pic samej wody) i ewentualnie zaparzonym koperkiem włoskim ale tylko wtedy jak mała ma bóle brzuszka. Ja nie karmię piersią więc muszę dopajać. Z tego co wiem to powinno się dziecko dopajać. Maksymalnie w ciągu dnia powinno wypić tyle ile normalnie dostaje na jedną porcję mleka. Jeżeli np. dajesz jej z butli 100 ml na jedno karmienie to w ciągu dnia powinno się je dopoić max 100 ml. innymi "napojami". Tak mi mówiła położna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
mam pytanie 🙂 przepajacie swoje dzieci miedzy posilkami na mleko jakimis herbatkami? 😮

ja karmię piersią więc nie 🙂

Gosia - ponawiam pytanie - kto został obrażony?

oj dziewczyny nie przejmujcie sie sprawa załatwiona uzytkownik zablokowany i nikt juz nikogo obrazac nie bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia2301 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
mam pytanie 🙂 przepajacie swoje dzieci miedzy posilkami na mleko jakimis herbatkami? 😮

ja karmię piersią więc nie 🙂

Gosia - ponawiam pytanie - kto został obrażony?

oj dziewczyny nie przejmujcie sie sprawa załatwiona uzytkownik zablokowany i nikt juz nikogo obrazac nie bedzie 🙂

zawsze może sobie wejść pod nowym nickiem 🙂 i dalej obrażać dlatego pytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gosia2301 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
mam pytanie 🙂 przepajacie swoje dzieci miedzy posilkami na mleko jakimis herbatkami? 😮

ja karmię piersią więc nie 🙂

Gosia - ponawiam pytanie - kto został obrażony?

oj dziewczyny nie przejmujcie sie sprawa załatwiona uzytkownik zablokowany i nikt juz nikogo obrazac nie bedzie 🙂

zawsze może sobie wejść pod nowym nickiem 🙂 i dalej obrażać dlatego pytam...

raczej nie wejdzie bo na pewno za to co napisała ma bana całkowitego na ip i nawet jej sie strona brzuszka nie wyswietla 🙂pozdrawiam Was i Wasze słodkie maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam chcice ☺️ ale jeszcze jakoś boję się wziąć M. w obroty i spróbować 🤪 😜

któraś z Was oprócz Wioli ma to za sobą? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszkonella napisał(a):
ale mam chcice ☺️ ale jeszcze jakoś boję się wziąć M. w obroty i spróbować 🤪 😜

któraś z Was oprócz Wioli ma to za sobą? 😜

poczekaj Wiola juz prawie po połogu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszkonella napisał(a):
ale mam chcice ☺️ ale jeszcze jakoś boję się wziąć M. w obroty i spróbować 🤪 😜

któraś z Was oprócz Wioli ma to za sobą? 😜

ja dzisiaj zaliczylam swój drugi pierwszy raz 😁 było zajebiście naprawdę, nic nie bolało, nie ma się czego bac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Serdecznie mamy z Kwietnia 🙂
ja przez całą ciążę siedziałam na forum majóweczek z terminem na 13 maja a rozpakowałam się 20 kwietnia 😜 zaglądam do Was żeby zapytać czy juz macie problem z tak zwana kolką ??
Moj synek bardzo męczy się przez sen jęczy wygina się i robi przy tym bardzo czerwony nie budził się ale dziś ten stan doprowadził go do tego ze otworzył oczka i zaczął bardzo płakać 😞
Moje pytanie co wy robicie jeśli macie tego typu sytuacje?
Dodam że karmię piersią, bardzo uważam na to co jem pije herbate z kopru włoskiego oraz plantex duo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po kąpieli i wizycie u słynnego doktora Ozimka.. Więc tak: czułam się jakbym była u wrózbity.
Ledwo weszłam w drzwi a pan doktor w te słowa: Oo widzę że mama po cesarskim cięciu 😮 No więc pytam: skąd Pan wie? Widać po brzuchu? Po głowie dziecka? A on: Nie - po sposobie w jaki Pani chodzi 😮
Potem mówi: Dziecko je łapczywie, prawda? To patrzę na niego i odpowiadam nieśmiało: No tak, to też widać?? A on: Widać w jaki sposób nabiera powietrza 😮

Co do Lenki to:
- wysypka na twarzy to trądzik niemowlęcy - mam podobno bardzo dużo hormonów co objawia się też tym że
- Lenka ma mleko w cycusiach 😮
- to samo odnosi się do ulewania po moim pokarmie - też zawiera hormony i jest tłuste - dlatego problemy z trawieniem
- pępek mam pielęgnować z większą starannością bo może to doprowadzić do przepukliny pępkowej zwłaszcza u dziewczynek i trzeba będzie usuwać operacyjnie 🥴
- mała przybrała w 2 tyg 430 gram i pan doktor nazwał ją Pudzianem, podobno czym więcej przybiera tym zdrowsza
- ogólnie jest zdrowa i duża
- wit D kazał podawać dopiero po ukończeniu 4 tyg, niby wcześniej nie ma to sensu

Wizyta trwała 10 minut i kosztowała 150 zł 😁 - no ale za "sławę" trza płacić a święty spokój nie ma ceny 🙂
A no i można dokarmiać jeśli taka jest potrzeba ale zasugerował żebym piła 4-5 litrów i wtedy mała nie będzie potrzebowała MM
Oglądnął na koniec moją bliznę po cc i orzekł że majstersztyk mi zrobili i że chirurg się bardzo postarał bo blizny nie widać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo 🙂
Kasidełko ja się męczę z kolkami, i męczy się synek.
właściwie to nawet nie wiem po czym ma te kolki, bo specjalnie nie zmieniłam swojego menu 😉
u mnie może nie działa w 100% ale baaardzo ją łagodzi Espumisan w dawkach 4 razy dziennie po 5 kropli ( bez recepty ) a w silnych i mocnych atakach używam katetera: daje efekt od razu ( a przy okazji i kupka jest 😉 )
no i przed kaźdym jedzeniem kładę go na brzuszek na kilka minut.

I byliśmy dzisiaj na mega długaśnym spacerze: dwa razy po dwie godziny 🤪 🤪 dziecko spało jak zabite, do czasu przekroczenia progu mieszkania 😮 🤢 🤢
potem tradycyjnie się wydarło.

Co do octaniseptu: mi używac go zaleciła położna środowiskowa: mało tego, przez to przylezie jeszcze w następny poniedziałek pępek obejrzeć 🤔

I został mi się jeden szew podtrzymujący, podobno rozpuszczalny a ni chuja się nie chce rozpuścić i zaczyna ciągnąć 😮 A. nie chce zajrzeć i wyciągnąć 😉 😁 😁
Chyba jutro sama będe musiała przeprowadzić akcję ratunkową 😉
( a tak w ogóle to Grażyna cud miód zszyta: śladu nawet nie ma 😁 )
Idę spać, spokojnej przespanej 🙂

Ola, dałabyś znać co tam po wizycie u dr Ozimka ( szczególnie info o ulewaniu mnie interesuje )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wklepiłaś je kiedy ja produkowałam swojego posta 😁

za informacje baaardzooooo dziękuję: wszystkie bardzo cenne i bezcenne 😉
no ja pochwalę się, że od wczoraj wykorzystuję nawał pokarmu i karmię Witka tylko piersią 🙃 🙃
i zmian w porach spania nie ma, rytm dnia zachowany : 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...