Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U nas przed chwila proba charakterow sie odbyla.
Mianowicie ja poszlam sie zdrzemnac a Nelka zostala ze swoim tata w salonie. Nagle po okolo 40 minutach slysze placz!!!! placz!!!! krzyk w nieboglosy. Wiec odczekalam z 2 minuty a ona nadal placze!!! Wchodze a Sola jej sie przyglada, daje smoczka, ona go wypluwa i tylko krzyczy. Juz chcialam ja podniesc z jej lezaczka kiedy mnie poprosil o jeszcze jedna minute.
Rzeczywiscie po chwili sie uspokoila, zasnela.
Gdyby nie S. nie dalabym rady wytrzymac i utulila bym ja. Z drugiej strony wiem, ze glodna nie jest, zimno jej nie jest, pielucha tez zmieniana 30 minut temu. Poprostu Neliczkowy humor. Faceci chyba jednak inaczej podchodza do pewnych kwestii, przynajmniej niektorzy faceci jak sie okazuje... Ale to dobrze, nie chce zeby Nela byla rozpuszczonym krzykaczem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jezu a ja dzisiaj padam na ryj. Zrobiłam generalne porządki, załatwiłam swoje zaległe sprawy formalne i ugotowałam kolację (od dzisiaj jestem na diecie DUKANA) i teraz okąpałam małą i babcia ją lula do snu bo ja nie mam już sił.
Mała w ciągu dnia prawie w ogóle nie śpi 🥴 No ale narazie dajemy radę.
A najlepsze jest to że dzisiaj zawoziłam mamę do lekarza i wzięłam małą bo nie miałam jej przy kim zostawić. Tyle co dotarliśmy do przychodni to ta się cała zasrała i domagała się butelki (dobrze że miałam przy sobie) 😮 😮. No ale dupkę umyliśmy dopiero po powrocie do domu. A strzeliła kupę-giganta. No i właściwie tyle z nowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda wieś jest mikro mikro: choć dwa sklepy są ;D
ale do solarium jeżdzę do miasta oddalonego o całe 6 km 🙂 Wit w tym czasie został z mamą..
I w ogóle po południu zapakowałam go w fotelik i do siostry podjechałam: kochane dziecko jak tylko poczuje pasy od razu zasypia.

I odnoszę pierwsze sukcesy pedagogiczne ( może dlatego, że wieczorami zaczytuję się w "zaklinaczce dzieci: świetny poradnik ! ) Mały po jedzeniu, odbiciu odkładany jest do łóżeczka: pokwęka chwilę, poukłada się, pomości ale zasypia bez męczącego mnie bujania i noszenia na rękach !!! 🤪 🤪 🤪 mało tego; dzisiaj spał dwa razy po prawie 3 godziny 😁
mam wolne ramiona !!! 😁
co do usg: 2.06 robię prywatnie, a 3.06 mamy szczepienia.
za becikowe nawet się jeszcze nie zabrałam.

A byłyście już może na kontrolnej wizycie u gina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Matylda wieś jest mikro mikro: choć dwa sklepy są ;D
ale do solarium jeżdzę do miasta oddalonego o całe 6 km 🙂 Wit w tym czasie został z mamą..
I w ogóle po południu zapakowałam go w fotelik i do siostry podjechałam: kochane dziecko jak tylko poczuje pasy od razu zasypia.

I odnoszę pierwsze sukcesy pedagogiczne ( może dlatego, że wieczorami zaczytuję się w "zaklinaczce dzieci: świetny poradnik ! ) Mały po jedzeniu, odbiciu odkładany jest do łóżeczka: pokwęka chwilę, poukłada się, pomości ale zasypia bez męczącego mnie bujania i noszenia na rękach !!! 🤪 🤪 🤪 mało tego; dzisiaj spał dwa razy po prawie 3 godziny 😁
mam wolne ramiona !!! 😁
co do usg: 2.06 robię prywatnie, a 3.06 mamy szczepienia.
za becikowe nawet się jeszcze nie zabrałam.

A byłyście już może na kontrolnej wizycie u gina?


Kasia a co to za poradnik? On-line czy w wersji papierowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia gratuluje sukcesow 🤪 u mnie juz tez malymi kroczkami oduczam dziecko od noszenia i bujania, ale lezy jedynie grzecznie w lozeczku przy wlaczonym odkurzaczu 🤪 od razu sie uspokaja i zasypia 😉 no ale nie naduzywam tego patentu 😁 a wizyte u gina mam 23 za tydzien, zobaczymy jak tam Grazyna 😁 ide, bo dziecko wola po prawie 4-godzinnym snie 🤪 sukces u mnie rowniez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu to gratulacje a ja małego od początku tak uczyłam i teraz nie mam z tym wogóle problemów ☺️
Kąpiel, kosmetyka, cycuś,odbijanie i do łóżeczka już niosę go półprzytomnego przykrywam zgaszam światło i zostawiam zaraz usypia. Za każdym razem w nocy też odkładam do łóżka po nakarmieniu, odbiciu i przewinięciu.
Mały się tez tego nauczył i trzymamy się oboje tych rytuałów 🙂Tylko ten mały cwaniak nauczył się też że jak jest już jasno na dworze to lepiej poleżeć w łóżku z rodzicami i poskrzeczeć niż u siebie 😮 Ale jakoś to znosimy bo już jest 7 i zaraz wstajemy mój maż do pracy a ja zawsze do 8 i zaczynam działać, choć dużo bym dała za te czasy w ciąży kiedy to spało się bezkarnie do 11 🙃
Ja na usg zapisałam małego dziś na 02,06,2011 na mlądzką z NFZ 😁
na szczepienia też muszę zapisać ale nawet nie myślę o tym bo nie mam pojęcia jakie wybrać 🤔wogóle się nie znam na tym 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Jezu a ja dzisiaj padam na ryj. Zrobiłam generalne porządki, załatwiłam swoje zaległe sprawy formalne i ugotowałam kolację (od dzisiaj jestem na diecie DUKANA) i teraz okąpałam małą i babcia ją lula do snu bo ja nie mam już sił.
Mała w ciągu dnia prawie w ogóle nie śpi 🥴 No ale narazie dajemy radę.
A najlepsze jest to że dzisiaj zawoziłam mamę do lekarza i wzięłam małą bo nie miałam jej przy kim zostawić. Tyle co dotarliśmy do przychodni to ta się cała zasrała i domagała się butelki (dobrze że miałam przy sobie) 😮 😮. No ale dupkę umyliśmy dopiero po powrocie do domu. A strzeliła kupę-giganta. No i właściwie tyle z nowości.


Wiola no to powodzenia kochana moja mama była(a raczej jest-bo to długa dieta taka na lata 😉)na tej diecie i bardzo schudła na niej ale ciągle ja stosuje jakieś fazy coś takiego nie zagłębiałam się w nią ale efekty są. chyba zrzuciła ponad 20 kg także tobie też życzę sukcesów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 😉 u nas nocka w miare minela,jakos sami dalismy sobie rade, ale synek oczywiscie nie spal tak ladnie, jak wtedy, gdy jest tatus 🙃 budzil sie 4 razy, z czego raz zasnal dopiero po godzinie, bo na rekach spal, a gdy go kladlam to gadal i zaczynal plakac 🤢
co do szczepien, to ja wykupilam malemu ta 6 w 1 i pierwsza dawke pneumokokow.. na rotawirusy nie bede go raczej szczepila, chociaz przy kolejnym szczepieniu za 6 tyg jeszcze mozna..
my dzisiaj na 12 na usg bioderek 🙂
Milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
A mojej się coś poprzestawiało, zawsze budziła się o 2-3 a potem o 5-6 a teraz budzi się co 2 h 🥴

a ja w sumie nie mam jakiegoś stałego rytmu tj nie mamy bo np dwie noce z rzędu prześpi od 23.00 do 3.00 w nocy a następną obudzi się o 2.00 i uśnie o 7.00 rano także nie wiem od czego to zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. U nas nocka tez byla ladnie przespana. Maly jak usnal po 20 tak wstal o 1.30 🙂 cycek i znowu spioch do 4 a pozniej do 7.30 ... marudzenie do 9 i juz godz spi.

Posprzatalam juz w domku, umylam sie i musze wyprac malego ubranka jeszcze.

Dzisiaj przychdzi do nas polozna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też elegancko 🙂 Maji zaczyna wydłużać się pora snu 🤪 bo w nocy śpi niemalże po 5h na pieluchę i butlę i dalej w kime 😉 My już po USG bioderek, a za dwa tygodnie szczepienia (dalej nie wiem na jakie się zdecydować 🤨 ) Nie narzekam na swoje dziecię - jest grzeczne i płacze tylko jak jest głodna. Dzięki Bogu nie mamy kolek i zatwardzenie powoli mija 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...