Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak w ogóle to dobry wieczór.
Zanim opiszę mój dzień to odniosę się do wcześniejszych postów.
Matylda - tak bzykamy się przy dziecku jak mała już śpi bo mieszkamy w jednym pokoju - innego wyjścia nie ma 😁
Magda - nie powiem ci co masz robić bo jak ktoś zdradza to chyba już nie kocha - u mnie tak było że jak pomyślałam że chce się bzykać z kimś innym to wiedziałam już że moje uczucie do byłego męża to już nie to - i odeszłam, zanim wszystko zaczęło nabierać tempa. Nie ma co się oszukiwać - jak się kogoś kocha to ani w głowie zdrada. Więc jakby ktoś zdradził mnie to wiem z własnego doświadczenia że to już początek końca i nie ma do czego wracać. Ale to moje zdanie a każdy przypadek jest inny.
Ola - para z was cudna a Lenka kochana ale nie mam dla ciebie dobrych wieści - z tego zdjęcia ewidentnie widać że mała ma asymetrię i radzę ci jak najszybciej zacząć to leczyć 🤨 🥴 😞 Resztę czytaj poniżej. Ps. Gratuluję udanego seksu - BTW - ja tez zazwyczaj w koszuli się bzykam i jak narazie ani razu na górze nie byłam (oczywiście standard że po ciemku)

A teraz opis mojego dnia:
Rano byłam u gina i u mnie wszystko ok - aż dziwnie się czułam w poczekalni jak wszystkie laski z brzuchami siedziały. A Pani położna (w zastępstwie) poprosiła mnie o kartę ciąży 😁 😁 Pewnie mój worek z kartoflami wzięła za ciążę (boszzz co by se pomyślała 3 tygodnie temu jak jeszcze o 6,5 kg byłam cięższa - pewnie że w ostatnim miesiącu jestem 😁 😁:lol 🙂. Jak mi docipkowe USG robił to aż dziwnie się na monitor patrzało - taka pustka w środku -bez dzidzi 😞 😞 No i mnie zasmucił bo zalecił następne bobo dopiero za rok najwcześniej (po cc).
Potem pojechaliśmy do Pani doktor i powiem wam że super specjalista. Wizyta trwała godzinę!!! I ona tak każdego pacjenta trzyma - wszystko dokładnie rodzicom tłumaczy - lekarz z powołania. A najlepsze że jak weszliśmy do gabinetu i T. trzymał małą na rękach to ona od razu wiedziała co jest nie tak i powiedziała - "oho - mały patyczkach - czyli dziecko z asymetrią i osłabionym napięciem mięśniowym". Byłam w szoku. Taki dzieci charakteryzują się tym, że nie są zwinięte w kłębek tylko prostują nóżki i rączki i bardzo ruszają kończynami w stawach biodrowych i barkowych. No i Olcia teraz do ciebie info. Moja mała ma asymetrię prawostronną która charakteryzuje się tym że prawa rączka jest często zgięta i przykurczona a lewa luźno lata za głową a ze zdjęcia które wstawiłaś widać że Lenka ma zupełnie odwrotnie. No i powiedziała nam że i tak "późno" do niej trafiliśmy bo niestety w mózgu jest już zakodowany wzorzec że prawa strona jest napięta a lewa luźna i kazała narazie stosować rehabilitację pielęgnacyjną (od razu pokazała ćwiczenia) ale wysłała nas też do poradni rehabilitacyjnej. Powiedziała nam że każde dziecko urodzone przez cc powinno mieć zrobione USG główki i brzuszka - OBOWIĄZKOWO - a moja pediatra to olała 😠 😠 😠 No i w takich przypadkach dzieci zaczynają chodzić między 15 a 18 miesiącem i jest to normalne bo jak zaczną chodzić wcześniej na siłę przez nas zmuszane to będą pokrzywione i nie dadzą rady tego skorygować 🥴 Fajnie z nami pogadała - powiedziała że to poważny problem i że wielu lekarzy i rodziców go bagatelizuje ale jak tylko będziemy konsekwentni to mała będzie cała i zdrowa. No i to oczko uciekające może być od tego.
Cieszę się że udało nam się do niej dostać. Wzięła 100 zł za wizytę ale było warto i powiedziała że jak będziemy stosować się do jej zaleceń oraz do rehabilitanta to nie będzie konieczne przyjeżdżać do kontroli. No i zabroniła na brzuch kłaść bo asymetria się będzie pogłębiać. Jedynie na kolanach swoich ją można na brzuchu położyć i kontrolować skrzywienie.
A Olcia miałam jeszcze pytać -twoja mała też tak obciąga stópki jak baletnica? Bo jak tak i jeszcze piąstki zaciska to kolejna oznaka osłabionego napięcia.

Moja cały dzień spała - istny aniołek a na wieczór dała mi popalić. Okazało się że kupsko strzeliła a ja tego nie zauważyłam 😮 😮 Już raz robiła i jakoś o drugą ją nie podejrzewałam 😁 😁 Ale przebrałam, ululałam i teraz śpi 🙂

Ufff ale się napisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola - jak Ty z tych zdjęć wywnioskowałaś że ma asymetrię? Ona tam nie jest zgięta przecież..
Jak śpi to obie rączki ma uniesione do góry - obok uszu. Piąstki zaciska jak każde maleństwo ale stópek nie zauważyłam żeby obciągała 🥴
Kurde nie martw mnie bo się załamię..
I powiem Ci że z tym USG brzuszka i głowy to miałam przeprawę bo wszystkim dzieciom zrobili a mojemu nie bo stwierdzili że nie ma wskazań 😮 A skąd wiedzą skoro nie mają pojęcia co dziecko ma lub nie ma w głowie lub brzuszku, napłakałam się tam ale nie wzięli jej chamy.
Idę w środę do pediatry państwowego to zapytam, a jak trzeba będzie to do Ozimka pojadę i trudno - wybulę 150 zł ale pewność będę miała i spokój ducha 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - moja jak śpi to też ma obie rączki rozłożone przy główce. Ale jak nie śpi i leży na plecach to prawą ma przykurczoną (zgiętą) a lewą ma wyprostowaną tak że jej nie widzi (za główką) no i u ciebie na drugim zdjęciu było to widać dlatego o tym napisałam. Moja podpiera się niby prawą nogą a lewą ma wyprostowaną, a twoja? Poza tym jak ona ci się wygina w lewo (tak kiedyś pisałaś) to kolejna oznaka tej cholernej asymetrii dlatego o tym mówię - nie chcę cię straszyć tylko dzielę się z tobą tym co się dzisiaj dowiedziałam. Może akurat twoja Lenka ma wszystko ok. Lepiej to porostu sprawdzić i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurwa Ola wróciłam się te fotki zobaczyć a tam NIC zero
ja nie wiem o czym wy piszecie ta podwinięta , tamta wyprostowana nie czaję
to co dziecko zawsze ma spać tak samo ??????????????????????????? z piąstkami przy uszach??
moja czasem śpi z wyprostowanymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
kurwa Ola wróciłam się te fotki zobaczyć a tam NIC zero
ja nie wiem o czym wy piszecie ta podwinięta , tamta wyprostowana nie czaję
to co dziecko zawsze ma spać tak samo ??????????????????????????? z piąstkami przy uszach??
moja czasem śpi z wyprostowanymi


Nie głupolku - mówimy o asymetrii czyli sytuacji gdy dziecko permanentnie stale zwija się jak banan na jedną stronę (jak nie spi oczywiście).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żeby było jasne, chodzi o takie sytuacje jak na zdjęciach:
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/90088323167788105152.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/48090407089403346907.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/42286479898889998077.jpg[/IMG][/URL]


Lepszych zdjęć nie mam żeby wam to przedstawić i wytłumaczyć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
kurwa Ola wróciłam się te fotki zobaczyć a tam NIC zero
ja nie wiem o czym wy piszecie ta podwinięta , tamta wyprostowana nie czaję
to co dziecko zawsze ma spać tak samo ??????????????????????????? z piąstkami przy uszach??
moja czasem śpi z wyprostowanymi


Nie głupolku - mówimy o asymetrii czyli sytuacji gdy dziecko permanentnie stale zwija się jak banan na jedną stronę (jak nie spi oczywiście).

powiem Ci że jak ją teraz obserwuję to już się tak nie zwija na przewijaku, sama już nie wiem co o tym myśleć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
kurwa Ola wróciłam się te fotki zobaczyć a tam NIC zero
ja nie wiem o czym wy piszecie ta podwinięta , tamta wyprostowana nie czaję
to co dziecko zawsze ma spać tak samo ??????????????????????????? z piąstkami przy uszach??
moja czasem śpi z wyprostowanymi


Nie głupolku - mówimy o asymetrii czyli sytuacji gdy dziecko permanentnie stale zwija się jak banan na jedną stronę (jak nie spi oczywiście).

powiem Ci że jak ją teraz obserwuję to już się tak nie zwija na przewijaku, sama już nie wiem co o tym myśleć 🤢


To może jest u niej wszystko ok 🙂 Poprostu dopytaj u pediatry. Jak ci ładnie główkę trzyma to tez powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
kurwa Ola wróciłam się te fotki zobaczyć a tam NIC zero
ja nie wiem o czym wy piszecie ta podwinięta , tamta wyprostowana nie czaję
to co dziecko zawsze ma spać tak samo ??????????????????????????? z piąstkami przy uszach??
moja czasem śpi z wyprostowanymi


Nie głupolku - mówimy o asymetrii czyli sytuacji gdy dziecko permanentnie stale zwija się jak banan na jedną stronę (jak nie spi oczywiście).

powiem Ci że jak ją teraz obserwuję to już się tak nie zwija na przewijaku, sama już nie wiem co o tym myśleć 🤢


To może jest u niej wszystko ok 🙂 Poprostu dopytaj u pediatry. Jak ci ładnie główkę trzyma to tez powinno być ok.

główkę trzyma jak ją odbijam w pionie ale jak leży na brzuchu to już nie chce i płacze 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wiola moja właśnie śpi teraz w pozycji jak na foto nr 2 😞


Czyli się wygina (w lewo u ciebie) ?
A normalnie w ciągu dnia jak leży, albo jak ja przewijasz to jak leży - prosto czy bierze ją na boki?

w ciągu dnia to różnie, ale przy przewijaniu trzyma głowę na lewym boku prawie nigdy na prawym, jak leży w łóżeczku to i po prawej i po lewej ale preferuje lewą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w koncu chodzi o leżenie na którymś boku czy o to zwijanie???
bo moja nigdy przenigdy nie leżała na wznak głowę ma zawsze ba boku nawet jak jej się odkręci na prosto to i tak zaraz klapnie na któryś bok
a nie wiem 😠
dobra idę jeszcze parę maili napisać
do juterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Wiola moja właśnie śpi teraz w pozycji jak na foto nr 2 😞


Czyli się wygina (w lewo u ciebie) ?
A normalnie w ciągu dnia jak leży, albo jak ja przewijasz to jak leży - prosto czy bierze ją na boki?

w ciągu dnia to różnie, ale przy przewijaniu trzyma głowę na lewym boku prawie nigdy na prawym, jak leży w łóżeczku to i po prawej i po lewej ale preferuje lewą


To już nie chodzi o samą głowę a także o rączkę i nóżkę. Nie martw się Ola na zapas tylko skonsultuj to z lekarzem.
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o sen, o kilka godzin nieprzerwanego snuuu !!!
Dzien dobry:
Gadzina od 5.30 nie śpi.
Wczoraj za radą wielce mądrej książki nakarmiłam dziecko na śpiochu o 22.30 licząc, że ( tak sugeruje książka ) pominięte zostanie karmienie o 1 w nocy..no i kurrr **aaa nic z tego< nie dość, że obudził się o 1.30, wytrąbił całą butelkę to jeszcze mi kupsko walnął, czego zwykle już w nocy nie robi 😁

I kto powiedział, że po MM dziecko robi jedną, dwie kupy dziennie bądź ma zatwardzenie? 🤪 🤪mój strzela po 5 dziennie, i to takie smrodki że ho ho 😁 😁

Wiola, no i czad, że wszystko się wyjaśniło i odpowiednio wcześnie zareagowaliście. Swoją drogą Laura to niezły pulpecik 😜 😜

Magda dziewczyny mnie zlinczują, ty pewnie też, ale przez ponad 7 lat byłam w "związku seksualnym" z żonatym facetem ( notabene moją wielką miłością..hieh ☺️ ), jego żona i jego dziecko zupełnie mi nie przeszkadzały. Ale o co biega: on w ogóle nie miał zamiaru zostawiać rodziny, córki. Dla niego problem nie istniał: przecież tylko "TYLKO" uprawiał ze mną seks..Rodzina była dla niego tak ważna, że nigdy nie zdecydował się na jej zostawienie.
Nie wiem po co to piszę, wnioski wyciągniesz sama 🙂

chciałam jeszcze napisać, że wczoraj rozpoczęłam gimnastykę
po 2 brzuszkach położyłam się na żeby odpocząć kilka chwil 😁
po 5 zaczęło coś ze mnie cieknąć. Pomyślałam, że się kurwa zsikałam na dywan, ale to nie to: pachniało wodami płodowymi 😮 mimo to zrobiłam pełną serię i co? wieczorem napierdzielała mnie tak macica od środka, że nospę brałam. Zatem dziewczyny, niby 6 tygodni minęło, ale tak do końca to chyba nie działa.

Kurwa.
o 6 wycierałam kupę i słysze że robi kolejną.. matko boska, jak on sra 😁 😁 😮 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
moja w sumie śpi od wczoraj od 14.00 z przerwami na karmienie i kąpanie
tj pobudka o 17.00 , 21.30 i 3.00 i jeszcze śpi 😮
kurde teraz nie mam czasu bo mam trochę załatwień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem złą matką 😞 😞 😞 😞 😞 😞 bardzo złą.
wyładowałam dzisiaj swoje nerwy na dziecku przeklinając przy nim nieziemsko 😞 😞
a miałam już nie przeklinać !!

i planuję dzisiaj zapakować Witka w wózek i pojechać do pracy ludziom swoim Go pokazać.
wydaje się, że pogoda sprzyjać będzie, bo na razie tylko 22 stopnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
jestem złą matką 😞 😞 😞 😞 😞 😞 bardzo złą.
wyładowałam dzisiaj swoje nerwy na dziecku przeklinając przy nim nieziemsko 😞 😞
a miałam już nie przeklinać !!

i planuję dzisiaj zapakować Witka w wózek i pojechać do pracy ludziom swoim Go pokazać.
wydaje się, że pogoda sprzyjać będzie, bo na razie tylko 22 stopnie 😉

kokardkę czerwoną do wózka przypnij 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂 moj syn dzisiaj od 3 w nocy spal ze mna w lozku nawet nie upominal sie o jedzenie ani o to ze ma mokro tak mu bylo dobrze z mamusia hehe dopiero teraz mu glodek nie dal juz spac 🙂
jest najedzony ma suchutko i gega cos pod nosem i sie smieje caly czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...