Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynko
sto buziaków dla Wojtusia
Dagi mi się już troszkę uspokoiło to wypadanie ale nie wiem czy minęło czy już nie ma co wypadać bo 5 na krzyż włosów zostało 😮 😁 😁 😁
ja brałam kiedyś VITAPIL i jestem bardzo zadowolona znów do niego wrócę bo jest zaje fajny i nie drogi
Matylda co ty z tym kasowaniem konta toż to już chyba z 5 raz 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wl;asnie nakarmilam mala,. zjadla caly sloik sweet suash i chicken Gosiu z hippa.
ale ja kupuje rozne, czasemw polskim sklepie a czasem w bootsie cos wybiore, chociaz tam bardziej kombinowane moim zdaniem sa, np szynka i cos tam, ja wole jak jest napisae ze poprostu miesko np wolowina czy kurczak. a ty co kupujesz dla vanesski???
ok, wybywamy na spacer 🙂 bede za jakies 2 godziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
Kasiu ty moje guru jeśli chodzi o słodkości mam orzechy włoskie których ja nie lubię ale mój P uwielbia jakiś przepis na ciasto lub coś aby je wykorzystać?

Ewela ja nie Kasia ale mogę dać swój przepis na ciasto - u mnie w domu mówi się na to szarpaniec ale ciasto znane jest jako pleśniak.

0,5 kg mąki
4 jajka
2 łyżki cukru (dodać do ciasta)
1 niecała szklanka cukru do białek
kostka margaryny rozpuszczonej i wystudzonej
2 łyżki kakao
2 łyżeczki czubate proszku
ok kg jabłek
orzechy włoskie - ok szklanka

Margaryne rozpuscić i ostudzić, mąke, proszek, żółtka i rozpuszczoną margaryne wymieszać razem. Ciasto podzielić na 2 części. Do jednej dodać 2 łyżki kakao. (Zostawić sobie trochę ciemnego i jasnego ciasta do posypania grudkami na wierzch ciasta). Blachę wysmarować margaryną lub masłem. Rozkruszyć biale ciasto (coś jak na zacierki a na to trochę ciemnego. Ubić białka z cukrem. Na ciasto wyłożyć starte na dużych oczkach jablka a na nie ułożyć ubitą pianę - nie dociskac zeby piana nie siadła. Na pianę posypąć grudki białego i ciemnego ciasta a na sam wierzch orzechy włoskie. Piec ok godzinę w 180 stopniach.

Ja uwielbiam, zwłaszcza jak moja mama je upiecze - jak teraz była u mnie to oczywiście musiała piec 😁

A drugi przepis bardzo prosty i szybki .

składniki:
1 szklanka orzechów włoskich
6-10 jabłek obranych, pokrojonych w kostkę
1 szklanka rodzynek
2 szklanki mąki krupczatki
1 łyżeczkę sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
5 łyżek oliwy
3-4 jajka całe
2 szklanki cukru
olejek migdałowy

Jabłka pokroić w kostkę,zasypać cukrem, aż puszczą sok jajka ubić z 1 szklanka cukru,dodawać po trochu maki, dodać resztę składników, dodać to do jabłek, wymieszać drewnianą łyżką!
Piec około 1 godziny w temper 180 stopni. Nie przejmować się konsystencją i ilością ciasta - tak ma właśnie być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina sprawdzony przepis, naprawdę i ja zawsze daje orzecyh włoskie!

Pychota!

Wiem, że pytasz Kasie ale pomyślałam , że moge też dac przepis ☺️ 🙂 🙂

Składniki na ciasto ( na formę do tart-25 cm średnicy):


150g masła
3/4/łyżeczki soli
240g mąki pszennej
30g mielonych migdałów
85 g cukru
1 jajo


Składniki na farsz:


70g cukru
100g śmietany 30%
120 ml mocnej kawy
45g masła
75g cukru brązowego( może być zwykły)
200g posiekanych orzechów włoskich



Do dużej miski wsypać masło,sól,60g mąki,migdały i cukier-wszystko razem posiekać nożem.Dodać jajo i dokładnie wymieszać.Na koniec wsypać pozostałą makę i szybko wyrobić ciasto.Uformować kulę i włożyć na godzinę do lodówki.


Po godzinie ciasto wyjąć z lodówki.Najlepiej rozłożyć papier do pieczenia,podsypać go mąka i rowałkować ciasto na około 1/3cm grubości.Ostrożnie przewrócić papier z ciastem do góry nogami i szybko przenieść na posmarowaną wczesniej formę.Przycisnąć dokładnie ciasto do formy a następnie odkleić papier.Chłodzić ciasto w formie przez pół godziny.


Nagrzać piekarnik do 190 stopni celcjusza.Wyłożyć ciasto nowym papierem do pieczenia i wsypać suchy groch lub ryż do obciążeni.Piec ciasto przez 15 minut,po czym ostrożnie wyjąć papier z grochem i dopiekać przez kolejne 5 minut do uzyskania złotego koloru.Wyjąć ciasto z piekarnika i podkręcić temperaturę do 220 stopni.


Nadzienie.Ubić jaja,cukier i śmietanę drewnianą łyżką.Dodać kawę,masło,brązowy cukier i orzechy.Mieszać do momentu aż wszystkie składniki dobrze się połączą.Ostrożnie wlać farsz do upieczonego ciasta.Zmniejszyć temperaturę w piekarniku do 190 stopni i piec 40-45minut.Ostudzić i posypać cukrem pudrem.Udekorować połówkami orzechów.


Smacznego!
Jest pracochłonne ale u mnie w domu uwielbiaja 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
He he No to Ola ja skorzystam teraz z Twojego 🙂

A proszę bardzo - smacznego - i jeden i drugi dobry, a do drugiego nie daję rodzynek bo nie lubię (kojarzą mi się z murzyńskimi sutkami starszej pani (sorry Dagi ☺️ )


łeeeeee Ola ...

Skorzystam na pewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
He he No to Ola ja skorzystam teraz z Twojego 🙂

A proszę bardzo - smacznego - i jeden i drugi dobry, a do drugiego nie daję rodzynek bo nie lubię (kojarzą mi się z murzyńskimi sutkami starszej pani (sorry Dagi ☺️ )

też nie lubię tych kozich bobków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
Dagi ja daje jej sloiczki z hippa tylko i co nie co polskiego 🙂 dzis dostanie pomidorowke 🙂

W Polsce pomidorowa jest po 8 miesiącu 😮 🤔 🤨


No właśnie... 🤔Tez to chciałam napisać


ej mój mały dziś jadł pomidorową z łagodnych kurczakiem i ryżem i jest po 6 miesiącu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
Dagi ja daje jej sloiczki z hippa tylko i co nie co polskiego 🙂 dzis dostanie pomidorowke 🙂

W Polsce pomidorowa jest po 8 miesiącu 😮 🤔 🤨


No właśnie... 🤔Tez to chciałam napisać


ej mój mały dziś jadł pomidorową z łagodnych kurczakiem i ryżem i jest po 6 miesiącu

hmm..
no ja się jeszcze wstrzymam z miesiąc przynajmniej, a póki co to i tak nie moge dawać jej niczego nowego dopóki się kupa nie unormuje 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
Dagi ja daje jej sloiczki z hippa tylko i co nie co polskiego 🙂 dzis dostanie pomidorowke 🙂

W Polsce pomidorowa jest po 8 miesiącu 😮 🤔 🤨


No właśnie... 🤔Tez to chciałam napisać


ej mój mały dziś jadł pomidorową z łagodnych kurczakiem i ryżem i jest po 6 miesiącu

hmm..
no ja się jeszcze wstrzymam z miesiąc przynajmniej, a póki co to i tak nie moge dawać jej niczego nowego dopóki się kupa nie unormuje 🥴

ta zupka to bobovity
a moj mały od 13 śpi ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
dziewczyny, czy Wasze maluchy też tak płaczą przy ubieraniu na spacer?

Masakra.. jak zakładam jej czapkę to zaczyna się taki pisk, gorszy jak na szczepieniu,
a jak dochodzi do kurtki, to ratuj się kto może 🤢 🤢

Najlepszego dla Wojtula 😘

Moja z tych kochanych co nie płacze i mogę nią szarpać we wszystkie strony ale już tu któraś o to pytała i większość nie lubi się ubierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
Dagi ja daje jej sloiczki z hippa tylko i co nie co polskiego 🙂 dzis dostanie pomidorowke 🙂

W Polsce pomidorowa jest po 8 miesiącu 😮 🤔 🤨


No właśnie... 🤔Tez to chciałam napisać


ej mój mały dziś jadł pomidorową z łagodnych kurczakiem i ryżem i jest po 6 miesiącu

hmm..
no ja się jeszcze wstrzymam z miesiąc przynajmniej, a póki co to i tak nie moge dawać jej niczego nowego dopóki się kupa nie unormuje 🥴

ta zupka to bobovity
a moj mały od 13 śpi ☺️

A moja od 14-tej maruda 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...