Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Hej

Moj lekarka na ostatnim szczepieniu tez mi mowila ze moj maly jest dwa miesiacu do przodu rozwojowo. Cholera wie jak to sprawdzaja

Mnie się wydaje że mają jakiś "szablon", co dziecko w jakim miesiącu robi albo na jakim jest etapie.. Skoro np. raczkowanie zaczyna się w 8 miesiącu a nasze zaczęły już to logiczne że 2 miesiące szybciej - tak mi się wydaje, ale mogę się mylić oczywiście 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malusia napisał(a):
Hmm a bo szukałam odpowiedniego forum dla mnie mam nadzieję, że znalazłam 😉

Tylko brzuszek to forum dla kobiet w ciąży, my tu zostałyśmy wyłącznie z sentymentu do siebie 😉 Bo nasz admin "wyganiał" nas na nowe forum dla mam - mamusie.net 🙂 Ale jakoś "tu" nam dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja raczkowalam i poszłam na nogi jak mialam 9 miesiecy,a moja siostra w ogole nie raczkowala i poszła za mna po trzech tygodniach,wiec moim zdaniem te statysktyki to jeden wielki chuj.Kazde dziecko jest inne i to ze np.Witek juz raczkuje a np Moja Polka nawet nie zaczyna to nie znaczy ze Witek pierwszy pójdzie na noogi.Takie moje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
a co to oznacza:
Podciągane do stania stoi przez moment trzymane za ręce, sprężynuje???

No że jak już stoi trzymane za rączki to tak jakby podskakuje, tj ugina kolanka bez odrywania stóp od ziemi

trzymane za dłonie? czy pod ramiona? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus150 napisał(a):
Ja raczkowalam i poszłam na nogi jak mialam 9 miesiecy,a moja siostra w ogole nie raczkowala i poszła za mna po trzech tygodniach,wiec moim zdaniem te statysktyki to jeden wielki chuj.Kazde dziecko jest inne i to ze np.Witek juz raczkuje a np Moja Polka nawet nie zaczyna to nie znaczy ze Witek pierwszy pójdzie na noogi.Takie moje zdanie juz 🙂

Ale tu nie ma się co denerwować, bo przecież nikt nikomu niczego nie zarzuca 🙂 I zgadzam się z Tobą, przecież np. Lenka dłuuugo nie siadała a teraz sama się dźwiga, jednego dnia też zaczęła stawać na kolankach, więc dziś jest tak jutro już inaczej, najważniejsze że rozwijają się wszystkie zdrowo. A to czy pójdzie miesiąc wcześniej czy później nie ma znaczenia - jak dla mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
a co to oznacza:
Podciągane do stania stoi przez moment trzymane za ręce, sprężynuje???

No że jak już stoi trzymane za rączki to tak jakby podskakuje, tj ugina kolanka bez odrywania stóp od ziemi

trzymane za dłonie? czy pod ramiona? 😮

No ja rozumiem to tak, że za dłonie... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
a co to oznacza:
Podciągane do stania stoi przez moment trzymane za ręce, sprężynuje???

No że jak już stoi trzymane za rączki to tak jakby podskakuje, tj ugina kolanka bez odrywania stóp od ziemi

trzymane za dłonie? czy pod ramiona? 😮

No ja rozumiem to tak, że za dłonie... 🤔


ja niewyobrazam sobie wziac Nicie za dłonie ona nawet sekundy nie da rady w tej pozycji, od razu dupka do tyłu jej poleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
a co to oznacza:
Podciągane do stania stoi przez moment trzymane za ręce, sprężynuje???

No że jak już stoi trzymane za rączki to tak jakby podskakuje, tj ugina kolanka bez odrywania stóp od ziemi

trzymane za dłonie? czy pod ramiona? 😮

No ja rozumiem to tak, że za dłonie... 🤔


ja niewyobrazam sobie wziac Nicie za dłonie ona nawet sekundy nie da rady w tej pozycji, od razu dupka do tyłu jej poleci.

No to jest przecież "ogół" - jedne stoją już same - tak jak Witek czy Kacper a inne nie - tak jak Aneta napisała - każde dziecko jest inne, nie ma co wkładać się w szablony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczełam chodzic bardzo bardzo późno. Zresztą już Wam pisałam. Moi rodzice jeździli po wszystkich specjalistach bo się zamartwiali. I każdy lekarz mówił że wszystko jest ok - bylam badana na tysiące sposobów, wszystkie wyniki super. Lekarze stwierdzili że poprostu nie chcę chodzić i tyle. A wcześniej raczkowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Frytus150 napisał(a):
Ja raczkowalam i poszłam na nogi jak mialam 9 miesiecy,a moja siostra w ogole nie raczkowala i poszła za mna po trzech tygodniach,wiec moim zdaniem te statysktyki to jeden wielki chuj.Kazde dziecko jest inne i to ze np.Witek juz raczkuje a np Moja Polka nawet nie zaczyna to nie znaczy ze Witek pierwszy pójdzie na noogi.Takie moje zdanie juz 🙂

Ale tu nie ma się co denerwować, bo przecież nikt nikomu niczego nie zarzuca 🙂 I zgadzam się z Tobą, przecież np. Lenka dłuuugo nie siadała a teraz sama się dźwiga, jednego dnia też zaczęła stawać na kolankach, więc dziś jest tak jutro już inaczej, najważniejsze że rozwijają się wszystkie zdrowo. A to czy pójdzie miesiąc wcześniej czy później nie ma znaczenia - jak dla mnie 🙂

Ja siem nie denerwujem 😁:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi pediatra nigdy nie mówila, ze Wojtek jest do przodu czy do tylu haha 😁 ale raczkuje, siedzi, (chociaz jeszcze sie nie podniesie z lezacego), wszędzie chce stawac..ale moze nie pojsc wcale szybko na nogi, mimo, ze jak sie patrzy na niego to tak sie wydaje.. moze mu byc wygodniej na czworaka i tyle. Właśnie, kazde dziecko jest innne i rozwija się w swoim tempie 🙂 wiadomo, ze lekarze musza miec jakas podkladkę w ktorym miesiacu co dziecko powinno robic, ale to jest ogolne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
a mi pediatra nigdy nie mówila, ze Wojtek jest do przodu czy do tylu haha 😁 ale raczkuje, siedzi, (chociaz jeszcze sie nie podniesie z lezacego), wszędzie chce stawac..ale moze nie pojsc wcale szybko na nogi, mimo, ze jak sie patrzy na niego to tak sie wydaje.. moze mu byc wygodniej na czworaka i tyle. Właśnie, kazde dziecko jest innne i rozwija się w swoim tempie 🙂 wiadomo, ze lekarze musza miec jakas podkladkę w ktorym miesiacu co dziecko powinno robic, ale to jest ogolne 🙂

i też szczerbol jak Lenka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...