Skocz do zawartości

przed wizytą lekarską i po wizycie | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniu albuminy to poprostu bialko, ktorego nie powinno byc w moczy.Wysoki stezenie albumin w moczu jest bardzo grozny-" 😜ojawienie się albuminy w moczu (powyzej 0,5g/dobę) jest wysoce patologiczne i może oznaczać zarówno zatrucie ciążowe, jak też zaburzenia w czynności nerek"
podobnie jest z cukrem

Ale skoro nie zalecaja tych badan tzn ze nie widza podstaw, nie martw sie na zapas, a i zapytaj dzis gina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie nie martwie,ze moze urodze w 38 tyg tylko bardzo sie ciesze,bo ta ciaza sie ciaaaagnie i ciaaaagnie... a co do tych badan to tez pierwsze slysze. teraz mam robione badania na sama krew (CRP i HBS). wyniki mam oki.

jedyne czym sie martwie to tym,ze wszystko mnie strasznie swedzi: rece, dlonie, nogi, brzuch i nawet... pupa(heh) a na nogach pojawily mi sie takie swedzace ranki 😞 nie wiecie moze co to jest? bo ja wciaz o tym mowie mojej gin ale ona na to nic, tylko ze wyniki sa ok to reszta tez jest w porzadku. a lekarza juz zmieniac nie bede bo mi sie nie oplaca. zastanawiam sie czy to mi po ciazy przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze że dziewczyny macie co nosić hehehe ja 3 listopada jade do mojej gin i zobacze ile mój robaczek ma. Z tego co wszyscy z rodziny męża mówią że wszyscy się duzi rodzili nawet do prawie 5kg to aż się boje hehehe. A ja mam pytanie bo na nogach powyskakiwały mi roztępy czy to mi zejdzie po porodzie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hehe mój miał ponad 4 kg heheh szczerze nie pamiętam za to ja miałam 1,300 kg hehe urodziłam sie w 7 miesiącu ehh. Zobaczymy ile moje będzie miało. Natomiast jeżeli chodzi o te swędzenie to ja też je mam ale tylko na nogach, brzuch i pupa. Ale co dokładnie to też nie wiem tylko że brzuch swędzi bo się rozszerza a reszte nie mam pojęcia.:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz teraz nie tyje wiec to na bank nie od tego, brzuszek to wiem,ze od dzidzi ale ta cala reszta? i do tego te ranki...?! to jest okropne, cale mnostwo czerwonych plamek (krostek) ktore wychopdza w miejscach gdzie sie drapie. uczulenie to raczej tez nie jest bo wtedy najpierw wyszly by krostki a potem by swedzialo a u mnie jas odwrotnie... zwariuje chyba!!! ciesze sie,ze mi jeszcze zadne rozstepy nie wyszly. zobaczymy jak to bedzie po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pumcia napisał:
ja juz teraz nie tyje wiec to na bank nie od tego, brzuszek to wiem,ze od dzidzi ale ta cala reszta? i do tego te ranki...?! to jest okropne, cale mnostwo czerwonych plamek (krostek) ktore wychopdza w miejscach gdzie sie drapie. uczulenie to raczej tez nie jest bo wtedy najpierw wyszly by krostki a potem by swedzialo a u mnie jas odwrotnie... zwariuje chyba!!! ciesze sie,ze mi jeszcze zadne rozstepy nie wyszly. zobaczymy jak to bedzie po porodzie.


pumcia masz swiad skry ??? moze to jest cholestaza ciezarnych pocztaj o tym na necie!! to jest grozne dla plodu , ja mialam badania na to robione w ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholestaza ciężarnych - to łagodne, samoistnie ustępujące po rozwiązaniu ciąży schorzenie, występujące wskutek nadwrażliwości na hormony normalnie wytwarzane w czasie ciąży ( estrogeny, progesteron). Z uwagi, że największe stężenie hormonów w trakcie występuje około 30 tygodnia ciąży (głównie estrogenów), objawy choroby pojawiają się najczęściej właśnie w tym okresie. Częstość występowania w polskiej populacji szacuje się na 1-4%, natomiast wśród Indian andyjskich sięga 25%.


U podłoża choroby leży wewnątrzwątrobowy zastój żółci, który powoduje podwyższenie stężenia:

* kwasów żółciowych,
* AlAT,
* AspAT,
* bilirubiny,
* fosfatazy alkalicznej.
Objawy kliniczne [edytuj]

* żółtaczka
* świąd skóry zwykle rozpoczynający się od dłoni i stóp
* hepatomegalia (powiększenie wątroby
Leczenie [edytuj]

* z przyczyn matczynych w zasadzie nie wymagałoby leczenia z uwagi na łagodny i przemijający charakter. W przypadku uporczywego świądu skóry stosuje się cholestyraminę. Z uwagi na zaburzenia pracy wątroby - może prowadzić do upośledzenia produkcji czynników krzepnięcia i następowej zwiększonej skłonności do krwawienia. Dlatego stosuje się również witaminę K.
* wpływ na dziecko
o zagrożenie porodem przedwczesnym (do 40% ciąż)
o sporadycznie wewnątrzmaciczne obumarcie płodu
o obowiązuje częste monitorowanie stanu płodu!
ja zglosilam si do laboratorium i robilam wyniki na AlAT,
* AspAT,
* bilirubine ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ta cholestaze podejrzewam od poczatku, wiem juz o niej chyba wszystko i miesiac temu zamowilam specjalna wizyte u mojej gin, a ona bez ogladania mnie powiedziala ze mam nie przesadzac i tyle nie czytac, a przede wszystkim mam sobie zrobic CRP ( dodam tylko ze jest to badanie krwi wykazujace ilosc bialka robione rutynowo u kazdej ciezarnej...) tylko ze na cholestaze sie robi inne badania,ale moja gin zadnego skierowania mi nie dala, zwyczajnie mnie olala... wynik wyszedl dobry wiec ma problem z glowy, a ja sie dalej mecze ze swedzeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylam dzisiaj na wizycie i przycisnelam ta moja gin, bo swedzenie juz mi zyc nie daje i dostalam skierowanie do dermatologa na cito, poszlam ale tam robia problemy,ze legitymacja nie podbita itp... wiec zanim wszystko zalatwie to pewnie zdaze urodzic wczesniej heh szkoda gadac,co to sie wyprawia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Domi 🙂 ale wiecie co jest najlepsze? wczoraj bylam przyjeta do dermatologa, pani dr zrobila szczegolowe ogledziny ciala i poprostu nie miala slow na moja gin!! dostalam natychmiast skierowanie na badania na cholestaze i cukier! czyli to co podejrzewalam 2 miesiace temu!!! (jezeli sie potwierdzi cholestaza to juz dawno powinnam byc w szpitalu i miec wywolywany porod... ale niestety tak to jest jak lekarz nie chce sluchac pacjenta...) jutro jade do laboratorium na badania. poki co dostalam jeszcze zawiesine na profilaktyczne leczenie tego swiadu. teraz ciezarne powinny zaczac leczyc sie u dermatologow a nie u ginekologow- tak wynika z moich doswiadczen... mam tylko nadzieje ze z moim dzidziulkiem bedzie wszystko dobrze!! tak bardzo na niego czekamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...