Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
manki napisał(a):
Brzuszki a jak u Was z ruchami dzidzi????
Mój sie rusza ale ostatnie kakos tak miej i leniwiej 😞

u mnie hmmm jak juz zaczyna sie wiercic to naprawde caly brzuch faluje. czasem jakis lokiec albo stopa wystaje.
Manki nie kazde dziecko wariuje w brzuchu. poza tym, maja juz mniej miejsca. trudno sie dziwic ze sa spokojniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
Wiesz Manki u nas maleństwo będzie z nami w pokoju. Mieszkamy z teściami na piętrze domu. Na dole wujo, a na górze my i rodzice. Mamy tu niby trzy duże pokoje, ale jeden zajmują teściowie, drugi my, a trzeci chcemy zrobić na taki ala gościnny, żeby w miarę potrzeby kogoś przenocować. Wcześniej teściowie nie dbali zbytnio o ten trzeci pokój i zrobiła się graciarnia. Na pokój dziecinny jest on zdecydowanie za duży i za zimny, a nasz jest od południa, jest ciepły i słoneczny. Na czas malowania przenieśliśmy się do tego trzeciego pokoju i jak przenieśliśmy tu nasze rzeczy to ledwo co się ruszyć można, ale jeszcze tylko kilka dni i będzie super jak zrobimy przemeblowanie u nas w pokoju i w tym trzecim 🙂


No za kilka dni bedziesz miala sliczne pokoiki i odetchniesz z ulga...ja\my tez mieszkamy z moja rodzinka,oni na dole my na gorzez,zrobilismy mieszkanie od podstaw ze starego strychu,dlatego trwalo to tak dlugo(od pazdzierniaka)...mamy dwa pokoiki,mala kuchnie,lazienkie i garderobe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
manki napisał(a):
Fijolku mowisz ze kichanie niebezpieczne???A ja kicham jak najeta,potrafie z 8 a nawet 10 razy pod rzad kichnac,raz po raz...

nie wiem czy od razu "niebezpieczne" ale moim zdaniem niewskazane. Wiem ze kaszel tez jest malo przyjqzny.
No ale z drugiej strony smiech tez bardzo pobudza miesnie brzucha. ja sie bardzo duzo smieje..no ale co zrobic.
A czy Ty masz jakas alergie ze tyle kichasz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze wstalam raniutko i na kanapie przysnelo mi sie przy TV 🙂
DDTVN nie obejrzalam 😜 noo trudno!

ehhh te Nasze bole 😮 ja tez sie zastanawiam czy to juz sie zaczyna czy tylko falszywe alarmy to sa 😉
wczoraj przy jedzeniu zabolalo mnie strasznie jak na okres-identyko- az mi sie goraco zrobilo i stracilam ochote na jedzenie! 🥴
ale potrzymalo moze z 5 minut i minelo i znow bylo oK!

Aneczko, mnie tez kusi zeby juz posciell i baldachim zalozyc 🙂 ale wlasnie zastanawialam sie, czy sie nie zakurzy 🤢 zalozony mamy tylko ochraniacz bo go wypralam tez i wyprasowalam i zeby sie dopasowal do lozeczka 😉 ale oczywiscie folia okrylam przed kurzem 🙃 hehe
ale mysle, ze dlugo tez nie bede czekac, moze teraz na niedziele palmowa juz zaloze, zeby bylo gotowe 🙂 to juz tuz tuz 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
manki napisał(a):
Fijolku mowisz ze kichanie niebezpieczne???A ja kicham jak najeta,potrafie z 8 a nawet 10 razy pod rzad kichnac,raz po raz...

nie wiem czy od razu "niebezpieczne" ale moim zdaniem niewskazane. Wiem ze kaszel tez jest malo przyjqzny.
No ale z drugiej strony smiech tez bardzo pobudza miesnie brzucha. ja sie bardzo duzo smieje..no ale co zrobic.
A czy Ty masz jakas alergie ze tyle kichasz??


Nigdy nie miałam żadnej alergii więc raczej nie,od tego kataru tak w nosie kręci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
manki napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
Wiesz Manki u nas maleństwo będzie z nami w pokoju. Mieszkamy z teściami na piętrze domu. Na dole wujo, a na górze my i rodzice. Mamy tu niby trzy duże pokoje, ale jeden zajmują teściowie, drugi my, a trzeci chcemy zrobić na taki ala gościnny, żeby w miarę potrzeby kogoś przenocować. Wcześniej teściowie nie dbali zbytnio o ten trzeci pokój i zrobiła się graciarnia. Na pokój dziecinny jest on zdecydowanie za duży i za zimny, a nasz jest od południa, jest ciepły i słoneczny. Na czas malowania przenieśliśmy się do tego trzeciego pokoju i jak przenieśliśmy tu nasze rzeczy to ledwo co się ruszyć można, ale jeszcze tylko kilka dni i będzie super jak zrobimy przemeblowanie u nas w pokoju i w tym trzecim 🙂


No za kilka dni bedziesz miala sliczne pokoiki i odetchniesz z ulga...jamy tez mieszkamy z moja rodzinka,oni na dole my na gorzez,zrobilismy mieszkanie od podstaw ze starego strychu,dlatego trwalo to tak dlugo(od pazdzierniaka)...mamy dwa pokoiki,mala kuchnie,lazienkie i garderobe.


Powiem Ci, że martwiłam się jak wyjdzie kolor w naszym pokoju. Poprzednio jak był malowany to pigment był źle wymieszany i były okropne smugi i ślady na ścianach. Poza tym cały pokój łącznie z sufitem miał prawie że pomarańczowy kolor 😮 a teraz sufit jest biały a ściany są delikatnie brzoskwiniowe, aż jaśniej się w pokoju zrobiło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
Fijołku ale mnie momentalnie po skurczu jelita sie oczysciły 🤔 a ta mokra wkładka, bo była taka jakbym wode wylała na nia, wydzielina była swoja droga gesta. no nic jutro zapytam dr nich sprawdzi...

zdecydowanie czesciej chodze do wc na kupke niz wczesniej,. W brzuchu mniej miejsca i sila rzeczy jest nacisk.. czasem zdarza mi sie ze mam wkladke zupelnie mokra, ale wiem ze to na bank nie sa wody. Dziewczyny, wody jak sie sacza to trudno tego nie zauwazyc. Teraz mamy zwiekszona ilosc uplawowo - przynajmniej ja tak uwazam.


mnie tez czesciej popedza! 😉 wczesniej mialam czasem z tym problem, a teraz samo pedzi! oczyszczamy sie 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Kasiagwiazdka na niedziele palmowa to ja juz bym chciala miec mojego kurczaczka w domku.. 🙂
choc z drugiej strony wtedy zawsze jest tyle pysznosci na stole.. 🤔


fijolku, niedziela palmowa to juz teraz za tydzien 17ego! 🤪
takze musialoby sie wszystko zaczac juz w tym tygodniu! 🤪
ooo jaaa! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
fijolek napisał(a):
Kasiagwiazdka na niedziele palmowa to ja juz bym chciala miec mojego kurczaczka w domku.. 🙂
choc z drugiej strony wtedy zawsze jest tyle pysznosci na stole.. 🤔


fijolku, niedziela palmowa to juz teraz za tydzien 17ego! 🤪
takze musialoby sie wszystko zaczac juz w tym tygodniu! 🤪
ooo jaaa! 🙃


pewnie masz na mysli niedziele Wielkanocna! 24 kwiecien! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
manki napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
Wiesz Manki u nas maleństwo będzie z nami w pokoju. Mieszkamy z teściami na piętrze domu. Na dole wujo, a na górze my i rodzice. Mamy tu niby trzy duże pokoje, ale jeden zajmują teściowie, drugi my, a trzeci chcemy zrobić na taki ala gościnny, żeby w miarę potrzeby kogoś przenocować. Wcześniej teściowie nie dbali zbytnio o ten trzeci pokój i zrobiła się graciarnia. Na pokój dziecinny jest on zdecydowanie za duży i za zimny, a nasz jest od południa, jest ciepły i słoneczny. Na czas malowania przenieśliśmy się do tego trzeciego pokoju i jak przenieśliśmy tu nasze rzeczy to ledwo co się ruszyć można, ale jeszcze tylko kilka dni i będzie super jak zrobimy przemeblowanie u nas w pokoju i w tym trzecim 🙂


No za kilka dni bedziesz miala sliczne pokoiki i odetchniesz z ulga...jamy tez mieszkamy z moja rodzinka,oni na dole my na gorzez,zrobilismy mieszkanie od podstaw ze starego strychu,dlatego trwalo to tak dlugo(od pazdzierniaka)...mamy dwa pokoiki,mala kuchnie,lazienkie i garderobe.


Powiem Ci, że martwiłam się jak wyjdzie kolor w naszym pokoju. Poprzednio jak był malowany to pigment był źle wymieszany i były okropne smugi i ślady na ścianach. Poza tym cały pokój łącznie z sufitem miał prawie że pomarańczowy kolor 😮 a teraz sufit jest biały a ściany są delikatnie brzoskwiniowe, aż jaśniej się w pokoju zrobiło 😁


Ten biały rozjaśnia...ja mam sufity białe i przy oknach też na biało...farby kupowałam gotowe zeby byl taki kolor jaki chcialam bo z pigmentu mi nigdy nie wyszedl taki jaki mial byc...brzoskwiniowy mi sie podoba...u nas maluy ma limomnkowe tabago kolorek,u nas karmazynowy przyplyw duluxa,kuchnia zloto egiptu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
fijolek napisał(a):
Kasiagwiazdka na niedziele palmowa to ja juz bym chciala miec mojego kurczaczka w domku.. 🙂
choc z drugiej strony wtedy zawsze jest tyle pysznosci na stole.. 🤔


fijolku, niedziela palmowa to juz teraz za tydzien 17ego! 🤪
takze musialoby sie wszystko zaczac juz w tym tygodniu! 🤪
ooo jaaa! 🙃

o dzizaaas!! faktycznie,.,, yyy no to moze jeszcze chwilke poczekam 🙂
kurcze, mialam isc do fryzjera w piatek zeszly i wyladowalam w szpitalu. wiec przelozylam na ten piatek.. no teraz musi sie juz udac 🙂 kochana, wycofuje sie z tej niedzieli palmowej ☺️ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
fijolek napisał(a):
Kasiagwiazdka na niedziele palmowa to ja juz bym chciala miec mojego kurczaczka w domku.. 🙂
choc z drugiej strony wtedy zawsze jest tyle pysznosci na stole.. 🤔


fijolku, niedziela palmowa to juz teraz za tydzien 17ego! 🤪
takze musialoby sie wszystko zaczac juz w tym tygodniu! 🤪
ooo jaaa! 🙃


pewnie masz na mysli niedziele Wielkanocna! 24 kwiecien! 😉

no z usg genetycznego wychodzi termin 27 kwiecien wiec musze miec sie na bacznosci.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolku ale niedziela palmowa to juz za tydzien, hmmm no chyba ze chcesz sie juz rozpakowac.a co do "mokrej wkladki" to ja sie tez wczoraj pytalam i niektore z was mi odpowiedzialy i chyba to potwierdze ze to nie wody plodowe tylko wzmozona wydzielina, bez przesady tak samo ze skurczami jesli wody zaczna sie saczyc i skurcze sie zaczna napewno bedziemy wiedzialy ze to to.ja wiem ze juz nam niewiele zostalo,ale wczoraj rozmawialam z doswiadczona mama a zarazem pielegniarka nie panikujmy bedzie co ma byc ale napewno nie zaczniemy rodzic nic nie czujac i o tym nie wiedzac, tak? no to buziaki w brzuszaki dla malych falujacych babelkow! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
fijolek napisał(a):
Kasiagwiazdka na niedziele palmowa to ja juz bym chciala miec mojego kurczaczka w domku.. 🙂
choc z drugiej strony wtedy zawsze jest tyle pysznosci na stole.. 🤔


fijolku, niedziela palmowa to juz teraz za tydzien 17ego! 🤪
takze musialoby sie wszystko zaczac juz w tym tygodniu! 🤪
ooo jaaa! 🙃


pewnie masz na mysli niedziele Wielkanocna! 24 kwiecien! 😉

no z usg genetycznego wychodzi termin 27 kwiecien wiec musze miec sie na bacznosci.. 🙂


nooooo to Kochana na Niedziele Wielkanocna moze juz bedzie z Wami!!!! 🤪 lepiej zeby urodzila przed swietami i na swieta juz byla w domku, zebys swiat nie musiala spedzac w szpitalu! okaze sie wszystko, juz niebawem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
ja tez chcialabym jednej strony ,zeby juz byl z nami na swieta, ale chyba jednak bardziej chcialabym urodzic po swietach! jeszcze zeby pojesc sobie pysznych rzeczy! 😜 mam tylko nadzieje, ze na swieta nie bede w szpitalu!!!! tego bym nie chciala! 😮

ehhh ja podchodze do tego dziwnie jakos.. moze nie powinnam.. pierwsza ciaze stracilismy w niedziele wielkanoscna 16/04. i troszke bym chciala miec moje Serduszko przy sobie w tym czasie.. ☺️ wiesz taki znak od Boga.. ze teraz juz tylko bedzie lepiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i dowiedzialam sie jednej przykrej rzeczy ktora natychmiast wyparlam ze swojej swiadomosci i staram sie o tym nie myslec - dzidzia mojej kolezanki ktora urodzila tydzien temu caly czas lezy w inkubatorze bo sie serduszko nie zamknelo, nie chciala mi o tym mowic a ja??? przyjelam i zaraz wyrzucilam to ze swiadomosci mowiac nie ma takiej opcji zeby moj synus byl chory, nie ma!!!!!!! i wasze tez beda cale,duze,zdrowe aha i grzeczne! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to nadrobilam troche Wasze posty...Jakies nieclae 100stron....
ale mnie przerazila wiadomość mamusi.... juz myslalam ze urdzi....a wtedy by sie zaczeło, najpierw jedna a poznije kolejne.....
Co do kołderki to ja mam wymiar 100*135 i podusie 40*60 ale nie wiem czy bede z tego korzystała.... na lato pewnie bardzije przyda sie kocyk, a dostsalam tez w spadku spiworek....wiec zobaczymy jak to bedzie z oprzykryciem dla Maluszka....a przescieradłozamwoilam z allegro.pl takie nieprzemakalne i juz przyszlo, jest super: tutaj podaje link dlazainteresowanych:
http://allegro.pl/bobas-przescieradlo-z-gumka-nieprzemakalne-i1519819673.html

Maluszek strsznie się wierci.... ale to naprawde super uczucie, chyba ze naciska na pecherz to juz nie ejst tak kolorowo....

Na wizycie mialam pobierane ten psiiew z pochwy. A wynik niestety dipiero po tygodniu bedize wiec trzeba czekac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
aha i dowiedzialam sie jednej przykrej rzeczy ktora natychmiast wyparlam ze swojej swiadomosci i staram sie o tym nie myslec - dzidzia mojej kolezanki ktora urodzila tydzien temu caly czas lezy w inkubatorze bo sie serduszko nie zamknelo, nie chciala mi o tym mowic a ja??? przyjelam i zaraz wyrzucilam to ze swiadomosci mowiac nie ma takiej opcji zeby moj synus byl chory, nie ma!!!!!!! i wasze tez beda cale,duze,zdrowe aha i grzeczne! 😘 😘 😘

a ja chce malego Terrosyste w domku 🙃 chce wiedziec ze mam Dziecko z temperamentem. 🙂 grzeczna po takich rodzicach na bank nie bedzie! 🙂 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
ja tez chcialabym jednej strony ,zeby juz byl z nami na swieta, ale chyba jednak bardziej chcialabym urodzic po swietach! jeszcze zeby pojesc sobie pysznych rzeczy! 😜 mam tylko nadzieje, ze na swieta nie bede w szpitalu!!!! tego bym nie chciala! 😮

ehhh ja podchodze do tego dziwnie jakos.. moze nie powinnam.. pierwsza ciaze stracilismy w niedziele wielkanoscna 16/04. i troszke bym chciala miec moje Serduszko przy sobie w tym czasie.. ☺️ wiesz taki znak od Boga.. ze teraz juz tylko bedzie lepiej..


Fijolku napewno bedzie wszystko dobrze!! teraz to juz czekac, jak niebawem bedziesz tulic Malenstwo swoje! a to juz naprawde niedlugo!!! 😜 a moze teraz na dniach cos sie zacznie i na swieta bedzie faktycznie z Wami! jesli bardzo tego chcesz zycze Ci z calego serca oby tak bylo!
ale badz cierpliwa! 😘 teraz nie moze byc inaczej jak tylko dobrze!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...