Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Składniki
na około 30 ciasteczek: Mleczaczki
2 szklanki mąki
1/2 szklanki mleka w proszku
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
150 g miękkiego masła
1/2 szklanki cukru pudru
2 jajka
125 g białej czekolady, posiekanej
Masło ubić mikserem razem z cukrem na jasną, puszystą masę. Jajka roztrzepać w miseczce, powoli dodawać do masy maślanej, cały czas miksując (zbyt szybkie
dodanie spowoduje zwarzenie się masy). Wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem, mleko w proszku, ekstrakt, zmiksować. Na końcu wrzucić kawałki czekolady, wymieszać.Z ciasta robić kulki wielkości niedużego orzecha włoskiego, układać na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce, w odległościach od siebie. Lekko spłaszczyć. Piec w temperaturze 200ºC przez 10 minut. Studzić na kratce. Ja dzielę masę na połowę i daję do 2 połowy posiekanych rodzynek. Dziewczyny tak szybko się robi a coś pysznego i z mlekiem mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Kasia78 napisał(a):
Mam pytanko, czy jak wstajecie rano to macie troszke opuchniete palce u rąk?


nie zwrocilam na to uwagi. ale nie mam problemow z zalozeniem pierscionka i obraczki.



Ja nie mam takich problemów. Mi cały czas spada zaręczynowy i muszę uważać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia78 napisał(a):
ok dziewczynki, wskakuje pod prysznic i lece zobaczyc mojego dzidziusia na monitorku 🙂
Trzymajcie kciuki zeby pokazal co ma miedzy nozkami 🙂


Trzymamy kciuki zeby było wszystko oki i dzidziuś pokazał co tam ma między nóżkami.Napisz jak wrócisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki 😆
Kasia 78 i Ewelka czekam na relacje z wizyty 😆
Nockę miałam spokojną 😆
Jeżeli chodzi o ciuszki to ja też kupuje dopiero od 62 a na 50-56 dostałam już cała torbę od sąsiadeczki.Na 62-68 też mam ale nowe też są potrzebne do lekarza czy na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
widzę że dzisiaj wszystkie zajęte.miłego popołudnia życzę 🙂


No dziś wyjątkowo cicho i spokojnie...mamuśki zajęte,a ja mam lenia i nic nie robię.Mam problem ze zmiana pozycji w nocy,śpię na boku i przekręcam się na plecy to brzuch boli i tak samo gdy z pleców na bok chce się przekręcić 🥴i jak np śpię z zgietą w kolanie to potem nie mogę wyprostować i strasznie boli przez dłuższą chwilę,w ogóle wieczorem jak się położę to jakieś te nogi takie ciężkie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
manki napisał(a):
ewelka_17 napisał(a):
widzę że dzisiaj wszystkie zajęte.miłego popołudnia życzę 🙂


No dziś wyjątkowo cicho i spokojnie...mamuśki zajęte,a ja mam lenia i nic nie robię.Mam problem ze zmiana pozycji w nocy,śpię na boku i przekręcam się na plecy to brzuch boli i tak samo gdy z pleców na bok chce się przekręcić 🥴i jak np śpię z zgietą w kolanie to potem nie mogę wyprostować i strasznie boli przez dłuższą chwilę,w ogóle wieczorem jak się położę to jakieś te nogi takie ciężkie mam...

to pewnie przez to ze skora sie naciąga mnie tez czasami boli albo za gwałtownie ze przewróce na bok też wtedy boli.Nie martw się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
manki napisał(a):
ewelka_17 napisał(a):
widzę że dzisiaj wszystkie zajęte.miłego popołudnia życzę 🙂


No dziś wyjątkowo cicho i spokojnie...mamuśki zajęte,a ja mam lenia i nic nie robię.Mam problem ze zmiana pozycji w nocy,śpię na boku i przekręcam się na plecy to brzuch boli i tak samo gdy z pleców na bok chce się przekręcić 🥴i jak np śpię z zgietą w kolanie to potem nie mogę wyprostować i strasznie boli przez dłuższą chwilę,w ogóle wieczorem jak się położę to jakieś te nogi takie ciężkie mam...

to pewnie przez to ze skora sie naciąga mnie tez czasami boli albo za gwałtownie ze przewróce na bok też wtedy boli.Nie martw się.


No już się doczekać nie mogę kiedy do lekarza pójdę,zyje tak od wizyty do wizyty.Muszę sobie chyba na karteczce spisać wszystko o co mam go zapytać bo póżńiej jak idę do niego to wszystko mi z głowy wylatuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczynki! Ja juz po wizycie, i nie jestem usatysfakcjonowana, co prawda maluszek kolejny raz pokazal jajeczka, lekarz zbadal wymiary glowki, macicy i kregoslupa ale nic pozatym nawet zmierzyc sie nie dalo bo za duzy jest, wiem tylko ze lezy glowa w dol wiec to co czuje to po prostu jakies kopniaki i fikolki sa. Mialo byc polowkowe a wyszlo jak zwykle normalne 2D o kiepskiej jakosci bo aparat akurat wzoraj sie popsul, no ja to mam pecha.... I polowkowe przeniesione na 5 stycznia, a tak sie cieszylam na dzisiejsza wizyte....Oczywiscie najwazniejsze dla mnie jest to ze malenstwo jest poki co zdrowe i rozwija sie odpowiednio (sciskal piastki na usg 🙂) ale liczylam na cos wiecej...ehhh no posmutam sie troche i przejdzie mi. A co do bakteri w moczu to dostalam tabletki urosept i tyle, powinno przejsc.
Fijolku ytalam rowniez o nasze leniuszki, doktor powiedzial ze po prostu czasem tak maja, blizej 30 tygodnia beda nam dawac popalic, takze glowa do gory.
Manki jeszcze raz wszystkiego najj na nowej drodze zycia,ale tak jak mowilam nie powinno nic sie zmienic a napewno nie na gorsze.
Mykam na zakupki musze cos wybrac mojej 7 letniej chrzesnicy pod choinke. I kupie sobie ciacho na pocieszenie 🙂 Odezwe sie pozniej. buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez juz po wizycie. Dzidzius sie rusza, slyszalam serduszko,ale...odwrocil sie do nas pupa i nie bylo mowy zeby zajrzeć mu miedzy nozki 🙂Wiec jeszcze musze poczekac, zeby sie upewnic ze to chlopiec. Na poczatku stycznia USG polowkowe, wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc. Pani doktor powiedziala, ze mam wzorowa szyjke macicy (chociaz cos we mnie jest wzorowe 🙂 🙂 🙂)
hussi a wiesz, ze tez zafundowalam sobie ciacho 🙂 duze, czekoladowe, juz je wsunelam i az mi niedobrze:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia78 napisał(a):
No ja tez juz po wizycie. Dzidzius sie rusza, slyszalam serduszko,ale...odwrocil sie do nas pupa i nie bylo mowy zeby zajrzeć mu miedzy nozki 🙂Wiec jeszcze musze poczekac, zeby sie upewnic ze to chlopiec. Na poczatku stycznia USG polowkowe, wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc. Pani doktor powiedziala, ze mam wzorowa szyjke macicy (chociaz cos we mnie jest wzorowe 🙂 🙂 🙂)
hussi a wiesz, ze tez zafundowalam sobie ciacho 🙂 duze, czekoladowe, juz je wsunelam i az mi niedobrze:/

To sie cieszymy ze wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
no najlepiej napisac na kartce,a ty ile razy mialas robione usg?


Ewelko usg mam robione na każdej wizycie czyli w sumie 3 miałam póki co...

Kasiu i Husi ciesze sie razem z Wami ze z Waszymi pociechami wszystko dobrze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Kasia78 i Tobie też gratuluję , że widziałaś dzidzię swoją! A na pewno zobaczysz co ma między nóżkami na połówkowym 🙂 a ja nie mam ochoty na słodycze. Zjadłam sałatkę warzywną, którą wczoraj zrobiłam. A teraz robię żeberka na obiad i kaszę kuskus


Jeny dziewczyno, czy Ty pol dnia spedzasz w kuchni? 🙂 Ciagle gotujesz jakies pysznosci 🙂
Pytalam tez o ruchy dzidziusia i pani doktor powiedziala, ze przy pierwszej ciazy to zazwyczaj tak 20-22 tydzien i nie mam sie o co martwic, bo wszystko jest w porzadku, tak wiec sie uspokoilam 🙂
Mnie tez nie ciagnie do slodyczy,ale dzisiaj to tak w nagrode, ze wszystko ok. Dodam, ze przed zjedzeniem ciastka zjadlam okolo 20dkg kapusty kiszonej 🙂Smaki do siebie nie pasuja,ale kapustka pyyyycha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że wy jesteście super wprwione w bojach,to może ktoś mi odpowie na pytanie czy brak czucia ruchów dziecka w 18 tyg to normalne czy mam się zacząć martwić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...