Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
mała cos cicho... czyzby zasneła?? to lecimy na spacer 😁 😁 do pozniej 😘 😘 😘 😘 😘

Ale Ci zazdroszczę spacerku 🙂
My jeszcze troszkę 🙂 Więc miłego spacerowania dla Ciebie i Martynki 😘

A my dzisiaj mamy mieć wizytę położnej, ale kompletnie nie wiem o której przyjdzie... 🤨 czekamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
mała cos cicho... czyzby zasneła?? to lecimy na spacer 😁 😁 do pozniej 😘 😘 😘 😘 😘

Ale Ci zazdroszczę spacerku 🙂
My jeszcze troszkę 🙂 Więc miłego spacerowania dla Ciebie i Martynki 😘

A my dzisiaj mamy mieć wizytę położnej, ale kompletnie nie wiem o której przyjdzie... 🤨 czekamy...


juz niedługo i Wy wyjdziecie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hussi No właśnie młody ssie długo cycocha ok.15-20minut i dopiero zasypia...po chwili się budzi i znowu ssie...i tak w kólko....jak już uśnie to odkładam go do łóżeczka albo do gondoli i śpi kilkanaście minut góra godzinę...na noc dostaje butlę i ładnie przesypia nockę...
Martynko tak karmię najpierw jedną dopóki nie oprożni cycocha a później drugim cycochem...w dzień mogę dawac mu co chwilę cycocha ale w nocy strasznie męczące....mam nadzieje, że sie unormuje i będzie dobrze....
a mam pytanie czy Wasze maluchy też mają żółtaczke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenko, mój mąż przedwczoraj zauważył, że mała jest trochę żółta (w książeczce mamy wpisaną żółtaczkę "od drugiej doby do dnia wypisu" ale nikt nam nic nie mówił, dopiero w domu to zauważyłam). Zadzwoniłam do położnej i kazała do słoneczka wystawiać (rozebrać do pampersa i przy szybie "naświetlać" ale chronić buźkę)... niestety przedwczoraj i wczoraj nie było słońca a dzisiaj może ją trochę wystawię, ale zobaczę jeszcze co położna powie, bo nie chcę Małej niepotrzebnie stresować....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Antenka222 napisał(a):
a powiedzcie mi te które juz były na spacerach po jakim czasie wyszłyście na pierwszy i jak ubieracie maluchy?

Też jestem ciekawa, więc piszcie mamusie 😉
i od razu dodam jeszcze jedno pytanko do Was:
Czy Waszym dzieciaczkom też się tak skóra łuszczy na rączkach i nóżkach? Normalnie jakby skórę zmieniała.. jak wężyk 😉
Ja jej w ogóle nie smaruję oliwką ani żadnymi kremami bo nam tak powiedzieli w SR i szpitalu. Tylko do kąpieli (co drugi dzień) dodajemy Oilatum Soft i niczym już nie smarujemy... ale jak jej się tak łuszczy to już nie wiem... Też się muszę położnej zapytać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro napisał(a):
Antenko, mój mąż przedwczoraj zauważył, że mała jest trochę żółta (w książeczce mamy wpisaną żółtaczkę "od drugiej doby do dnia wypisu" ale nikt nam nic nie mówił, dopiero w domu to zauważyłam). Zadzwoniłam do położnej i kazała do słoneczka wystawiać (rozebrać do pampersa i przy szybie "naświetlać" ale chronić buźkę)... niestety przedwczoraj i wczoraj nie było słońca a dzisiaj może ją trochę wystawię, ale zobaczę jeszcze co położna powie, bo nie chcę Małej niepotrzebnie stresować....

no właśnie ja w książeczce też mam wpisane tylko że od 4 doby do dnia wypisu....i byłam u pediatry bo wydawało mi się że był bardziej żółty to pani dr. też mi go kazała do słoneczka wystawiać tak jak pisałaś i przepajać glukozą 3razy dziennie glukozą...i powiem Ci, że schodzi...
u mnie dziś była położna to powiedziała że w 3 i 7 dobie dzieci najbardziej żółkną....ale jest w normie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro napisał(a):
Antenka222 napisał(a):
a powiedzcie mi te które juz były na spacerach po jakim czasie wyszłyście na pierwszy i jak ubieracie maluchy?

Też jestem ciekawa, więc piszcie mamusie 😉
i od razu dodam jeszcze jedno pytanko do Was:
Czy Waszym dzieciaczkom też się tak skóra łuszczy na rączkach i nóżkach? Normalnie jakby skórę zmieniała.. jak wężyk 😉
Ja jej w ogóle nie smaruję oliwką ani żadnymi kremami bo nam tak powiedzieli w SR i szpitalu. Tylko do kąpieli (co drugi dzień) dodajemy Oilatum Soft i niczym już nie smarujemy... ale jak jej się tak łuszczy to już nie wiem... Też się muszę położnej zapytać...

mojemy bąblowi też się tak skórka łuszczy...ale podobno to normalne...tak położna powiedziała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pierwszy spacer w 10 dniu życia 🙂

Co do skóry to u nas też się łuszczy - na rączkach i stópkach - to normalne.
Też kąpiemy w emoliencie, ale rączki i stópki smaruje jeszcze kremikiem.

U nas żółtaczka też była i mieliśmy obserwować Małego - jak się nasili to na konsultację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joma napisał(a):
Pierwszy spacer trwał ok. pół godziny...a wczoraj dwa spacerki po ok godzince 😉
Mały na polku śpi jak Królewicz... 🙂

dziękuje bardzo za info... 😘
a powiedz mi jak ubieracie małego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Dzięki dziewczyny 😘 🙂
Ja to jak patrzę na Maleństwo to nie wiem, czy jest żółte czy nie... skoro tego tak nie widzę, to może nie aż tak bardzo...

Jakby żółtaczka się nasiliła to na pewno byś to zauważyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
Dzięki dziewczyny 😘 🙂
Ja to jak patrzę na Maleństwo to nie wiem, czy jest żółte czy nie... skoro tego tak nie widzę, to może nie aż tak bardzo...

Jakby żółtaczka się nasiliła to na pewno byś to zauważyła 🙂

No to jestem spokojniejsza... 🙂

A powinnam się przejmować jeśli każda kupka Hani jest żółta z granulkami? Czy taka jest ok? 😁 😁 kurde... sorry za takie pytania, ale co, lepiej się dopytać, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
joma napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
Dzięki dziewczyny 😘 🙂
Ja to jak patrzę na Maleństwo to nie wiem, czy jest żółte czy nie... skoro tego tak nie widzę, to może nie aż tak bardzo...

Jakby żółtaczka się nasiliła to na pewno byś to zauważyła 🙂

No to jestem spokojniejsza... 🙂

A powinnam się przejmować jeśli każda kupka Hani jest żółta z granulkami? Czy taka jest ok? 😁 😁 kurde... sorry za takie pytania, ale co, lepiej się dopytać, nie?

A Hania tylko na piersi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...