Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wismar86 napisał(a):
Dziewczyny,apowiedzcie mi co mowiao pielegnacji pepuuszka Dzidzi poporodzie, bo u nas od jakiegos roku sie zmienilo i niczym sie nie smaruje, tzw.pielegnacja na sucho....nie wiadomo dlaczego....?


u nas zawsze przemywalo sie spirytusem nie pamietam ilo % heheh ale po ostatnim porodzie kupilam same takie waciki juz nasaczone i tym przemywalam i tyle napewno nie kaza tego moczyc np podczas kapieli a jesli juz podejdzie woda to trzeba dobrze osuszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
wismar86 napisał(a):
Dziewczyny,apowiedzcie mi co mowiao pielegnacji pepuuszka Dzidzi poporodzie, bo u nas od jakiegos roku sie zmienilo i niczym sie nie smaruje, tzw.pielegnacja na sucho....nie wiadomo dlaczego....?


u nas zawsze przemywalo sie spirytusem nie pamietam ilo % heheh ale po ostatnim porodzie kupilam same takie waciki juz nasaczone i tym przemywalam i tyle napewno nie kaza tego moczyc np podczas kapieli a jesli juz podejdzie woda to trzeba dobrze osuszyc




Dzieki za porade.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZien dobry,
ALe miałam dzis noc , obudziałm sie tylko na sikanie 😁 😁 spałam tak mocno 😁
A co do pielegnacji pępuszka, to na Szkole Rodzenia połozna mówiła ze sie odchodzi o spirytusu, podczas kąpieli przemywa sie woda z mydłem, osusza dokładnie i spsikuje sie octeniseptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Werona napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
książkowo waży 🙂))) wg ksiażek to idealnie na ten tydzien 🙂 tzn pan doktor mówi "chudziutka" a ja pytam "a czy ta chudość mieści sie w normie". a on na to - "skoro wg. wymiarów termin wychodzi identyczny jak z miesiączki to w sumie można stwierdzić, że jest idealnie".

To tak jak u nas 🙂 w 30tyg Niunia miała 1600g i z USG termin ten sam co z OM.. 😆


to nasze dzidziunie ważą tyle samo. w 30 tyg liczonym ginekologicznie - czyli 30 skonczony to było 1600. dwa tygodnie pozniej 1890 a w poniedzialek (wg ich liczenia 33 tyg i 3 dni) - 1980 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
wismar86 napisał(a):
Dziewczyny,apowiedzcie mi co mowiao pielegnacji pepuuszka Dzidzi poporodzie, bo u nas od jakiegos roku sie zmienilo i niczym sie nie smaruje, tzw.pielegnacja na sucho....nie wiadomo dlaczego....?


u nas zawsze przemywalo sie spirytusem nie pamietam ilo % heheh ale po ostatnim porodzie kupilam same takie waciki juz nasaczone i tym przemywalam i tyle napewno nie kaza tego moczyc np podczas kapieli a jesli juz podejdzie woda to trzeba dobrze osuszyc


wczoraj miałam pytać dokładnie o to samo ale w końcu zapomniałam. też nie wiem co z tym pępuszkiem - bo do niedawna smarowało się spirytusem ale wg nowych zaleceń spirytus jest zabroniony. wg położnej teraz stosuje sie octanisept - taki płyn odkażający, dostepny w aptekach. tzn ona nie twierdziła ze jest zły - ale w szpitalach się ponoć już nie stosuje bo zabraniają jakieś organizacje zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
Werona napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
książkowo waży 🙂))) wg ksiażek to idealnie na ten tydzien 🙂 tzn pan doktor mówi "chudziutka" a ja pytam "a czy ta chudość mieści sie w normie". a on na to - "skoro wg. wymiarów termin wychodzi identyczny jak z miesiączki to w sumie można stwierdzić, że jest idealnie".

To tak jak u nas 🙂 w 30tyg Niunia miała 1600g i z USG termin ten sam co z OM.. 😆


to nasze dzidziunie ważą tyle samo. w 30 tyg liczonym ginekologicznie - czyli 30 skonczony to było 1600. dwa tygodnie pozniej 1890 a w poniedzialek (wg ich liczenia 33 tyg i 3 dni) - 1980 🙂






To nasza Dzidzia trovhe wieksza jest.... w 32tyg. wazyła 2190kg. ciekawe jak bedzie jutro....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
justiks23 napisał(a):
wismar86 napisał(a):
Dziewczyny,apowiedzcie mi co mowiao pielegnacji pepuuszka Dzidzi poporodzie, bo u nas od jakiegos roku sie zmienilo i niczym sie nie smaruje, tzw.pielegnacja na sucho....nie wiadomo dlaczego....?


u nas zawsze przemywalo sie spirytusem nie pamietam ilo % heheh ale po ostatnim porodzie kupilam same takie waciki juz nasaczone i tym przemywalam i tyle napewno nie kaza tego moczyc np podczas kapieli a jesli juz podejdzie woda to trzeba dobrze osuszyc


wczoraj miałam pytać dokładnie o to samo ale w końcu zapomniałam. też nie wiem co z tym pępuszkiem - bo do niedawna smarowało się spirytusem ale wg nowych zaleceń spirytus jest zabroniony. wg położnej teraz stosuje sie octanisept - taki płyn odkażający, dostepny w aptekach. tzn ona nie twierdziła ze jest zły - ale w szpitalach się ponoć już nie stosuje bo zabraniają jakieś organizacje zdrowia.


no dokłądnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde zglupiec mozna kazda polozna inaczej mowi....hmm ja musze sie jeszcze poloznej drugiej zapytac na wszelki wypadek.....
A ja juz posciel zmieniam wstawilam pranie odkurzylam i teraz popijam kawke 🙂 🙂 pół planu wykonane hehe ide zaraz pochowac wyprane rzeczy i zrobie porzadek w szafkach z dokumentami bo jedej musze sie pozbyc bo miejsca nie ma tylko dokumenty trzeba przelozec....a potem bede prasowac rzeczy malego do szpitala 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
kurde zglupiec mozna kazda polozna inaczej mowi....hmm ja musze sie jeszcze poloznej drugiej zapytac na wszelki wypadek.....
A ja juz posciel zmieniam wstawilam pranie odkurzylam i teraz popijam kawke 🙂 🙂 pół planu wykonane hehe ide zaraz pochowac wyprane rzeczy i zrobie porzadek w szafkach z dokumentami bo jedej musze sie pozbyc bo miejsca nie ma tylko dokumenty trzeba przelozec....a potem bede prasowac rzeczy malego do szpitala 🙂 🙂


ale juz zrobiłas 😁 a mi tak ciezko sie ruszyc ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
Mnie to bardziej przeraza pielegnacja jak sie pojawi ciemieniucha, czy plesniawki ☺️ ☺️ ☺️ 🤨


o własnie a propo tego czegos jak to leczyc i sie z tym obchodzic slyszalam co nieco ze na glowce to sie przemywa i oliwka czy cos ale nie wiem dokladnie a plesniawki tez ze podobno czyms sie smaruje...matko ja to chyba zwariuje jak maly dostanie cos takiego.... 🥴

No Ania zrobila ale na wczoraj mialam to wszystko zrobic i wczoraj tez mialam lenia palcem nie ruszylam ehhe wiec dzis nadrabiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
justiks23 napisał(a):
beata2186 napisał(a):
Hej dwupaki...
ja niedawno wtalam i mysle co na sniadanko wciagnac sama nie wiem na co ma chec....
Pogoda brzydka szaro zimno..buu...
Dzis am w planach zmienic posciel odkurzyc wkoncu i zaczac pakowac torbe malego tylko jeszcze trzeba te jego rzeczy wyprasowac pzed spakowaniem...
Mam nadzieje ze nie odejda mi checi na robote hehe...
Łapcie buziaka na dobry dzień dla maluszków 😘 🙃



no no beatko to ;powodzenia w planach hihi 😘


hihi tez mysle ze za ambitnie na dzis ale moze choc pol sie zrobi narazie mysle co na sniadanko wciagnac potem dresi zaloze kawke zrobie i do roboty 😜 😜

A kochana mam pytanie wczoraj pisalyscie cos odnosnie stopnia dojrzalosci macicy i wod plodowych...powiem ci ze ja nic nie wiem o swoich lekarz albo mi nic do tej pory nie powiedzial albo nie sprawdzal...wogole zaczynam sie zastanawiac czy on w kulki nie leci mam skierowanie na mocz morfologie i HBV i powiedzial ze to ostatnie badania....a ja czytakam to wy tyle mialyscie i KTG tez wogole nie mialam jeszcze i ostatnio nawet usg nie robil...eh martwie sie czy on czegos nie pominal albo nie zapomnial o jakis badaniach 🥴

Beatko ja ostatnie badania mialam robione na poczatku marca czyli w zasadzie w 32tc. Podobno juz nie bede miec zadnych wiecej.
Przy prawidlowej ciazy KTG w PL wykonuje sie od 38tc. Zatem masz jeszcze czas. 🙂
Mnie stopien dojrzalosci lozyska i ilosc wod plodowych badano tylko na genetycznym usg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
justik no tez wlasnie o to mi chodzilo zle sie wyrazilam..moze faktycznie lekarz sprawdzal a mi nie powiedzial co i jak....ale np wymazu z pochwy tez nia mialam robionego a podobno sie robi...cyba jak pojde 20 kwietnia to go sie zapytam czy czegos nie ominal...zeby tylko mnie nie zrypal hehe 😜

ja nie mialam robione, ale chyba bym zauwazyla.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
DZien dobry,
ALe miałam dzis noc , obudziałm sie tylko na sikanie 😁 😁 spałam tak mocno 😁
A co do pielegnacji pępuszka, to na Szkole Rodzenia połozna mówiła ze sie odchodzi o spirytusu, podczas kąpieli przemywa sie woda z mydłem, osusza dokładnie i spsikuje sie octeniseptem.

tez o tym slyszalam, a poza tym jakos nie przemawia do mnie zeby takiemu maluszkowi na ranke jakby nie bylo walic spirytus 🤨
Gdzies czytalam,i ze smialo mozna moczyc peuszek tylko trzeba dobrze potem osuszyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
DZien dobry,
ALe miałam dzis noc , obudziałm sie tylko na sikanie 😁 😁 spałam tak mocno 😁
A co do pielegnacji pępuszka, to na Szkole Rodzenia połozna mówiła ze sie odchodzi o spirytusu, podczas kąpieli przemywa sie woda z mydłem, osusza dokładnie i spsikuje sie octeniseptem.

tez o tym slyszalam, a poza tym jakos nie przemawia do mnie zeby takiemu maluszkowi na ranke jakby nie bylo walic spirytus 🤨
Gdzies czytalam,i ze smialo mozna moczyc peuszek tylko trzeba dobrze potem osuszyc..





Ja jestem przerazona jak mysle o pilegnacji pepuszka,mam wrazenie ze kazde dotkniecie to bol ddla Dzidziusia..... a ciemieniuchna i plesniawki, to juz mnie tak nie przerazaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka my tez na SR mielismy o pielęgnacji malucha i własnie połozna powiedziała że nie ma problmu z zamoczeniem pepuszka ale nalezy go osuszyc i dookola przemyc tym octaniseptem no i kąpiel dopiero w domku i tez zeby nie przesadzac i niekoniecznie codziennie chyba ze beda straszne upały albo dzidzia ubabra sie po pachy 😁 oczywiscie mówie o tych pierwszych dniach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry...Ja noc mialam dzis lepsza,co godzina siku ale dosc szybko zasypialam i dobrze mi sie spalo...moze to te nowe łóżko...hmmm...
A ja na dzis mialam tyle planow a poki co siedze w pizamie i patrze co u was bo mam lenia giganta a w ogole cos sily ostatnio brakuje i potem brzuch boli ki krocze kuje...
Ide sie ubrac i moze cos zrobie...planuje dzis przepakowac rzeczy do szpitala i Maluszka rzeczy spakowac oddzielnie.,,ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie! 😘

najpierw co do mebelkow, wczoraj zlozyli tylko do konca szafe! dzis reszta!
myslalam, ze im to pojdzie szybciej, ale niestety, jest przy tym roboty!! tylko szafe w dwoch skrecali prawie 3 godzinki! -- takze dzis ciag dalszy jak maz wroci z pracy 🙂

ja pospalam dzis do 11 ej! jakas senna caly czas sie czuje!
milego dnia zycze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...