Skocz do zawartości

siusiu | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam! Mam pytanie. To co sie ze mną dzieje mnie przeraża. ja poprostu chodze do wc co 20 minut.Czytałam że w 2 trzymestrze to mija.Ale nie mi.W nocy wstaje 2,3 razy i tak mam od początku.Czy Wy tez tak macie.Bo ja to chyba nocnik sobie kupie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hi hi :laugh: o nocniku nie pomyslałam ale na serio rozważałam możliwośc zakupu podpasek na nietrzymanie moczu teraz, pod koniec ciąży bo tak często biegam i taki zgnieciony jest mój pęcherz 😉

ja też tak miałam w pierwszym trymestrze, w drugim było lepiej chociaz tez nie różowo ale teraz to dopiero jest jazda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Witam. Ja też od samego początku biegam do ubikacji. W nocy jakieś 3 razy i co najgorsze, jak nie rozbudzę się zupełnie i nie skupię nad tym co robię, to mogę tak sobie siedzieć z pełnym pęcherzem do rana... Mam nadzieję, że II trymestr będzie bardziej przespany. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też biegam co wc kilkanaście razy dziennie...w nocy zdarza się 3 - 4 razy 🙂 jak pójdę raz, to jest wielkie święto 🙂 Przeważnie idę siusiu o 24, 3 i przed 6 🙂 Chodzę do wc,tak zaspana, że niedługo po drodze uderzę w jakieś drzwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierwszy trymestr to miałam tak samo straszny, po 30 razy dziennie i oczywiście w nocy w toalecie, już na zakrętach nie wyrabiałam, śmiałam się że sobie łydki wyrobie 😁 A teraz się polepszyło to znowu lekarka powiedziała że za mało piję i od początku to samo bo oczywiście zwiększyłam ilość płynów 😮 🙃 Ah czasem to już nie mam siły, a gdzieś dalej pojechać też cięszko bo co 10 kilometrów trzeba w lasek iść :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh he 🙂
ja to na wyjezdzie majowym nie rozstawalam sie normalnie z husteczkami higienicznymi, bo w gorach na szlaku nie tak latwo znalezc kibelek 🙂)
Wiec lasek... tylko zostal...bo od schroniska do schroniska to troche trzeba bylo spacerowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
W pierwszej ciąży to możecie się śmiać ale miałam nocnik pod łóżkiem:p Nie wyrabiałam po prostu. A bieganie zimą do łazienki przez nieogrzewany przedpokój co 30 minut było dla mnie nie do zniesienia 🙂

Teraz też siusiam. Dosyć często ale jest ciepło heh. Czasem wstaje 4x w nocy i idę pół przytomna i wpadam na kota heh. Nawet już sobie nie zapalam światła i raz omal nie przysnęłam na kiblu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja zawsze o tej samej porze budze sie i pędze do toalety mniej wiecej o 4 nad ranem potem juz rano...ok 8
Więc nie jest tak źle.

Jednak ostatnio bardzo często gdy siedze w pracy to praktycznie co chwile mam wrazenie, że mam pęcherz pełen a tak wcale nie jest, odczuwam straszny dyskomfort 😞 i czasem pobolewa mnie cewka moczowa. Lekarz kazal mi kupić urinal(takie tabletki ziołowe) ale one nic nie zminiły...

I tak sie męcze już od miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamkobiety;] jak kazda z was ja nie mam inaczej tez mi dokucza non stop chodzilabym do toalety ale znalazlam w sumie dobry sposob gdy przychodzi tak 18 pije juz bardzo malo napojow staram sie rano a wieczoorem ograniczam i w nocy nie chodzę często przeważnie do 6 wytrzymam 😉 no a potem juz pije normalnie bo zawsze picie przy łóżku i sie budzeee o 9 i siuusiu;p czasem trzymam na sile hehe bo wstać mi sie nie chce to sie tam poprzekręcam ze mi nie uciska i jeszcze mam chwile dla siebie;] pozdrawiam serdecznie was mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częstotliwość siusiania co 15 min...masakra nawet na zakupu dłuższe sie wybrać nie można, sikanie w toaletach publicznych odpada 😞 dostałam psychozy czystej WC, bakterii itp... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam bardzo podobnie na początku ciąży. Chodziłam siku średnio co 30 minut, a że w nocy bardzo mi się pić chciało, to i potrafiłam częściej. W drugim trymestrze się uspokoiło, jednak zwłaszcza teraz, już w 9 m-cu mam swoje stałe pory, w których się budzę , ok północy, 3,5,6.30 i nawet gdy zrobię już siusiu, wracam o łózka, to znów czuję parcie na pęcherz.. No ale pocieszam się, że u mnie to max. 4 tygodnie takich wędrówek zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj.... to jest jedna niedogodnosc ktora mam od samego poczatku ciazy jestem w drugim trymescie i uwazam ze sie na silia to moje czeste siusianie niewiem jak czesto w ciagu doby chodze do toalety ale potrafie wyjsc z niej i zaraz do niej wracac... prawie z pelnym pecherzem oddaje druch raz ...a co do nocnych wedrowani z siusianiem to uwazam ze to co wypije zaraz wysiusiam... wiec wlej wylej...:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
ja tez w pierwszym trymestrze to co chwila do toalety a w ocy to z piec szesc razy....
teraz tez podobnie troszke mniej ale i tak w nocy z trzy razy musze wstac 🙂
Monikzabaco do Twoich bólów to lekkie bóle możesz mieć bo macica sie rozrasta i moze naciskac... ja tez tak miałam do okolo 22 tyg. potem ustało troche mój lekarz kazał mi brać nospe i magnez i przechodzi a i do tego piłam sobie meliske jeszcze, a nawet raz leżałam przez tydzien w szpitalu przez takie bóle i nic mi nie wykryli a trzymali tydzien czasu i podawali tylko nospe i magnez własnie.
Także jak Ci nie przejdzie po nospie to wtedy idz prywatnie albo do szpitala na badania.
Tyle ja ze swojej strony moge Ci powiedziec.
POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Ja u Nas to w nocy średnio jeden raz wstaje 😁 no czasem wcale tylko zależy czy sie napije na noc czy nie :P

Ale miedzy 26 a 28 tygodniem to chodziłam w dzien bardzo czesto. Mały uciskał na pęcherz 🙂

Jednak czasami chodzi sie dużo siu siu bo jest np. jakies zapalenie dróg moczowych 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...