Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no tego jest duzo zrób sobie liste Nequitia co ty potrzebujesz i co maleństwo ja tak sobie zrobiłam i mi łatwiej było to co kupiłam kreśliłam i mam teraz mniej do kupienia a te podkłady to co to są coś pod tyłek na łózko w szpitalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej laski, a ja mam łóżeczko, rożek, parę ciuszków w rozmiarach 56 i 62, ale to dosłownie do 10 razem z niedrapkami, no i szlafrok na lato dla mnie do szpitala. Tyle. Mało. Wczoraj sie wybraliśmy po wszystkie te pierdoły do łóżeczka, materacyki, coś tam, koło mnie jest taki sklep Entliczek Pentliczek, no i przed nosem mi go zamknęli bo 19 już była, a j żyję w innym świecie, heheh.... Nie wiem może dziś sie wybierzemy.

Wiecie co mnie najbardziej przeraża? Odkąd okresuję, ja nigdy w życiu nie używałam podpasek, pierwsze tampony zakupił mi tato, no i tak juz zostało. NO i jakoś nie widzę siebie z tymi wkładami, podpaskami między nogami..... Jak myślicie, kiedy można zacząć używać tamponów, w tym połogu można, czy w ogóle nie? Pewnie jak znam życie to nie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta w połogu wykluczone 🙂 będziesz musiała się dowiedzieć konkretnie u swojego gina, bo połóg też trwa różnie u jednych i u drugich... monia29 tak te podkłady to takie na łóżko... ale o nich też trzeba się dowiadywać bo w niektórych szpitalach to dają w innych nie... wszędzie jest inaczej i trzeba się dokładnie dowiadywać żeby później nie powychodziły jakieś nieprzyjemności.
Co do listy to zaczynałam ją tworzyć już z setkę razy jak nie więcej i zawsze się załamuje i ją rwę.. 🤨 nie wiem co tak naprawdę jest niezbędne, co jest ponadprogramowe ale się przydaje... zielona jestem jak nie wiem co 😁 a czas mi między palcami ucieka... właśnie bawię się z moim Maleństwem w ganianego po brzuchu 🤪 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Myślę,że nie można używac tamponów, jeżeli będziesz miała nacięcie.Bo rana jeszcze będzie świeża i trzeba delikatnie ją myć.Lekarz mi mówił,że może piec więc raczej tampon by Ci przeszkadzał.
Ja tam i tak jestem przerażona tym połogiem, słyszałam że nawet może trwać 8 tyg, ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 a więc nie jesteś sama 🙂 mnie to tak pilnuje trochę "teściowa" mówi, że o tym trzeba pomyśleć o tamtym a ja dostaję takiego pomieszania we łbie, że jeszcze tyle do zrobienia, że przyjmuję postawę wycofującą... Ale też mi się już skończy uciekanie bo tak w sumie to niewiele czasu zostało 😁 i chcąc nie chcąc trzeba to wszystko ogarnąć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie.
Ja myślałam o zakupie łóżeczka na początku maja, wózka na końcu maja.
A całą reszte w między czasie ale nie szybciej jak w maju, Mieszkanie niezbyt wielkie a gdzieś to wszystko trzeba trzymać.

A jeszcze mam komunie hcrześnicy w maju, kombinuję z prezentem ubraniem bo jakoś wyglądać trzeba ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.rodzice.pl/ciaza-i-porod/w-oczekiwaniu-na-dziecko/Wyprawka-noworodka.html
Nequitia ja korzystałam z tej stronki i jak narazie wiem ze to najpotrzebniejsze rzeczy bo ta stronke pokazala mi moja kumpela a urodziła 2 marca 2011 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota jak masz czas to kup sobie wczesniej jakies drobniejsze rzeczy dla dziecka bo na ostatnią minute to bym Ci nie radziła rożnie moze byc 😆a tego jest sporo najwyżej te większe rzeczy kup w maju decyzja należy do ciebie 😜 Ja tez mieszkam w małym mieszkanku ale zrobiłam porzadki i jakos sie miescimy łózeczko pózniej złozymy ale w domu juz mam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No czytając wasze wypowiedzi za chwilkę biorę sie za sporządzanie listy i co nieco już zakupię.
Swoją drogą dzięki za Allegro 🙂

Wkurzyłam się troszkę nie wiem na kogo oni szyją te ubrania ciążowe chyba na te patyczaki co chodzą po wybiegu, jak już jest coś fajnego to w rozmierze -0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam łóżeczko na allegro, takie oto:

www.allegro.pl/lozeczko-szuflada-6-kolorow-60x120-i1532809412.html

Mam ten ciemny brąz, ale jest sporo ciemniejszy niż na zdjęciu, wychodzi na wenge. Ja akurat mam całe mieszkanie w kolorach wenge, beż, krem, fiolet, tak że mi idealnie podpasowało. Polecam, bo jest naprawdę niedrogie, jak chodziłaś po sklepach to sie zaraz zorientujesz że takie łóżeczko np. Gluck identytko kosztuje więcej ale bez szuflady... No i bardzo dobra jakość, łóżeczko jest drewniane z polskiej firmy. U mnie stoi juz złożone i czeka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 hahaha widzę mobilizacja jak u mnie ja właśnie kończę listę... zrobiłam podział na rzeczy dla dzidziusia, ubranka, kosmetyki, dla mamy i na rzeczy do szpitala... łażę po różnych stronach i porównuje swoją listę z różnymi innymi jak coś to dopisuję brakujące przedmioty 🙂 hahaha później pójdzie do zweryfikowania zapewne przez osoby bardziej doświadczone patrz "teściowa" i mama 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz troche kupiłam rzeczy , mój mąż też kupił pare rzeczy za granicą.
Wózek kupiłam taki http://allegro.pl/3w1-najnowszy-zestaw-baby-merc-q7-x-mega-gratisy-i1499229174.html

a łóżeczko http://allegro.pl/kolyska-lozeczko-lozko-dzieciece-tomus-i1479121743.html

tylko inne kolory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ikea oglądałam ostatnio kołderki, ale jakieś takie kwadratowe wszystkie,nie ma tam prostokątnych, no więc nie kupiłam tej wyprawki do łózeczka. W realu patrzyłam też, były materacyki ale tylko piankowe, a podobno lepiej mieć te z tym kokosem, bo jedna cześć jest twarda. tak że chyba dzis ruszymy do pentliczka. Też chcę juz kupić te rzeczy bo boję sie że sie jeszcze moze tak zdarzyć, choc nie musi, że będzie trzeba leżeć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no lepiej te najważniejsze zakupy zrobić, bo potem nie wiadomo jak to będzie.Czy tez starczy siły na te zakupy.. Dla mnie juz teraz ciężko chodzić po sklepach.. a co mówić za miesiąc. heh

Mieszkam w małym mieście i niestety nie mamy ikei ani realu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasienkas jakoś mi umknęło by Ci napisać coś do diety cukrzycowej, wiec tak na wstępie wykluczyłam wszystkie słodycze, przestałam słodzić herbatę, (w moim przypadku to było 3, czasem 4 łyżeczki hehe), miód - słoik pół litrowy szedł mi w półtora tygodnia z herbatką oczywiście.

Wprowadziłam produkty, które „zbijają” cukier, warzywa, ciemne pieczywo, najwięcej jem brokułów i fasolki szparagowej, kupuję mrożonki, ziemniaki zamieniłam na kaszę gryczaną, jem makaron ale brązowy, ryz tak samo. Z owoców kiwi, w moim przypadku profilaktycznie na zaparcia, bo jem dużo żelaza, bo mam anemię niestety.

Pozwalam sobie oczywiście na jakieś odstępstwa,zostawiłam słodzoną i to mocno kawę, zjem jabłko wieczorkiem. Najważniejsze to przestać jeść jasne pieczywo, ziemniaki, i cukier.

Diety jako takiej nie układałam. Lekarz dał mi namiary na strony internetowe z dietami dla cukrzyków, i poszukaliśmy zamienników do rzeczy które jem normalnie. Oczywiście to był tyko wstep, bo gdyby wyniki wyszły mi złe to niestety trzeba było zaostrzyć dietę i to baaardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnulka nie przejmuj się, Ikea jest mocno przereklamowana..... dla mnie wszystko tam jest takie, hmm badziewne trochę..... patrzyliśmy na łóżeczko, jakieś takie rozchwiane, szuflada pod łóżeczkiem nie jest jakoś konkretnie zamontowana tylko lata jak chce.... te śpiworki dla dzieci, niby pomysłowo zrobione, bo mają takei inne rozwiązania trochę ale kolory i nadruki na nich jakieś takie.... zależy co kto lubi i co kto wymaga, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnulka90 ładny wózek masz i łózeczko ja kupiłam wózek w sklepie troche odobny do twojego tylko inne kolory 🙂I zgadzam się z tobą teraz coraz ciężej jest chodzic po sklepach a wogóle jak musze lezec teraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...