Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja materacyk planuję z najwyższej półki kokosowo-gryczany... ponoć najlepsze, od razu profilaktyczno- rehabilitacyjne... wydaje mi się, że akurat na tym nie można oszczędzać bo dziecko dużo leży szczególnie na początku i materacyk musi być porządny, taki żeby się nie odkształcał, nie odgnaiatał ani nic z tych rzeczy... owszem cena takiego materaca to około 100-150zł, ale myślę że warto tyle zapłacić i nie mieć problemów później z krzywą główką maleństwa, krzywym kręgosłupem i tym podobnymi schorzeniami... a żeby to nie było tylko moje zdanie jako niedoświadczonej przyszłej mamy to powiem, że taki materacyk polecił mi przyszły chrzestny Maleństwa, który jest rehabilitantem, fizjoterapeutom i masażystą, który pracuje zarówno z dziecieczkami jak i dorosłymi 🙂
To się rozpisałam na temat materacyka 🙂 a tak poza tym to uciekłam z tarasu bo opaliłam sobie buzię na buraczkowo czerwony kolor 🥴 i się przeraziłam 😁 muszę chyba na takie słoneczko zacząć się czymś powoli smarować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja słyszałam rózne opinie o wypełnieniach kazdy ma inne zdanie jak z ginekologiem jedni jednego chwalą a drudzy na tego samego narzekaja.Mi doradziła kobieta w sklepie gdyż jest to materac przewiewny i średniotwardy taki w sam raz ale wcześniej poradziłam sie znajomej co pracuje w szpitalu na oddziale noworodkowym to mi ten rodzaj poleciła o gryce tez wspomniała ale niektore bobasy sa na nia uczulone ile w tym prawdy niewiem więc kupiłam kokos-pianka-kokos mam nadzieje ze dobry sie okaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha i nie patrzalam na cene tylko na jakosc i to wypełnienie i kupiłam ze sklepu normalnie razem z posciela i kołderka i przescieradlami 😜
przescieradła mam 2 narazie,i folie pod przescieradło na materacyk 2szt i 2 komplety pościeli w tym jedną z tym ochraniaczem na szczebelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj mnie tak zmobilizowałyście, że poprostu szok 😁 zrobiłam nie tylko listę rzeczy, których nie mam, ale policzyłam i posprawdzałam rozmiarówkę na ubrankach, które już mam... 🙂 trochę jeszcze trzeba dokupić jakbym nie patrzyła 😜 ale nie ma tragedii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia ciesze sie ze udało nam cie zmotywowac ale dużo nie kupuj bo nie warto lepiej kup w troche wiekszym rozmiarze bo szybko maluchy wyrastają szok w jakim tempie po szwagierce malym widziałam miała tyle pokupowane ze jednych ubranek wcale nie zalożyła teraz ja je mam a sa nowki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja sie też zawziełam i w sumie po przetrzepaniu internetu spisałam chyba wszystko czego potrzebuję łącznie z tym co mam zabrać do szpitala.
Choć znająć życie znajdzie sie jeszcze kilka rzeczy które trzeba kupić a na liście ich nie mam 🙂

No i dopiero skończyłam 🙂 trochę czasu mi to zajeło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 kurde dużo czasu Ci to zajęło łapaj oklaska za wytrwałość 🙂 ja w sumie listę na 4 kartki zrobiłam 🥴 podzieliłam ładnie na ubranka (rozmiarówka 56-62 na początek), kosmetyki i chemię dla dziecka, rzeczy ogólne ( wózek, butelki, smoczki itp.), rzeczy dla mamy (czyli dla mnie i wrzuciłam tam wszytko i kosmetyki i nawet kapcie) i do szpitala dla dziecka... bo w sumie te rzeczy dla mnie, to wszystkie do szpitala będą potrzebne 🙂 i właśnie ją weryfikuję z siostrą bo ona ma jakieś pojęcie o porodzie 🙂 haha

Aha! no i ta lista do szpitala pewnie się dużo zmieni, bo muszę w szpitalu wypytać o potrzebne rzeczy... bo mogą mi powiedzieć, że tylko pieluchy mam brać... albo właśnie szampon jak jest u niki1306 haha ale na to nie liczę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uwzględniłam wszystko nawet gruszkę do noska, nożyczki do pazurków... i inne duperelki żeby później nie biegać po jedną pierdółkę 🙂 wiadomo jest jeszcze czas, więc można coś zawsze dopisac do listy lub coś skreślić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm mi siostra powiedziała że nie ma sensu kupować gruszki- nie wiem ile w tym prawdy- ona kupiła i wyrzuciała nieużywaną.
Więc ja na swoją listę wpisłam sól fizjologiczną w razie cosik można nosek przemyć- nie wiem co na to twoja siostra bo sama chętnie posłycham dabrej rady co do tego urządzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ta gruszka, sól fizjologiczna czy sól morska to wszystko na wypadek gdy dziecko ma katar, więc nie są to rzeczy niezbędne i konieczne od pierwszych dni życia....można to spokojnie dokupić po wyjściu ze szpitala i w razie potrzeby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm dopiszę majątku to nie kosztuje a ja w razie kataru dziecka nie będę musiała wysyłać męża do apteki.
Mój Szkrab już chyba trzeci raz dziś ma czkawkę i właśnie się złapałam na tym że jak czuję że ona czka ja idę sie napić 😁

Uciekam, na dziś wystarczy już mnie mawet Córa terroryzuje żebym odeszła od tego kompa 🙂
Do jutra miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę miała córeczkę 😁 🤪 Waży 1kg 162g termin tak jak na wcześniejszym usg- tydzień pózniej niż z miesiaczki wychodzi, czyli 17-19 czerwiec! 😆 Ale jestem szczęśliwa że wszystko jest ok 😁i i niunia ma się dobrze! Zrobiła nam niespodzianke bo na 80% obstawialiśmy chłopca!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy mamusie 😁
Kurcze, kilka godzin mnie nie było a tu tyle do czytania 😉
Razem z Małgorzattą zweryfikowałyśmy nasze listy rzeczy dla nas i maleństw ale nie pamiętam na którym tygodniu to było. Lista była bardzo fajna.

Małgorzatta, czytałam o Twojej diecie i produktach, które możesz (mogłaś) jeść i w sumie to wszystko o czym piszesz ja z mężem jemy od dwóch lat. Właśnie 2 lata temu całkiem zmieniliśmy jadłospis i jak widać identyczny jak lekka dieta przy cukrzycy. A kiwi jem garściami, uwielbiam, podobnie jak świeżego ananasa.

My łóżeczko zakupiliśmy również na allegro razem ze wszystkim http://allegro.pl/arus-9-el-lozeczko-z-szuflada-3-kolory-wyposazenie-i1497897623.html . Pościel , wypełnienia itd. Wygląda bardzo funkcjonalnie, stoi złożone. Dziś nawet biorąc pod uwagę, że mój piękny skończył drobne poprawki w sypialni, włożyłam pościel do łóżeczka, a do rożka misia. Wygląda świetnie, już się nie mogę doczekać. Zrobiłam fotki ale u mnie nie da się wstawić na forum 😞
Materac mamy pianka-kokos, był w zestawie z łóżeczkiem.

Czarnulka90, patrzyłam z mężem na ten sam wózek, daj znać czy jest bardzo ciężki i czy łatwo nim manewrować. Ma przyzwoitą cenę, ale boję się czy nie jest za ciężki.

Luna, świetnie, że u Ciebie wszystko gra z maleństwem, a tyle różnych rzeczy chodziło Ci po głowie, a tu dzieciątko zdrowe, i jak czytam pięknie rośnie w siłę.

My mamy dziś dzień pt."mamo jestem w Tobie". Idzie kopniak za kopniakiem, trochę mnie to dziś zmęczyło" 😞 Jak chodziłam po sklepie, pierwszy raz czułam takie parcie. Miałam wrażenie, że za chwilę spod moich dresików wyjdzie jakaś mała rączka/nóżka. Szok, szybciutko wróciliśmy do domku, co by mała nie wyskoczyła wśród emulsji, blatów, wiertarek i innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lunaaa86 no to gratulacje z okazji córeczki 🙂 Widzę że mój szkrab najmniejszy, ale może dlatego że trochę młodszy...

Kasienkas łóżeczko bardzo fajne to Twoje, ja też oglądałam takie na allegro, ale bałam się zamówić bo nie wiedziałam z jakich materiałów jest wyprawka do niego, czy miła w dotyku, czy ciężka, takie tam.... nie zaryzykowałam, ale wybór chyba ok?

Ja oczywiście nie wybrałam się na planowane zakupy, drzemki poobiednie nas wykończą kiedyś... POtem z Marcinem nie śpimy pół nocy, tylko sie przewalamy z jednej strony na drugą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://all...ne-0-9m-i1530964342.html Mamcie cały zestaw za 250zł plus koszty wysyłki i dodaje dużo gratisów między innymi buciki i czapeczki w super fajnym stanie i super fajnie wyglądające
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi zeszło by odrobic zaległości i poczytac wasze wpisy 😮 widze ze ominąl mnie ciekawy temat a mianowicie wyprawka 😉 Ja tez musze liste sporzadzić bo wsumie zostały mi do kupienia pierdołki ale one są najgorsze 🥴
Moje łożeczko wyglada tak:
http://more4kids.pl/page,produkt,id,69484,kat,457,klups-lozeczko-ewelina-ii-z-szuflada-teak,lozeczka-dzieciece.html Plus materacyk z kokosa
Przewijak mocowany na łozeczku + 2ochraniacze na niego,
Kołderka, podusia i 3 zmiany pościeli.
Wozek wymarzony i finansowany przez babcie i dziadka, uparłam sie na niego bo to była miłośc od pierwszego wejżenia 🤪, cena kosmiczna ale warty niej:
http://allegro.pl/maxi-cosi-mura-4-deep-blue-gondola-pelerynka-i1525817804.html
Kolor troszke inny bo wpada w fiolet, na słońcu sie mieni.
Ciuszki chyba wystarczą bo jak sie okazało ze bedzie dziewczynka to dostane w spadku od siostry.
Teraz czas na fotelik samochodowy ale to już mam wypatrzony Maxi Cosi Cabrio fix 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilonab napisał(a):
http://all...ne-0-9m-i1530964342.html Mamcie cały zestaw za 250zł plus koszty wysyłki i dodaje dużo gratisów między innymi buciki i czapeczki w super fajnym stanie i super fajnie wyglądające


Ten link nie działa wiec nie wiem co oferujesz????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...