Skocz do zawartości

O WSZYSTKIM 2010!!!! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 856
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A to ja sie rowniez dolaczam do zyczen 🙂)


I podczytalam ze LUSIA napisala ze dzieci teraz sie szybcier rozwijaja....

To ja mam takie pytanko do Was,
moj Marcys ma 5 miesiecy i hm... w sumie od 1 dnia zycia podnosi glowke, jest ogolnie bardzo silny, ale dziwi mnie to ze on wszytsko robi ale po trochu...
szybko zaczol siedziec, podciagac sie, przekrecac, i teraz od moze 2 tyg. WSTAWAC 🤢 jak podciaga sie do siadu to zdaza sie ze tak mocno wstaje, siedzi na kolanach z nozkami na lozku chwyci sie i podciaga do wstania, chce go posadzic a on nie.. on stac 🤢
I nie wiem czy mam go z tym chamowac czy nie?
Bo z 1 str nie powinien stac juz tak szybko...bo to zle dla bioderek dla nozek
A z 2 str chamowanie go w rozwoju to tez nie dobrze...

poradzcie mi co mam z nim zrobic 😉 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja uważam że jeśli robi to wszystko sam..i nie jest to nauczone czy wymuszone przez was..tylko jest to jego odruch..to chyba nie powinno się bronić..Każde dziecko inaczej się rozwija..jedne szybciej mówią..inne szybciej siedzą..czy też stoją..Skoro dziecko samo próbuje to krzywdy sobie nie zrobi..Gdyby nie miał żadnego odruchu a ty byś na siłę go stawiała pewnie byś mu zaszkodziła..a w tej sytuacji sądzę że nie..tyle że żaden ze mnie ekspert..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Twoj dziubek co umie?
bo oni w sumie w tym samym wieku sa 😉 1 dzien roznicy 🙂

A ja go do niczego nie zmuszam ani nie staram sie nic na szybko go uczyc bo to nie ma sensu 😉
Jedynie co.. to kiedys bawilo go jak turlalam go po lozku z poduszek, albo razem z nim sie kiwalam lezac z prawa na lewa... teraz robi to sam 🙂Bez pomocy i wymuszen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały to leniwiec..siedzieć siada ale jeszcze czasem równowagę traci..dlatego też nie sadzam go na siłę..ale nie raz też prostuje mocno nóżki by stać..dźwiga głowę i trzyma ją spory czas w górze z pozycji leżącej..i próbuje za wszelkie ceny sam się podnieść do siadu..tyle że z tego co pisałaś jak twój bąbelek to on więcej potrafi..po za tym nie długo nasze szkraby będą już półrocznymi dziećmi..a u nas jest jedna dziewczyna "aniołek" która ma półroczną córcie i malutka już sama stać potrafi..zresztą wrzuciła dziś fotkę małej jak stoi..możesz sobie zobaczyć na sierpniówach2010

oglądałam fotki twojego malca..słodki.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Franczesko dokłądnie to samo...siedzenie już mu się znudziło (przez tydzień chętnie siedział na łóżku), teraz w moment siada na kolanach, kładzie się na brzuchu, pełza po całym łóżku, próbuje się wspiąć po nas, a jak siedzi w wózku to na kolana, trzyma się poręczy i wstaje. A jak próbuje go posadzić to jakby kij od szczotki połknął, takie sztywne kulosy ma.
To był 1-2 dni, kiedy nagle tak sie rozbujał, i tak sobie myślę, że zaraz to on chyba zacznie chodzić, bo raczkowanie to mu noie wychodzi, ale stanie to i owszem...
Nie blokuję go, tylko pilnuje aby wszystko przebiegało w bezpieczny dla niego sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia Twoj Franek to duzy jest chyba jak na swoj wiek no nie?? I na bardzo silnego wyglada 🙂
Albo ze moj mniejszy i dlatego Franek taki duzy sie wydaje?? 😜
A Powiedz mi co to co on ma we wannie??? Bo widze ze sobie fajnie w tym siedzi i bezpiecznie 🙂
Bo dla nas wanienka troche sie robi malawa, a we wannie jakos mam strach go kapac 🙂




Aaaa no i zdradz mi jak Ty go kapiesz we wannie? Bo ja gdy pochybam sienad waniennka ktora stoi na stole to nie moge sie wyprostowac a co dopiero nam wanna ☺️

Tak przy okazji plecow... ☺️ To czy wy tez po porodzine macie takie problemy? 🤨
I jak sobie z tym radzicie?
Bo ja mam okropne, spoczatku po ciazy byl to odcinek piersiowy a teraz doszedl ledzwiowy i straszne rwy kulszowe, do takiego stopnia ze stoje kilkanascie minut bez ruchu bo taki jest bol ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu!!! spoznione ale szczere zyczonka i zasliniony buziak od Maksika

Ania888 - tak jak okaa pisala jak robi to sam to spoko nie martw sie on sam wie kiedy i co .... 🤪 a podnoszenie glowki w pierwszych dniach po urodzeniu to odruch neurologiczny ( by ja spia na brzuszku nie udusily sie), ktory zanika ok 3 mies ale w tedy to dzieci maja juz na tyle sily by trzymac glowke a my nie widzimy roznicy
a po za tym sliny chlopak .. badz spokojna ...
http://www.youtube.com/watch?v=F7KG7F9itn0
http://www.youtube.com/watch?v=kLC1Js5y-po&feature=related
jest wiele takich dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania8888 napisał(a):
Lusia Twoj Franek to duzy jest chyba jak na swoj wiek no nie?? I na bardzo silnego wyglada 🙂
Albo ze moj mniejszy i dlatego Franek taki duzy sie wydaje?? 😜
A Powiedz mi co to co on ma we wannie??? Bo widze ze sobie fajnie w tym siedzi i bezpiecznie 🙂
Bo dla nas wanienka troche sie robi malawa, a we wannie jakos mam strach go kapac 🙂




Aaaa no i zdradz mi jak Ty go kapiesz we wannie? Bo ja gdy pochybam sienad waniennka ktora stoi na stole to nie moge sie wyprostowac a co dopiero nam wanna ☺️

Tak przy okazji plecow... ☺️ To czy wy tez po porodzine macie takie problemy? 🤨
I jak sobie z tym radzicie?
Bo ja mam okropne, spoczatku po ciazy byl to odcinek piersiowy a teraz doszedl ledzwiowy i straszne rwy kulszowe, do takiego stopnia ze stoje kilkanascie minut bez ruchu bo taki jest bol ☺️


Mój Franczesko waży 11200 (przedwczorajsza waga), i ma 73.5 cm. A urodził sie 3650 i 57 🙂
Ja jak kapałam małego w jego wanience to miałam stojak do niej, a później przenieślismy się na większą, i stawiałam ją na stołkach. Raz jak go wykapałam w dużej wannie to też myslałam że mi krzyż pęknie, no i nie mogłam się wyprostować...
A to, w czym on siedzi to krzesełko do kąpieli (60-90zł). Naprawdę super rzecz, dziecko sobie siedzi stabilnie, nie ma skrępowanych ruchów. Myje go jak siedzi, a dupkę i inne ukryte części ciała to jak go wyjmuję z wanny 🙂 No i klęczę sobie przed wanną, nie musze się schylać.

W ciąży tez miałąm problemy z lędźwiami, po prostu umierałam z bólu, ale po ciąży nic mi nie dolega.

Twój Marcelek to też niezły pulpecik 🙂 🙂 Ile waży?? 🙂


Dużo zdrówka dla chorowitkow!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szpitalu po porodzie 😎

Livcia ty nasz kochany połroczniaczki wszystkiego naj naj a przde wszystkim zdrowka niech aniolki nad toba czuwaja by kielkujace zabki nie bolały a sny i marzenia sie spełniały - spoznione ale barsdzo szczere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania8888 napisał(a):
Lusia to Twoj synus duzy chlopak 🙂
Marcel wazy 8kg i ma 70 cm 😉
hmm.. a to krzeselko do kalpieli ciekawe nigdy tego nie widzialamm ani u znajomych ani w skelpie 😉
musze poszperac 😜


A no i rowniez 100 buziakow dla Liwki 😉


dzieki dzieki 🙂

no lusia Twoj to kawał chłopaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...