Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Kurcze, kupiłam na allegro dżinsy ciążowe z pasem i niestety, nie dość, że są mocno za szerokie w udach, to jeszcze za krótkie...a miał być rozmiar 40... 😞


Zwróć je albo jak nie chcesz to zawiń trochę nogawki od dołu (podobno tak jest modnie) i na ciepłe dni jak znalazł. Albo zrób krótkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Foga napisał(a):
Dziewczyny a słyszałyście o tym, bo od 4 miesiąca ciąży czytać brzuszkom bajki na głos?? Ponoć nasz spokojny głos i jego intonacja, podczas głośnego czytania pomaga dziecku lepiej się rozwijać, i poprawia jego rozwój intelektualny.. Byłam w bibliotece i wypożyczyłam więc bajki, tylko nie mogę się zebrać na to, by je głośno czytać 😉
Ja i tak czytam 😁 😁 😁 moim cóerczkom, to i malutka w brzuszku słucha.
W dodatku w dwóch językach hihi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madalena, niestety nie mogę, wygrałam je na aukcji... Były używane i kobitka zastrzegła, że zwrotów nie przyjmuje... trudno, kiedyś oddam je komuś... Na razie suszą się po podwójnym praniu, bo pachniały Vizirem, a ja od zapachu tego proszku mam odruch wymiotny... odrzuciło mnie od niego. teraz piorę tylko w proszku dla dzieci..bezzapachowym.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już wcześniej pisałam mam wizytę w poniedziałek i usg połówkowe, Ale jak byłam ostatnio na usg prywatnie to lekarz i ja widzieliśmy pępowinę bo przechodziła po między nogami dzidziusia i dlatego nie mógł stwierdzić w 100 procentach jaka pleć. Ale nic o niej nie mówił. A ja nie pytałam bo nie wiedziałam o czymś takim.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Kurcze, kupiłam na allegro dżinsy ciążowe z pasem i niestety, nie dość, że są mocno za szerokie w udach, to jeszcze za krótkie...a miał być rozmiar 40... 😞


No ja niestety ten sam problem zamówiłam spodnie niby wymiary ok a tu za duże w tyłku i udach. 😞 Spodni już nie kupię ew legginsy. Spróbuj wystawić może ktoś kupi lub odsprzedać koleżance w ciąży (jeśli takowa jest ) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co marta-lion rzeczywiście!!! Ja mam film z usg nagrany na płycie dvd i jak teraz oglądam usg w zwolnionym tempie to widać jak w środku pępowiny biegną 3 nitki tj. te dwie tętnice i jedna żyła. 😮





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Madalena dobrze że mamy siebie.

A mam do was pytanie dziewczyny, czy u was na usg lekarze mówią coś o tej pępowinie?
Kiedy macie połówkowe?

ja sie dopytywałm, bo moja mama jak była ze mna w ciąży miała zatkana pepowine i mało co z tego co zjadała docierało do mnie ale mimo wszystko urodziłam sie zdrowa 🙂 pani doktor powiedziała, że jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki
Gratuluję udanych USG,
Marta z Twoja dzidzią tez na pewno bedzie dobrze,nie może być inaczej 🙂
Widziałam że pisałyście o wagach,ja przytyłam 3kg,i według kalkulatora jest w sam raz,ale przeraziło mnie to że bede pod koniec ciązy wazyc 79kg,masakra 😲 😲 😲
przed ciązą wazyłam 66,ale troszke się zapuściłam,bo staralismy się o dzidziusia i nie chciałam się głodzić.Taka moja normalna waga od kilku lat to 61-62kg.Boje się ze po ciaży nie schudne,tym badziej, że całe zycie na dietach i treningach spedzone żeby dobrze wygladac,bo tendencje do tycia mam 🥴
Ale od męża to chyba nigdy wiecej ważyc nie bedę ( chyba że w ciąży z trojaczkami)
on teraz waży 102kg,przy wzroście 180 cm,w sumie jak go poznałam tez tyle ważył,i to mi się w nim wtedy spodobało,lubię czuć się bezpiecznie przy silnym facecie 😁 😁 😁
Nie jest gruby,tylko chyba jakis ubity skoro tyle waży.
A wy juz pewnie spicie 🙂 🙂
To dobranoc brzucholki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny Pewnie jeszcze smacznie śpicie 🙂 Ja niestety coś spać nie mogę 😞 Obudziłam się o 6.30 i koniec.
Na dodatek Gabrysia jakoś pokasływać zaczyna i nos jej się coś zatyka 🤢

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziewczynki 🙂

Jakoś mi dziś lepiej. Julcia daje znaki, więc jest dobrze.
Co do wagi to ja już pisałam kiedyś. Teraz jestem już +5kg. Ale to dopiero początek, zawsze tyję +20kg 🙂 Na szczęście jakoś tak mam, że już 3 miesiące po porodzie wracam do swojej wagi 🙂 A normalnie ważę 48kg 🙂

Na razie życzę wam miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki, u nas dziś słoneczko, choć zimno brrrr.
My znów wybieramy się malować, choć z rana dostałam jakieś tak silnego skurczu że usiadłam na podłodze tam gdzie stałam a raczej zwinęłam się w kłębek, więc dziś nie będę tak szaleć z wygibasami na drabinie 🤢

Co do wagi to przytyłam póki co 2,5 kg i według tabelki jest to norma jeszcze nawet te pół kg mogłabym przytyć, ale jak pisałam apetyt mam nieziemski i robię sobie 8 kanapek do pracy 🙃 więc pewnie niedługo wyjdzie 😮 a tendencje do tycia też mam i ciągle na dietach byłam i ćwiczeniach a teraz nic, bo w okolicy dla ciężarnych ćwiczeń nie mają, a po pracy jestem za bardzo padnięta by gdzieś jeździć.

Marta-lion nie martw się o dzidzię z pewnością będzie dobrze, przy takiej mamie 2 przewody a nie 3 nie są żadnym problemem 🙂

Pozdrawiam Was gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzucholki 😁
Pamiętam jak byłam w pierwszej ciąży to też góry mogłam przenosić. A teraz... heh już tak nie mogę. Bardziej zmęczona jestem. Ehh starość nie radość. 😁 😁

Miłego dnia Wam życzę. 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEN DOBRY!!!
u nas zimno, mokro i paskudnie, ale na szczescie nie pada 🥴 Dzisiaj wybieramy sie na roczek synka kuzynki.dopiero sie urodzil a juz biega po domu. zanim sie obejrzymy i nasze maluchy beda rozrabiac. 🤪 🤪 🤪Daniela ja wstaje o 5.30 mimo ze nie musze. ale jak juz sie obudze to przekrecam sie z boku na bok i nie ma mowy o spaniu. za to o 20-21 jestem juz nie do zycia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczynki!!! A u mnie dziś piękna pogoda 🙂 Zaczynam szykować się do kościoła... od kilku tygodni robię podchody, bo od 1 mies. ciąży jak tylko weszłam do kościoła, to mnie cofało na wymioty (chyba od różnych zapachów perfum babeczek), więc na jakiś czas przestałam chodzić w ogóle, ciekawe jak będzie dziś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa i w sumie powiedz na jaki szpital się zdecydowałaś ? Ja myślę o Świdnicy, ostatno usłyszałam kilka bardzo negatywnych opinii o Wałbrzychu.
Jakbyś coś wiedziała o tej pępowinie napisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa i w sumie powiedz na jaki szpital się zdecydowałaś ? Ja myślę o Świdnicy, ostatno usłyszałam kilka bardzo negatywnych opinii o Wałbrzychu.
Jakbyś coś wiedziała o tej pępowinie napisz.

martula, dzisiaj jade w odwiedziny do rodziców, będzie też moja siostra więc spokojnie i dokładnie wypytam co i jak 🙂 jak zdążę to jeszcze dziś napiszę co mi powiedziała, a jak nie to jutro dam na 100% znać 🙂
a póki co niczym sie nie martw 🙂
a co do szpitala, to chyba jednak zostanę przy dzierżoniowie 😉 słyszałam, że to dobry szpital, mimo, że na oddział noworodkowy nie wpuszczają gości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...