Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Martusia- garda wysoko i nie poddajemy się 🙂

Udanej i słonecznej niedzieli Dziewczynki 🙂

P.s. ja połówkowe mam dopiero 30 marca, mam nadzieję, że z moim Bąbelkiem wszystko dobrze. Moja siostra urodziła się z wadą rozwojową ( zarośniętym przełykiem i przetoką oskrzelową) więc pewnie ginekolog też skupi się na dokładnym obejrzeniu czy wszystko gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
Ja jestem u rodziców i kurdele nie mam takiego komfortu jak w domku, aby mieć brzuszek włączony cały czas i na leżąco mogę z Wami sobie plotkować...Tu mam komop stacjonarny w innym pokoju...A jak więcej posiedze twardnieje mi brzusio 😞
Nie wiecie czemu tak? Co to oznacza i jakie na to lekarstwo?
więc wpadam na moment i spadam dalej leżeć...
Wszystkim mamuśkom po wizytach gratuluę zdrowych bobasków tym przed wizytami życzę cierpliwości dobrych wyników badań i radości z oglądania bobasów na usg 🙂
Wszystkim mamuśkom i dzeciaczkom życze udanej niedzieli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta-lion- wtedy nie było usg i wada wyszła na jaw zupełnie przez przypadek, mamy koleżanka- pielęgniarka miała dyżur na noworodkach a moja siostra została przez wszystkich uznana za miss oddziału noworodkowego 😉 i ta koleżanka non stop chodziła oglądać małą śliczną Martusię i w pewnym momencie zobaczyła, że mała strasznie się ślini, chciała ją odessać i napotkała opór- pobiegła szybko do pani ordynator- inkubator, karetka i na sygnale do Koszalina, operacja w pierwszej dobie, dużo strachu i cierpienia. A teraz kawał 32-letniej baby widzę przed sobą 😁 😁 😁 😁 Po malutkiej schorowanej istotce nie ma już dawno śladu 😁 😁 😁 Fakt, że gdyby moja mama dostała ją do karmienia to byłoby pozamiatane- pokarm poszedłby do płuc.
Ale teraz przy dzisiejszej wiedzy lekarzy, super sprzęcie można wykryć nawet podejrzenie najmniejszej wady i szybko reagować.
A Julcia prawidłowo się rozwija, wszystkie organy ma prawidłowo ukształtowane, ładnie przybiera na wadze, więc nie ma absolutnie nie ma powodu do niepokoju. 7 kwietnia pójdziesz na badanie tylko po to, żeby usłyszeć oficjalne potwierdzenie, że Malutka jest zdrowa i innej opcji nie przyjmujemy do wiadomości!!!!!!!!
Dużo pozytywnego nastawienia i uszy do góry 🙂
Wszystkie nasze sierpniowe Dzieciątka są i będą zdrowe, bo nie mają innego wyjścia z takimi troskliwymi Mamuśkami jak my!!!!!
Z wysokim poziomem leukocytów dałyśmy sobie radę to i dwunaczyniowa pępowina nam nie straszna!!!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
dziś w sumie słoneczko u nas świeci ale chyba nie jest zbyt ciepło.Ja też dziś wybieram się do kościoła,pomodlić się za moją kruszynkę 🙂 🙂 ale narazie czekam na męża,jak jeszcze spałam wysmyknął sie z łóżka i poszedł pograć w piłkę 😠Ja mu dam,w niedziele,zamiast z żoną w domu to na piłkę się wybrał 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem! Jakoś wytrzymałam, choć było ciężko. Jakaś babka obok mnie pachniała Vizirem... bleeeeee było mi niedobrze al dałam radę 🙂 Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co z tymi bólami podbrzusza, kurcze cały czas mnie boli... Gin mówił, że nieraz tak jest, ale żeby cały czas????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂) straszna noc mam za soba wczoraj sie zdenerwowałam i serce mnie w nocy bolało 😞 uspokoiłam się po 10 minutach po przetłumaczeniu sobie,że dziecko na takie ekscesy nie zasłużyło 😞 Chciałam Was zapytać o pozycję do spania..bo ja staram sie na tym lewym boku lezec i robie to dosyc konsekwentnie ale dzis boli mnie przez to cała prawa strona 😞 sama uz nie wiem czy to dobry pomysł tak nie zmieniać pozycji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki- pisałyście o głośnym czytaniu bajek, ja czytam na głos ale moje książki- do bajek póki co nie mogę się przekonać- to będzie punkt programu męża :P Ale słyszałam, że obojętnie co się dzieciaczkom czyta, bo one i tak treści nie rozumieją
Jak ja wam zazdroszczę tego słoneczka u mnie kolejny zimny i ponury dzień:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki w ten niedzielny dzien. U nas sloneczko swieci od rana, ale zimno jest brrr.
Bylismy wczoraj na urodzinach i jak zjadlam kawalek torta i ciasta to od razu moj maluszek zaczal sie ruszac 😁 fajnie tak.... ale tyle dzieci bylo, ze na zmiane jak nie jedno to drugie krzyczalo normalnie na zmiane zero spokoju nawet porozmawiac nie mozna bylo.... no coz jak wrocilismy to od razu sie polozylam i zasnelam.
Ja juz w piatkek ide na usg polowkowe juz nie moge sie doczekac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Jestem! Jakoś wytrzymałam, choć było ciężko. Jakaś babka obok mnie pachniała Vizirem... bleeeeee było mi niedobrze al dałam radę 🙂 Dziewczyny możecie mi powiedzieć, co z tymi bólami podbrzusza, kurcze cały czas mnie boli... Gin mówił, że nieraz tak jest, ale żeby cały czas????

ja za bardzo Ci nie pomogę,bo ja żadnych bóli podbrzusza jeszcze do tej pory nie miałam,czasem tylko,gdzieś koło jajników mnie kłuje.A od kiedy miewasz te bóle?Silne są? Wiem że dziewczyny tu na forum też je czasem mają,i lekarze mówili że to nic takiego.Ja może nie mam bóli bo od 6tc biorę luteinę,ale nie wiem czy to od tego jest uzależnione 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy napisał(a):
hej dziewczyny 🙂) straszna noc mam za soba wczoraj sie zdenerwowałam i serce mnie w nocy bolało 😞 uspokoiłam się po 10 minutach po przetłumaczeniu sobie,że dziecko na takie ekscesy nie zasłużyło 😞 Chciałam Was zapytać o pozycję do spania..bo ja staram sie na tym lewym boku lezec i robie to dosyc konsekwentnie ale dzis boli mnie przez to cała prawa strona 😞 sama uz nie wiem czy to dobry pomysł tak nie zmieniać pozycji...

dobra powiedzcie mi dlaczego takie ważne jest żeby leżeć właśnie na lewym boku,kto wam to powiedział?Bo ja chyba coś przegapiłam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pozycja na plecach sprawia że cala masa cięzarnej macicy spoczywa na kregosłupie, jelitach i dwóch głównych naczyniach krwionośnych: aorcie i żyle głównej...może sie to stać przyczyna bólu pleców i hemoroidów ...sprawic ze układ trwawienny bedzie mniej wydajny...przeszkadazac w oddychaniu i krążeniu a nawet wywołac niskie cisnienie krwi...leżenie na lewym boku..jest najlepsze dla matki i płodu..ułatwiony jest przepływ krwi ze skladnikami odzywczymi do łożyska i wspomaga pracy nerek...powodujac również zmniejszenie lub zapobieganie obrzeku kostek stóp i rak.....
Co do bólów w podbrzuszu to jest on wynikiem rozciągania się wiązadeł podtrxzymujacych macicę i jest to normalne....co innego gdy sa to skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy napisał(a):
Pozycja na plecach sprawia że cala masa cięzarnej macicy spoczywa na kregosłupie, jelitach i dwóch głównych naczyniach krwionośnych: aorcie i żyle głównej...może sie to stać przyczyna bólu pleców i hemoroidów ...sprawic ze układ trwawienny bedzie mniej wydajny...przeszkadazac w oddychaniu i krążeniu a nawet wywołac niskie cisnienie krwi...leżenie na lewym boku..jest najlepsze dla matki i płodu..ułatwiony jest przepływ krwi ze skladnikami odzywczymi do łożyska i wspomaga pracy nerek...powodujac również zmniejszenie lub zapobieganie obrzekom.....

dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, też bym poszła do kościoła z chęcią, ale niestety w piątek zatrułam się rybą i do tej pory mnie trzyma, coś jak grypa żołądkowa 🙂 🙂 Najgorsza piątkowo-sobotnia noc, Wiktorek się chyba przestraszył też, bo całą noc kopał jak szalony.Na szczęście już nam trochę lepiej.
marta-lion Śliczną masz córunię. Nie przejmuj się, na 100% będzie wszystko OK. Z resztą teraz jestem zdania, że póki badania nie wykażą, że coś jest faktycznie nie tak, to nie będę siebie ani maluszka denerwować. Musi być w porządku i koniec 🙂 🙂 Też tak myśl, bo po co na zapas się przejmować.
Co do siusiania: Jak czuję słabe ruchy tzn. odwróci się bobas i kopie nie w brzuszek tylko gdzieś w środek to latam co 5 minut, a jak kopie w brzuszek to rzadziej. W nocy standardowo 2 razy muszę iść. Czasami jak czuję jak się rozpycha, najczęściej na spacerze to też muszę szybko gdzieś lecieć na kibelek 🙂 🙂
Co do czytania: Ja nie czytam,ale śpiewam i rozmawiam z dzidzią. Robię tak już dość długo, bo słyszałam że bobasek jest spokojniejszy wtedy i podobno poród łatwiej przebiega 🙂 🙂 🙂 🙂 no zobaczymy. Zauważyłam że już nawet zaczyna reagować jak mówię "No Wiktorku kopnij tatusia w rączkę" i faktycznie kopnie hehehe fantastyczne !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leżę i na lewym boku (ale jak za długo to mnie prawe biodro boli 🥴 ) więc się przewracam na prawy. Na plecach unikam, ale jak jest mi już bardzo niewygodnie to i na plecach się położę, w sumie stwierdzenie "a nawet wywołać niskie ciśnienie krwi" to w moim przypadku podwyższonego ciśnienia było by całkiem OK.Ja tam leżę jak mi wygodnie, ale lekarka mówiła mi też że najlepiej na lewym. Szczególnie jak coś boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep, ja też biorę luteinę, od 4 tygodnia... Nie wiem dlaczego tak boli i ciągnie, chyba po prostu taka moja uroda, tylko czasami to jest męczące. A co do spania, to w każdej pozycji mi jest niewygodnie... zawsze spałam na wprost z jedną nogą podwiniętą pod drugą, teraz tak nie mogę bo brzuch mnie boli... a na boku śpię raz jednym, raz drugim... Ostatnio w jakiejś gazecie widziałam fajną poduchę dla kobiet w ciąży, wygląda ja wielka litera C. Ciekawe ile kosztuje to cudo, bo musi być chyba wygodne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałam taką poduchę, ale póki co to sobie wkładam kołdrę miedzy nogi. Czytałam że ta poducha się później przydaje do karmienia dzidzi i nauki siadania. Ceny nie pamiętam niestety. Ale pewnie z 50 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzucholki. 😁
My dzisiaj tez kiepsko spałyśmy. Najpiewr Oliwka sie wierciła a potem jakos tak nie wygodnie mi bylo, wszystko mnie bolało. Jak nie brzuch to plecy i tak na zmiane. 🤨 🤨 🤨
jesli chodzi o siusianie to ja biegam prawie co pól godziny. Ledwo wyjde z WC a juz czuje parcie delikatne. 😠 😠 😠 Najgorsze jest to ze w nocy mamy to samo i tez przez to nie mozemy się wyspac. 😠 😠 😠
Martusia a Ty juz sie zdecydowałas na ta Świdnicę????? Bo ja tez tam chce rodzić, zreszta tak jak pisałam wczesniej, mój lekarz kieruje tam wszystkie swoje pacjentki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek jeszcze nie, ale teraz biorę ja poważnie pod uwagę. Ostatnio syna mojej koleżanki zarażono w Wałbrzychu bakterią coli, urodził się wcześniakiem i dostawał jakieś leki itp. Więc jakoś mam mieszane uczucia co do Wałbrzycha w tym momencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga napisał(a):
Malstep, ja też biorę luteinę, od 4 tygodnia... Nie wiem dlaczego tak boli i ciągnie, chyba po prostu taka moja uroda, tylko czasami to jest męczące. A co do spania, to w każdej pozycji mi jest niewygodnie... zawsze spałam na wprost z jedną nogą podwiniętą pod drugą, teraz tak nie mogę bo brzuch mnie boli... a na boku śpię raz jednym, raz drugim... Ostatnio w jakiejś gazecie widziałam fajną poduchę dla kobiet w ciąży, wygląda ja wielka litera C. Ciekawe ile kosztuje to cudo, bo musi być chyba wygodne....

pytałaś swojego lekarza o te bóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do poduszki to też wkładam miedzy kolana normalna poduche i spi sie super....po co przepłacac 😉 tylko dzis wstalam z bolacym prawym bokiem...tez mam problem ze jak nie zmieniam pozycji to boli mnie biodro.. Dziewczyny a tak z innej beczki co myslicie o lotach w ciazy bo ja mam wykupione wczasy na Lanzarote w maju ..bedzie to 25 tydzien ciaży...rózne opinie sa na temat latania...sama nie wiem czy sie zdecyduje bo to 4 h lotu ode mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...