Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

brzuszki, co jeszcze dopisać lub wyrzucić z tej listy?

DOKUMENTY:
- dowód tożsamości
- aktualna książeczka ubezpieczeniowa
- karta przebiegu ciąży
- wyniki badań z okresu ciąży - oryginał dokumentu potwierdzającego grupę krwi i czynnik Rh, HBS zrobione po 32. tygodniu ciąży, badanie odczynu WR, USG zrobione po 36. tygodniu ciąży, ostatnia morfologia i badanie moczu

Rzeczy DLA MAMY – UBRANIE i BIELIZNA
- koszula nocna do porodu
- 2 koszule nocne po porodzie – nadające się do karmienia piersią
- szlafrok
- majtki jednorazowe
- skarpetki 3 pary
- kapcie
- klapki pod prysznic
- 2 biustonosze do karmienia
- odzież na wyjście

Rzeczy DLA MAMY – KOSMETYKI i ARTYKUŁY HIGIENICZNE
- kosmetyki: szczoteczka i pasta do zębów, płyn lub mydełko do higieny intymnej (jakie polecacie???? ) szampon, mydło
- szczotka i gumka do włosów
- 3 ręczniki
- ręcznik papierowy i papier toaletowy
- pomadka nawilżająca do ust
- jednorazowe podpaski nocne
- wkładki laktacyjne - wystarczy 10sztuk?
- ręczny odciągacz pokarmu i maść na obolałe brodawki - o ile będzie potrzeba 😉

Rzeczy DLA MAMY – ŻYNOŚĆ I NAPOJE
- niegazowana woda mineralna
- herbata laktacyjna

Inne przydatne rzeczy:
- telefon komórkowy ładowarka
- aparat fotograficzny, baterie
- talerz, kubek, sztućce
- drobne sumy pieniężne na nieprzewidziane wydatki

Rzeczy DLA DZIECKA
- miękka szczotka do włosów
- 6szt. pieluszek tetrowych i 30szt. pieluszek jednorazowych - wystarczy?
- skarpetki, niedrapki
- kocyk czy rożek?
- ręczniczek kąpielowy z kapturem
- chusteczki jednorazowe
-smoczek uspokajający, butelka mała do płynów
- zestaw do pielęgnacji pępka (np. spirytus 70% i jałowe gaziki)
- odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala

u mnie ciuszki i kosmetyki dla dziecka zapewnia szpital, to sama nie wiem czy brać swoje czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa wywaliłabym ubranie na wyjście, mąż ci przywiezie w dniu wypisu. Po co ma Ci leżeć, no chyba że zamierzasz uciekać wcześniej 🤪 🤪 🤪
Pozatym skoro szpital zapewnia ubranka i kosmetyki to wszystko to:
-miękka szczotka o włosów
- ręczniczek kąpielowy z kapturem
-smoczek uspokajający, butelka mała do płynów
- zestaw do pielęgnacji pępka (np. spirytus 70% i jałowe gaziki)
uważam za zbędne.
Laktatora też bym nie brała, no chyba że szpital wymaga. A wkładki, no oczywiście możesz wziąć 30 pewnie wystarczy, a jak nie mąż ci dowiezie.
Ja biorę jeszcze mokre chusteczki, bo jak sama przewijam to oni tam nie dają. A ich sposoby pod kranem mnie przerażają. O pisałas o chusteczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa ja tam nie jestem doświadczona, ale ty;le ile zauważyłam w szpitalu mogę Ci podpowiedzieć 🙂
Lista perfekcyjna pozwolisz,że skorzystam 🙂
Ja używam płynu do hogieny Laktacyd, a na gojenie się ran porodowych dziewczyny polecały tantum rosa.
Wkładki laktacyjne ile sztuk myślę że 10 tak a w razie w mąż Ci dowiezie zobaczysz jak Ci się z pokarmem zrobi...Jak byłam w szpitalu widziałam,że niektórym mamusiom w 2 dobie wylewało się i przeciekało na koszulkę, a innym w ogóle...Więc to będzie zależało od tego ile Twój maluch będzie Ci wyjadał 🙂
30 jednorazowych na bank starczy,a co do jednorazowych myślę,że spokojnie 🙂 U mnie nie potrzeba okryć kąpielowych bo wycierają pieluszkami 🙂
Kocyk to raczej na wyjście, aby okryć przy wyjściu ze szpitala w razie wiaterku, a rożek aby dzidzia była w niego opatulona nawet łatwiej będzie Ci go karmić i w ogóle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 napisał(a):
Uroczyście ogłaszam: Spakowałam torbę! 😁 😁

Hehehe no widzisz wystarczy postraszyć 🤪 🤪 🤪
No to teraz tylko dobry nastrój i czekaj 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam i tak czytam i czytam. I gdybyście napisały to o tym rozwolnieniu w sobotę, to bym Wam oznajmiła, że chyba zaczynam rodzić hehe 🤪 😁 😁 Bo w sobotę właśnie miałam takie rozwolnienie, a do tego jeszcze skurcze całego brzucha, że myślałam że urodzę. Tylko potem już nie wiedziałam czy te skurcze od tego, że mam biegunkę czy od tego że rodzę hehee 😁 😁 😁

Ale spoko potem przeszło, ale dobrze że nie naczytałam się tego wcześniej bo bym wylądowała na porodówce, a położne to by polew ze mnie na bank niezły miały 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Wróciłam i tak czytam i czytam. I gdybyście napisały to o tym rozwolnieniu w sobotę, to bym Wam oznajmiła, że chyba zaczynam rodzić hehe 🤪 😁 😁 Bo w sobotę właśnie miałam takie rozwolnienie, a do tego jeszcze skurcze całego brzucha, że myślałam że urodzę. Tylko potem już nie wiedziałam czy te skurcze od tego, że mam biegunkę czy od tego że rodzę hehee 😁 😁 😁

Ale spoko potem przeszło, ale dobrze że nie naczytałam się tego wcześniej bo bym wylądowała na porodówce, a położne to by polew ze mnie na bank niezły miały 😁 😁 😁 😁
Hehe no wiesz skurcze porodowe, a skurcze jelit to jednak da sie odróżnić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
Doczytałam was w koncu 🙂
U mnie upał na maksa.Prawie cały dzień przeleżałam,bo w taki skwar to na nic nie mam ochoty.
Co do torby to ja mam prawie spakowaną.Stoi i czeka 🙂Jak cos mi sie jeszcze przypomina to sobie dopakowuję 🙂
anusia synus sliczny.Jak powiedziałam mojemu męzowi ,że jedna sierpnióweczka juz rozpakowana,to nie zła panike widziałam w jego oczach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Wróciłam i tak czytam i czytam. I gdybyście napisały to o tym rozwolnieniu w sobotę, to bym Wam oznajmiła, że chyba zaczynam rodzić hehe 🤪 😁 😁 Bo w sobotę właśnie miałam takie rozwolnienie, a do tego jeszcze skurcze całego brzucha, że myślałam że urodzę. Tylko potem już nie wiedziałam czy te skurcze od tego, że mam biegunkę czy od tego że rodzę hehee 😁 😁 😁

Ale spoko potem przeszło, ale dobrze że nie naczytałam się tego wcześniej bo bym wylądowała na porodówce, a położne to by polew ze mnie na bank niezły miały 😁 😁 😁 😁
Hehe no wiesz skurcze porodowe, a skurcze jelit to jednak da sie odróżnić 🙂

Tyle, że to nie były skurcze jelit, tylko takie normalne całego brzucha. Ale po prostu tak się skomponowało z moją obstrukcją, że ja już nie wiedziałam co mam myśleć. Bóle przeszły jak zjadłam no-spe dopiero 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sie dowiedziałam,że znajoma dzis urodziła,miała termin na 17 czerwca.
Mama mi przywiozła cały worek ciuszków dla babelka,dobrze,że nie sa takie malutkie,Filipek bedzie miał jak podrosnie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się osobiście wystraszyłam 😁 A jeszcze dziś mnie coś kuło w mariolce, jak chodziłam to od czasu do czasu taki ból, że aż się zatrzymywałam. Teraz to wolę chuchać na zimne hehe 😁 😁

A co do pogody to ja patrzyłam na długoterminową i u mnie ma być, jak na razie do 10 pochmurno i deszczowo. 🤪 Jestem wniebowzięta 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny szykuje to pranie na jutro. Patrzę a na pościeli żeby prać w 30st nie uważacie że to za niska temperatura? Myślicie że jak wypiorę w 40st to coś się z nią stanie?? kurde nie chciałabym jej zniszczyć. Może coś podpowiecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Ja się osobiście wystraszyłam 😁 A jeszcze dziś mnie coś kuło w mariolce, jak chodziłam to od czasu do czasu taki ból, że aż się zatrzymywałam. Teraz to wolę chuchać na zimne hehe 😁 😁

A co do pogody to ja patrzyłam na długoterminową i u mnie ma być, jak na razie do 10 pochmurno i deszczowo. 🤪 Jestem wniebowzięta 😜

To Ty zwolnij Andzelika. A kiedy masz wizytę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela ja wszystkie ciuszki prałam w 30 stopniach,a potem je prasowałam,wiec mysle ,ze to wystarczy.
a co do kłucia w mariolce to wczoraj tak miałam,i kuło przy chodzeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli tak pisze to znaczy ze jest w sam raz taka temperatura 😉

Ja wlasnie wrocilam z imieninowego obiadku od przyszywanego dziadka hyhy 🙂 mala kopcia fajnie 🙂 nie nerwowo tylko rano sie za bardzo rozpychala ale juz jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Dziewczyny szykuje to pranie na jutro. Patrzę a na pościeli żeby prać w 30st nie uważacie że to za niska temperatura? Myślicie że jak wypiorę w 40st to coś się z nią stanie?? kurde nie chciałabym jej zniszczyć. Może coś podpowiecie
Daniela ja pościel piorę w 60st. A która to pościel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Siehankowa wywaliłabym ubranie na wyjście, mąż ci przywiezie w dniu wypisu. Po co ma Ci leżeć, no chyba że zamierzasz uciekać wcześniej 🤪 🤪 🤪
Pozatym skoro szpital zapewnia ubranka i kosmetyki to wszystko to:
-miękka szczotka o włosów
- ręczniczek kąpielowy z kapturem
-smoczek uspokajający, butelka mała do płynów
- zestaw do pielęgnacji pępka (np. spirytus 70% i jałowe gaziki)
uważam za zbędne.
Laktatora też bym nie brała, no chyba że szpital wymaga. A wkładki, no oczywiście możesz wziąć 30 pewnie wystarczy, a jak nie mąż ci dowiezie.
Ja biorę jeszcze mokre chusteczki, bo jak sama przewijam to oni tam nie dają. A ich sposoby pod kranem mnie przerażają. O pisałas o chusteczkach.


Siehankowa, twoja lista skorygowana o to co napisała Marta będzie prawie idealna.
Ja bym zrezygnowała z tak dużej ilości skarpetek (3 pary w lecie to chyba za dużo, myślę, że mogą się w ogóle nie przydać, ale jedną można mieć na wszelki wypadek)
A dla mamy to ja bym jeszcze dopisała wodę termalną w sprayu (jak będzie upał a będziesz czasowo unieruchomiona to można się trochę odświeżyć - polecam Avene) no i chusteczki do demakijażu (też do odświeżenia i zmycia tuszu do rzęs 😉
Dla mnie to obowiązkowe pozycje, bo będę miała cc, a po zabiegu przez wiele godzin trzeba leżeć plackiem 😉 Myślę jednak, że po naturalnym porodzie też się przydadzą. Oczywiście jak ktoś chce to do demakijażu można użyć chusteczek pampers 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Ja się osobiście wystraszyłam 😁 A jeszcze dziś mnie coś kuło w mariolce, jak chodziłam to od czasu do czasu taki ból, że aż się zatrzymywałam. Teraz to wolę chuchać na zimne hehe 😁 😁

A co do pogody to ja patrzyłam na długoterminową i u mnie ma być, jak na razie do 10 pochmurno i deszczowo. 🤪 Jestem wniebowzięta 😜

To Ty zwolnij Andzelika. A kiedy masz wizytę?

Za tydzień w czwartek. A co źle rokują te kłucia ? Bo to ból taki dosyć mocny był. Ale nie chciałam się nakręcać.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...