Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczęta 🤪 🤪 🤪
po moim piątkowym badaniu DOBRA NOWINA głosi że będziemy mieć DZIEWCZYNKĘ
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Jestem szalenie zaskoczona 🙂 😜 chwilami to nawet sie zastanawiam czy Pan Doktor nie zrobił sobie żartu Prima Aprilisowego i nie zazartował w ten sposób... 😮 hahahahhaa poniewaz nie mialam zadnych dolegliwosći ZADNYCH!! i wróżyli na to małego Facecika 😁 poza tym wszyscy jak na mnie patrzą to mówią że chłopczyk - hahahhahaa 🤪 także naprawdę jestem zaskoczona że będzie dziewczyneczka 🤪 🤪 SZALENIE SIĘ CIESZĘ I JESTEM PRZESZCZĘŚLIWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Całuję Was mocno na ten piękny słoneczny dzionek!! 😎 😎 😎 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kamonik napisał(a):
Dziewczyny, a jak u Was z gimnastyką?? Chodzicie na basen, siłownię, aerobik czy moze jakies cwiczenia w domu.... Ja nadal na lekka siłownię chodzę tzn. troche rowerek, trochę lekkie ciężarki (1kg) popodnoszę, jakieś ćwiczenia na nogi, rozciąganie itp. Staram się nie przesadzać. A jak to u Was wygląda??
W przyszłym tygodniu chcę sie pierwszy raz wybrać na ćwieczenia dla przyszłych mam. Chodzi któras z Was na coś takiego??


Ja chodzę na takie zajęcia i jestem zachwycona - jest super przesympatycznie (wszystkie Panie z Brzuszkami - do tego zawiłe historie Brzuszków - BEZCENNE) 😜 😜 zajęcia bardzo mnie odprężają i dostarczają wiele radości 🙂 jeżeli nie masz przeciwskazań to jak najbardziej polecam takie zajęcia!! 🤪 ja zawsze byłam bardzo aktywną osobą tak Fitnessowo 😉 teraz nie potrafię sobie tego odmówić - to dla mnie bardzo duża frajda! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamonik napisał(a):
Dziewczyny, a jak u Was z gimnastyką?? Chodzicie na basen, siłownię, aerobik czy moze jakies cwiczenia w domu.... Ja nadal na lekka siłownię chodzę tzn. troche rowerek, trochę lekkie ciężarki (1kg) popodnoszę, jakieś ćwiczenia na nogi, rozciąganie itp. Staram się nie przesadzać. A jak to u Was wygląda??
W przyszłym tygodniu chcę sie pierwszy raz wybrać na ćwieczenia dla przyszłych mam. Chodzi któras z Was na coś takiego??

u mnie w okolicy niestety nie ma żadnych ćwiczeń dla ciężarnych 😞 dlatego zostaje mi tylko basen. Noi w domku od czasu do czasu steperek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzuszki 😁 🙂

Crazzzyyy uff -cieszę się bardzo, że już dobrze się czujesz 🙂

k8_online gratuluję baaaardzo 🙂
I super, że wszystko jest dobrze 😁

kamonik ja miałam ambitne plany chodzić na zajęcia dla mam,
ale ceny mnie troszkę przerosły...
Zapisałam nas już natomiast do szkoły rodzenia i tam w ramach jej programu
są 3xtygodniu półgodzinne ćwiczenia dla mam + 1xtyg zajęcia w basenie 🙂
Ale to dopiero w czerwcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online dzięki za cenne informacje. Ja też byłam przed ciążą dosyć aktywna i nie chciałabym z tego rezygnować. Słyszałam jednak plotki że takie zajęcia w tak młodej ciąży mogą mi sie wydać nudne....No ale z tego co piszesz to chyba się skuszę i we wtorek pójdę pierwszy raz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k8_online napisał(a):
Hej dziewczęta 🤪 🤪 🤪
po moim piątkowym badaniu DOBRA NOWINA głosi że będziemy mieć DZIEWCZYNKĘ
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Jestem szalenie zaskoczona 🙂 😜 chwilami to nawet sie zastanawiam czy Pan Doktor nie zrobił sobie żartu Prima Aprilisowego i nie zazartował w ten sposób... 😮 hahahahhaa poniewaz nie mialam zadnych dolegliwosći ZADNYCH!! i wróżyli na to małego Facecika 😁 poza tym wszyscy jak na mnie patrzą to mówią że chłopczyk - hahahhahaa 🤪 także naprawdę jestem zaskoczona że będzie dziewczyneczka 🤪 🤪 SZALENIE SIĘ CIESZĘ I JESTEM PRZESZCZĘŚLIWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Całuję Was mocno na ten piękny słoneczny dzionek!! 😎 😎 😎 😘 😘 😘

gratuluję córeczki 🙂 🙂 🙂

my niestety nadal nie wiemy co będzie - uparciuch mały nie chce sie ujawnić 😜 ale jutro idziemy na usg, więc będzie szansa 🙂 a jak nie jutro to moze w sobote - bo w sobote jedziemy na usg 3d 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


kamonik ja miałam ambitne plany chodzić na zajęcia dla mam,
ale ceny mnie troszkę przerosły...
Zapisałam nas już natomiast do szkoły rodzenia i tam w ramach jej programu
są 3xtygodniu półgodzinne ćwiczenia dla mam + 1xtyg zajęcia w basenie 🙂
Ale to dopiero w czerwcu.



mapa
- a jak te zajęcia bo też chce nas zapisać. Chyba warto co? Mówię o szkole rodzenia.

k8_online
- gratuluję córeczki. Strasznie Ci zazdroszczę, że juz iwesz. My w przyszłym tyg idziemy na USG połówkowe i mam nadzieję, że sie dowiemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamonik napisał(a):

- a jak te zajęcia bo też chce nas zapisać. Chyba warto co?


W szkole rodzenia?
Jeszcze nie wiem, bo dopiero w czerwcu zaczynamy 🙂
Ale kilka moich koleżanek bardzo mi polecało,
raz że dużo ciekawych wiadomości, może nawet nie ściśle jak rodzić
ale jak sobie pomóc przed, po, itd
Dla mnie też jest ważne, że na zajęcia przychodzi się z Partnerem 🙂
No i kontakt z personelem szpitala, w którym chcemy rodzić,
plus ta gimnastyka 🙂
Myślę, że warto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach nie doczytałam, że to w czerwcu 😉 My chyba pójdziemy wcześniej ale muszę zadzwonic i zapytac kiedy się zaczynają. Też chciałabym z mężem chodzić a nie sama. Tym bardziej, że Paweł bardzo chce... No ale zobaczymy

A teraz jestem już wyganiana żeby sie w końcu ubrać i uciekamy na spacer. Do zobaczenia później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamonik napisał(a):
Ach nie doczytałam, że to w czerwcu 😉 My chyba pójdziemy wcześniej ale muszę zadzwonic i zapytac kiedy się zaczynają. Też chciałabym z mężem chodzić a nie sama. Tym bardziej, że Paweł bardzo chce... No ale zobaczymy


kamonik
najlepiej zadzwoń i zapytaj kiedy najlepiej dla Ciebie zacząć 🙂
Program SR, do której idziemy jest trochę specyficzny,
bo bardzo intensywny (3xtyg) a trwa krótko, bo około miesiąca.
Są szkoły z programem 3 miesięcznym także wtedy trzeba zacząć wcześniej 😉
Mnie Pani zapytała o planowany termin porodu i zaproponowała datę
To będzie nasz 8 miesiąc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny 🙂
Gratuluję córeczki- no to kobitki w sierpniu górują 🙂
Ja chciałam chodzić na basen, byłam raz no i nie wspominam go za dobrze. Mam teraz bardzo wrażliwe piersi i jak wyszłam z wody zrobiło się chłodniej no i się zaczęło (najpierw bolały, potem piekły- koszmar) teraz robi się cieplej i zrobię kolejne podejście, ale jak pomyślę o tym co może być to odechciewa mi się basenu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziewczynki
🙂
1. marta-lion - Julia
2. Eleeza - Liwia
3. jolajola81- Emilka
4. aniolek82 - Oliwka
5. moniq1984 - Marysia
6. _Evelina_
7. moniczek
8. karolciakam
9. monika835 - Lena
10. k8_online


Chłopcy 🙂
1. aneczkare22 - Filip
2. malstep - Franek
3. madalena20 - Mikołaj
4. karolcia12345i -Wiktor
5. Justyna891 – Norbert
6. Joan84 - Bastian (Sebastian)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy dobre wieści i oby to paskudztwo już nie wracało 🙂
k8_online gratuluję baaaardzo córeczki 🙂
co do ćwiczeń i aktywności fizycznej ja niestety nie mogę, lekarz kategorycznie zabronił 😞
Któraś z Was pisała o tym,że jeździ na rowerze i o podnoszeniu ciężarków. Jak byłam w szpitalu słyszałam jak pielęgniarki i położne przyjmowały każdą mamusię na oddział i mówiły jej ,że nie wolno jeździć na rowerze i nie wolno podnosić... Nie wiem czy tyczy się to ciąż zagrożonych komplikacjami, ale każda dostawała taki komunikat. Może zapytajcie tych waszych lekarzy o ten rower i te ciężarki, jestem nieco przewrażliwiona, ale lepiej dmuchać na zimne 🙂

a wczoraj znalazłam na al składaną wanienkę ,mieszkam w bloku i mam nie za dużą łazienkę więc uważam,że taka wanienka to super rozwiązanie, co prawda nie jest tania, ale mam nadzieję posłuży dłużej i mniej miejsca będzie zajmowała 🙂
Czy któraś z Was miała może taką wanienkę jestem ciekawa opinii bo widzę,że to nowość i zastanawiam się jak składane to czy trwałe?
http://allegro.pl/flexi-bath-skladana-turystyczna-wanienka-czerwona-i1530023201.html


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Crazzzyyy dobre wieści i oby to paskudztwo już nie wracało 🙂
k8_online gratuluję baaaardzo córeczki 🙂
co do ćwiczeń i aktywności fizycznej ja niestety nie mogę, lekarz kategorycznie zabronił 😞
Któraś z Was pisała o tym,że jeździ na rowerze i o podnoszeniu ciężarków. Jak byłam w szpitalu słyszałam jak pielęgniarki i położne przyjmowały każdą mamusię na oddział i mówiły jej ,że nie wolno jeździć na rowerze i nie wolno podnosić... Nie wiem czy tyczy się to ciąż zagrożonych komplikacjami, ale każda dostawała taki komunikat. Może zapytajcie tych waszych lekarzy o ten rower i te ciężarki, jestem nieco przewrażliwiona, ale lepiej dmuchać na zimne 🙂

a wczoraj znalazłam na al składaną wanienkę ,mieszkam w bloku i mam nie za dużą łazienkę więc uważam,że taka wanienka to super rozwiązanie, co prawda nie jest tania, ale mam nadzieję posłuży dłużej i mniej miejsca będzie zajmowała 🙂
Czy któraś z Was miała może taką wanienkę jestem ciekawa opinii bo widzę,że to nowość i zastanawiam się jak składane to czy trwałe?
http://allegro.pl/flexi-bath-skladana-turystyczna-wanienka-czerwona-i1530023201.html



I powiem Ci, że cena jest przystępna- ja widziałam takie za ponad 200 zł i zrezygnowałam z tego. Niestety nie wiem czy jest wytrzymała, też się nad tym zastanawiałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kiedyś w tv widziałam jak pokazywali dmuchane wanienki 🙂 też nie zły pomysł 🙂 pytanie tylko na ile praktyczny te standardowe wanienki są jednak fajnie wyprofilowane, bo ta to widze, że taki wysoki prostokąt nie wiem czy wygodnie bedzie trzymać maluszka?dobrze byłoby gdybyś może znalazła taką w sklepie i sprawdziła jak to by było 🙂
http://www.calineczka.pl/sklep/turystyczna-wanienka-nadmuchiwana-mala-firmy-jane-p-12903.html?cPath=55_478
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny

U nas dziś słonecznie i ciepło a my w pracy 🤢 🤢 🤢 Musimy na jutro pilne zlecenie zrobić... 🤨

Crazzyyy Wszystkiego Najlepszego 🙂 widzę że jesteśmy z tego samego rocznika tylko że ja z listopada jestem 🙂

K_8online Gratuluję córci, macie już jakieś imię?

Co do ćwiczeń to u nas nie ma specjalnych zajęć 😞 wogóle żadnych dla kobiet w ciąży.Na najbliższy basen mam 40km także odpada. Po za tym ja nie za bardzo lubię wodę 🤨
Za to nagimnastykuję się w pracy 😁 😁 😁 więc mi wystarczy.

Jeśli chodzi o wanienkę to ja z Gabi miałam taką normalną i trochę to niewygodne było nosić z łazienki do pokoju-łazienkę też mieliśmy małą. Widziałam na Allegro takie od razu z przewijakiem ale z 200zł trzeba mieć więc sama nie wiem.
Może Moniczek lub Marta podpowiedzą jakieś rozwiązanie ?

MIŁEGO DNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PATRZCIE CO ZNALAZŁAM
Wyprawka...

DO SPANIA:

łóżeczko (z regulacją wysokości materaca oraz wyjmowanymi szczebelkami)
materacyk (zwykły; kokosowy lub kokos-gryka – w/g uznania)
bawełniane prześcieradło z gumką, frotte lub jarsey - 2-3 szt
kołderka antyalergiczna (z lekkim wypełnieniem)
poszwa na kołdrę, latem posłuży zamiast kołdry - 2 szt
flanelowe pieluszki (zamiast poduszeczki) - 5 szt
bezpieczne wałeczki do sapania dla niemowląt
śpiworek do spania – 1- 2 szt
cienki, polarkowy kocyk – 1 szt
grubszy, akrylowy kocyk – 1 szt
rożek do karmienia / spania – 1 szt

DO PIELĘGNACJI:

przewijak / nakładka na łóżeczko
pokrowiec na przewijak, frotte z gumką – 2 szt
pieluszki tetrowe (białe lub kolorowe) – 10 szt
wanienka (przydatny odpływ na dnie)
stojak pod wanienkę
termometr do kąpieli
okrycie kąpielowe z kapturkiem małe ok. 76x76 – 2 szt
okrycie kąpielowe z kapturkiem duże 100x100 – 1 szt
nożyczki / cążki do obcinania paznokci
szczotka do włosów z miękkim włosiem
gruszka lub aspirator Frida do noska

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI:

pieluszki jednorazowe - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku)
chusteczki najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy
maść ochronna (lub krem) do pupy
płatki kosmetyczne do mycia buzi
sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek)
płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem
oliwka dla dzieci
waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.)
olejuszka na ciemieniuszkę (w razie potrzeby)

UBRANKA:

body bawełniane z krótkim rękawem – 3 szt
body bawełniane z długim rękawem – 3 szt
pajacyki bawełniane rozpinane w kroku i z przodu na całej długości na napy – 3 szt
pajacyki frotte rozpinane w kroku i z przodu na całej długości na napy – 2 szt
bawełniane kaftaniki zapinane z przodu na napy – 3 szt
bawełniane śpioszki rozpinane w kroku i na ramionach – 5 szt
bluzy lub cienkie sweterki – 2 szt
cienkie skarpetki – 3 pary
grube skarpetki – 3 pary
ciepły bawełniany dresik – 2 szt
polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości – 1 szt
czapki osłaniające uszy i czoło, cieplejsze - 2 szt., cienkie bawełniane - 2 szt.
rękawiczki – „łapki niedrapki” – 2-3 szt

SPACER:

głęboki wózek z torbą
ceratka na materacyk i prześcieradło – może być gruba flanelowa pieluszka – 2 szt
polarkowy kocyk
fotelik samochodowy - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka)
śpiworek do fotelika samochodowego
krem ochronny - na każdą pogodę / latem z wysokim filtrem UV
moskitiera do wózka
parasolka do wózka
przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka

DLA MAMY:

krem na obolałe sutki np. purelan
osłonki na brodawki
wkładki laktacyjne
herbatka/kawka, wspomagające laktację
podkłady poporodowe
jednorazowe majtki poporodowe

WARTO POMYŚLEĆ O:

nianii elektronicznej
monitorze oddechu stacjonarnym lub przenośnym
laktatorze
koszu na pieluszki
karuzeli do łóżeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
Chyba zaczne już pomału zakupywać zwłaszcza te drobiazgi choć powiem Wam, że mam troche obaw wiecie z zapeszeniem i takie tam....


Kurde właśnie ja też tak mam 😞
Na razie zrobiłam katalog i spis rzeczy oraz wykaz cen i linki do produktów...
Matko to jest takie wszystko zarąbiste,że chciałoby się już kupować całymi garściami...
Ja jednak jeszcze poczekam, potem jak dokonam spisu ostatecznego podpytamnaszych doświadcznych mamusiek i skoryguje listę na tip top 🙂 To wszystko jest śliczne, ale tanie już nie więc szkoda nakupować gadżecików i potem,żeby leżało...wolałabym ubranek kupić i bobaska ładnie ubierać niż wydać na coś kase i żeby to bezużyteczne leżało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki 😁

lokko30 witamy serdecznie 🤪

crazyyy to dla Ciebie :

STO LAT !!!

k8
gratuluję córeczki 🤪 🤪 🤪

co do wanienki ja dostałam zwykłą wanienkę od siostry w prezencie i ją sobie zostawiłam - dokupiłam tylko stelaż żeby się nie schylać bo problem z kręgosłupem,ja jestem zadowolona z tej wanienki - teraz Bartek sie w niej kąpie wstawionej do dużej wanny....oczywiście podobają mi sie takie z przewijakami no ale na to trzeba mieć miejsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co do zakupów to ja poszalałam przy Bartku i okazało sie że wielu rzeczy jednak nie potrzebuję...
Np. jeśli chodzi o kosmetyki to nakupowałam mnóstwo a okazało się że wcale dziecko tego nie potrzebuje - przy Bartku wystarczył żel do mycia ciała i włosków i sudocrem no i od czasu do czasu mleczko do ciała . Z ubrankami to samo - niektórych nie zdążyłam założyć bo przez pierwsze pół roku dzidzia rośnie tak szybko...
Na pewno sie przydają pieluszki tetrowe i flanelowe,kocyki,wygodny jest przewijak - ja mam taki nakładany na łóżeczko
Odradzam majtki poporodowe jednorazowe - można sobie odparzyć wiecie co hhihi...najlepiej zwykłe "gacie" z bawełny i niezastąpione przynajmniej dla mnie podkłady jednorazowe bella - w szpitalu zużyłam jedną paczkę na dzień
a do szpitala zawsze biorę swoją czapeczkę,łapki niedrapki i rożek

a to mój pierwszy zakup :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek a powiedz dla bartka kiedy zaczełaś kupować cokolwiek??a i na jaki rozmiar śpiochy kupiłaś??
ja sie właśnie zastanawiam nad zakupowaniem drobiazgów(nożyczki, łapki, czapeczki, z pare śpioszków bądź pajacyków, szczoteczki do włosków itp.)no ale boje sie jeszcze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...