Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jak mojej mamie powiedzialam co trzeba miec do szpitala to sie za glowe zlapala...wiktorie rodzila 8 lat temu i nie trzeba bylo miec zadnych podkladow, stanikow, pampersow, chusteczek dla dzieci nawet koszuli nie musiala miec, tylko przybory higieniczne dla siebie i ubrania na wyjscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnie-szka napisał(a):
Jo-aneczka pytałam mojego gina dlaczego do 34 bo przy Natce to pessar mialam do skończonego 36 tygodnia a on mi na to że go długo biorę(27 tydzień ) i aby dzidzius miał czas dojść do siebie po tych wszystkich lekach- on bedzie chciał mnie do 36 tc dotrzymać ale zobaczymy, moje dwie przyjacłki tez leciały na fenoterolu od 34 tygodnia jedna w domu jedna pod kroplówką do 37 tc i po odstawieniu urodzily śliczne zdrowe babiki 🙂 wiec róznie bywa
co do isoptinu to moze poczekaj do jutra jak będziesz znosic fenoterol( chyba że masz problemy z sercem- to bierz od razu) rece mi drżały rano bardzo, że sms ze szpitala nie moglam napisać do m i posmarować kromki masłem ale przeszło i mnie tak od wewnatrz nosiło, bylam bardzo niespokojna ,rozdrażniona i to też przeszło 🙂 leż i zbieraj siły 😜
Magdalena i Marta jak teraz zobaczyłam ile Wam zostało..... 🤪 🤪 🤪
tak mnie zestresowałyscie z tym pakowaniem torby, praniem i prasowanie ....tez zaczełam ... 🙂


Agnieszka, a ten isoptin ma jakieś negatywne skutki dla dziecka? Bo przyznam się, że wczoraj wieczorem jak wróciłam, to od razu wszystko połknęłam nie zastanawiając się nad tym czy czasem nie jest to zbyteczne.
Znalazłam dziś aptekę w której mają jeszcze zapas cordafenu, więc zadzwonię dziś do gina i zapytam czy nie lepiej będzie zamienić te leki.
Tak jak pisałam, mój gin jakiś taki sceptyczny na fenoterol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w szpitalu trzeba mieć te podkłady, ale majtek nie można mieć założonych. 😁 Nie wyobrażam sobie tego 😁 😁 Ale podobno położne pozwalają zakładać majtaszki, tyle że na obchód trzeba zdejmować, bo lekarze drą ryja strasznie, jak ktoś ma założone 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co szpital to inne praktyki, zobaczymy jak będzie bo zapomniałam o to pytać, na wszelki wypadek leżą w torbie Maxi podpachy hihih Z jednej strony już bym chciała być po wszystkim a w drugiej trochę się jednak boję 😎 W bloku na przeciwko się dzidzia urodziła i tak sobie od czasu do czasu popłakuje 🙂 chciałabym oby ten poród nie bolał aż tak mocno i trzymać tego mojego kochanego bobasa w ramionach. Ostatnio tłumaczyłam kumpeli która nie chce mieć nigdy dzieci jakie to piękne jest 🙂 🙂 chyba jej nie przekonałam jednak ale to może lepiej jak nie chce mieć to lepiej żeby nie miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka witaj z powrotem. 🙂
Jo-aneczka i jak u ciebie z przelewem. Ja właśnie dzisiaj dostałam 🙂 ale zaraz zapłacę za panele i kupie jakąś wyprawkę dla niuni i będzie po kasie 😁 😠

Idę sobie pojeść truskawek i mam pytanko czy u was truskawki też kosztują 10zł za kg ?? 🤢 myślałam że będą już tanieć a one coraz droższe 😠

Paninka
materac i wkłady "pościelowe" ja będę tylko wietrzyć. I tak was czytam u was już pakowanie i przygotowania pełną parą a u mnie w lesie ze względu na warunki.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Karolcia! To super, ze już masz wszystko przygotowane! Zazdroszczę! To teraz spokojnie sobie leż i się relaksuj 🙂 A lody na zgagę Ci nie pomagają? Dla są jak zbawienie 😁
Jolajola - nie wiedziałam o tym sklepie (hurtowni) - jak u nich ceny? Tanio? Musze się tam wybrać koniecznie!

Wiesz co agusia nie mam za bardzo porownania, 😉 bo niby z jakim sklepem mam porownywac? 🙂 ale bylam tam juz ze 3 razy kupilam kilka rzeczy i teraz tez, te majtki bede tam kupowac laktator maja duzy wybor i wanienke ze stelarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka Ja już sama nie wiem w którym jestem tygodniu bo mi lekarz mówi i w szpitalu też że w 36 jestem teraz od dzisiaj a na forum 35 tydzień . Lekarze to chyba zawyrzają bo jak jestem 35 i 1 dzień to mówią że w 36 🙂 jakoś tak to musi być bo 14 lipca będę w 38 tygodniu i wyciągną mi pessar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela ja mam juz praktycznie wszystko ale w kartonach poskladane...wiec duzo pracy jeszcze...
a truskawki w zeszlym tyg kupowalam po 7zl wiec tez drozeja bo byly juz po 4...czeresnie tak samo po 10 - 13 zll kupowalam 😜 😜 😜 😜 zaraz jade do sklepu to z ciekawosci sprawdze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia - zapomniałam o Twojej cukrzycy... 😞 przepraszam ☺️ Tylko Ci smaka pewnie narobiłam... 🥴
Ja też sporo przytyłam, ale na szczęście cukier miałam ok.
Co szpital, to inne wymagania! Ale z tymi majtasami to wychodzi na to, ze jednak lekarze są wyczuleni na tym punkcie! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój też po nocce i pewnie pośpi do 16 mam nadzieję że po porodzie to się zmieni trochę 🙂 🙂 muszę zmykać i przybrać wygodną pozycję bo mały się obudził i napiera z całej siły 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Wiesz co agusia nie mam za bardzo porownania, 😉 bo niby z jakim sklepem mam porownywac? 🙂 ale bylam tam juz ze 3 razy kupilam kilka rzeczy i teraz tez, te majtki bede tam kupowac laktator maja duzy wybor i wanienke ze stelarzem.
No własnie widzę, że mają bardzo duży wybór!! Podjedziemy tam na pewno! Może już w sobotę się uda. Dzięki za ten namiar! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia Nic nie szkodzi ja już żyję wizją zeżarcia bo inaczej tego nazwać nie mogę sernika z toffi po porodzie hihihih Wiesz u mnie by nie wykryli gdybym nie przesadziła w remoncie i nie trafiła do szpitala, bo chyba 1 tydzień wcześniej miałam obciążenie robione w laboratorium i wyszły w normie wyniki a tydzień później w szpitalu po wypiciu już 163 (chyba). Z tym że ja strasznie puchłam, nogi jak balony i nie było wiadomo od czego a w szpitalu jak się okazało że cukrzyca i przeszłam na dietę to przestałam puchnąć i wyglądam normalnie 🙂 🙂 🙂 lecę papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Agnieszka, a ten isoptin ma jakieś negatywne skutki dla dziecka? Bo przyznam się, że wczoraj wieczorem jak wróciłam, to od razu wszystko połknęłam nie zastanawiając się nad tym czy czasem nie jest to zbyteczne.


czytałam w necie że isoptin to lek na uspokojenie serca (w skrócie)- jak bylam w szpitalu to jedna dziewczyna brała tylko isoptin bo miała problemy z serduchem, lek przedosaje sie do płodu czy szkodzi?to jak ze zwyklym apapem mozna w ciazy brać ale jak nie ma potrzeby to mozna sobie darować, fenoteral jest najsilnieszym na rynku lekarstwem na skurcze i tez lepiej go nie brać ale wybór urodzic w 27 tygodniu a choćby w 34 na fenoterolu - wybiera się mniejsze zło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Paninka Ja już sama nie wiem w którym jestem tygodniu bo mi lekarz mówi i w szpitalu też że w 36 jestem teraz od dzisiaj a na forum 35 tydzień . Lekarze to chyba zawyrzają bo jak jestem 35 i 1 dzień to mówią że w 36 🙂 jakoś tak to musi być bo 14 lipca będę w 38 tygodniu i wyciągną mi pessar.


Karolcia, według mnie to wszystko gra z tymi tygodniami ciąży. No bo jak skończyłaś 35 tygodni i jesteś 35+1, to znaczy że rozpoczął się już 36 tydzień, więc jesteś w 36 tygodniu 😉
Zagmatwane to bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, u mnie nadal kasy brak. Dzwoniłam do ZUS-u i... jeszcze mnie nie wpisali na listę przelewów 😠
Mają ponoć czas do 6 lipca. Ale za to, pocieszam się, że dostanę przelewy równocześnie za maj i czerwiec.
Choć mała to pociecha 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 🙂
Ja dziś pospałam znów do 10 i gdyby nie to,że nasi sąsiedzi z góry wiercą wiertarką czy nie wiem czym bo chyba remont mają to spała bym chyba do teraz 🙂
Zjadłam śniadanko i Was nadgoniłam więc po kolei...
Madalena czekam na wieści jak tam sprawy pomyślnie rozwiązane??? ?Mam rozumieć,ze chodzi o to mieszkanko o którym wspominałaś...Węc trzymam kciuki 🙂
Marta wiem ile to jest dni do Twojego porodu, a im bliżej Twój tym ja bardziej robię po gatkach bo dopiero u Ciebie było 60 a tu już u mnie jest 58 zaczynamy pędzić jak pociąg bez hamulca!!!Szczerze to ja też liczę nie na koniec ale środek serpnia, tak zdejmują szwy, a poza tym moja maleńka mam nadzieję,że będzie rosła ładnie i lekarz zgodzi się na cc właśnie wcześniej 🙂
Foga przykro mi,że zwierzyna tak dosłownie oskubałą Cię z warzyw 😞 Też bym nerwa złapała.
Jo aneczka ja fenoterl brałam pół tabletki co 3 godzinki, w nocy też wstawałam, a isoptin brałam 3 tabletki rano do biadu i do kolacji starałąm się tak mniej więcej o jednej porze.Co do dawkowania to fenterol jest zdecydowanie mocniejszy od kordafenu...Ja kordafen teraz biorę już drugi tydzień , bo lekarz odstawił fenoterol gdyż brzusio mi się wyciszył i uspokoił. Doszedł do wniosku,że spróbujemy słabszy lek imniejsze stężenie,a w razie co jak by coś się działa będziemy zmieniać. Biorę go - kordafen teraz co 8 godzin jedną tabletkę, a isoptin odstawiłam bo żadnych kołatań serca nie miałam. Polecam zadzwonić do lekarza i zapytać o dawkowanie ponieważ to są poważne leki i nie ma co z nimi na własną rękę kombinować. Co do roztrzęsienia to samo przejdzie po kilku dniach 🙂 Co do niechęci Twojego lekarza to może dlartego,że to dość silny lek i dłuższe jego przyjmowanie może doprowadzić do zaniku skurczy, a potem może być ciężej urodzić, jak byłam w szpitalu kilka dziewczyn tak właśnie miało...Nie chcę nikogo ani straszyć,a ni nic tylko wiem,że takie sytuacje też mają miejsce..A i jeszcze luteina kochana jeżeli masz dopochwową srtaraj się na prawdę przed każdą aplikacją jej dokładnie umyć ręce i okolice intymne bo po tej aplikacji duuuużo dziewczyn łapie infekcje , a to Ci raczej nie potrzebne na sam koniec 🙂
Paninka przed wizytą każdego gościa w Twoim domku powinnaś wręcz prosić o aktualne sprawozdanie dotyczące zdrowia bo ciągle ktoś z czymś paskudnym do Ciebie przychodzi 😞
Agnie-szka nareszcie jesteś już się o Ciebie martwiłyśmy...Powiedz mi czy te zastrzyki wpływają na większą wagę dziecka bo ja jak byłam dostałam 4 zastrzyki chyba leku na d.... jakoś tak
Karolcia 12345i jeżeli chodzi tygodnie ciąży to jak byłam ostatnio pytała położną i ona mi mówi,że lekarz bierze pod uwagę skończone tygodnie czylijeżeeli jezteś w 34 tyg i 6 dni tojest 34 tc, a jeżeli 35 i 1 dzień to już 35 🙂 Dla nich podobno istotne są ukończone pełne tygodnie ciąży. Przynajmniej w moim szpitalu 🙂
Daniela co do truskawek to u nas mój mąż od piątku próbuje mi gdzieś kupić jak wraca z pracy i nigdzie nie może spotkać, może u nas już się skończyły???A u Was się kończą i dlattego końcówka kolekcji w promocyjnych cenach???
Agusiakowalczyk jeżeli chodzi o majtaski w szpitalu już kiedyć=ś o tym pisałąm, u mnie czy to na ginekologi czy na położnictwie w majtakch nie wolno leżeć chyba,że wiadomo plamienia. Zasada tam jest taka ,że w bieliźnie przez ały dzień gromadzą się bakterie i z gatek prosto walą do tuneliku 🙂 A kobiety szczególnie w ciąży i tak są bardziej poddatne na infekcjie i żeby temu zapobiec lepiej myć często i wietrzć niż kisić w gakach 🙂 Ja jak byłam w szpitalu na początku było to dla mnie dziwne, ale od kiedy tam mnie tego nauczono to i w domu chodzę w sukience i bez bielizny i powiem i,że od tamtej pory odpukać nie mam,żadnej infekcji 🙂 A tak to co lądowałam w szpitalu to infekcja i antybiotyki, a teraz odpukać lux 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...