Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hehe nie ma jak zmysł dekoratorski 🤪

Ja już wróciłam i na obiad będzie botwinka 🙂
A na drugie już mam pulpeciki - ziemniaczki i mizeria jak mąż wróci 🙂

Eleeza czekam na wieści z wizyty 🙂
Nasze Dzidki podobnie wagowo idą także ciekawa jestem jak tam gramowe postępy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się chłodniej i większy ruch na forum 🙂
Kolejny plus tej pogody 😁

Choć widziałam długoterminową i wygląda na to, że czekają nas dłuższe upały niestety 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a


Pati123- kochana nie stresuj się jeśli bobasek rusza się przynajmniej 10 razy w ciągu godziny to jest ok. Po prostu jest leniuszkiem 🙂 I woli częściej spatku robić. Poczekaj jak się urodzi to zacznie nadrabiać i jeszcze za tęsknisz za spokojem hehe 🙂


Właśnie na pewno 10 razy na godzinę się nie rusza 😞 Raz na jakiś czas przesunie się i wepchnie główkę w bok bliżej jajników....
Nie chcę liczyć i popadać w paranoje, ale jak ruszy się 30 razy na dzień to raczej wsio 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
madalena20 napisał(a


Pati123- kochana nie stresuj się jeśli bobasek rusza się przynajmniej 10 razy w ciągu godziny to jest ok. Po prostu jest leniuszkiem 🙂 I woli częściej spatku robić. Poczekaj jak się urodzi to zacznie nadrabiać i jeszcze za tęsknisz za spokojem hehe 🙂


Właśnie na pewno 10 razy na godzinę się nie rusza 😞 Raz na jakiś czas przesunie się i wepchnie główkę w bok bliżej jajników....
Nie chcę liczyć i popadać w paranoje, ale jak ruszy się 30 razy na dzień to raczej wsio 😞 😞


Nam położna mówiłam ze ma byc 10 ruchów w trakcie aktywności dziecka a nie na godzinę 🥴 Z reszta Siehankowa ostatnio wklejała tekst jak to jest z tymi ruchami, ale raczej nie 10 na godzinę, bo tak to nawet mi się Oliwka nie rusza 😲 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra Laseczki ja uciekam do cioci po ciuszki dla mojej Oliwki 😁 😁 😁 😁 😁
Patusia bo jeszcze mi się przypomniało jak Siehankowa cos pisała o tej karcie co dostała od lekarza, że liczy ruchy od 9.00 i jak doliczy do 10 to potem juz nie musi liczyć do następnego poranka. Chyba tak to było............ 🥴 🥴 🥴 🥴

Do później, pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie coś znalazłam:
Ruchy płodu informują matkę o jego dobrostanie. Od 30 tygodnia ciąży, aż do porodu
maleje ich liczba (szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży). Ewentualne obserwacje nie
powinny zaburzać codziennego trybu życia i powodować niepokoju. Nie są one
obowiązkowe. Dopiero zauważenie zmniejszenia liczby ruchów może być sygnałem, aby
zastosować krótki odpoczynek w łóżku i samoobserwację. Jeżeli występuje wyraźne
zmniejszenie ich częstotliwości, to warto przystąpić do liczenia przez 60 minut 3 do 4 razy
dziennie.
Jeżeli liczba ruchów na godzinę była mniejsza od 4, to powinno się kontynuować
liczenie przez 3 – 12 godzin dziennie.
Warto zgłosić się do ginekologa, jeżeli stwierdzi Pani
10 ruchów na 6 godzin i słabe.
Natomiast należy zgłosić się do szpitala, jeżeli (zwłaszcza po 34 tygodniu ciąży)
wystąpi jedna z następujących sytuacji:
 brak jest ruchów przez 12 godzin,
 zmniejsza się ich liczba o połowę,
 występuje stałe słabnięcie ich siły,
 poniżej 10 ruchów na dzień,
 nagłe zwiększenie ruchów i twardnienie brzucha.
W takich przypadkach wykonuje się dodatkowe badania oceniające stan płodu i po
wykluczeniu ryzyka, wraca Pani do domu.
Proszę pamiętać, że samoobserwacja nie może zakłócać codziennego życia i być
przyczyną podenerwowania lecz powinna stanowić świadomą i rzeczową postawę matki dla
dobra płodu.
Uproszczoną metodą obserwacji jest liczenie ruchów płodu od rana do momentu
stwierdzenia 10. Wówczas przerywa się liczenie do następnego dnia.
data rano po południu przed snem dodatkowo razem
Przykład: 15 maja między 7:00 a 8:00 było 11 ruchów, między 13:00 a 14:00 – 9 ruchów,
przed snem 16, a dodatkowo przed kolacją między 18:00 a 19:00 – 8. Razem 44 ruchy na
dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak tu patrzę kobitki,że rok 2009 to rok ślubów. Ja również w 2009 roku slub brałam - 1 czerwca mieliśmy rocznicę 🙂

Mój maleńki po słodkim tez buszuje 🙂...a ja obecnie wcinam chpisy paprykowe i już mam wyrzuty sumienia 😞
Na obiad mam szczawiową 😞 😞....nie przepadam za "zielonym" w obiedzie. Zawsze mówiłam,że jakbym miała jeść liście to bym się królikiem urodziła 😁 😁. Jak rosół robie to jedynie marchewka z pietruszką w nim pływają...pory nie kroje, selera równiez.... 😁 😁

Co do ruchów to mnie jak na razie lekarz nie mówił by liczyć. Ja sama tez sie do tego nie pale. Mały sie rusza czasem intensywniej czasem mniej i jak dla mnie wszystko z nim ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Pati napij sie coli lub zjedz coś słodkiego, u mnie po tym mała zawsze się rusza intensywnie

U mnie też 🙂 Ale delicje dziś nie pomogły, chyba gust jej się zmienił...


U mnie wariuje zawsze po dobrym obiadku...zwłaszcza po schabowym 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdalena, ale wtedy musiała bym się poświęcić i na obiad ją zaprosić a tego ja bym nie przeżyła :P

Kurcze ten róż to mnie przeraża, ja osobiście nie przepadam za różowym, a jak ostatnio spojrzałam do szafy od małej to tam większość różu(wszystko co różowe dostałam) ale nawet w sklepie ciężko jest dostać coś typowego dla dziewczynki bez dodatku różu, zawsze jakąś kokardkę czy kwiatuszek muszą przypierniczyć różowy 🤪 szaleństwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...