Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień Dobry 🙂

Ale dzisiaj miałam kiepską noc. Spałam chyba ze 2 godz. tylko. Kręciłam się z boku na bok a przy tym stękałam jak stara baba 🙂 Nie mogłam sobie miejsca znaleźć, masakra jakaś. Ale to wina emocji była. Wczoraj dowiedziałam się, że jest szansa, że może uda nam się zamienić na większe mieszkanie. Natrafiła się super okazja, ale na razie daruje Wam szczegółów bo nie chcę zapeszyć.

Życzę wszystkim brzuszkom miłego dnia, a i udanych wizyt kontrolnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY 🙂 🙂
Ja też już wstałam, zrobiłam sobie śniadanie i piję kawę. Jakoś dziś szybko mnie tknęło, żeby wstać. No, ale dupy jak na razie i tak nie ruszam z łóżka 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Nie chce nikogo straszyc ale jak lezalam na patologii ciazy to bylo liczenie ruchow od 9do 10 i od 18do19 i musialo byc 10 ruchow w tych godzinach. Jak nie bylo to ktg. Kolezanka z sali miala 4-5 ruchow i po ktg nie spodobalo sie ordynatorowi i jej wywolywali porod bo sie bali ze zycie malego zagrozone moze byc. Dlatego tak wazne zeby te 10 ruchow bylo.

wg mnie to bez sensu, bo nie każde dziecko o tej samej porze zaczyna swoją aktywność... z tego wychodziło by, że jeżeli mój maluszek nie "ruszy" się 10 razy w godz. 9-10 i 18-19, to znaczy, że nie jest dobrze? mimo, że np. w godz. 8-9 czy też 11-12 kopał jak szalony? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień Dobry Brzucholki 🙂
Ja dzisiaj tez cos spac nie moglam, stąd maoja obecnośc na forum o tak wczesnej porze 🤪 🤪 🤪
Jesli chodzi o ruchy to jestem tego samego zdania co Siehankowa.Moja niunia miedzy 18-19 raczej jest spokojniejsza niż np z samego rana czy późnym wieczorem. Mam tak odkąd w sumie zaczęłam czuć porządne kopniaki i lekarz nic mi nie mówił, że z dzidzią cos nie tak 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
karolcia12345i napisał(a):
Nie chce nikogo straszyc ale jak lezalam na patologii ciazy to bylo liczenie ruchow od 9do 10 i od 18do19 i musialo byc 10 ruchow w tych godzinach. Jak nie bylo to ktg. Kolezanka z sali miala 4-5 ruchow i po ktg nie spodobalo sie ordynatorowi i jej wywolywali porod bo sie bali ze zycie malego zagrozone moze byc. Dlatego tak wazne zeby te 10 ruchow bylo.

wg mnie to bez sensu, bo nie każde dziecko o tej samej porze zaczyna swoją aktywność... z tego wychodziło by, że jeżeli mój maluszek nie "ruszy" się 10 razy w godz. 9-10 i 18-19, to znaczy, że nie jest dobrze? mimo, że np. w godz. 8-9 czy też 11-12 kopał jak szalony? 😮

Hehe siehankowa na patologii ciaży na oddziałach oni mają wiesz tabelki i wszystko musi się zgadzać.
Wg mnie najrozsądniejsze było co napisała Pati, należy być zaniepokojonym jeśli aktywność maluszka gwałtownie spadła (np. o połowę), albo jeśli nie czuje się go np cały dzień itp.
Nie popadajmy w paranoje. Przecież maluszek ma pory odpoczynku, snu i pory aktywności i to właśnie on je sobie ustala hehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczęta i Dzidziusie
zapowiada się piękna pogoda 😉
Eleeza cieszę się ze wszystko ok 🤪 wspaniale!
co do ruchów to u nas na oddziale byly wymagane godziny liczenia ruchow, ale liczylo sie glownie wowczas kiedy sie pojawialy a nie w okreslonych godzinach - te godziny w karcie to byly raczej tak wpisane dla picu 😉 smiesznie bylo jak ja mialam 26tydz, a kolezanka z pokoju 30 tydz i ja mialam ok 35-40 ruchow na godzine, a ona ok 15-25 takze z pewnoscie ruchliwosc naszych maluszkow bedzie teraz malała... ☺️
Dzis tez mam wizyte ale nie bede miala usg 😞 ale ciesze sie bo lekarz sprawdzi mi jak tam moj szewek no i w koncu dowiem sie czy zdejma mi go w 37 tyg i zostawia juz w szpitalu czy jak to w ogole bedzie 😮
Pati a jak u Ciebie ze zdjeciem szwu - wiesz cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam moje Drogie że strasznie chciałbym już być z Malutką u nas nad morzem, tak żałuję że nie mogę tam jechać w tym roku 🤢 😮 🤔
Liczę że w przyszłym roku będziemy tam razem całą rodzinką i może będziemy stawiać już pierwsze kroczki 🤪 🤪 🤪 🤪
Może przyjedziecie ze swoimi Maluszkami? super byłby taki meeting 😁 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Dziewczyny jak jest z Waszymi pensjami ze zwolnieniem. Ja dziś dostałam i mam 100 zł mniej niż normalnie dostaję. Zawsze pensje dostawałam za określony miesiąc a tu w tytule przelewu jest że to za maj i czerwiec ??? Zupełnie nie wiem o co chodzi


Ja ostatnio dzwonilam do ZUSu chociaz dodzwonic sie tam to maskara - bo dostalam o polowe mniej kasy niz poprzednio. Okazalo sie ze oni placa za okres zwolnienia i nie gromadza zwolnien za caly miesiac i dopiero dokonuja wyplaty lecz jedynie za okres zwolnienia... a moj lekarz wystawia mi zwolnienie od wizyty do wizyty - no i takie pitolenie bo raz dostalam kase za 40 dni a raz za 21 i kiszka teraz musze miesiac czekac na reszte bo maja 30 dni na wyplate - co za instytucja - blehhhhhhhhh 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, k8_online z chęcią bym wypoczęła nad morzem. Może za rok faktycznie zorganizujemy jakies spotkanie wszystkich mamusiek 😉 😉 😉 Z dzidziami rzecz jasna 😁 😁 😁 😁 😁 i od razu terapia alkoholowo-celulitowa 😁 Bo ja ta przeklętą skórkę mam wszędzie, gdzie nie spojrzę tam Ona 🥴 🥴 🥴 Przesladuje mnie jak jakis koszmar 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
od razu terapia alkoholowo-celulitowa 😁 Bo ja ta przeklętą skórkę mam wszędzie, gdzie nie spojrzę tam Ona 🥴 🥴 🥴 Przesladuje mnie jak jakis koszmar 😠 😠 😠 😠

Naprawdę sypnął Ci się cellulicik? chorobcia nie dobrze, ja mam nadal taki sam jak mialam - w gornej czesci ud i na pupce... a ile wrzucilas kilogramow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
od razu terapia alkoholowo-celulitowa 😁 Bo ja ta przeklętą skórkę mam wszędzie, gdzie nie spojrzę tam Ona 🥴 🥴 🥴 Przesladuje mnie jak jakis koszmar 😠 😠 😠 😠

Naprawdę sypnął Ci się cellulicik? chorobcia nie dobrze, ja mam nadal taki sam jak mialam - w gornej czesci ud i na pupce... a ile wrzucilas kilogramow?


Ja 15kg na plusie 😲 😲 😲 Przed ciążą nie miałam tego cholerstwa a teraz jest wszędzie 😠 😠 😠 A Ty ile juz na plusie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
aniolek82 ja tez mam straszny cellulit, ale czytalam ze to moze byc przez wode zatrzymujaca sie w organizmie 🙂 i po porodzie samo mozze zniknac 😁 ja sie tego trzymam i od razu mi lepiej 😉 😉 😉


Kurcze, Paninka mam nadzieje, że spełnia się Twoje słowa 😁 😁 😁 Trzymam za to mocno kciuki zeby kazdej z Nas ta skórka zniknęła sama 😉 😉 😉 😁 😁 😁 I zeby skóra była tak jędrna jak przed ciąża 🤪 🤪 🤪 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...